Arkadaşlar selamlar, Excel üzerinde 4,012,959 gibi bir değeri 4.012959 gibi göstermek istiyorum. Bunu hangi ayar menüsünden yapabiliriz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar, MSDN üzerinden yayınlanan 1903 ISO ile temiz kurulumun haricinde güncelleme gibi mevcut sistemin üzerine de kurulum yapabiliyor muyuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekran koruyucuların arkasında yazan "Küçük kabarcıklar 1-2 gün içinde kaybolur." yazısının doğruluğuna ilk defa şahit oldum. Hakikaten gidiyormuş. O kadar ittirmeye bastırmaya rağmen gram oynamayan baloncuk kendiliğinden 2-3 saatte nasıl kayboluyor anlamadım 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/teknoseyir/status/1111232808817774592?s=19

Anlıyorum. 6/64=3700, 6/128 4000 civarı olsaydı bari.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23

Çinliler fiyatta kantarın topuzunu kaçırınca, dolar da çılgın atınca Xiaomi gibi firmaların pek albenisi kalmadı gibi geliyor bana (yoksa şüphen mi var? hehe).

Kafayı kırıp Mi Mix 3 siparişi geçecekken S9 Plus da kanıma girdi. Şöyle bir bakacak olursak:

-Kulaklık girişi
-Stereo hoparlör
-Su geçirmezlik
-SD kart yuvası

gibi özellikler (ki hepsini de kullanıyorum) tasarımın önüne geçiyor. KVK garantili Mi Mix 3 4175 lira iken Samsung Türkiye garantili S9+ 4275 lira.

Çentiksiz, 3.5 mm kulaklık girişi ve sd kart slotu olan başka bir telefon var mı bu fiyat bandında?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

KVK garantili Xiaomi telefonlarda band 20 desteği var mı arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nisan 2017'de 2890 mAh kapasite ile aldığım Sony Xperia XZ yaklaşık 2 yılın sonunda 2598 mAh pil sağlığı durumunda. 2 yıllık hunharca kullanıma göre fena değil gibi. Sanırım qnovo adaptif şarj özelliğinin batarya sağlığını koruması ve Sony'nin "Benim pillerim daha uzun süre kapasitesini korur." tezi doğru.

Batarya kapasitelerine servis kodu ile baktım. Bu arada yaklaşık 2 aydır yüklü olan AccuBattery de 2566 mAh olarak gösteriyor kapasiteyi. %1.23 bağıl hata olması şaşırttı; ben daha tutarsız bir sonuç bekliyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Hybrid Pro HD kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Tüm incelemelerde ürünün bass ve treble değerlendirmeleri yapılmış. Peki ürünün mid performansı nasıl? Ürün metal müzikte nasıl bir performans sergiliyor? Progresif, groove, thrash gibi türler için nasıldır? (Snare ve cymbalların kafamda patlamasını istemiyorum kısaca).

Veyahut bunun yerine -bu fiyat bandında- bu türler için hangi kulaklık iyidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Yaklaşık 2 hafta kadar önce Windows 10 kullanırken başlat menüsünün düzeninin her yeniden başlatmadan sonra sıfırlandığını yazmıştım.

https://teknoseyir.com/durum/1020397

Çözümü 2 hafta sonra bulabildim, belki buradan bir kişinin işine yarar diye yöntemi yazayım dedim.

Kayıt defterinden "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\CloudStore" klasörünün ismini değiştirdiğinizde sıfırlanma sorunu çözülüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 v1809 sürümünde çok saçma bir hata ile karşılaşıyorum. Başlat menüsünde kutucukları kaldırma veya yerlerini değiştirme gibi ayarlamaları yaptıktan sonra sistemi tekrar başlattığımda tüm yaptığım ayarlamaların sıfırlanmış olduğunu görüyorum.

Bu sorunla karşılaşan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap