6 aylık kızım var, bes hesabı açmayı düşünüyorum kızım için. Banka ya da şirket önerisi olan var mı? Altına endeksli yapabilirsem birikimi onu yapmak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15
 • marquis @marquis

  Anadolu, Allianz, Agesa. Hepsi de var bende. Çocuklarınki Anadolu'dan. Büyük firma olması yeterli, Türkiye'de batacak pek banka da yok zaten. Ziraat bile olur, fakat fon çeşitliliği olarak benim gördüğüm en iyisi Anadolu, uygulamanın basitliği olarak Allianz. Anadolu uygulamasında yakın zamana kadar bir sıkıntı vardı (fon değişiminde bütün fonları satıp hepsini değiştirmesi, yeni ödenecekleri yapmaması), düzeldi. Telefonla arayıp yapabiliyordunuz o sırada. Bu hata sadece sizde var demişlerdi bana, ama işin aslı öyle değildi. Bes birikim yapmak için iyi bir yöntemdir, kendinizi mecbur bırakırsınız, ödeme disiplini gelişir. Mesela ben her ay kredi kartı ile altın da aldırıyorum İş Bankası ve Yapı Kredi'ye. Gidip kuyumcudan alınca illaki aksıyor o işler. Altın, hisse, İş Bankası İştirak Fonu, Temettü Ödeyen Şirketler İştirak Fonu, Kamu Borçlanma Fonu gibi fonlara bakılabilir. Bes sistemi devlet güvencesi altında değildir bu arada, fakat bankadaki mevduatınızın 100bin lira üzeri de devlet güvencesi altında değildir. Bu durumda çekinceleriniz varsa fiziksel birikim yapacaksınız (deprem gibi bir durumda tamamını kaybederseniz de bir bardak su içeceksiniz). Bes sistemi sıkı denetlenir, mevduattan daha sıkı diyebilirim. Tabi bu sisteme ayda 5-10 bin değil de 500 - 1000 gibi yatırmak daha mantıklı. Ben minimumdan başlattım hepsini, zaten senelik artıyor ödemesi (asgari ücrete bağlıdır artış miktarı). 56 yaşıma gelince hepsini çekip bir daire falan alabilirim, belki de Dünya'yı gezerim. Asıl amaç burada yavaş yavaş birikmesi. Devletin de %30 katkısı, fonların artışı derken birikiyor işte. Gidin arsa alın derdim ben de herkes gibi fakat arsa, daire diyince milyonlar gerekiyor, bes Allianz'da 120 liraya bile açılıyor. Farklı şeyler bunlar yani.

 • sarpuli @sarpuli

  bankadaki mevduatınızın 100bin=>2023 de 400.000 lira oldu...

Dün Mediamarkt'tan S22 satın aldım. Telefona ek 2 yıl da sigorta satın aldım. Satıcının dediğine göre 30 defa da telefonu düşüren kırsam bu 2 yıl içerisinde ücretsiz bir şekilde yeniliyorlar.

Şimdi internette araştırdım orada kullanıcıların yazdıkları daha farklı mesela %60 %70 gibi bedeli ödeniyor yazan da var. Ya da Samsung güvencesinde ekran yaptırılmıyor ve bu sebeple eğer ki telefonun ekranı kırılırsa ya da bataryayı vs. yeniletirsen Samsung garantisi dışına çıkıyormuş.

Satıcının bu tarz söylemleri olmadı tabii kaç kere kırarsan kır ücretsiz bir şekilde yenileniyor denildi. 20 bin TL verilen cihaza 3.500 TL daha vereyim kafam rahat olsun diye düşündüm.

Var mı mediamarktın telefon sigorta hizmetini deneyimlemiş kimse, sanırım iptal edebilme şansım varmış 14 gün içerisinde ve sigortayı iptal etmeyi düşünüyorum. Ayrıca elimde sigortanın koşullarının olduğu bir belge yok maalesef.

Tuzağa düştük sanırsam 🙂

Satarken bir de ekran koruyucu, sarj aleti verelim mi diye soruyor dedim sigorta yaptık zaten ekran koruyucu neden takayım :), Gülüyor...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 28
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Kağıt üstünde güzel bir şey de lazım olunca pişman ediyorlar insanı. TR burası.

 • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

  kazasız belasız iyi günlerde kullan güzel cihaz, ben sigorta yaptırmıyorum, bana biraz hikaye gibi gelyor 🙂 güzel kılıf şart.

 • UnicornKnight @unicornknight

  bu işi Türkiye'de ilk başlatan ve uzun süre rakipsiz şekilde tek başına yürüten firmanın hasar servisinin ilk dönem hasar uzmanı çalışanlarından ve sonrasında da departman yöneticiliğini yapmış biri olarak derim ki; telefonunuzu, laptopunuzu vs koruyup kollayarak kullanın, sigorta işine hiç bulaşmayın ve paranız ile zamanınızı heba etmeyin.

  netice itibariyle sistem değişmediyse en son noktada işi Hazine'ye (Müsteşarlık) müracaat (şikayet) yoluna sokarak zararınızı yine tazmin edersiniz/hasarınızı abuk subuk muafiyet kesintileri olmaksızın karşılatırsınız. lakin işi o noktaya getirirken harcayacağınız mesai ile yaşayacağınız sinir strese değmez.

  ayrıca size teslim edilen genel ve özel şartlar evrakındaki kapsam ne ise odur, satıcının ağız ishali onu bağlar ve günün sonunda size sıktığı palavralar da yanına kar kalır.

 • cgdincer @cgdincer

  Hadi geçmiş olsun 😀 bu tuzağa düşen hele de teknoseyir takipçisi olması üzücü.

  • terrorbilly @terrorbilly

   Mağazaya gittim dün akşam, yarım saat konuştum isterseniz kırın deneyin yapılır diyorlar :). Ekran Samsung tarafından yapılıyor, Samsung dan garanti dışı da kalmıyor diyorlar. 2025 e kadar kafam rahat olsun diye yaptım açıkcası. Poliçeyi bugün mailden atacaklarını söylediler, atmazlarsa mağazaya iptal için gidicem bir sonra ki sefer

Trendyol - Bisu Markette 250 tl ye 100 tl indirim var.
Ürün çeşitliliği çok yok ama ben görseldekileri aldım ihtiyacım doğrultusunda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.migros.com.tr/komili-naturel-sizma-zeytinyagi-yumusak-lezzet-3-l-p-3f1241

Migros Sanalmarket 3 litre sızma zeytinyağı 270 TL, diğer sitelerde en ucuz 310 TL ye satılıyor

Migros Sanal Market: Online Market Alışverişi

Geniş ürün yelpazesi, en uygun fiyatlı ürünleri ve aynı gün teslimat fırsatıyla online market alışverişinizde Migros Sanal Market size iyi gelecek!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

https://www.kozvit.com/urun/mustela-gentle-cleansing-gel-yenidogan-sampuan-500-ml

https://www.kozvit.com/urun/mustela-soothing-chest-rub-rahatlatici-gogus-balsami-40-ml

Yeni doğan bebek mustela şampuanı çok ucuza satılıyor. Daha önce bu siteden alışveriş yapmadım ama güvenilir diye tahmin ediyorum biraz araştırdım, yine de ürün geldiği zaman skt kontrol etmek lazım. Bir de yanında 2 adet 50 ml vücut losyonu promosyon olarak veriliyor. Bunun da diğer sitelerde en ucuz satışı 50 tl olarak görünüyor. Fazlasıyla ucuza geliyor bu haliyle

Göğüs balsamı daha önce kullanmadık ama deneyeceğiz 80 tl ye satılıyor, internette en ucuz 180 tl.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternetteki yorumlarda hızlı sarj etmiyor da yazan var ama kablo dahil çok iyi fiyat gibi görünüyor.

75 TL

https://www.amazon.com.tr/dp/B07WRDGW6D?psc=1&ref_=cm_sw_r_apann_dp_DN9C6BVEGZKY7E9CFCF5

Samsung ‎EP-TA20EWEUGTR Şarj Aleti, USB Type A (15W), Hızlı Şarj...

Samsung ‎EP-TA20EWEUGTR Şarj Aleti, USB Type A (15W), Hızlı Şarj Teknolojisi, Siyah - Type C Kablo Dahil : Amazon.com.tr: Elektronik
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

@hsa Merhaba, istanbul'daki bir adanın son 10 yıldaki günlük rüzgar hız raporunu öğrenebilme imkanımın olduğu bir sitede biliyor musun? Ücretli de olabilir.

Meteoblue
Windy
Poseidon wheater

sitelerine ulaştım şimdilik onlardan cevap bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oturduğumuz sitede doğalgazı henüz açmadılar, eşim dün doğum yaptı bugün eve gelecek, eve ısıtıcı almam gerekiyor bu alet işimizi görür mü? Acele ile yanlış bir şey de almak istemiyorum 🙂

https://www.hepsiburada.com/ufo-micatronic-2400-w-infrared-isitici-p-HBCV00000ONNBN?magaza=ErlerAvm&url_src=and-product-detail

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 44

1+1 evde yaşıyoruz, eşim hamile 1 ay içinde doğum yapacak. Kurutma makinesini salona koydum evin havasını çok boğuyor bebeği rahatsız edebilir diye düşünüyoruz.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-air-purifier-3c-hava-temizleyici-p-HBV000019HKWC?magaza=Do%c4%9fansaat&url_src=and-product-detail

Bu hava temizleme cihazı işimizi görür mü sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Dün 1200 tl ye satın aldım. Bugün 770 tl ye düşmüş, ihtiyacı olan varsa tavsiye ederim. Memnun kaldım üründen ama fiyatın bu şekilde düşmesi afallattı beni

https://www.koctas.com.tr/blyss-kule-tipi-vantilator-beyaz-kumandali/p/2000025441

Kule Tipi Vantilatör Beyaz Kumandalı

Vantilatörler kategorisindeki Kule Tipi Vantilatör Beyaz Kumandalı ürüne göz atın | Koçtaş
BeğenFavori PaylaşYorum yap