Google amca 4tl kredi verdi uygulama mağazasında geçerli. Oyun dışında önerisi olan ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

@hkellecioglu sitenin ara ara cevap vermemesi sırf bana özel değilse ya ram bitiyor yada nginx için ayarladığınız thread/child thread az.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

internet fiyatlarının düşeceğine inanalara gelsin:

https://twitter.com/mmkubilay/status/1016037424428978176

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sapinesEVA @sapineseva

  Yok dostum sen yanlis biliosun. Burda az once super zeka bi arkadas vardi o fahis fiyatlara son diye paintte pankart yapmis baya bi yere yaymis dusecek fiyatlar 100 mbit 5 lira falan olur

 • waltran @waltran

  bugün gece 2-8 arası 4k porno arşivi yapanlar 2 sene önce aynı dh konusuna girip b*k kaldırırsınız aknyi diyorlardı. nedense son 2 haftadır o dönemde olanlardan bir fark göremiyorum. böyle konuşup duranlar kullanmayın gece 2-8 arası tam hızda, akn niz bitince modeminizi de 3 e sabitleyin. madem tt battı borçlar halka kaldı açsınlar vanaları kafamıza göre kullanalım. internet yavaşlatmakla para kazanılmadığını daha öğrenemedilerse ne diyeyim.

  • turker @turker

   şirketler zorunlu olmadıkça kullanıcı lehine birşey yapmaz. en "naif" düşüneni bile daha çok kullanıcımız olur daha çok kar ederiz diye düşünür.

   Şikayetini yapmak isteyen yapsın tabi de(ki ben de şikayet ettim 7-8 yıldır TT kullanmadığım halde), şikayetle mevzu çözülmüyor. AKN kalktı diyenler bunun arka kapılarının açık olmadığını bilemiyor mu? 300 liralık hizmet nasıl oluyorda 2 yıl tahhüt verince 90 lira oluveriyor, finansal olarak biri açıklayabiliyor mu? Açma kapama ücreti neden 30 lira? Neyi fiziksel olarak kapatıyor da bu üreti talep ediyor. Düşün elektriği kesip açmak için de 25-30 TL istiyorlar, aadm istihdam ediyor, benzin yakıp evine geliyor açıp* kapatıyor, bu abiler de aynı parayı istiyor. Kurulum ücreti nedir ? Televizyon alınca ödüyor musun kurulum ücreti ? Aktivasyon ücreti nedir ? Elektrik bağlatrken ödüyor musun yada doğalgaz? Adamlar .tünden masraf uyduruyor ses eden, önünü alan yok.

   Düzene çomak somak isteyen, sınırlar koyar. Bu kadar para alıyorsan asgari şu kadar hız vermen lazım, indirimsiz tarife indirimlinin %50sini aşamaz, şu şu kalemler dışında masraf , gider vs. alamazsın vb. gibi.

   Şimdi deseler ki 100mb internet aylık 500tl ama 12+12 taahhüt yaparsan 50 tl. Alır mısın? Ben almam ama alacak bir sürü insan var. İnsanların çoğu sadece sonuca odaklı.

   Ya oturup devletin birşey ypaması için şikayet vs uğraşıp beklersin yada kapatırsın interneti kime satıyorsan sat dersin. Ben şanslıyım alternatifim var hade güle güle diyebildim, ama çoğunluğun alternatifi yok. Olmayınca da şikayet ile yol alabileceğini zannediyorlar. Gece 2-8 ile arası sınırsız hız tüm kullanıcıların %1 ne yaramıştır ya yaramamıştır. Onu da işte yıllarca şikayetle anca elde edebildik... Demek ki sadece şikayet mevzuyu çzömüyor.

 • JohnSmith @johnsmith

  Hangi yabancı bankaya rehin düşümüş? Garanti'yi yabancı mı sayıyor acaba, yoksa benim bilmediğim bankalar mı var olayda?

  • sapinesEVA @sapineseva

   Garanti ispanyollarin. Teb fransizlarin.

  • turker @turker

   hatırladığım kadarıyla vadesi geçen toplam borç 5 milyar TL civarında, toplam borç ise 15-17 milyar TL filandı galiba. tweet zincirinde yabancı banka geçiyor mu bilemiyorum fakat akbank, iş bankası ve garantiye olan borç toplamda 4-5 miları buluyordu. geri kalanı 20-25 bankadan alınmış. Paribas, Deutsche bank vs. Yine hatırldaığım kadarıyla yabancı kredilerde vadesi geçen borç pek de yüksek değil. fakat döviz çoşunca borç da kabarıp gidiyor tabi.

   Hep hatırladığım kadarıyla diyorum, 6-8 ay kadar önce mali raporlarına bakmıştım. Borsaya kote olduğu için herkese açık malum bu bilgiler.

   Özetle, "birileri" toplamda 5-6 milyar TL vererek şirketi alıyor. Aldıktan sonra minimum yatırımla ve mal varlığı satışıyla elde ettiği karı nakit olarak alıyor, yetmiyor biraz da bankalardan kredi çekiyor onu da götüyüror. Sonra da bize geri veriyor.

   Bankalar da seni beni düşünecek değil. En kısa zamanda "batık" parayı alma derdinde olacaktır.

  • JohnSmith @johnsmith

   @sapineseva Sahibi önemli değil, onlar Türk şirketi,

Eheh, slack us ambargosu olan ülkelerden bağlananları komple banlamış, kanalları silmiş vs. Arada epey masum da gitmiş. Bugün de kusura bakmayın yaw yanlışlık oldu demişler. O kadar para sonra banlan 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

görünüşe göre yıllaaar önce olduğu gibi yie komşularla ortak internete girecez...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siemens presents: The first 1,100 kV HVDC Transformer (full version)

The most powerful HVDC transformer in the world will enable low-loss high-voltage direct-current power transmission over a record distance of 3,284 km. Sieme...
BeğenFavori PaylaşYorum yap