BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçtiğimiz gün yine yerli yersiz düşünceler içerisinde kulaç atıyordum ve aklıma şu geldi;
Bildiğiniz gibi Netflix, önizleme görsellerinde çok fazla seçeneğe sahip ve her ziyaret ettiğinizde farklı bir görselle size içeriği sunduğu için sürekli "yeni ve farklı içerik" varmış gibi bir algı yaratıyor. Harikulade olan bu özelliğin YouTube'a gelmesi içerik oluşturucular için iyi olmaz mıydı? Üçe ya da beşe kadar kapak görseli yükleme seçeneği olsa ve her ziyarette farklı bir kapak gösterse? Çok şeytani bir fikir olsa bile bir izleyici olarak YouTube'u bana daha dinamik hissettireceğini düşünüyorum ABİLER.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 22
 • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

  Ben Youtube'un bu seçenekli video olayını bekliyorum. Geçenlerde haftalık gündemde bahsedilmişti. Bandersnatch gibi bir sistem yaptıklarından.

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   O konu hakkında tam bilgiye sahip değilim ama siz bilgi sahibi iseniz bir şey sormak isterim abi. Seçenekli video sistemi YouTube'un sadece ödeme planına dahil üretilmiş içerikler için mi olacak yoksa genel mi? Genel olursa içerik üreticileri için ekstra bir yoğunluk sebebi oluşturur. Ben herkese açık olmaz diye düşündüm hemen.

 • Temp 🔚 @temp

  Youtube videoları gündelik en fazla haftalık nitelik taşıyor.
  Netflix 6 ay, 1 yıllık bir video serisi için bunu yapıyor.
  Yani 6 ay boyunca aynı kapağı görmek insanları sıkıntıya sokmasın diye böyle bir değişim normal sayılabilir iken youtube da çok yersiz olur.

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   Güzel bir noktaya değinmişsin abi ama şunu unutmuşsun bence; insanlar sürekli aynı içerikleri tüketmiyorlar YouTube'da. Yeni bir kanal veya ilgi alanı oluştuğunda önerilen videolar da yeniden şekilleniyor. Hatta bu ilgi alanına yönelik keşfedilen kanalların geçmişte ürettikleri içerikleri izleyiciler yeniden tüketiyor. Kimisi özellikle VLOG'ları tekrar tekrar izliyor tüketecek içerik kalmayınca. Dediğin gibi YouTube çok dinamik olduğu için "gündeme özel" üretilmiş içerikler için işe yaramayabilir ama ilgi alanları ve VLOG gibi içeriklerde işe yaratacağını düşünüyuorum.

  • Temp 🔚 @temp

   @tolgaaaltas Haklısın öyle bir kitle var fakat genel olarak baktığımızda sonradan patlayan videolar hariç (ki onlar genelde yayıncı olmuyor) her atılan video ilk 1 hafta, maksimum 2 hafta izlenip gündemden düşüyor.O 1-2 haftada 1 milyon oluyor geriye kalan 1 yıl sürede 1.5 milyon anca oluyor öyle düşün.Ki zaten videonun üzerine mouse u getirince videoyu gif şeklinde oynatıyor o da thumbnail olayını gölgeliyor bir anlamda. 🙂

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   @temp İşte opsiyonel olarak sunulabilir yine de. İçerik üretici kitlesine veya ürettiği içeriğe göre bu özelliği kullanabilir veya kullanmayı bırakabilir. Mesela dizi veya film kesitleri paylaşan yapımcıların kanalları için de bu çok faydalı olurdu. Makyaj videoları için bile kullanışlı olur herhalde.

  • Temp 🔚 @temp

   @tolgaaaltas Bizi yapay zekanın bir parçası olarak kullanan ve kendini zeki sanan Google; mutlaka bunu düşünmüştür diye tahmin ediyorum.
   Demekki gerek görmemişler.Yada işin ucu kendilerine dokunuyor ki yapmamışlar.

Samsung, PlayGalaxy Link adı altında kendi oyun servisini duyurmaya hazırlanıyor.

Samsung PlayGalaxy Link game service voor Galaxy apparaten | LetsGoDigital

PlayGalaxy Link wordt de nieuwe gaming service van Samsung, om online spelletjes te spelen via je Galaxy smartphone of tablet.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Motorola'nın ikonik Razr serisi geri dönüyor. Aşağıda yer alan görseller ise cihaza ait sızdırılan renderlar. Qualcomm Snapdragon 710 ve Adreno 616 ile güçlendirilen cihazın 4 GB/6 GB bellek ve 64 GB/128 GB depolama alanı seçenekleri ile satışa sunulacağı bilgisi de yer alıyor. Voyager kod adıyla geliştirilen cihaz 6.2-inch 876×2142 çözünürlüklü bir OLED panele sahip. İkinci ekran ise 600×800 çözünürlüğe sahip. Cihazın beyaz, siyah ve altın renklerde satışa çıkması bekleniyor. Fiyat beklentisi ise $1500.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Facebook biraz da MySpace'e özeniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben genel veya bana özel görüşü ve davranışı ne olursa olsun kullanmayı tercih etmiyorum ama bu özelliklerin sitede olduğunu hatırlatmak isterim abiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi geceler, çoğunuzu seviyorum *abiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Abiler uzun süredir Xiaomi sırt çantalarına bakmıyordum ama şimdi bir tane yeni model gördüm ve güzel gibi. Kardeşime bunu almam fazla büyük gelir herhalde ama böyle bir ihtiyacı olan varsa mutlaka baksın.

US $53.99 |Tahmini Teslimat Zamanı

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Kararsız olmak ben bu oyunu oynamak istemiyorum demektir, ama tam tersi de olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@erkan abi niye sildin tam "vay p*şt vay" yazacaktım altına. 😥

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 19