Arkadaşlar selamlar. S9+ ve Galaxy Buds için kablosuz şarj pedi arıyorum. Şöyle 100-200 lira arası kullandığınız ve memnun olduğunuz bir ürün varsa deneyimlerinizi benimle de paylaşabilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Türkiye bu sefer şaşırttı. S9 plus güncellemesi Almanya ile aynı anda geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Arkadaşlar selamlar, mürekkep tanklı yazıcı arayışındayım. Kullandığınız veya önerebileceğiniz modeller neler?

Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Epson L serisi öneririm. Yalnız mürekkep tanklı yazıcıların uzun süre kullanılmadığında tıkanma durumu var. kartuşlu modellerde kartuş çöpe gidiyor. Lazer tonerlilerde toner çok uzun bekleyebiliyor. Bunlarda 15 gün yazdırmazsan nozzle tıkanmaya başlıyor. temizleme fonsiyonu 3 haftaya kadar beklemeyi kurtarır. 1 aylık nozzle zor temizleniyor 3-4 kere peş peşe temizlemen lazım. 1 aydan sonra artık sökmen gerekir. aklında bulunsun. Genel olarak memnunuz evde1 tane iş yerinde 4-5 tane var.

 • teknopanda @teknopanda

  sp111 var bende toneri kapaklı kendim dolduruyorum her doldurmada 1 top yazdırıyor. sıvı tankların mürekkeple uğraşmaya değecek kadar avantajı varmı

  • Batuhan @achfighter

   Çok baskı alınca mürekkep doldurma derdiniz olmuyor. Yalnız çok baskının altından ucuz modeller kalkamıyor. Epson'un Workforce serisi var. Ondan kullanıyorum ben de. İstersen kitap bas, diğer düşük model epsonlar gibi mürekkep kalitesi bozulmuyor ama çok pahalı oldu artık.

   Çok baskı alınacaksa lazer şart gibi. Onda da gerçi düşük modellerde çok sık ve hızlı basınca yine toner kafayı yiyor.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @achfighter workforce serisinin mürekkebi pahalı yalnız. L serisinde 35 liraya 2000 sayfa baskı alırken WF serisinde 450 liraya 4000 baskı vaadediyor.

   Tıkanma konusu ise göreceli. makina sürekli baskı alacaksa kolay kolay tıkanmıyor. Tabii baskı hızı lazere göre yavaş.

   Lazer alanların atladığı bir kaç konu var. Drum fiyatları bazı modellerde çılgın rakamlar. 50.000 baskıda 3 bin lira maliyet çıkıyor. Eğer orjinal toner kullanırsan bir o kadar da toner masrafı var. Ve en önemlisi lazerler çok elektrik harcıyor. UPS ile zor çalışıyor. Ve sağlığa zararlı gazlar çıkartıyor.

   Bence lazer sisteminden ziyade aynı anda bir kaç tane Epson L serisi kurmak daha iyi.

 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Epson L382 mart ay' ından bu yana kullanıyorum, sorun yok mürekkep de gayet iyi durumda kokluyor mürekkep' i, tanklar hala yarı' nın üstünde. Ben standart çıktı alıyorum renkli olarak. Ama kaliteli çıktı alırsan ne kadar dayanır bilemem.

 • Yiğit @thal1on

  @achfighter @ilkercom @alpolic_fr

  Arkadaşlar yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler. Epson L3151 modelini aldım.

Arkadaşlar selamlar. 750 liraya kadar gerçek kablosuz kulak içi kulaklık arıyorum. Genel olarak metal ve rock müzik türleri dinleyeceğim için tizleri patlamayan (ekseriyetle patlıyor Anker modelleri), dengeli midli kulaklık önerilerinize açığım.

Aklımda Galaxy Buds ve Jabra Elite Active 65T var fakat bunlar da biraz bütçemi aşıyor ve ses profillerini bilmiyorum. Airpods ise kulağımda durmuyor ve sesi pek de tatminkâr gelmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefoncu diye tabir edilen yerde 89 lira fiyat çekilen pet ekran koruyucuyu (camlı, uv yapıştırıcılı olsa neyse) internetten 10 liraya alıp gram baloncuk ve hiza hatası olmadan takmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Zamanında evde 3 farklı telefona daha koruyucu takmıştım, ne hizalama sorunu ne baloncuk halen kullanılıyor. Günde onlarca koruyucu takmasına rağmen yamuk yılık iş yapan telefonculara seminer düzenlesem köşeyi dönerim heralde, hehe 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurt dışından getirilen telefonların kayıt ücreti 1500 lira oldu.

kaynak : http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/07/20190719-16.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9