Çinliler fiyatta kantarın topuzunu kaçırınca, dolar da çılgın atınca Xiaomi gibi firmaların pek albenisi kalmadı gibi geliyor bana (yoksa şüphen mi var? hehe).

Kafayı kırıp Mi Mix 3 siparişi geçecekken S9 Plus da kanıma girdi. Şöyle bir bakacak olursak:

-Kulaklık girişi
-Stereo hoparlör
-Su geçirmezlik
-SD kart yuvası

gibi özellikler (ki hepsini de kullanıyorum) tasarımın önüne geçiyor. KVK garantili Mi Mix 3 4175 lira iken Samsung Türkiye garantili S9+ 4275 lira.

Çentiksiz, 3.5 mm kulaklık girişi ve sd kart slotu olan başka bir telefon var mı bu fiyat bandında?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16
 • Mr.Bell @mr-bell

  Xiaomi görece ucuz modeller için alternatif,belli bir paranın üstüne çıktığınız zaman seçenekler artıyor.

 • scorptr @scorptr

  Xiaomi ucuz modellerinde farkini koyuyo

 • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

  Reklam ve sar konusunda Xiaomi ye söylenen arkadaşlara sesleniyorum. Sar değeri belli bir model bazlı yüksek olabilir, bütün modelleri çamurlamaya gerek yok, ayrıca iphone modellerine de bakarsanız sar değerlerinin yüksekliği ortada. Test kuruluşları piyasaya çıkmaya izin verdiyse ortada sağlığa sıkıntı bir yükseklik yok demektir.
  Reklam konusuna gelirsek de. Reklam çıkan uygulamaya gir, ayarlar bölümüne geç önerileri kapat. Bu kadar basit birşey için ağlamaya gerek yok diye düşünüyorum.

  • JohnSmith @johnsmith

   Parayla aldığın ürüne reklam koymak nedir? Bunu yapan ne yapmaz? 'Test kuruluşları'na da fazla güvenmeyin.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   @johnsmith sar ölçümü yapan kuruluşa güvenmiyorsanız, sarların yüksek olduğu fikrini de savunamazsınız.
   Parayla alınan ürün, reklam koyduğunu saklamıyor süpriz yapmıyor.
   450 dolara satılan mi 9 da kapatılabilir reklam çıkması sıkıntı yaratıyorsa
   Benzer özellikleri sahip 700-800 dolarlık cihazlara yönelebilirsiniz. Onlarda reklam yok.

  • JohnSmith @johnsmith

   @mahmut_demirci SAR ölçümünden çok 'sağlığa sıkıntı yükseklik'le sorunum var. Belirlenen sınırlar çok yüksek ve yeterince bilimsel çalışma yok. Tedbirli olmak benim seçimim. Reklam koyduğunu saklamıyor, benim sorunum acaba başka neler koydu da saklıyor? Reklam koymayı düşünebilmiş ve bunu yapabilmiş bir şirket kafası çok daha fazlasını gizlice yapıyordur. Yine aynı şekilde riske girmemeyi seçerim. 300-400 dolar için deneme aşamasındaki ilaçların testlerine katılan da olur, benim sağlığım ve özel bilgilerim o kadar ucuz değil.

  • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

   @johnsmith kanıtlı konuşmuyorsunuz, Xiaomi şöyle şöyle bilgilerimizi çalıyor diye kanıt gösterin eyvallah derim ancak çamur at izi kalsın ile işler yürümüyor. Samsungun Apple ın bilgilerinizi çalmadığı ne malum.

  • JohnSmith @johnsmith

   @mahmut_demirci Doğru ama bunların kanıtı olmaz ki. Sigaranın sağlığa zararlı olduğu onyıllarca ispatlanamadı, ama akıl var mantık var birşeyi yakıp dumanını soluyorsunuz.Bu çinlilerin kafası garip işliyor, belki onlarda insan bol ondandır, insana değer verdikleri yok, yeterki yakalanmayacak olsunlar, ahlak 'sıfır'. Huawei de aynı. Ben tedbirli olmaktan yanayım sadece.

 • 3dfx @3dfx

  Bu fiyatlara Xiaominin esprisi kalmadı

KVK garantili Xiaomi telefonlarda band 20 desteği var mı arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Nisan 2017'de 2890 mAh kapasite ile aldığım Sony Xperia XZ yaklaşık 2 yılın sonunda 2598 mAh pil sağlığı durumunda. 2 yıllık hunharca kullanıma göre fena değil gibi. Sanırım qnovo adaptif şarj özelliğinin batarya sağlığını koruması ve Sony'nin "Benim pillerim daha uzun süre kapasitesini korur." tezi doğru.

Batarya kapasitelerine servis kodu ile baktım. Bu arada yaklaşık 2 aydır yüklü olan AccuBattery de 2566 mAh olarak gösteriyor kapasiteyi. %1.23 bağıl hata olması şaşırttı; ben daha tutarsız bir sonuç bekliyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Hybrid Pro HD kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Tüm incelemelerde ürünün bass ve treble değerlendirmeleri yapılmış. Peki ürünün mid performansı nasıl? Ürün metal müzikte nasıl bir performans sergiliyor? Progresif, groove, thrash gibi türler için nasıldır? (Snare ve cymbalların kafamda patlamasını istemiyorum kısaca).

Veyahut bunun yerine -bu fiyat bandında- bu türler için hangi kulaklık iyidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 2 hafta kadar önce Windows 10 kullanırken başlat menüsünün düzeninin her yeniden başlatmadan sonra sıfırlandığını yazmıştım.

https://teknoseyir.com/durum/1020397

Çözümü 2 hafta sonra bulabildim, belki buradan bir kişinin işine yarar diye yöntemi yazayım dedim.

Kayıt defterinden "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\CloudStore" klasörünün ismini değiştirdiğinizde sıfırlanma sorunu çözülüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 v1809 sürümünde çok saçma bir hata ile karşılaşıyorum. Başlat menüsünde kutucukları kaldırma veya yerlerini değiştirme gibi ayarlamaları yaptıktan sonra sistemi tekrar başlattığımda tüm yaptığım ayarlamaların sıfırlanmış olduğunu görüyorum.

Bu sorunla karşılaşan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi'nin Mint Browser'i ne kadar hafifmiş, bayağı hoşuma gitti. Bir de eklenti desteği olsa tadından yenmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Intel grafik sürücüsünü güncelleyeyim dedim, sayesinde 3 sürücüyü daha tekrar kaldırıp yüklemek zorunda kaldım. Sırasıyla:

-Mevcut intel sürücüsünü kaldır.
-Güvenli modda açıp ddu ile temizlik yap.
-Bilgisayar açıldığında Realtek ses sürücüsünün bozulduğunu, bozulan sürücünün de soundblaster cinema sürücüsünü bozduğunu gör.
-Realtek ve soundblaster sürücülerini kaldır.
-Tekrar realtek ve soundblaster sürücülerini kur.

Bazen Manjaro günlerimi özlüyorum, ne güzel güncelleme sistemi vardı. Keşke kullandığım programlar Linux üzerinde de çalışsa da kurtulsam şu işletim sisteminden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar illa RAM alırken aynı marka ve model olması mı gerekiyor? 2013 model dizüstü bilgisayarımda A-Data marka 8 GB DDR3 1600 MHZ kullanıyorum. İnternette aynı modelden aradım fakat bulamadım. Bunun yanına başka bir marka 8 GB RAM eklersem sıkıntı yaşar mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

3 hafta önce 109 liraya aldığım 3. nesil 10000 miliamper xiaomi powerbank, black friday indirimleri sayesinde önce 239 liraya çıkıp sonra 2 adet indirim ile 99 liraya düşmüş.

Ülkemizde black friday gürül gürül maşallah.

BeğenFavori PaylaşYorum yap