Bilim insanlari zamanda yolculuk yapti gecmise cisim-gonderdiler sekil degistirerek geri döndü..!
Kuantum bilgisayarlarsa bitler yerine "kübitlerden" faydalanır. Kübitler aynı anda hem açık hem de kapalı ve hatta ikisi arasında bir yerde de bulunabilir.
Simülasyonda, bir kişi bir kübiti zamanda geri gönderiyor. Geçmişteki bir davetsiz misafir kübiti ölçer. Bu ölçüm kübiti bozar ve kuantum korelasyonlarını değiştirir.
Bu durum, kuantum davranışı sergileyen atomla başka bir atom arasındaki en ufak temasın bile atomu hemen kuantum durumundan çıkarmasından kaynaklanır.
Daha sonra kübiti şimdiki zamana getirmek için simülasyon ileri sarılır. Bunun sonucunda enformasyonun, bilinen benzetmeye atıf yaparsak, kelebeğe basmak gibi küçük, kışkırtıcı olayların ekstrapolasyonu yüzünden kurtarılamaz hale gelmesinden ziyade küçük müdahalelerden korunduğu tespit edildi.
Sinitsin “Kaos kavramının klasik fizikte ve kuantum mekaniğinde farklı anlaşılması gerektiğini bulduk" dedi.
Bu keşif enformasyonu ilk halinden bir kuantum dolaşıklığına dönüştürerek gizlemek ve diğer kuantum aygıtlarını test etmek için kullanılabilir.
Kelebek etkisi kuantum mekaniğinde bulunmadığı için simülasyon çalıştırıldığında farklı sonuç alınması kuantum işlemcisinin düzgün çalışmadığını gösterecektir.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/service/amp/bilim-insanlari-zamanda-yolculuk-yapti-gecmise-cisim-gonderdiler-sekil-degistirerek--292470h.htm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bakalım, bekliyelim, görelim. Bu da bize geçmişte çok güzel olacak, iyi olacak dedikleri şeylerde olduğu gibi nasıl dönecek...?
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-sosyal-medya-duzenlemesi-mecliste-kabul-edildi-5958506/amp/

Son dakika… Sosyal medya düzenlemesi Meclis’te kabul edildi – Sözcü Gazetesi

AKP'nin hazırladığı ve muhalefetin "sansür" olarak nitelendirerek tepki gösterdiği sosyal medya düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda AKP ve MHP'li milletvekillerinin...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

World of Tanks: Oyundaki Alman tanklarının performansına bakınca Rusların Almanlar'dan II. Dünya savaşının hırsını hala almaya çalışması.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kişisel bilgisayar konusunda inanması zor ama taaa o dönemin IBM müdürü kim evinde bilgisayar olsun ister ki mealinde laf etmiş. Bunun gibi onlarca örnek çok. Elon amca Starlink ile yeni bir şey başlatmıyor ama ilk kez düşünce ya da proje olmaktan çıkıyor ve elle tutulacak, herkesin sahip olacağı bir teknoloji haline getiriyor. Nokia cep telefonuna fotoğraf makinesini entegre ettiğinde nanik yapanlar vardı. O zamanın teknolojisi ile yapılabilen sadece buydu. Geleceği okuyamayan kamera üretici firmaları, fotoğraf filmi üreticileri, film banyo kimyasalları üretenler yıllar sonra heba oldu. Kuantum bilgisayarlara nanik yapanlar da var. Google kuantum bilgisayar yapıyor ve geliştirme çalışmalarına hızla devam ediyor. Microsoft kuantum bilgisayar için yazılım ve yazılımcı geliştirmek için geçen yıllarda okul açmıştı.
Forumlarda görüyorum yeni teknolojileri ki yeni ve önü açık bundan birşey olmaz diye karşılayanlar var. Bekleyin ve görün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Film sitelerinde film izlemeden önce kumar bahis reklamları gösteriyor ona tamam da sonrasında yine reklam diye YouTube'dan reklam diye video izlettiriyor ve bunlar reklamda değil Malezya, Endonezya civarlarından abidik gubidik videolar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Honda, Şekerpınar’daki tesisine tüm teçhizatlarıyla birlikte müşteri arıyor. Honda, 1997 sonunda üretime başladığı Şekerpınar’daki fabrikasını global bir kararla Eylül 2021’de kapatacak. Honda Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, fabrikanın içerisindeki tüm teçhizatla birlikte satışa sunulacağını belirterek, “Çalışan 1070 kişi ile de anlaşma yaptık, sıkıntı yok” dedi.
https://www.sozcu.com.tr/2020/otomotiv/sahibinden-satilik-otomobil-fabrikasi-5927213/?fbclid=IwAR0BOSn0jTUfybWhMWc4fBHPXIKt7TAHbmyi4tXJuk6m4yCmda7-MPCN7CQ

Sahibinden satılık otomobil fabrikası

Sahibinden satılık otomobil fabrikası Honda, Şekerpınar’daki tesisine tüm teçhizatlarıyla birlikte müşteri arıyor. Honda, 1997 sonunda üretime başladığı Şekerpınar’daki...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Dark dizisinin finali ile ilgili yorumum:
Almanların adeta Amerikalılara "fantastik bir dizinin finali nasıl yapılır, bakın ve öğrenin" gibisinden ders verdiği muhteşem dizidir Dark. Bkz: Lost dizisi final bölümü rezaleti ya da Games of Thrones finali.

BeğenFavori PaylaşYorum yap