matrix öncesini anlatan animatrix adlı kısa çizgi film normal film olarak çekilse, niye kimseden böyle talep gelmiyor. şimdi de devam filmi çekilecekmiş ama önce bu yapılmalıydı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

oyun sektöründe hiçbir yatırımı olmayan google neden bir anda stadia adlı dev projesini duyurdu. çünkü fucshia adlı işletim sistemi için oyun sorununu baştan çözmek istedi. bu kimsenin aklına gelmemiş. sen tüm cihazlarda çalışan evrensel bir işletim sistemi yapacaksın. çıkış tarihi de belli olmayacak. linux gibi ancak yeni çıkan az sayıda oyunun platforma gelmesini bekleyeceksin. bu yüzden zorunlu bir şeydi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bir abimiz saatte 28 bin km hızla dünyayı 90 dakikada turlayan uluslararası uzay istasyonu iddiasını sorgulamış. buraya insan transferinin nasıl yapıldığı ile ilgili bir video yok. bunun yerine yerçekimiyle gösteri yapan astronotların görüntülerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

28 BİN KM HIZLA DÖNEN ISS UZAY İSTASYONUNUN IŞIĞINI GÖREN VAR MI

28 BİN KM HIZLA DÖNEN ISS UZAY İSTASYONUNUN IŞIĞINI GÖREN VAR MI
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 20
 • hakara @hakara

  hala yaz kış mevsiminin dünyaynın güneşle mesafesinden kaynaklandığını sananlar var. normaldir.

  • onimarsynn @onimarsynn

   Daha vahimi dünya güneşe 1 mm yakınlaşsa yanarız, 1mm uzaklaşsa donarız sananlar var.

  • protego @protego

   @onimarsynn Bu lafı İlköğretimde din hocası söylemişti biliyor musun? Tabi uzun süre dediğini doğru sandım. Neyse ki sorgulama kapasitem vardı da dünyanın güneş çevresinde dönerken uzaklaşıp yakınlaştığını öğrenince olayı anladım. Ama o din hocası kaç öğrencinin bu yalan bilgiyi doğru kabul etmesine sebep oldu acaba? Bunun gibi kaç din öğretmeni daha aynı şeyi söylemiştir? Boşuna demiyorlar her şey eğitim diye...

  • onimarsynn @onimarsynn

   @protego Hiç şaşırmadım, benim eğitim hayatım boyunca da tüm din hocalarım aynısını söylemişti. Bu konuda benim şansım ilkokul öğretmenimdi, kadın gerçekten çok donanımlıydı. Ondan öğrendiklerim üniversitede bile işime yaradı, lisede birkaç konu hariç neredeyse ders dinlememe gerek kalmıyordu birçok şeyi çok güzel öğretmişti. Tabii oturup her şeyi tek tek anlatmıyordu, öğrencilerini okumaya, araştırmaya teşvik ediyordu. Ben çocukluğumu, gençliğimi falan bilim, kültür, tarih dergileri okuyarak geçirdim. Ben öğretmen çocuğuyum, dergi yada kitap alacak param bazen olmazdı arkadaşlardan alıp okurdum veya kütüphaneye gidip okurdum. Şimdikilerin cebinde para ellerinde internet youtube'da netflix'de takılıyor devir değişti diyorlar. Tamam devir değişti oraları izle ama sen devir değişti diye okumayı, araştırmayı bırakırsan olmaz. Şimdi benim liseye, üniversiteye giden yeğenlere falan bakıyorum genel kültürleri çok zayıf. Birde bu araştırmayan, okumayan yeni nesile okulda o hatalı bilgilerin verildiğini düşünsenize çok korkunç.

  • Shinsekuruza @shinsekuruza

   @protego sanırım tüm din kültürü öğretmenlerine aynı örnek ezberletilmiş. İstisnasız hepsi aynısını derdi.

 • Equitatus @equitatus

  Videoyu izlemedim, izlemem de. Böyle gerizekalılara prim vermeyin. Bir de "abimiz" demişsin.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  85 tane goruntuleme. Rahat 20 tanesi buradandir. Amac nedir anlamadim. Allahin gerizekalilarini paylasiyorsunuz. Ya video sahibisiniz ya bos insanlara ilgi veriyorsunuz. Vaktinizi daha iyi degerlendirin.

  Yani internet duz dunyaci salaklardan, dunya 6000 yasinda diyen dinci gerizekalilara, suya iyi sozler soyleyerek kanseri yenebilecegini sanan dangalaklara bir suru insan ile dolu. Cok vakit harcamayin bunlara zira sonu yok...

  • Tarık KAYA (34) @tarikkaya

   Benim yazacaklarımı yazmışsın. Mal çok inanıyor.. Çünkü aile de mal. Yetiştirmiyor çocuklarını dini safsatalarla büyütünce konuşan eşşeğede inanır şeyhin vida sökmesinede inanır. İnsanlarımız devşirildiği için kopmasıda zor oluyor.

üniversite mezunuyum ve çok iyi derecede ingilizce bilmekteyim. şu an için maddi bir birikimim yok. kanada göçmenlik gibi bir hedefim var. express entry kasarsam amacıma ulaşabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30

kanadaya geçici veya kalıcı olarak gelmeyi planlayan arkadaşlar bir araya gelip bir whatsapp grubu kursak, birbirimize motive olacak şeyler paylaşsak nasıl olur. eğer ilgi duyan arkaşlar olursa e-mail adresimi paylaşacağım. yorumlarınızı bekliyorum.

edit: truthfulworlds@gmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ben 28 yaşındayım. vücudum çok sönük boyum da kısa. 1.64 boyum var. spor yapıp vücut geliştirmeye başlasam ne kadar fayda görürüm. protein tozu falan da kullanırım gerekirse. inş yaş olarak çok da geç değildir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

kafanızı karıştırmak istemem ama adamın söylediği şeyin küre dünyada olması mümkün değil. adam bir şizofren mi yoksa? siz nasıl yorumluyorsunuz?

AMİRAL BYRD ve ANTARTİKA - DÜZ DÜNYA ( MASA Uzay Ajansı )

Hop Kapital / MASA Uzay Ajansı Richard Evelyn Byrd Amerikalı amiral ve kutup kâşifidir. Amerikan donanmasının hava servisine 1912'de katılmıştır. Bir TV prog...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

stadia gibi oyun streaming etmek mümkünse neden önce adobe yazılımlarına aynı şey yapılmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

abd yerlilerinin günümüzdeki topraklarını gösteren harita. rezervasyon denilen yerlerde kendi kültürlerini yaşatıyorlar. bir zamanlar ülke topraklarının tamamı yerli kabilelerine aitti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap