Kıyafet satışı yapan sitenin uyanıklığı benim dikkatsizliğimle birleşince, karta yapılmasını beklediğim iade bedeli hediye çeki olarak hesabıma gelmiş.

Kendime kızıyorum ama siteler de bu kadar insanları soymaya çalışmasalar ne güzel olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kasiyerler karttaki bonusu market alışverişlerinde kafalarına göre kullanıyorlar. Bunun bir önlemi var mıdır her seferinde uyarmamız mı gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
terrorbilly paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2018 yılında bir tanıdık Dubai'ye gitmişti. Oradan Iphone X getirmesi için para yollamıştık kendisine. Geldi gitti vs. bir şeyler çevirdi 1.5 sene oyaladı telefonu getirmedi.

Savcılığa gidip kendisinden şikayetçi olmuştuk. Kendisi önce para almadığını daha sonradan da elden verdiğini iddia etti vs.

Bugün mahkeme vardı ve şahıs 1 yıl 6 ay ceza aldı, hakim para cezasına da çevirmedi cezayı. Biz böyle bir şeyi istemezdik üzüldük de zaten, olayın ne bize faydası oldu ne de ona.

Yatarı çıkarı nedir, ne oluyor ne olacak şimdi anlamam hiç ama hayatımda ilk defa bir davaya katıldım, ilk defa hayatın şaka olmadığını hissettim bu olay ile.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 51
 • teknosevir @teknosevir

  Helal olsun. Sonucu ne olursa olsun hakkını arayan insana büyük saygı duyuyorum.

 • salihcln @salihcln

  Savcılıkla uğraşmak yerine neden direk icra takibi başlatmadınız? Bazen cidden şaşırıyorum, çok basit çözülebilecek sorunların bu kadar uzatılmasına...

  • Erhan M. @erhanm

   İcra takibi başlatabilmesi için elinde kanıt olması gerekmiyor mu?

  • terrorbilly @terrorbilly

   Hiçbir bilgim yok 🙁 . Şu anda ne yapmalıyım peki benim zararımın karşılanması için bir şey yapabilir miyim?

   Yine böyle birkaç yıl sürebilecek bir davaya girişmek istemesemde her anlamda kafam karışık. Burada bu konuları en doğru konuşalabilecek insanlardan biri sizsinizdir herhalde bu açıdan yorumunuz çok önemli danışabileceğim kimse yok.

  • terrorbilly @terrorbilly

   @erhanm banka dökümleri, whatsapp mesajları ve telefon konuşmaları var.

  • salihcln @salihcln

   @erhanm Hayır gerekmiyor. İlamsız icra takibi başlatırsınız, karşı taraf itiraz ederse o zaman kanıt göstermeniz gerekir.
   @terrorbilly Tabi icra takibi başlatabilirsiniz.

   Not: Bu aşamaya kadar belli ki hiç avukata danışmamışsınız, bir avukat olarak önerim, avukatsız icra takibi işine girişmeyin. Doğrusu hukuk ile ilgili hiç bir konuda avukatsız hareket etmeyin. Google veya deneyimli tanıdıklar daha çok zarara uğramanıza sebep olur.

  • Orcun @orcun

   @salihcln Ben çok uğraşmıştım ya, sene 2011 birisi ipad 2 getiriyorum diye sahibinden üstünden ilan verdi. Bende 1500 liraya anlaştım parayı gönderdim. Eft açıklamasına da ipad 2 tablet bedelidir diye yazdım. 1 hafta oyaladı sonra buhar oldu uçtu. Savcılıya suç duyurusunda bulundum, savcılık dava vs derken 2014 yılına kadar davaları sürdü. İşte en son davası oluyorken polis zoru ile getirilecekti mahkemeye ama bulunamadı çünkü ikametgahı yalanmış. Yakalama kararı çıkartıldı zorla getirtilecekti gene bulunamadı. Hakkında nitelikli dolandırıcılıktan 4 yıl hapis cezası verildi. Daha sonra bu karar sonrası beni bir avukat aradı. Dedi müvekkelime sizin borcunuz varmış, o yüzden biz bu karara itiraz edeceğiz. Dedim edin edin de eft makbuzunda ne yazıyor hiç baktınız mı ? ipad 2 tablet bedelidir diye yazmıyor mu ? neyin borcuymuş bu ? telefon kapandı. Yalandı 4 yıl yattı 2018'de de çıktı. Geçen buldum araştırdım işsiz sürünüyormuş. Gebersin namussuz şerefsiz. 1 lokmaya muhtaç olsun. Şimdi gitsin orada burada temiz kağıdı alabilirse alsın da bir işe girsin sıkıyorsa. Ne oldu işte 1500 lira için adamın hayatı karardı çocuktu daha 20 li yaşlarındaydı üzüldüm ama bak arayıp beni abi öğrenciyim şöyle böyle deseydi hatta abi param bu bu deseydi iade etmeye çalışsaydı 3 5 taksit yapalım deseydi vallahi billahi yardımcı olacaktım. Ama beni enayi mal yerine koydu ya bende ondan sonra herşey bitti. Geberse yerde sürünse suratına tekmeyi birde ben geçiririm.

  • salihcln @salihcln

   @orcun Senin durum öyle bitmiş ama bende kendi mesleki deneyimimden sürecin nasıl yönetileceğini biliyorum. Her anlaşmazlıkta savcılığa gidince çözüm gelmez. Özel hukuk konusu sorunu ceza hukuku ile çözemezsiniz.

  • eskod @eskodd

   @erhanm ilamsız takip başlatabilir.

  • eskod @eskodd

   İcra takibine borcum yok diye itiraz ederse ne olacak ?

  • Mr.Bell @mr-bell

   @salihcln Bizim oyun oynadığımız bir abi var ona sorsak olur mu 😛

  • salihcln @salihcln

   @eskodd İtirazın iptali davası açılacak.

  • eskod @eskodd

   @terrorbilly parayı geri elden iade ettim der geçer, iade ettiğim halde şikayette bulunmuş, bende karşıdan şikayetçiyim der 10 sene mahkemelerde gezersin.

  • salihcln @salihcln

   @eskodd tamamdır hocam, bence siz daha iyi biliyorsunuz. Benim avukatlık ruhsatını yolluyorum. 🙂

 • terrorbilly @terrorbilly

  @salihcln Vakit bulamadığımdan dün gittim gerekçeli kararı aldım,(uyap'ta yazıyormuş boşuna gitmişşim) istinafa gitmişler.

  Avukat bir tanıdık ile konuştum maddi-manevi tazminat açmama değmeyeceğini söyledi. Sizin yorumunuz nedir acaba bu işi burada kapatayım mı?

  • salihcln @salihcln

   Yukarıda dediğim gibi, paranızı almak için avukata gidip icra takibi yaptırmanız lazım. Tanıdık avukat söylemedi mi?
   Bunun dışında yapacak bir şey yok. Zaten maddi manevi neyine tazminat davası açacaksınız.

  • terrorbilly @terrorbilly

   @salihcln avukatın dedikleri böyle, icra ile alakalı bir şey demedi

  • salihcln @salihcln

   @terrorbilly Yazmış orada Avukatınız, Maddi olarak verdiğiniz parayı elbette alabilirsiniz, diye. Bunun anlamı icraya verilebilir. Fakat avukatlık ve icra maliyeti çok olacak, değmez diyor.
   Bir bakıma haklı hiç bir avukat bu kadar küçük tutarla uğraşmak istemez, çünkü asgari avukatlık ücreti zaten 720 lira tutacak. Üstüne 200 liradan biraz fazla evrak ve vergi ücreti gerekecek.
   Şahsen, ben olsam yine uğraşırım, bazen sırf 200lira için bile icra takibi yaptırdığım oluyor. Çünkü kimsenin yanına kar kalmamalı yaptıkları.

Vivenseden demonte mobilyalar aldık(tv ünitesi, yemek masası, orta sehpa, sandalye vs.) neredeyse her ürünün bir yerinde defo var.

Allahtan çok büyük çaplı şeyler değiller(çalışma masası hariç, onu iade ettim zaten) ve bir şekilde idare edecek şekilde kapatmayı başarabildim. Oradan alışveriş yapacaklar pek gönül rahatlığıyla yapmasınlar işiniz biraz şansa 😄

Koltuğu oradan yaptırmadığıma çok sevindim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • konsolide simülasyon @konsolide-simulasyon

  Kendileri üretmiyor ki zaten pazar yeri olmuş çıkmış birçok kategoride
  Valla insanın zoruna gider arayın kargo gelip götürsün

 • Sinan Namur @sinannamur

  Tek avantajı çok ucuz olması, yoksa ürünlerin büyük kısmı kalitesiz, çok dikkatli seçmek gerekiyor.

 • Kaos @kaos

  3 parca Koltuk takımı Ve masa sandalye takımı aldım. Masada kırık vardı ve altı sandalyenin altısında da ayaklarında dengesizlik vardı. Sandalyelerin ayakları ayrı ayrı yerlere bakıyordu oturmak mümkün değil. Masa ve sandalyeleri iade ettim.

  Koltuk takiminin bir Üçlü koltugunda yırtık vardı ve berjerin ayağında ezik vardı. Birde Gelen ekip koltuğun ayaklarını yanlış monte ettiği için koltuklara oturmak mümkün değil üzerinden atacak gibi eğimli duruyorlardi. Hepsinin değişimini talep ettim çünkü piyasaya göre uygun fiyatlıydı. Adamlar diyor ki “eski koltukları alacağız götüreceğiz olursa tamir edeceğiz yoksa sifirini getireceğiz. Dedim “oldu ben evde bir ay nereye oturacağım?” Dedim “yenilerini yaptırır gönderirsiniz geldiği zaman eskilerini alır götürürsünüz”. Bir ay sonra koltuklar geldi ama berjeri göndermeyi unutmuşlar iki tane üçlü koltuğu teslim ettiler ayaklarını da düzgün taktıkları için oturulabilircek konuma geldi.Bir ay sonra da berjeri getirip teslim ettiler, gelen ekibe elimdeki eski berjeri zorla verdim. Adamlar benden eskiyi alacaklarğını bile bilmiyorlar. Yani daha çok detay var ama buraya yazmayayım çok uzun olur. müşteri temsilcisi ile onlarca yapılan görüşme, defalarca eve gelip giden ekip, onu al bunu götür, indir kaldır. üç aylık bir süreçte bayağı yıprattılar beni.

  Not: Şimdi aklıma geldi yakın bir arkadaşımda da bu firmadan aldigi koltukta sıkıntı olmuş, yanlış hatırlamıyorsam ya altı ya da yedi kez koltuk gitmiş gelmiş. Her seferinde bir sıkıntı çıkmış ya gelen koltuğun rengi bambaşka bir renk gelmiş ya bir yerinde kırık varmış ya yırtık varmış ya indirirken yırtmışlar vs vs.

Electrolux PD82 torbalı elektrikli süpürge satın aldım. Gerçekten her yönüyle muazzam bir cihaz, cihazın en büyük özelliği sessiz çalışması ve ses seviyesi inanılmaz derecede düşük (58 desibel) ayrıca çekiş gücü de harika. Bayıldık 😀 . Fiyatı biraz pahalı olabilir, ben 1650TL ye buldum en ufak bir pişmanlık hissetmiyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gittigidiyordan bir satıcıdan pandeminin ilk başladığı zamanlarda spor aleti aldım. O dönemde bu spor aletlerine inanılmaz zamlar geliyordu her gün. Benim kargomu 1 ayda gönderdiler ve eksik geldi, yüzlerce insanın da şikayetleri vardı.

Bugün aynı hesaba bakayım dedim isim ve mağaza aynı şekilde duruyor olumsuz yorumlar ve puanların hepsi Nötr olarak işaretlenmiş ve satıcının mağazanı puanı %92 olumlu yönünde kalmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
 • POfficer @jepping

  Gittigidiyorun abv. Fakat diğer sitelerde böyle şeyler olmadığının garantisi yok tabi. Gittigidiyor indirimi kullanarak teknosa mağazasından ürün almıştım bekletip bekletip sonra da stok yok diyerek ürünü iptal ettiler ve gittigidiyor neredeyse beni suçlu bulacaktı. O gün bugündür alışveriş yapmıyorum. Aklıma geldikçe de sinirleniyorum.

 • kizilsakal @kizilsakal

  Hepsiburada,n11, gittigidiyor hepsi yapıyor bu ve benzerlerini. Birinde ürün eksik geldi yazdım adamlar diyor ki yorumunuz kurallara aykırı diye yayınlamıyor. Nasıl aykırı ? Adam eksik ürün göndermiş eksik ürün geldi yazdım nesi uygun değil üstelik adam eksik ürün talebini ret ediyor Hepsiburada da 20 defa talep açıyor başka şey yapamıyor. Kısacası şu anlık Amazon hariç çok kötüler 100-200 tl nin üstü bir şey almayın güvenip bu 3 yere.

  • Höşelek @benvaryaben

   n11 yorumu doğrudan yayınlıyor. o yüzden n11den alışveriş yaparım çoğu kez. hiç öyle yorumumun kaldırıldığını da görmedim. geçmiş alışverişlerden kontrol ediyorum ara ara...

  • kizilsakal @kizilsakal

   @benvaryaben benim N11 ilk açıldığında olmuş du ama şuda oldu klavye aldım fatura göndermedi satıcı iade ettim satıcı itiraz etti satıcıya geri alacaksın diye dikte ettiler beni mağdur etmediler böyle bir şey yaşamıştım ama yıllar yıllar önce şu an ki duruma aktif kullananlardan sorun yaşayanlardan bakmak lazım.

 • ilker @gilker

  bu oranlar belirli bir ayı kapsıyor, muhtemelen 3 aylık falandır, yani adam 3 ay önce çok kötü poanı vardı şimdi düzelmiş olabilir.

 • My_Techno @my_techno

  N11 ve Amazon dışında alışveriş yapmamaya çalışıyorum ben.

Elektrikli küçük ev aletleri alacağım, 14 Şubatta sevgililer günü sebebiyle indirim olur mu bu aletlerde ne diyorsunuz, yoksa bulduğumuzu şu anda alalım mı? Belki ucuzlar ümidiyle kontrol ediyorum her gün bugün sabah fiyatlar bir tık arttı. Sürüncemede kaldım ne yapsam beklemeye gerek yok mu ki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Shiftdelete youtube kanalından süpürge incelemesi izledim. Adam süpürgenin sapını ters takmış inceleme yapıyor hesapta 😀 gerçekten çok güzel incelemeydi! Sapını ters takınca bile silip süpüren süpürge 😀 hemen satın alayım

BeğenFavori PaylaşYorum yap