Murat Gamsız klipten kazandığı parayla araba almış diyorlar doğru mu? Twitterda arabanın fotoğrafları zuhur etmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Turkcell "Superbox alana ilk ay 500 GB paket veriyorum cayarsanız bu paketin cayma bedeli 449 TL'dir" diyor. Bu ne kadar hukuka uygun?

Sınırsız paket seçiyorum zaten. Kotam yok. Olmayan bir şey veriyor. Verdiği şeyi "500 GB paket" diye tanımlamış. Zaten benim paketim sınırsız. Sonsuz + sayı yine sonsuz eder.

Turkcell 24 ay sözleşmeden 12 ay sözleşmeye düşmüştü Superboxlar için. Aslında bunu alacak aileler için sevinmiştim. 24 ay olacağına 12 olsun bari diye. Bunu görünce sözlerimi geri alıyorum.

İnsanları kendine bağlamaktır bu. Başka bir şey değil.

Turk Telekom adlı güzel firmamız ise şu ülkede yeni yerleşim yerlerine altyapı getirmemekte kararlı. Para kazanmak istemiyorlar mı anlamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Sizin ilk beş nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tidal Hi-Fi 4 aylık üyelik 2 TL. Güzel fırsat. #tidal #TidalHiFi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android kullanırken az kullanacağım uygulamaları kurmaya çekinirdim. Ayda 1 lazım olacak ama telefonu şişirecek, yavaşlatacak derdim. iOS’a geçince bu konuda hep rahat hissediyorum. Özgürce her şeyi kuruyorum. Biliyorum ki açmadığım uygulamalar arka planda sistem kaynaklarını sömürmüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16
 • Tekin @tekin224

  O eskidendi şuan orta sınıf sayılabilecek bir cihaz kullanıyorum, lazım olan değil olabilecek çoğu uygulamayı düşünmeden kuruyorum sıkıntısını da görmedim.
  Not : Asus zenfone max pro m1

 • Barış Ataç @barisatac

  Boşuna uğraşmayın, arkadaş açık fikirli değil. Ki bence trollüyor :). İyi eğlenceler 😀

  • tozluraflar @tozluraflar

   Yo gayet açık fikirliyim. Deneyimimi paylaştım. Yavaşlamıyor diyorsanız buyrun beraber test edelim. Buluşalım bir çay içelim. Birkaç aydır kullanılan bir Android telefonu sıfırlayalım. Hız farkını canlı canlı izleyelim.

  • Barış Ataç @barisatac

   @tozluraflar Ah belli ki ciddisiniz, siz testi yapınız ve kanıtının linkini buraya koyunuz herkese yeterli gelecektir. Ki kesinlikle yavaşlar ama yavaşlayanın ne olduğu tartışılır. Üstüne üstlük sizin cümlenizi sanki IOS da "yavaşlama" olmaz şeklinde kurmuş olmanız meselesi var. İkisini de kullanan biri olarak şunu söyleyebiliyorum, iki OS de artık yavaşlamıyor. Yavaşlayanlar hep uygulamaların kendisi oluyor. Bunu da kabul etmeyeceksiniz çünkü kendi deneyiminiz böyle olmamış. Asıl soru geliyor şimdi siz bu "testi" doğru yaptınız mı? Bütün değişkenleri sabitlediniz mi? Yoksa sadece kişisel deneyiminiz mi? Öyle ise olaya subjektif yaklaşıp bu kadar kesin bir sonuç çıkarmanız sizi "Açık fikirli olmayan biri yapıyor" Benim Gözümde. 🙂
   Neyse size iyi eğlenceler.

 • rambo @rambo

  Samsungun hatirladigim ve kullandigim cihazlardan edindigim deneyimlere gore s6 oncesi ios'in bu konuda bence bir artisi vardi ama sonrasinda donanimlar guclendiginden ve android de kendini toparladigindan bu avantaji kalmadi diye dusunuyorum.

Yakın gezegenleri görebileceğim bir teleskop almak istiyorum. Önerisi olan var mı? (Bütçe az. Daha önce hiç kullanmadım)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Kendi Fikri @kendifikri

   @erdemozkir gerçekler üzücüymüş,heves kaçıran bir yazı

  • Türker Sezer @dirigeant

   @kendifikri ben ayni duygulari bir de mikroskop icin yasiyorum. Zaman zaman mikroskop almaya niyet edip daha sonra kisa surede keyfi kacacak birsey olduguna ikna olup vazgeciyorum.

  • Equitatus @equitatus

   @dirigeant Mikroskobun keyfi asla kaçmaz. Kullanması biraz karışık ancak öğrendikten sonra müthiş zevkli bir alettir. Etrafta mikroskop altında incelenebilecek binlerce örnek var. 8-9 yaşlarımdayken oyuncak mikroskop alınmıştı doğum günümde (hiçbir işe yaramayan bir büyüteç idi aslında). Kanın içinde ne var acaba diye merak edip kolumu kanatıp oradan kana bakmaya çalışıyordum. Evdeki günlük eşyalardan toprağa, yaprak kesitlerinden su birikintisindeki alglere kadar binlerce örneği inceleyebilirsiniz. Musluktan akan suyun içindeki diatomları izlemek bile saatlerinizi harcayabileceğiniz bir eğlenceye dönüşebilir.

  • Türker Sezer @dirigeant

   @equitatus tam olarak anlattiginiz sekilde kullanilacak, "oyuncak olmayan" bir mikroskop icin minimum ozellikler nelerdir, nelerine bakmak gerekir? Buyutme orani vb. degerler sanirim yaniltmaya acik. Anlatmasi uzun derseniz ornek bir urun linki atarsaniz oradan da bakabilirim.

  • Equitatus @equitatus

   @dirigeant Mikroskobun büyütme oranı objektif ve okülerin çarpımı ile bulunuyor. Oküler bakılan kısım objektif ise alttaki değiştirilebilir merceklerdir. Oküler genelde 10x büyüme sağlar. Objektifler ise 4x-10x-40x-100x şeklinde gider. Okülerin 10x büyütmesi ile objektifin büyütmesi çarpılarak o anki mevcut büyütme elde edilir. 4x objektif kullanılıyorsa 4x10=4, 100x objektif kullanılıyorsa 100-10=1000 defa büyütme elde edilir. 1000x büyütme ile bakteri ve ribozom gibi küçük maddeler incelenebilir. 100x objektifin kullanılabilmesi için imersiyon yağı kullanılması gerekir. Bu yağ lamın üzerine damlatılarak ışığın objektifte birleşmesi sağlanır. Daha küçük objektiflerde buna gerek yoktur. Büyük hücreler, bitki hücreleri veya doku hücreleri 40x'te incelenir. 100x objektifli mikroskoplar daha pahalıdır, 2000TL civarına orta kalitede bir mikroskop bulunabilir. 1000-1500TL civarına ise 40x objektifliler alınabilir. 2000TL pahalı geliyorsa 40x ile başlanıp daha sonra 100x objektif eklenebilir. 1000x dijital mikroskop adı altında 300-400TL civarına dandik ürünler satılıyor, bu tarz ürünler almayın. bu ürünlerin 1000x büyütme yapması imkansızdır. 100.000mah batarya diye satılan powerbankler gibi tamamen kandırmacadır.

  • Türker Sezer @dirigeant

   @equitatus detayli aciklama icin cok tesekkurler. Benim cekincem de bu 1000x'li aldatmacalara dusmekti. Tavsiyeleriniz dogrultusunda yeniden inceleyecegim.

 • Erdem Özkır @erdemozkir

  Hem mikroskop hem teleskop için AR gözlüğü ile bu deneyimi yaşayabilirsiniz , ya da büyük ve güzel bir monitörle Nasa fotoğraflarına bakabilirsiniz , mikroskop için de güzel siteler var nette

Note 9'daki gereksiz Bixby tuşu beynimde bad sectore sebep olmuş. iPhone kullanmaya başladığımdan beri elim her ses tuşuna gittiğinde "Aman Bixby tuşuna basmayayım" diye tuşun yerini kontrol ediyorum.

Kalıcı hasar bırakmış resmen. Umarım birkaç aya düzelir bu kötü kas ve düşünce hafızası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çay Kahve İnsan

Bir sonraki videonun içeriği ne olsun?
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine akıyor maşallah.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android'den iOS'a geçtim. Artık katlanamıyorum. Her Android kullanımımdan sonra "Bir daha dönmem" diye yemin ediyorum ama hep yeminimi bozuyorum. Note serisindeki kalem beni hep cezbediyordu sanırım. Note 11 efsane bir şey olarak gelmezse artık hayatımı iOS ile devam ettireceğim.

Zorlukları çok. Üretenler için bence zor. İş hayatına entegrasyonu zor. Ancak getirileri beni daha çok mutlu edecek.

Özet: Kasıyor. Kutudan çıktığı haliyle 1 ay sonraki hali arasındaki yavaşlamalar deli ediyor.

Not: Aslında OnePlus kullanırken sanırım mutluydum. Beni delen eden Samsung olabilir. Düşünüyorum da OnePlus 6 ve 6T kullanırken telefon hep uçak gibiydi. Zamanla çok az yavaşlamıştı. Samsung'un kullanmadığım amiral gemisi yok. Hepsi mi yavaşlar? Evet yavaşlar!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13