Bedelli askerliğimi bitirdim. Gidecek varsa yardımcı olabilirim. Yer: Amasya

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Basit bir hosting firmasında kişisel bir web sitem var ve adım@soyadım.com diye bir eposta adresim var. Az önce şöyle bir mail aldım:

Gönderen: adım@soyadım.com (ben yani)
Alıcı: adım@soyadım.com (yine ben)
İçerik: (ekte)

E-postalarımı Gmail üzerinden kullanıyorum. Gmail bu mailin 3. taraf bir domain üzerinden geldiğini söylüyor. Yani ortada basit bir şey var ama bu insanlar benim pek bir yerde kullanmadığım bu eposta hesabımı nereden buluyor da spamlıyor? Nasıl bir mekanizma çalışıyor? Gerçekten bu spam olayını internet aleminden kaldırsak manevi anlamda rahatlama olacak o kesin teknik anlamda da internetin ciğerleri açılacaktır diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Şimdi de "momo oyunu" diye bir şey uydurmuşlar. Gören, duyan, bilen yok. Ama haberleri boy boy. "Erişim engeli talebi" gelmiş. Peki neymiş bunun linki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • 〽️ eraklı @merakli

  Haberlerini hiç okumadığım halde bugün rüyama girdi. Momo'yu yakalaşmışlar. Maskesini çıkarmışlar. Bir sandalyeye bağlamış. O da psikolojik sorunlu bir çocuk. Böyle gözlerinin altı falan şiş. İpten kurtulsa herkese saldırıcak ve ısıracak bir çocukmuş. Neyse sonra uyandım işte. 😀

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Whatsappda yayıldığı söyleniyor.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Japonyada 3 yıl önce sergide gösterilen heykel, bir anda viral oldu. Momo aldatmacadan başka birşey değil. 2005-2006 yılından beridir böyle heykeller çıkar, resme bir hikaye uydurup, piyasaya sürerler. Momo hakkında video bulsanız bile sadece aldatmaca

  Yabancı, yerli televizyon kanalları konuyu abartarak haber yaptılar. Televizyon eskisi kadar izlenmemeye başladı, özellikle çocuklar Youtube, Netflix gibi sitelere yönelince, kendi taraflarına çekmeye çalışıyorlar. Tv kültürü bitiyor, son çırpınışları...

 • NAKAH @nakah

  Olmayan şeyi varmış gibi gösteren medya işte. Teknoseyir de geçen haftaki gündemde buna alet oldu, olmayan şeye varmış dediler. :/

Elimde rakamsal veri yok ama tahmin ettiğim kadarıyla Facebook kullanım oranında çok ciddi bir düşüş var. Kendime bakarsam uzun süredir girmemişim ve girmeye gerek görmüyorum.

Çevremdekilerde de azalma görüyorum. Yükseliş devri bitti sanırım iniş başladı. Acaba yanılıyor muyum? Instagram çok popüler şu anda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Güldür Güldür, Çok Güzel Hareketler gibi programları izlemeyi seviyorum. Ama her lafı alkışlayan seyirciden nefret ediyorum. Akışı kesiyorlar. En komik yerde alkışla bölüyorlar. Sadece gülseler daha akıcı olacak.

Bazı izleyiciler de zorla alkışlıyor. Bazı espriye seyirci gülüyor ama aralarda 2-3 kişi zorla alkışlıyor. Diğer kişiler de ayıp olmasın diye 1-2 saniye sonra katılıyor çok saçma bir durum yaşanıyor. Zorla alkış almış oluyorlar.

Alkışı sonda yaparak zaten oyuncuları taktir edebilirler ama anlamıyorum. 30 saniyede bir bölmek neden? Bazı programlarda seyircilerin arasına "şakşakçı" denen alkış yapan adamlar konur. Onlar alkış olmasını istediği zaman alkış yapar ve herkes uyar. Örneğin sabah programlarında/kadın programlarında ve ajanstan seyirci toplanmış programlarda olur bunlardan. Bu komedi programlardan da olduklarını sanmıyorum. Biletle gidiliyor çünkü.

Bu konuda Cem Yılmaz'ı taktir ediyorum. "Her şey fiyata dahil. Neden alkışlıyorsunuz?" diyor. Alkışlatmıyor. Alkışı sevmiyor. Çok doğru. Gösterisinin zırt pırt alkışla bölünmesini sevmiyor.

İki karakter karşılıklı konuşurken bir espri geliyor pat diye alkış geliyor. Karakterler anlamsızca birbirine bakarak alkışın bitmesini bekliyor. Böyle olunca alkışın bir değeri olmuyor ki? Her şeyi alkışlıyoruz. Birisi 3 saniye yüksekten oynasa hemen alkış geliyor. Ben de bu duruma çok taktığım için bu programları izlerken keyif almaktan çok eziyet çeker duruma geçmeye başladım.

Çok yabancı program izlediğim söylenemez ama gördüğüm kadarıyla Avrupalı ve Amerikan komedi programlarında sürekli alkışla bölme gibi bir durum yok. Seyirci gülüp geçiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Bella Ciao @bestami

  Parayi verdiysem sahnedekileri o süre zarfında kiralamışım demektir, ister alkışlarım ister yuhlarim,parasiyla değilmi.

 • Tayyare @tayyare

  O alkışların çoğu montaj, cılız bi alkış olsa bile üstüne yapıştırıyorlar..

 • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

  Ne kadar süre izlediğini bilmiyorum ama ilk göz attığım andan sonra bir daha açmadım. Arada sırada sikeç atıyorlar ee açıp o alkışa mı katlanacağım? ben tercih etmem.
  Tüketilecek içerik sınırsızken kendine eziyet etme derim.

 • arandur @arandur

  Tiyatrocu olduğum için yorum hakkım olduğunu düşünüyorum. Oyuncuyu alkış motive eder veya gülmek ve benzeri tepkiler. Bazen yaptığın esprilerde gülen olmaz veya göndermeni anlayamazlar, sen de sahnede buz kesersin. Aynı performansla bazı gece seyirci kopar, bazen japon seyirci (tamamen tepkisiz) olur.

  Ama tüm bunların yanında o alkışların ve gülüşlerin pek çoğu sonradan montaj oluyor. Bu yüzden Güldür Güldür canlı yayın olayını iptal ettiler, işleyince daha etkili oluyor çünkü. Monte edilen o gülüşler falan seyirciyi manipüle etme amaçlı.

Dün Hepsiburada.com'dan hepsiexpress ile ürün aldım. Yarın 09:00-13:00 arası elinizde olur yazıyordu. Saat 14:14 oldu kargom hala hepsiexpress şubesinde duruyor. Yapamıyorsanız standart kargoya verin kardeşim size güvenerek bir işe kalkıştım şu anda parasal olarak zarar ediyorum malzemeler gelmediği için!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

GM 9 Pro'ya Android güncellemesi gelmedi? Kandırıldık? Android One da elimizde mi patladı anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gear IconX 2018 kablosuz kulaklık kullanıyorum. Yeni aldığım bilgisayara bağladım. İnternet inanılmaz yavaşladı. Alakalı olabileceğini düşünmedim. Bayağı uğraştım düzelmedi. Film izleyemez oldum. Kulaklıkları kutusuna koyup kapatınca internet düzeldi. Rastlantı olabilir diye tekrar deneyim yine aynısı oldu.

2,4 GHz ağa bağlanıyorum. Bluetooth da aynı frekansta çalışıyor. Sanırım birbirine girişim yapıyor. Modemi düzgün bir şey ile değiştireyim. 5 GHz ağa bağlıyken etki edip edemediğini test edeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu kırmızı ledli, kalitesiz tabelalardan nefret ediyorum. Görüntü kirliliği. Herkes taktırmış. Hele bir gif var 2000li yıllardan kalma. İki tane göz el sallayıp burası burası işareti yapıyor. Çok zevksiz çok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9