koku duyusu zayıfladıkça kişinin otizme ve bipolar bozukluğa çok daha yatkınlaştığını düşünüyorum. kendi araştırmalarım direkt bunu gösteriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

biraz fantazi olacak ama ben bütün kaliteli oyunların yeni nesil konsollarla birlikte pc ye remastered olarak gelmesini çok isterdim. bir çok oyun şimdiden duyuruldu. belki bu bu yılın sonundan itibaren tomb raider, batman arkham gibi seriler yenilenerek tekrar piyasaya sürülür.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

dünyada doğum oranınının en düşük olduğu ülkelere baktığımızda, ki bu ülkeler italya, almanya, japonya gibi gelişmiş ve eğitim kültür düzeyinin yüksek olduğu ülkeler, doğum kontrol yöntemlerini toplumda yaygınlaştırmak yerine eğitime yatırım yapmak ve toplumun kültür düzeyini yükseltmek olduğu pratikte görülüyor. bir ülke eğer doğum oranı düşükse en basitinden beyin göçü almalı yani göçmen politikasını buna göre düzenlemeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • onur maran @onurmaran5

    Bu söylediklerinizde Japonya’yı saymazsak doğruluk payı var ve bireysellik nüfus artışı ile ters orantılıdır. Avrupalılar birey olmayı bireyciliği daha ön planda tuttukları için kültür düzeyleri görece diğer toplumlara göre daha yüksek.

yeni nesil konsollarla birlikte oyunlar gerçek 4k ya geçecek mi? bence gereksiz bir israf olur emek ve maliyet açısından.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Bence bu nesiller ara konsol. 4k 60 fps yok ray tracing vs. bıraksınlar bu işi ya hadi ps3 dönemi okey özelleştirilmiş cpu gpu vardı mimarisi farklıydı neyse de artık x86 işte amd'den yapıştırıyorlar tek yongada işi çözüyorlar ama pc kafası hakim. Sony biraz benim özel oyunum var deyip işten kıvrılıyor aradan çıkıyor ama nereye kadar ? bu sefer maliyet artıyor donanım abanıyorlar vs. eeee 600 700 belki 800 dolar vs. olacak kim alacak o konsolu ondan sonra ? ps3'de gördük işte cell mimarisi şöyle uçuyor kaçıyor gücü hala daha en iyi pc'den iyi vs yok işte gücü var ama çözemiyorlar kapalı kutu vs. ıkına ıkına xbox'ı geçebildiler o da son düzlükte, exc oyunlara abandılar beleş online servisleri vs. derken öyle gittiler.

  • OLDBoy @oldboy

    4k 30 FPS, 2k 60fps yeni neslin standardı olur bence zamanla. Exclusive olanları saymıyorum. Onlar ne yapar eder 4k 60 çıkarırlar ama 3. Parti oyunlar yukarıda dediğim şekilde çalışacaklardır. Tamam güç artıyor ama oyunlardaki gelişen grafiklerle güce ihtiyaç da artacak sonuçta.

her türlü platformun ve içeriğin tüm dünyaya açılacağı günler yakın mı? bu politika ile insanları korsana yöneltiyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

FHD içerikler mesela oyunlar 4K ekranda belirgin derecede farkla daha iyi görünebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

arkadaşlar, koku duyunuzun hassaslığını 1 ile 10 arasında puanlandırsanız kaç verirdiniz? ben kendime 3 verirdim. kendimle kıyaslayan bir anket yapmak istiyorum, o yüzden soruyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

film, dizi vs. popüler kültür ürünlerinde amerika da ırkçılıktan eser olmadığını bize empoze ediliyor. ama abd bir beyaz ile siyahın aynı berbere giremediği bir ülke ve ırkçı nefret korkunç boyutlarda. george floyd olayından sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap