Snyder detaycılığı. #MoS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Londra'da Microsoft Store açılacağını neredeyse bir yıl önce öğrenmiştik. Açılacak olan Microsoft Store, bölgedeki Apple Store'lardan da büyük olacaktı. Ancak yapım süreci o kadar uzadı ki neredeyse unutma noktasına gelmiştik. Şimdi ise Microsoft, LinkedIn'e eklediği ilanlarla mağaza için çeşitli pozisyonlarda çalışan aradığını duyurdu. Muhtemelen önümüzdeki 3 ay içerisinde Londra'da bir Microsoft Store görüyor olacağız.

Türkiye'de ise Microsoft Store var ama mağaza demeye bin şahit ister. Ankara'da MediaMarkt Kentpark içerisinde yer alan Microsoft standı, Türkiye'deki ilk Microsoft Store olarak tanıtılmıştı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  O türkiyede açılan güya store ile ne dalga geçilmişti ya of of of neler neler.

  • Tolga Altaş @tolgaaaltas

   Utanmadan bize onu Windows Elçisi iken haberini yaptırdılar bir de.

  • Orcun @orcun

   @tolgaaaltas Bide açtılar da ne sattılar ? mouse klavye ? hayır bekliyorsun surface ürünleri vs. o da yok. Koca MS bir dükkan kiralamak istemedi dükkan içinde stand açtı vs. koca firmanın geldiği hale bak.

  • Tolga Altaş @tolgaaaltas

   @orcun Surface ürünleri Türkiye'ye hayatta gelmez. Ben o dönem sorduğumda Cortana gibi "istiyoruz ama bu kararları merkez alıyor, biz çalışıyoruz üzerinde" falan diyorlardı. Cortana'yı da gördük Surface ürünlerini de. Yeni Andromeda cihazı da gelmeyecek gidip yurtdışından alacağım mecburen en çok ona yanıyorum.
   Ama Xbox için bayağı uğraştılar ve emeklerinin karşılığını aldılar, o ekip iyi ona bir şey diyemem. Şimdiki Windows ekibi ise tamamen kurumsal odaklı. Eski elçilik programında olan kimse ile iletişimi yok. Ulaşmaya çalıştığında da sanki hiç oranın bir parçası olmamışsın gibiler. Komik biraz. Kendileri bilir.

  • Orcun @orcun

   @tolgaaaltas Yani surface güzel cihaz, en azından yeni çıkan ucuz olan go olanı gelse satarlar bence çünkü bizde ya ipad var ya da çan çin çon işleri vs. hani tamam, anlaş servisle getirt karışma yani ama o bile yok. Var 3-5 tane getirtip satan ama MS haberi bile yok onlardan. Ya bunlar tr windows mouse klavye ve de işte ucundan xbox ile yürüyelim dediler o kadar. + - birşeye girmeyelim riske girmeyelim tr riskli pazar vs. vs. vs. ki xbox ile o kadar geç geldi ki, birde geldiği piyasa konsol = playstation denildiği piyasa yani, o kadar geç gelinir mi ? koydurttu 3 5 tane teknosaya xbox standı o kadar. Alan eden o kadar geziyorum bakıyorum yoktu, one biraz gitti gibi ama onun da durumu pek iç açıcı değil.

  • Melburg @melburg

   @orcun 360 ta baya geç geldiler sonuna doğru.One ile algıyı yıkma şansları vardı ama one ın kendi başarızlığı işi bozdu zaten tek başına

 • Samsa @samsa

  Gidip görmüştüm bildiğin köşe yapmışlar mağazanın içine çamaşır makinelerinin arka tarafında 🙂

 • Raw @raw

  Microsoft'un başarılı olduğu bir ürün var mı ki?

  • Raw @raw

   @tolgaaaltas anlamıyorsun galiba, Microsoft'un son yıllara kadar başarılı satış yapan ürünü görmedim. Xbox desen ezildi. Surface pek satıldığını düşünmüyorum, mobil tarafı zaten ölü, çıkardıkları akıllı bandı ve vr başlıkları da ortada gözükmüyor.

  • Tolga Altaş @tolgaaaltas

   @raw Surface ürünlerinin satış rakamları güzel. MSPoweruser'da analiz makalesi vardı, ufak bir aramayla bulabilirsiniz herhalde. HoloLens son kullanıcı için değil, kurumsal odaklı bir ürün ondan dolayı sağda solda göremiyoruz. Band ve Mobile yok evet. Mobile için farklı vizyon bu yıl duyurulacak. Xbox'ın son satış rakamları da iyi, rakibinin gerisinde ancak ilk Xbox One'a göre beklenmedik seviyede artış gösteriyor düzenli olarak. MS'in şu anda gizli oyuncusu Azure. Tüm iş kaynağı neredeyse orada.

 • JohnSmith @johnsmith

  Türkiye'de ilk Microsoft mağazası 1993 başı açılmıştır.

Yemeksepeti üzerinden verilen Dominos siparişlerinde 30 dakika kuralı geçerli mi? Gerçi 30 dakika kuralı hala geçerli mi onu da tam bilmiyorum. Aydınlatabilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21

Windows Phone cihazlar (Windows 10 Mobile 1709) için güncelleme desteği 10 Aralık 2019'da sona eriyor. Eğer aramızda hala Windows Phone kullanan arkadaşlar varsa Android veya iOS'e geçmek için iyi bir zaman olabilir. Bu tarihten sonra Windows Phone cihazlar güvenlik güncellemesi de almayacaklar. Ancak bu cihazı kullanmanın güvenli olmayacağı anlamına gelmiyor; Windows Phone cihazlar tarihleri boyunca çok az güvenlik açığından etkilendiği için yine de kullanmaya devam edebilirsiniz.

Microsoft'un Andromeda (diğer adıyla Surface Phone) cihazı ne zaman çıkacağını bilmediğimiz için bekleyin de diyemiyoruz kimseye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SwiftKey son güncelleme ile beraber rakiplerinden %20 daha hızlı açılıyor. Eğer telefonunuzu yeniden başlattıysanız diğer klavyelere göre iki kat daha başlıyor. Aynı zamanda rakip klavyelere göre en düşük kurulum dosya boyutuna sahip, tabi herhangi bir özellik veya işlev kaybına sahip olmadan. SwiftKey'in kendi yaptığı testlere göre eski cihazlarda bile gecikme oranı eskiye göre %50'den daha düşük.

SwiftKey Keyboard - Apps on Google Play

SwiftKey is the intelligent keyboard from Microsoft that learns your writing style, so you can type faster. Type, text and send GIFs, stickers and emoji when you join the millions of users worldwide...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daico, Mi Band 3'ü ₺149'dan satıyor n11'de. Almak isteyene en düşük fiyat. (Türkiye içi)

Xiaomi Mi Band 3 Global Versiyon (türkçe Dil) - n11.com

Xiaomi Mi Band 3 Global Versiyon (türkçe Dil) 149,90 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Xiaomi Akıllı Saat fiyatı Telefon & Aksesuarları kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google maalesef Fossil'i satın almış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bağlantıya tıklamadan okumak isteyenler için TeknoSeyir'e özel olarak özetini yazıyorum, sonra vay efendim reklamlarla şenleniyor akış diye şaha kalkılmasın. MSFThaber hesabı aktifken de her haberin özetini yazıyordum, bu alışkanlığımdan vazgeçmedim, yani sizi MSFThaber'e çekmek istemiyorum sadece bilgi amaçlı burada paylaşıyorum ön bilgi olsun.

Gelelim konumuza, Microsoft her yıl iki özellik güncellemesi yayınlıyor bildiğiniz üzere. Bu özellik güncellemelerinin kod adlarının değişeceği geçtiğimiz yıl duyurulmuştu. Bunun sonucu olarak 19H1 ve 19H2 bu yıl bizlerle olacaklar. Ancak bunlar nihai güncelleme adları değil elbette, yalnızca geliştirilme sürecindeki kod adlar. 19H1, bu zamana kadar yapılanın aksine mevcut özellikleri iyileştirmeye ve eski kullanılmayan özellikleri işletim sisteminden çıkartmaya odaklanmış bir güncelleme olacak. Ekim 2018 Güncellemesi ile gelen şikayetleri dinlemiş olan Microsoft biraz soluklanıp mevcut deneyimi iyileştirmeye odaklanıyor yani. Ama bu yeni özellik olmayacak anlamına gelmiyor, Windows Sandbox ve Windows arayüzü için beyaz opsiyonu yalnızca öne çıkan özelliklerden ikisi.

19H2'nin ise neler getireceğini konuşmak için henüz erken. Ancak geliştirici ekibin küçük bir kısmı hali hazırda 19H2 için çalışmaya başladı bile. 19H1'in aksine iyileştirmeler yerine yeni özelliklere odaklanacak güncellemede Windows Sekmeler özelliği bulunmayacak. Edge'in EdgeHTML motorunda Chromium motoruna geçişi nedeniyle Microsoft bu özelliğin geliştirilme sürecini durdurma kararı aldı. Eski yapılarda gözüken Windows Sekmeler özelliği tamamen Edge tabanlı çalıştığından dolayı Sekmeler özelliğini 2019'da göremeyeceğimize eminim. Muhtemelen Chromium tabanlı Edge'i de 19H2'de önyüklü olarak göremeyeceğiz. Edge'in Chromium tabanlı sürümü için beta kayıtları başladı ancak henüz bir yapı yayınlanmadı. Bu da geliştirilme sürecinin henüz istenilen seviyede olmadığını gösteriyor. 19H2 ile beraber yeni Edge'i harici olarak indirebiliriz belki ancak varsayılan tarayıcı olarak 20H1 güncellemesine kaldı gibi gözüküyor.

Bir de Windows Lite var sevgili dostlar. Bu Windows Lite, benim sitede Microsoft Andromeda diye bağırdığım cihaz için geliştirilen yazılım. Apple'ın iPad için olan iOS'i ve Chromium OS için bir rakip yani. Mevcut Windows deneyimi yaşatacak olsa da Chromium OS'i örnek alarak geliştirilen bu yeni işletim sisteminin nihai adında Windows adı geçmeyebilir de. Yani Apple'ın iOS ve macOS isim tercihi gibi yeni bir marka görebiliriz. Bu durum tamamen tüketicinin Windows algısından dolayı ortaya çıkıyor, temelde Windows Core OS kullanacak olan işletim sisteminin adında Windows markası kullanılması, Windows'un masaüstü ve dizüstü cihazlarla özdeşleşmesinden dolayı istenmiyor. Bekleyip göreceğiz.
#Windows10 #19H1 #19H2 #WindowsLite

2019'da Windows 10: Beklediğimiz değişiklikler, özellikler ve geliştirmeler

2019 yılı başladı, bu da gelecek aylarda karşımıza nelerin gelebileceğini görmek için iyi bir zaman. Microsoft'un bu yıl Windows 10 için iki yeni özellik güncellemesi yayınlayacağını...
BeğenFavori PaylaşYorum yap