Bu ürünü kullanan var mı aramızda? Memnun musunuz? Fiyatı iyi duruyor S8+ için almayı düşünüyorum kendi kablosu kayıp çünkü 🙁

https://www.hepsiburada.com/baseus-type-c-cafule-hizli-sarj-kablosu-usb-3a-1-m-p-HBV00000GXULO?magaza=Hepsiburada

Baseus Type-C Cafule Hızlı Şarj Kablosu USB 3A 1 m Fiyatı

Baseus Type-C Cafule Hızlı Şarj Kablosu USB 3A 1 m en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#EvdeKalTR #kira

Selamlar. Aramızda muhakkak hukuk ile ilgilenen avukat, ögrenci vs vardır. Umarim soruma yanıt bulabilirim.

Malum virus nedeni ile eğitimler üniversitelerde bu dönem online olarak devam edecek.
Ben normalde istanbul'da yaşıyorum fakat Sakarya Universitesinde okuyorum, dolayisiyla orada evde kalıyorum. Normal surecte eylule kadar kira odememiz gerekiyor 12 aylik kira sozlesmesi yaptigimiz için. Fakat bu süreçte evi hic kullanamayacağız ve boş eve kira odemis olacagiz. Gecen gun arkadasimin paylastigi bir kosul vardi kira sozlesmesinin feshiyle alakali. Olağanüstü durumlarda kira sözleşmesi feshedilebilir diyordu. Acaba bu maddeden yararlanarak biz de sozlesmeyi feshedebilir miyiz? Doğrulugu nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • turker @turker

  kalmayacağınız eve kira vermek zorunda değilsiniz. yıllık ödeme yaptıysanız parayı geri alma mevzusu mahkeme yolu ile olabilir. aylık ödüyorsanız 20-30 gün gibi yasal bir durum vardı galiba ev sahibine önceden bildirimde bulunmak için. onu gözettiiniz sürece canınız ne zaman isterse evden çıkarsınız. sözleşmenin süresi sizi bağlamaz.

  • Ali Kurt @titan

   Aylık ödüyoruz zaten daha kolay olur o zaman ama , bu bahsettikleriniz hakkında hangi kanun vs, bir kaynak var mi elinizde? Ev sahibine sunmak için soruyorum yanlis anlamayın lütfen.

  • Rasko @rasko

   @turker Tam olarak öyle değil aslında. Kira sözleşmesi sürerken kiracı sözleşmeyi tek taraflı fesheder ve evi boşaltırsa, ev sahibi "maddi zarara uğradım" diye dava açabiliyor. Bu durumda genelde ev sahibi yeni kiracı bulana kadar veya kira sözleşmesindeki süre dolana kadar (hangisi önce gerçekleşirse), kiracının, kira ödemeye devam etmesi kararı çıkıyor. "Önceden bildir, çık" olayı sadece kira süresinin bitimi için geçerli çünkü sözleşme bitiminden 15 gün önce herhangi bir bildirim yapılmazsa sözleşme otomatik olarak 1 yıl daha uzamış sayılıyor.

   Ancak bariz sebeplerden dolayı, kiracı evi kullanamayacak duruma gelirse, kanun kiracının lehine işliyor. Tek taraflı fesih hakkı doğuyor.
   @titan İçinde bulunduğumuz ayın kirasını ödemek koşuluyla (ev sahibine borçlu kalmayacak şekilde) evden çıkabilirsin. Mahkemeye gitse bile senden yana karar çıkacaktır. Etik sebepler nedeniyle ev sahibine önceden haber vermen doğru olur tabii.

   Borçlar kanunu:
   MADDE 250 Kiralanan, kira müddeti zarfında kiracının bir kusuru olmaksızın akitten maksut olan kullanmak mümkün olmayacak veya ehemmiyetli surette azalacak bir hale düştüğü takdirde, kiracı ücretten mütenasip bir miktarın tenzilini talep edebileceği gibi, ayıp münasip bir müddet zarfında bertaraf edilmezse, akdi dahi feshedebilir.”

 • Oğuz @7ocloguz

  Sözleşmende ek bir madde oluyor. Kiracı evi boşaltmadan 1 ay önce ev sahibine mağduriyet yaşamaması için haber vermelidir diye. Daha yeni yaptım kira sözleşmesi orada mevcut. Eğer haber vermeden tak diye çıkarsan kiracı bulana kadar mecbur kalıyorsun ödemeye.

 • Housedakitopal @housedakitopal

  Bu mücbir bir sebep olduğu için feshedebilirsin, sonuçta okulun kapanması senin iradi tasarrufuna bağlı bir durum değil.

 • Pennywise @pennywise

  Aynı şekilde ben de Saü'de okuyorum ve seninle tamamen aynı durumdayım, boş eve kira ödeyeceğim. Feshedilir herhalde feshedilmesine ancak benim 1 senem daha var ve ev değiştirmek istemiyorum. Ödemeye mecburum gibi duruyor.

  • Ali Kurt @titan

   Şöyle düşünmek gerekiyor, boş eve vereceğin paralari toplasan zaten seneye şu anki evinden çok daha iyi bir yere çıkabilirsin. Evi bilmiyorum ama siteyse başka bir dairesine taşınırsın en azindan.

İyi akşamlar.
#TOEFL
#IELTS
İlk sorum hangisi? Girenler ya da bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim. İkinci sorum ise, bu sınavlar için çalışma kaynağı aramaktayım. Yazılı kaynak olarak hangi kitabı önerirsiniz? Şu anda B2 seviyesini verdim, C1 çalışmaktayım. Bu seviyeden itibaren toefl ya da ielts sınavlarına hazırlanmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 3dfx @3dfx

  Biri daha akademik digeri daha genel. Ne yapacaginla alakali.

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  toefl benim bildiğim bilgisayar başında ielts istendiği takdirde kağıt kalem speakingde yüzyüze yapılabiliyor.

 • Papa Emeritus @pope

  İkisine de girdim fakat ikisine girdiğim zamanlar arası seviyem farklıydı. IELTS’e 2015 yılında lise bittiğinde girmiştim ve 6.5 almıştım. TOEFL’a 2018 yılında girdim ve 110 aldım(30 reading, 29 listening, 26 speaking, 25 writing). TOEFL’a girdiğimde İngilizcem çok daha iyi bir seviyede olmasına rağmen bana çok gıcık geldi. Speaking bölümünde aptal aptal mikrofona bir şeyler anlatmak çok saçma. Karşımda biri yokken Türkçe bile anlatmakta zorlanacağım şeyleri ekrana bakarak anlatmamı bekliyorlar. Özellikle en çok heyecan yapılan yer olan speaking kısmını daha rahat halletmek istiyorsanız kesinlikle IELTS.

  Çalışılacak kaynak konusunu ise bilmiyorum. Reddit, oyun, film derken kendi kendine gelişmişti İngilizcem IELTS’e girdiğimde. Ondan sonra yavaş yavaş kendi kendine gelişmeye devam ettiğinden dolayı TOEFL’a da çalışmadım. Tek yaptığım şey sınavın tipini anlamak ve hazmetmek için 2-3 tane örnek TOEFL çözmek olmuştu. Speaking ve Writing kısımları için hiç işe yaramasa bile sınavdan ne bekleyeceğiniz konusunda bir fikir veriyor.

Fiyat baya uygun tavsiye edilir.
Edit: indirim bitmiş artık uygun değil 😀 19.90₺ dı.
https://www.hepsiburada.com/jacobs-monarch-gold-200-gr--4-adet-bardak-altligi-p-HBV00000M9HZ1?magaza=Hepsiburada

Jacobs Monarch Gold 200 gr + 4 Adet Bardak Altlığı Fiyatı

Jacobs Monarch Gold 200 gr + 4 Adet Bardak Altlığı en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Günümüz otomobil fiyatlarını göz önüne alırsak fiyatı hiç fena değil.
#OtoSeyir
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-rs-310hp-hatasiz-boyasiz-725392828/detay

Renault / Megane / 2.0 / RS / RS 310hp HATASIZ BOYASIZ sahibinden.comda -...

Renault / Megane / 2.0 / RS / RS 310hp HATASIZ BOYASIZ sahibinden.comda - 725392828
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugüne kadar çok fazla öküz gördünüz değil mi? İddia ediyorum böylesini görmediniz. Tek seferde 4 yeri kapatmak büyük başarı tebrik ediyorum kendisini.
Yer : Beylikdüzü Bauhaus
#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

Ön tarafı nedense panda ' yı anımsattı bana 😀 Ama tasarım güzel olmuş beğendim. Halka satışı yok galiba.
#OtoSeyir
https://www.instagram.com/p/B2CRBZyh2Ii/?igshid=1xxzcrbmupj88

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada'nın hepsi yurtdışından kısmından alışveriş yapan var mı? Şu ürünü beğendim de garanti işi vs nasil olur bilemedim.

https://www.hepsiburada.com/gob2c-unisex-deri-sirt-cantasi-p-HBV00000JSNQI?magaza=GOB2C+Global

GOB2C Unisex Deri Sırt Çantası Fiyatı - Taksit Seçenekleri

GOB2C Unisex Deri Sırt Çantası en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullanan var mı bu ürünü? Tasarımına bayıldım lakin ses konusunda fiyasko olmasından korkuyorum.
https://youtu.be/QcfhPVmWjwQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Synth @synth

  Hiç anlamamakla beraber bir aralar araştırmıştım pikap işini. İşe hakim olan herkes, aynı anda birçok işi yapan cihazlardan uzak durulması gerektiğini söylüyor. Bu marka da pek iyi ürün çıkarmıyormuş sanırım. Ama hi-fi'cı arkadaşlar uçuk olabiliyor ve ses işi çok göreceli, o yüzden şüphe de duymak lazım 🙂

 • ahmet.diye.biri @metchak

  Evin köşesinde aksesuar olarak kullanılabilir. Onun dışında plak çalma işlevi, göstermelik bir durumdan öteye gitmez. Plak keyfi yaşamanız için biraz paraya kıyıp hi-fi sistemlere yönelmelisiniz.

#Teknoyardım
DreamBigg projesi için bir powerpoint sunumunu video sunumu şeklinde çevirip, arkasına o sunumla alakali anlatıcı ses eklemek istiyorum. Bunu yapabileceğim en basit edit programı hangisi? Mobil / PC farketmez. Şimdiden teşekkürler.. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap