elinde 120-128gb ssd olup da satmak isteyen? marka farketmez. yenileri 150-170 arasında. bilginiz olsun. #ssd #ikinciel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Crucial P1 Dahili SSD 500 GB CT500P1SSD8: Amazon.com.tr

Crucial P1 Dahili SSD 500 GB CT500P1SSD8: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

ortalama faturada şöyle bir çakallık var.

mesela aylık ortalama 15m3 su tüketiyor olun bazen 12 bazen 18 vs. suyun m3 fiyatı da 1TL olsun. Ortalamaya göre fatura kesilince 15tl geliyor ilk fatura. normal, eski faturalar da o civarda zaten.

sonra okuma yaptıklarında diyelim ki 24m3 tüketim çıkıyor. aslında sizin son 30 günlük tüketim belki 18m3 ama geçen aydan eksik kalan bir 6m3 daha var. onu da üstüne ekliyorlar. böylece tüketim bir sonraki dilime atlıyor (20m3 ve üstü) ve daha pahalı hespalanıyor. 19tl + 10tl = 29tl toplam fatura oluyor. İki ay için 15+29 = 44tl ödeniş olduk.

oysa düzgün fatura okunsa bu ay için 29tl yerine 18tl ödeyecketik. Geçen ise 15tl yerine 23tl ödeyecektik. 2 aylık toplam tutar ise 41tl olacaktı.

Amaaan ne olacak 3 lira demeyin. Öncelikle suyun 1m3 fiyatı 1 değil 5 lira olursa ve tutarın üstüne diğer vergiler de eklenince arada neredeyse 2-3 kat fark oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

çiftçi var mı aramızda. balkonda domates, salatalık ekelim dedik. daha fide bakarken mevzu aştı beni. 40 çeşit domates var. daha bunun toprağı, gübresi vs. var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • sawgent @sawgent

  Balkonda ciddi mahsul alamayacağına göre sanırım hobi amaçlı istiyorsun. Birkaç farklı türden edinip azar azar ekebilirsin. Tabi gidip salçalık falan almayın 🙂

  Domates için pembe renkli iki avuca anca sığanlar oluyor. Ben onları seviyorum. Tohumunu bir önceki seneden yada akrabalardan alıyoruz. Dışarıdan tohum yada fide almamaya çalışıyoruz.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Ben bugün aynı amaçla sırık domates aldım. Tabi bildiğimden değil. Adından yola çıkarak yukarı doğru gelişir diye düşündüm.

 • Zrrck @zrrckkk

  @turker suan 15 tane buyuk saksi.,2 tane orta boya, 4 tane kucuk boy ve bir cok yogurt kabina cok cesitli seyler ektik. Profesyonel degiliz elbette yeni giristik bizde hem bir kac bisi versin hemde hobi amacli. Insaattan cikan toprak aldik cuvalla izin isteyip ucretsiz bir sekilde. Karışık
  hayvan gubresi alip 4 toprak 1 gubre oraniyla karistirdik. 2 farkli yerden aldik toprak bir yerinki cok sikiymis suyu asagiya iletmedi cok iyi bir sekilde fakat diger tarafinki oldukca guzel cikti buna dikkat edin mutlaka. Yukardaki durumdaki saksilara ek olarak 5 saksi daha aldik 2 tanesine fasulye,1 tanesine barbunya, 1 tanesine sogan ektik ve suan fasulye topragin ustune cikti 5 Mayıs'ta ekmistik. Barbunya ve soganlarda cikti cikacak neredeyse. Sirik domates, pembe domates ve cherry domates de ektik onlarda boylari uzadi gozle gorulur bir sekilde. Bunlar harici bir cok sey daha ektik suan bir cilek fidesi haric hic birinde bir sikinti yok. Biraz daha yer actik 9 buyuk saksi daha alcaktik bugun fakat kalmamis . Olsaydi alip daha dikecektik.Aldiginiz yere soylerseniz zaten saksida yetisip yetismeyecegini soyler. Domatesi alirken mesela yatak degilde sirik almak lazim mesela. Bence ufaktan girin derim her sabah kalkip onlara bakip sulamak cok guzel bir his. Surekli cikip cikip bakiyorum.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Zemin olarak alan dar olduğu için sırık domates mantıklı olur.

çinden takipli kargo 20 günde kapıma geldi. #kargo #AliExpress

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Bush JR. da nükleer silah olduğuna dair kanıtımız var demişti...

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-52524840

Pompeo: Virüsün laboratuvar kaynaklı olduğu konusunda çok büyük kanıt var

Beyaz Saray'ın, koronavirüs salgınının Çin'de bir laboratuvar kaynaklı yayıldığı iddiası ile ilgili sorulara yanıt veren ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Nereden çıktığı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
BeğenFavori PaylaşYorum yap

btk akademi patladı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

internetten #kuruyemiş alan var mı? internetteki fiyatlar ile kuruyemişçiler arasında en az %20 fiyat farklı oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

6000TL civarında (+- %5) laptop bakıyorum. oyun oynanacak, dolayısıyla benim bilgimin dışına çıkıyor. yakın zamanda bu fiyat skalasında ürün alıp memnun kalanlar varsa önerileri çok makbule geçer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap