BBC Türkçe, Atatürk Hakkındaki İngiliz İstihbarat Raporlarını açıkladı: 'Tehlikeli Biri, Rakipleri Bir Araya Getirilmeli'
BBC Türkçe'den İrem Köker,
British Library'de yer alan, İngiliz devletine ait artık gizliliği kaldırılmış istihbarat raporlarına ve resmi belgelere ulaştı.
100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk için hazırlanan İngiliz istihbarat raporları ortaya çıktı. Raporlarda 1919 yılında Anadolu'da başlayan hareketin devrimci bir nitelik taşıdığı belirtilirken, Atatürk'ün 'tehlikeli kişi' olarak nitelendiği görüldü. Raporda ayrıca Atatürk'ün 'zıtlarının desteklenmesi ve rakibi olan hareketlerin bir araya gelmesinin teşvik edilmesi gerektiği' belirtildi.
Belgeler, Ekim ile Aralık 1919 arasındaki üç aylık dönemde, Türkiye'deki İngiliz yetkililerin Londra'daki makamlara Mustafa Kemal ve Anadolu'daki henüz yeni yeni örgütlemeye başladığı hareketle ilgili gönderdiği raporları ve yaptıkları ilk değerlendirmeleri kapsıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2020 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda yer alan “iç turizm takip sistemi” adı verilen ve 2020’de Kültür Bakanlığı tarafından oluşturulacak yapı ile cep telefonu operatörleri yurttaşların hangi şehre ve otel gittiği devlete bildirecek.
https://haber.sol.org.tr/turkiye/gsm-operatorleri-yurttaslarin-hangi-otelde-kaldigini-devlete-bildirecek-273727

GSM operatörleri yurttaşların hangi otelde kaldığını devlete bildirecek

Otel ve pansiyonda konaklamaya vergi getiren AKP, yurttaşların hangi otelde kaldığını GSM şirketleri üzerinden takip edecek.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 23

300 GB kotalı ve 300 GB dolduğunda otomatik duracak sabit internetimde 20 GB kaldı. 31 Ekimi 1 Kasıma bağlayan gece kota yenilecek (1 gün kaldı) ve ben interneti şuan resmen sağıyorum. İdâre hep idare.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix'de sansür başlamış mı bana mı öyle geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Olayın özü heryerde dağda, kırda, denizde heran gigabit gibi manyak hızlarda internet ama beni asıl heyecanlandıran kısmı çanak anten ve receivirla bir insanın ömrü süresi içinde hiçbir sekilde sansürlenemeyen engelenemeyen internet ile tanışıyor olmak.
https://tr.euronews.com/2019/05/24/spacex-dev-internet-projesi-starlink-in-60-uydusunu-atmosfere-gonderdi

SpaceX dev internet projesi Starlink'in 60 uydusunu atmosfere gönderdi

ABD'li uzay teknolojileri firması SpaceX, dev internet projesi Starlink kapsamında içerisinde 60 adet uydu barındıran Falcon 9 roketini dünya'nın alt yörüngesine gönderdi. Firma, Starlink...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  Artıları olduğu kadar eksileri de olacak, ayrıca amerikanın denetlemeyeceğini düşünmek biraz komik olmuş.

 • Krycek @krycek

  Uber, paypal vs.. yasaklı. Devlet buna niye izin versin? Yerli ve milli ISP'ler de istemez.

 • protego @protego

  Ben sizin kadar umutlu değilim. Herşeyin engelli olduğu bu ülkede buna izin vereceklerini düşünmüyorum

  • Totenkopf @totenkopf

   İyi de nasıl engelleyebilir..? Çanak anten ve receivirı satın alma önünde nasıl bir engel koyabilir..? En fazla hizmeti almak için ödeme yapacagimiz siteye blokaj koyar. Youtube'da simduden nasil yapılır videoları düşmüş bile.

  • protego @protego

   @totenkopf Musk'a satmayacaksın der bunu olur biter 🙂 Bugüne kadar Türkiye'de satılmasını istemedikleri her hizmeti engellemediler mi? Dijital hizmet veren her şeye vergi getirdiler mesela her firma uyuyor değil mi? Aynı şey. Receiver'la çanak da özel olacak muhtemelen. Çift yönlü çanak gerekiyor çünkü standart bir receiver da çanak da olmaz. Muhtemelen Starlink'in cihazlarını kullanmak zorunda kalacağız onların da ülkeye girişini engeller olur biter. Başka marka çift yönlü çanak olsa bile başta dediğim gibi satmayacaksın demesi yeterli olur. Ha bunların hiçbiri olmadı mı? Türkiye'de yaşıyoruz bankalara bir talimat gönderirler bu firmaya ödemeleri engelleyin diye bitti gitti. Yasaklamak istedikten sonra yolu çok

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  "çanak anten ve receivirla bir insanın ömrü süresi içinde hiçbir sekilde sansürlenemeyen engelenemeyen internet ile tanışıyor olmak."

  Boyle bir seyin olabilecegine inanabilmek icin bayagi pozitif bir insan olmak gerek 😊

Son Windows 10 güncellemesi: Mahvolmak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Yurtdışına çıkıldığı anda serbestçe kullanılan hizmet Tükiye'de haksız rekabet olmuş. Taksici adı altında örgütlenmiş mafyadır o.
https://m.doviz.com/haber/sirket-haberleri/uber-in-faaliyetleri-durduruldu/554505

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5