(Basından) Intel’in geçtiğimiz Ekim ayında tanıtımını gerçekleştirdiği 9. nesil Coffee Lake Refresh işlemcileri uzun süredir masaüstü bilgisayarlar için satın alınabilirken, bu yüksek performanslı işlemleri henüz dizüstü bilgisayarlarda göremedik.
Bazı dizüstü bilgisayarlarda Core i9 işlemciler yer alsa da, onlar i9-9900K gibi masaüstü için geliştirilmiş işlemciler. Intel, GDC 2019 etkinliğinde 9. nesil mobil işlemcilerini piyasaya süreceği tarihi nihayet açıkladı
Intel’in yeni mobil işlemcileri yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Rapora göre 2016 yılının gümrük yakalama verileri dünya genelinde ithal edilen sahte ürünlerin değerini 2013’teki, küresel ticaretin yüzde 2.5’i olan, 461 milyar dolardan, 509 milyar dolara yükseldiğini gösterdi.
Bu oranlar, yurt içinde üretilen ve tüketilen sahte ürünleri veya internet üzerinden dağıtılan korsan ürünleri içermiyor.
http://www.diken.com.tr/oecd-sahte-urunler-509-milyar-dolarla-kuresel-ticaretin-yuzde-3-3une-ulasti/

OECD: Sahte ürünler 509 milyar dolarla küresel ticaretin yüzde 3.3’üne...

OECD sahte ve taklit ürünlerin 509 milyar dolar hacmiyle küresel ticaretteki payının yüzde 3.3’e ulaştığını söyledi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

NYT: Boeing 737 Max pilotları uçak eğitimini iPad'den aldı
https://tr.sputniknews.com/abd/201903171038249182-oeing-pilotlari-egitimlerini-ipadden-aldi/

NYT: Boeing 737 Max pilotları uçak eğitimini iPad'den aldı

New York Times (NYT) gazetesi, birçok Boeing 737 Max pilotunun uçağın özellikleriyle ilgili yeterince bilgi sahibi olmadığını ve yeni modeli kullanmayı iPad tabletinden öğrendiğini belirtti.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hard diski çıkarıp ssd takalım derken Lenovo İdeapad serisi diz üstünün sağ tarafında rakamların olduğu yerin kenarını kasayı çizdim. Bunu görünce irkildi. Düzelteceğim merak etme dedim. Çaresi var mı..?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

4 milyona yakın üyesi ve ayda 8 milyona yakın giriş olan konusu müşteri şikayetleri ve çözümü olan sitenin birinci sırasında bakın kim var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dikkat 4440375 nolu telefondan 2'dir arayıp Türk Telekom indiriminiz bitmek üzere sizi şu tarifeye alalım diyen birileri arıyor. Birincisi benimki sınırsız ve Eylül ayına kadar da geçerli. Satmaya çalıştığı 200 GB sonrası ekstra para ver paketi ve şu an kullandığım paket 60 küsür TL iken bunu 70 küsür TL'ye kakalamaya çalışıyorlar.
Biraz araştırınca da şöyle haberler buldum:
http://blog.milliyet.com.tr/turktelekom-un-444-0-375-no-lu-telefonundan-ariyor-gibi-gorunerek-dolandiricilik-/Blog/?BlogNo=569546

Türktelekom'un 444 0 375 no'lu Telefonundan Arıyor Gibi Görünerek...

Telefon dolandırıcılığı girişimlerinin ardı arkası kesilmiyor, çeşitliliği bitip tükenmiyor. Her gün bu girişimlerin pek çoğuna muhatap olabiliyoruz. Kimi son derece acemice...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Synth @synth

  Geçen gün beni de aradılar "kişisel verilerinizle bişeyler yapmak istiyoruz" diye, onay vermediğimi söyledim, telefondaki ablamız sanki babasının şirketiymiş gibi sinirlenerek "Efendim ama biz şöyle yapmıyoruz, böyle yapmıyoruz" diye epey ısrar etti ben yine de onay vermediğimi söyledim. Arayan muhtemelen gerçekten TT'ydi ama bu haberi görünce merak ettim şimdi, acaba dolandırıcıydı da benden rıza alsalarda bilgilerimi mi alacaklardı? Çağrı merkezi çalışanının üslubu çok tuhaf gelmişti çünkü, bildiğin saldırmak üzereydi 😀

 • bozkankod @bozkankod

  Hocam dolandırıcı değil ama upsell kotası olduğu için erkenden arıyorlar bilginize

 • ALIEN @alien

  Arıyor gibi görünme olayı ne iş arkadaş?
  Telekom suçlu değil mi burada?

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Teknik olarak bu şöyle, "Caller ID" (Arayan Numara bilgisi) istediğiniz şekilde değiştirerek arma yapmanıza izin veren sistemler mevcut.