Kilit ekranından bile hızlıca açılamayan Note 9'dan bıktım. Sabrım kalmadı.

Meizu 16th çok ucuzlamış. Kullananlar deneyim paylaşabilir mi?

OnePlus 6T kullanmıştım çok hızlı yüz tanıma vardı. 16th'de bu durum nasıl? Ekranın açılması için beklemek çok sıkıcı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

Teknoloji çağında Turpex formu yok diye PTT'den yurtdışına posta gönderemiyorum. Salak bir kağıda önce ben yazacam adresi... Ne gerek var aynısını bilgisayara girecek zaten.

Deli olmamak elde değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Joker filmini izledim bugün. Sosyal medyada bir hype var. Ona kapıldım. Yoksa sinemaya giden biri değilim.

IMDb puanının 9,0 olmasına anlam veremedim. Belki de ben filmi anlamamış olabilirim. Yıl 2020 olmuş hala klişeler var filmde. Nesi 9 ya? Bilemedim.

Not: Film güzel. 9 puan alacak kadar güzel değil bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Mi Band 4'ün NFC özelliğini ödeme yapmak için kullanabiliyor muyuz? Türkiye'de çalışır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ABD'den iPhone getirip pasaport kayıtlı olarak satıyorlar. Pasaport kaydı kimin üzerineyse sadece onun hattına çalışmıyor mu artık? Nasıl satabiliyorlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spotify aile paketinde, aileyi kuran abone ya da başkası diğer üyelerin adı dışında başka bilgisini görebiliyor mu? Ne dinliyor, çalma listeleri vs.?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Selman S. @sailormoon31

  Kısa cevap: Göremiyor.
  Uzun cevap: Eğer arkadaş olarak eklilerse ki bunun için sanırım facebook hesabınızı bağlamanız lazım o zaman görülebiliyor. Çalma listeleriniz public değilse kimse tarafından görülmüyor ama public ise kullanıcı adınızı bilen herkes görebiliyor.

2133 MHz 2x8 GB RAM kullanıyorum. Oyunlarda takılmalar oluyordu. XMP profilini açtım 2400 MHz oldu. Takılmalar azaldı. Ancak Chrome'da yazı yazarken bile bazen yazdıklarım donuyor 1 sn sonra geriden hızlıca geliyordu. İşlemci Ryzen 2600 ekran kartı RX 580. Gayet uyumlular gibi bence.

Ekran kartı ve CPU kullanım grafiklerini takip ediyorum dar boğaz yok. Sorunun RAMlerde olabileceğini düşündüm.

BIOS'dan Technopat'taki anlatıma göre RAM'lere OC yaptım. 2966 MHz yaptım ve henüz 5 dakikadır bilgisayarı kullanıyorum. Performans farkı çok bariz. Bu kadar etki edeceğini hayal etmemiştim.

Reset ve mavi ekran almam umarım.

Ryzen kullanan arkadaşlara o klişe lafı ben de söylemek istiyorum:

RAM çok etkiliyor performansı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Amd Ryzen serisi işlemcilerde, ram hızı kullandığın yazılımlarda performansı etkiliyor. Render işlemi ile test yaptığımda, 2133 ve 3000 mhz değerleri arasında 4-5 dk gibi bir fark oluştu. 2133 mhz hızında çalıştığında, takılma olmaması lazım. Uzun süre 2133 mhz hızında kullanmak zorunda kaldım. Dediğiniz takılma ve donma sorunu yaşamadım.
  Şu an 2600x işlemci kullanmaktayım, arada mouse takılma ve atlamalar yapıyor. Bende anakat sıkıntılı gibi.

  • tozluraflar @tozluraflar

   Şu an işlemci ve RAM OC'li şekilde kullanıyorum. Bahsettiğim sıkıntılar görünmüyor ama arada sırada mavi ekran donma vs olabildi. Stabil bir ayar bulup bırakacağım. "stuttering" dediğimiz anlık takılmalar devam ederse ben de anakartı değişeceğim sanırım.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @tozluraflar 1.5 sene X370 ve 1800x işlemci kullandım. İlk zamanlar 2133 mhz hızın üzerine çıkamıyordum. Ne takılma, ne donma sorunu yaşadım.(özel bir sorun vardı) X470 ve 1800x sisteme geçiş yaptım. İşlemci aşırı yüksek voltaj ile çalışmaya ve sistem aşırı kasılmaya başladı. İşlemciyide 2600x'e yükseltttim. Takılma azalmasına rağmen hala devam ediyor. X570 sistemimde bu sorunları çok şükür yaşamadım. İlk zamanlar ram hızını çözemediler, daha sonraları oturdu.3000 mhz olması, performans artışını günlük kullanımda hissetirmiyor. Oyun, render ve test programlarında farkı görebiliyorsun. En azından benim deneyimim bu şekilde gerçekleşti

 • lterlemez @lterlemez

  Ram işlemci seçmez, bu benim prensip düşüncemdir. Her zaman performanslı ve büyük hacimli olmalıdır.

 • .70 @carpediem

  Memtest86 ile test edebilirsiniz bu arada mavi ekran vermesini beklemeden

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Ryzen ile AMD CPU cephesinde çok güzel bir çıkış yaptığını düşünüyorum ama çipset ya da anakart ve Ram bazlı o kadar çok şikayet, sorun duyuyorum ki, uzun bir süre daha sistemimi upgrade etmemeyi, edeceğim zamanda da "oturmuş" yılını doldurmuş bir ürüne geçmeyi planlıyorum. Stabilite, hızdan çok daha önemli benim için. 90FPS alayım ama sabit olsun 120FPS alıp ara ara 15-20FPS düşmesin oyun, işimin ortasında göçmesin sistem, ben demeden sistem güncellemesi yapmasın işletim sistemim.

  Bu sistemi komple güncelemeye kalksam cebimden bir 20Bin çıkar diye hesaplıyorum;
  Intel 4790K
  32GB (4x8GB) DDR3 Ram
  MSI H97 Gaming3 Mobo
  Gigabyte GTX 1080
  500GB SSD
  6x4TB SATA Disk

Yıllar önce 1 Mbps ADSL internetimizi "8 Mbps'e kadar" yaptığımızda uzaya çıkmış gibi hissetmiştim. Şimdi bu bile az geliyor. Yine de mutluyuz. Keşke mobil operatör de olsa Turknet. Taahhüdsüzlük kafamı rahat ettiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung A70 kullanan arkadaşlar pil, performans, kamera gibi konularda bilgi verebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu insanlar bunu neden yapıyor? Benim utanma duygum var. Bu insanlarda neden yok? Ben başkasını düşünüyorum. Bu insanlar neden düşünmüyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Serhat @serhatm

  Bu en naif örneklerden biri olmuş.
  Bir ara park ve sokak isimlerine Atatürk'e küfürler, terör örgütü isimleri yazmalar ya da hasmı olarak gördüğü dükkanların isimlerini küfürle değiştirenler...
  O yüzden vikipedi'den de olduk! Sadece o yüzden değil tabii, koltuklardaki zır cahiller yüzünden de...

 • suicide @suicide

  bukadar da sorun etmeyin kendinize ya 😀

 • Erdem Özkır @erdemozkir

  Ben de senin gibi düşünüyorum sürekli , bir gün ince hastalığa yakalanacağız bu gidişle...

 • Rasko @rasko

  Gelişmemiş, ilkel toplumlarda "Her şeyin p*çliğini bulma" diye bir hastalık var. Hintliler ve Çinliler bunda başı çeker, sonrasında Afrika milletleri, Türkler, Ruslar vs diye gider. Sosyolojik olarak araştırılıp bir isim verilmesi gerek artık buna.
  10 senedir Bulgaristan gibi 3. dünya ülkesinde yaşıyorum, neredeyse her gün google maps kullanıyorum, daha böyle bir şeye rastlamadım.