BeğenFavori PaylaşYorum yap

#almanya bütçesi #2016 da 6.2miyar avro fazla vermiş. merkel bi 10 yıl daha orada oturur heralde…

http://www.reuters.com/article/germany-budget-idUSB4N18L02A

Germany posts 6.2 billion euro budget surplus in 2016 - sources

Germany's federal governmentposted a budget surplus of 6.2 billion euros ($6.60 billion)last year, helped by a strong economy and low borrowing costs,senior government sources said on Thursday, adding...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eveeet. Ram slotu olmayan bilgisayarla ne yapılır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 15

#mitx ile sistem toplayıp 6 aydan fazla kullanan ve memnun olan var mı? memnunsanız kullanım senaryonuz nedir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Baya kullandım da sonra bu sevdadan vazgeçtim. Benim topladığım dönemde mini itx falan duyanlar one ya yeniyor mu ? modundaydı. O yüzden belaydı.
    Sıcaklık sorun olabilir. Uygun parçalar muadil atx micro atx kasa psu ekran kartı vs .vs. muadillerinden pahallıda olabilir.

Özet:
1- Artık polis sanal ortamda “suç” olarak tespit ettiği durumlar için doğrudan servis sağlayıcıdan, sunucu hizmeti veren yerlerden ve sitelerden bilgi talep edebilecek.
2- Artık polis sanal ortamda istihbarat çalışmaları yürütebilecek. Örneğin terörist olduğu düşünülen biri de aynı telefon takibi gibi sanal ortamda da takip edilebilecek.

İlgili kanun: 2559 sayılı Kanun, http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.3.2559.doc

KHK metni:
MADDE 27- 2559 sayılı Kanunun ek 6 ncı maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“Polis, sanal ortamda işlenen suçlarda, yetkili Cumhuriyet başsavcılığının tespiti amacıyla, internet abonelerine ait kimlik bilgilerine ulaşmaya, sanal ortamda araştırma yapmaya yetkilidir. Erişim sağlayıcıları, yer sağlayıcıları ve içerik sağlayıcıları talep edilen bu bilgileri kolluğun bu suçlarla mücadele için oluşturduğu birimine bildirir.”

MADDE 28- 2559 sayılı Kanunun ek 7 nci maddesinin;

a) Birinci fıkrasına “ülke seviyesinde” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve sanal ortamda” ibaresi eklenmiştir.

b) İkinci fıkrasında yer alan “yazılı suçların işlenmesinin önlenmesi amacıyla, hakim kararı veya gecikmesinde sakınca bulunan hallerde Emniyet Genel Müdürünün veya İstihbarat Dairesi Başkanının” ibaresi “yazılı suçlar ile bilişim suçlarının işlenmesinin önlenmesi amacıyla hakim kararı veya gecikmesinde sakınca bulunan hallerde Emniyet Genel Müdürünün, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanının veya bilişim suçlarıyla sınırlı olmak üzere bilişim suçları ile ilgili daire başkanının” şeklinde değiştirilmiş, aynı fıkraya “telekomünikasyon yoluyla yapılan iletişim” ibaresinden sonra gelmek üzere “veya internet bağlantı adresleriyle internet kaynakları arasındaki veri trafiği ile iletilen veriler” ibaresi eklenmiştir.

c) Dördüncü fıkrasında yer alan “veya iletişim bağlantısını” ibaresi “, ilgili internet bağlantı adresi veya bağlantıyı” şeklinde değiştirilmiştir.

ç) Sekizinci fıkrasında yer alan “görevlilerince” ibaresi “görevlileri ile bilişim suçlarıyla sınırlı olmak üzere bilişim suçlarıyla ilgili daire başkanlığı görevlilerince” şeklinde değiştirilmiştir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

allahtan #amazon var. 250 liralarda olan rami gidip 155liraya alabiliyorsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap