Yanan ormanların yeniden ormanlaştırılması konusunda bir flood. Yazan kişi kendini "İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi'nde Öğretim Üyesi. Toprak İlmi, Ekoloji, İklim Değişikliği konularında çalışıyor." şeklinde tanıtmış.

https://twitter.com/DoganayTolunay/status/1421256880257654784

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu anda bunlardan kullanılıyor mu acaba bizde? Dün 5 helikopter ile müdahale ediliyor deniyordu. Bu "bambi bucket" denilen kovalar her helikoptere takılabiliyorsa askeriyedeki helikopterler de kullanılabilir herhalde böylece.

https://www.youtube.com/watch?v=BjCsjU-ZYQ0&

Training Helps Helicopter Crews Prepare for Fighting Fires

Kennedy Space Center Aircraft Operations polishes firefighting skills using a "Bambi Bucket."
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TSMetalcileri

Slipknot'ın efsane davulcusu Joey Jordison ölmüş.

https://www.rollingstone.com/music/music-news/joey-jordison-slipknot-dead-1203167/

Joey Jordison, Founding Slipknot Drummer, Dead at 46

Drummer died in his sleep on Monday
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Londo marka deri geniş mousepad. Görünüm ve kalite açısından güzel bir ürün, ancak mouse yeterince kaymıyor, biraz direnç gösteriyor. Normal kullanıcılar için güzel bir ürün, ancak geliştirici, tasarımcı veya oyuncular için yetersiz. 40₺ ye aldığım çakma Razer mousepad kayma konusunda kat kat daha iyi.

https://www.amazon.com.tr/Londo-OTTO273-Deri-Mousepad-Kahverengi/dp/B07PVC5ZVL/ref=sr_1_2?dchild=1&qid=1627130324&refinements=p_4%3ALondo&s=electronics&sr=1-2

Londo OTTO 273 Deri Fare Altlığı, Kahverengi,XL : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Londo OTTO 273 Deri Fare Altlığı, Kahverengi,XL : Amazon.com.tr: Bilgisayar
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Logitech 2+1 ses sistemi kullanıyorum. Alet yaklaşık 15 yıldır bende. Son günlerce sanki sürücü devredışı olup tekrar aktif oluyormuş gibi pıt pıt şeklinde sesler geliyor. Bazen birkaç dakikada bir bazense 15-20 saniyede bir geliyor. Realtek'in sürücüsünden kaynaklıdır diye düşünerek sürücüyü sildim ancak sorun devam ediyor. Hoparlörleri M-Audio M-track 2x2 ile birlikte kullanıyorum. Onun sürücüsünü de silip tekrar yüklemeyi denedim, direkt pc'ye takmayı denedim ama sorun düzelmedi. Sizce neden oluyor olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ronnie-kray Yoruma cevap vermişsiniz ama yazı silinmiş. Görebildiğim kadarıyla "Psikiyatristlere sorduğunda içmek zorundasın diyorlar, 10 yıl eğitim almış kişi ondan daha mı iyi biliyorsunuz" minvalinde bir cevap yazmışsınız.

Hasta Hakları yönetmeliği şu şekilde;

"Madde 25- Kanunen zorunlu olan haller dışında ve doğabilecek olumsuz sonuçların sorumluluğu hastaya ait olmak üzere; hasta kendisine uygulanması planlanan veya uygulanmakta olan tedaviyi reddetmek veya durdurulmasını istemek hakkına sahiptir. Bu halde, tedavinin uygulanmamasından doğacak sonuçların hastaya veya kanuni temsilcilerine veyahut yakınlarına anlatılması ve bunu gösteren yazılı belge alınması gerekir."

Şizofreni tedavisi zorunlu değil, dolayısıyla hasta tedavi almayı reddediyorsa zorla ilaç veremezsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen hafta Trendyol'dan moka pot satın aldım. Bugün Amazon bana "Benzer ürünler satın aldığınız için" şeklinde bu moka potları gösteriyor. Amazondan kahve ile alakalı hiçbir şey satın almadım, son alışverişim 2 hafta önceki bir yazıcı kartuşu idi. İlginç...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Decathlon'un online sipariş sistemi çok ağır çalışıyor. 2 gün önce verdiğim sipariş hala hazırlanıyor görünüyor. Daha önceki siparişim 1 haftada teslim edildi, bir daha kullanmayacağım sanırım decathlon'u. Pazar yerlerinde satış yapan merdiven altı dükkanlar aynı gün kargoya veriyor, biz decathlon beyin keyfiniz bekliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 yıl önce 100₺'ye aldığım Canon E414 yazıcı için 1 adet siyah kartuşu 150₺'ye almak zorunda kaldım bugün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11