neden herkes sadece whatsapp a cephe aldı, sözleşme facebook ve instagram ı da kapsamıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  İnsanlar neyin değiştiğini bile bilmiyor. Bütün gün bu konuda konuşan, espri yapan, c&p paylaşım yapan insanlara sorsak en ufak bir fikirleri yok. Ne eski ToS ne de yenisi hiçbirini okumadılar bile. Muhtemelen mesajlarının ve fotoğraflarının Taksim'de billboardlarda falan yayınlanabileceğini düşünüyorlar.

  Dahası, Türkiye'de yaşıyorlar ve her yere deli gibi bilgi saçarken WhatsApp mevzusunda hassas olduklarını zannediyorlar.

 • qubit @qubit

  Facebook kullanan sayısı git gide azalıyor: zaten Zucker'in de derdi bu. FB para getirmeyecek bir süre sonra. WA ve Insta tek gelir kaynağı kalacak. 22 milyar da para ödemiş, üstüne yıllardır masraf yazıyor, eleman onun derdinde. 22 milyar diyorum arkadaş: bizim para ile şu an 160-170 milyar TL ediyor. Dile kolay. Tek yazılım.

  WA kullanan ama Insta FB kullanmayan bu ülkede milyon kullanıcı çıkar. Ki geçen de yazdım, Insta'da ayrı bilgin var WA'da ayrı bilgin var. Bir ayağın çamurda diye diğerini de çamura sokmak zorunda değilsin, kullanıcı neresini kurtarmak isterse kar.

 • Nakahella @nakah

  Çoğu insan şu an "Whatsapp kapanacakmış" diyerek Telegram yüklüyor. Birçoğu da "Whatsapp artık kart bilgilerimizi falan çalacakmış" şeklinde biliyor. Olayı bilen üç beş kişi varız sadece. 😀 Mark, ortadoğu ülkelerinin cahilliğini pek bilmiyordu öğrendi sanırım.

deepfake teknolojisinin diğer teknolojilerle de beslenerek dünyayı korkunç felaketlere sürükleyeceği açık. internet ve teknolojiyi kullanmanın bir ahlaki çerçevesi ve yaptırımı olması şart görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

son tomb raider üçlemesi remastered olarak yeni nesile ve pc'ye gelir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

kızılderililer bering boğazını geçen asyalılar değil de tam tersi olamaz mı? belki hepimiz amerikan yerlisiyiz o zaman.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 20

ps5 e gta 5, gta 4 complete edition, red dead redemption 1 ve 2 remastered yapılacak deniyor, şimdilik gta 5 duyurulmuş, öbür oyunlar için de öyle olur inş. gta 4 ve read dead redemption 1 amazonda listelenip kaldırılmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1920 doğumlu kazım gürbüz covid19 meselesine değinmiş. olayın çözümünün zihinsel olduğunu söylüyor. video yeni değil ama paylaşayım dedim.

100 yaşındaki 'Yogi Kazım': Ciğer ve kalp kondisyonu koronavirüsü bitirir

Adana'da, felçli ve yatalak hastalara uyguladığı tedavi yöntemiyle tüm dünyada tanınan ve 100 yaşında olmasına rağmen beden yaşının 38 olduğunu savunan Kazım...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

bu yazıda çin devletinin aile planlamasına dair politikalarını geçmişten günümüze kadar anlatıyor. şu an çin'de 2'den fazla çocuk sahibi olmak yasak. evlilik yaşı sınırı da tüm ülkelerdekinden yüksek. erkeklerde 22, kadınlarda 20. yakın akrabaların evlenmesi de yasak. benzer politikalar türkiye'de de uygulanmalı mı?

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/cinde-tek-cocuk-politikasi-kalkmasina-ragmen-cocuk-sayisi-dustu/1372164

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ekosistemde besin piramidinin en altında toprak olması gerekmiyor mu? bütün organizmaların molekülleri en geriye gidersek topraktan geliyor. onun da bir üstünde güneş ışığı olmalı. ama piramidin en altından bitkilerle başlatıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Dünyanın değişik yerlerinde tüketilen her türlü tarım bitkisini neden Türkiye'de yetiştirmiyorlar? Mesela Peru'da birçok tatlı patates çeşidi var.

Adını belki televizyonda duymuşsunuzdur... Orada insanlar her gün yiyor

Ülkemiz özellikle yaz aylarında meyveler açısından çok zengin ama dünyanın farklı coğrafyalarında adını bile duymadığımız bazı değişik meyveler insanların günlük beslenmesinin...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hüseyin H. @hsynn

  Kültür temel etken.
  Yetiştirse bile talep az olacaktır. Farklı bölgelere satmaya kalksak ulaşım masraflarıyla birlikte pahalı olacaktır. Üretip Avrupa, Amerika gibi pazarlara göndersek bile bu tarım ürünlerini yetiştiren ülkelerin yanında pek şansımız olmayacaktır.

blog sitemin tasarımı nasıl olmuş?
(sitemde yazarlık yapmak isteyen herkese açığım.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap