Tozlu Raflar hastasıyız

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

TeknoSeyir ÖZEL RÖPORTA

TeknoSeyir ÖZEL RÖPORTA TeknoSeyir ÖZEL RÖPORTAJ Bu röportajımızda, WM Dergi Genel Yayın
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evinde temassız ateş ölçer olan varsa alından "body" modunda ölçüp bir de "object" modunda ölçerek çıkan sonuçları paylaşabilir mi? Benim makinenin kalibrasyonu bozuldu. Sizdeki durumu öğrenmek istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen gün geçtiğim Vodafone Red Sınırsız internet paketi. Sanırım hız limiti yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 yıl boyunca kafam rahat sanırım. Sonunda mobilde sınırsız paket kullanabiliyorum.

Hotspot sınırlaması da yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 27

PC'de çok fazla resim oldu. Düzen hastasıyım. Çok sık telefon ve bilgisayar değiştiğim için artık karma karışık oldular. Resimler 1-2-3-4 diye bir sürü karışık resim klasörü oldu.

Windows için ücretli ya da ücretsiz fark etmez resimleri organize edebileceğim bir yazılıma ihtiyacım var. Önerisi olan var mı?

Mac kullanıyor olsam Fotoğraflar mükemmel çözüm olurdu 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Reflü, gastrit, ülser gibi bir hastalıktan muzdarip biri var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 48
 • Joe @joe

  Vardı geçti. 7den sonra yemeyi bıraktım. Vicud toparladı.

 • Aiberg @aiberg

  @tozluraflar bu işin tedavisi yok demiş ama çok şükür ben kurtuldum bu hastalıktan. Mide koruyucu görevi için proton inhibitörü kullanılabilir.

 • brcan @brcan

  Açılın ben geldim 😀 2 kere endoskopi yaptırdım, gastrit ve reflü.Raneks'le yaşıyoruz.Bende göğüste sıkıntı yapıyordu.Mide ağrısı kalp olarak hissedilebiliyor.Bende kardiyolojiye gittim birşey çıkmadı.Ama sırt ağrısı demişsiniz, o yoktu mesela.Siz bi endoskopi yaptırın, safra kesesinde taş vs olabilir.

 • Daviance @daviance

  sırta ağrıda yapar ,geğirtide yapar midede yanmada yapar gastrit ,bende de var ara ara sırtıma vurur ,patates haşlama işe yarar ,sigara varsa azaltıcaksın 5-6 gün ,sık ve az yiyeceksin ,böylece kendini tamir eder ama yoğun streste tekrar alev alabilir bu hastalık.

  Birde gaz sıkışması o kolda sırtta ağrı yapar genelde çok sık kalp kriziyle karıştırışan olaydır ,midenin sol üst kısmıyla kalbın alt damarı arasında gaz sıkışması olabiliyor ,belirtilerin ürkütücü olması hariç zararı yok derler.

İleride koleksiyon değeri olur mu acaba? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Türkçe okuma yazma bilmeyen yabancı uyruklu Türk Vatandaşı olmayan kişiler ehliyet kursuna gitmeden, aracı birisine para veriyor ve ehliyeti almak için gerekli tüm evraklar geliyor. Sonra harçları yatırıp gidip ehliyeti alıyor.

Nerede denetim, nerede adalet, nerede halk güvenliği? Hadi dil bilmemesi sorun değil. Bu kişi kursa gitmiyor, sınava girmiyor. Yazık gerçekten.

Bilmem nerdeki dayım değil bizzat kendim gördüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • suicide @suicide

  kesin suriyelidir o yabancı uyruklu 😀

 • xpow3r @xpow3r

  ahahah dur bakalım daha neler çıkcak 😀

 • ad33p @ad33p

  5-10 yıl öncesine kadar aynısını Türk vatandaşı olanlar yapıyordu. Şimdi merkezi sisteme geçti ama yine de benzer şeyler oluyor. Kursa gitmene gerek yok, sadece sınava girmen gerek, direksiyon kursunda da eğitmen ve gözetmenleri bağlıyorlar.

 • demigod @demigod

  size şimdi yüzölçümü Büyükçekmece kadar olan bir ada ülkesinde hem mevcut Türkiye Cumhuriyeti Sürücü Ehliyeti'me hem de Turing tarafından öeeeh rakamlarla itelenen Uluslararası Sürücü Belgesi* denen şeye rağmen (aklınızda bulunsun, para kaptırmayın o kolpaya da. dünya çapında hiçbir tanınırlığı ve geçerliliği yok!) trafiğe çıkma izni almadan önce geçmek zorunda kaldığım yazılı, sözlü ve fiziki mülakatlardan bir kuple sunsam bahsi geçen rezillik katlanarak artar eminim. (üstelik verilen izin de 3 ay için geçerli, 3 ay sonra bir daha aynı süreçten geçerek süre uzatımı gerekiyor) zira ülkemiz küçük ve tropik bir ada ülkesi değil sözümona, lakin pratikte neyin ne olduğunu hepimiz biliyoruz işte.

Çok farklı yerden çok fazla online alışveriş deneyimim oldu. Ama tartışmaz en en en iyisi Amazon'dur. Umarım Türkiye'deki faaliyetlerini daha çok büyütürler de n11, hepsiburada gibi platformlardaki sahte ürün satan, iade almayan dolandırıcılardan* kurtuluruz.

*Adını andığım platformlara kayıt olup sanal dükkan açanlardan bahsediyorum. Zira Hepsiburada.com ürünleri kendi sattığı zaman gayet başarılı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @reducto

  Amazon'un kategori ve arama sistemi tek kelime ile berbat. Aradığım şeyi bulamıyorum sinir ediyor. Adam gibi sıralama bilmemne vs. yok. Türkiye'deki mağazaların kategorilendirmeleri cidden çok güzel. Yaptığımız nadir iyi şeylerden. Amazon'da bi filtreleyip bakamıyorum hiç doğru dürüst. Keşke şu işi düzeltseler bir de fiyatları indirseler. Evet bazen çok güzel indirimleri oluyor ama genel olarak pahalı kaçıyor. Şu iki şeyi düzeltseler TR'de başka e-ticaret sitesi bırakmazlar

  • tozluraflar @tozluraflar

   Evet. Doğru. Site kullanışlı değil. HB çok daha iyi mesela.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   Amazon'nun tüm birimlerinde kategorileme ve arama kötü. Öyle ki kısıtlamalar ile ürünü bulmaya çalışırsın, uyguna bulduğunu sanırsın. Bir yerlerden rastgele ürüne ait başka bir link bulursun ki fiyat daha avantajlıdır. Yaptığın aramalarda o hiç çıkmaz. 😀

   Bu ara Türkiye versiyonunun kendi gönderdiği ürünlerde kargo hizmeti çok iyi. Ekstra ödeme yapamasam da ürünler genelde ertesi gün teslim ediliyor.