Şu başıboş sokak hayvanları sorununa bir çözüm bulunmalı artık. Gece eve dönerken, neredeyse 50 metre uzaktan 3 tane köpek beni görüp tenha sokakta nedensizce saldırdı. Allahtan pantolonum geniş dökümlü de bacağı isabet ettiremedi kotu ısırdı. Belediyelerin yıllık kaldırımları sökme festivalinden ötürü etrafa yayılmış parke taşları olmasa halim duman ! İki tanesinin kafatasını kırdım galiba ama mecburdum, o anda pek düşünemiyorsun. Bu yoklukta kot pantolonu yeni almıştım ona üzüldüm. Ha bir de aklınızda bulunsun, girebileceğiniz apartman girişi-bahçe gibi bir yer yoksa sakın köpeklerden kaçmayın zira siz koşunca iyice gaza geliyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 26
 • Yunus Emre Arslan @yunusemre

  Iki tarafta dusuncesiz davraniyor sonu nereye gidecek merak ediyorum. Bir kisim hepsini öldürsünler banane hepsi gebersin kafasında. Bazısı sokaklardan toplamayın saldırmazlar kafasında. İşi bunu çözmek olan insanlar ise sessiz. Ne öldürmek doğru ne sokakta bırakmak. Çoğalmalarının nedeni yıllardır tek bir köpek dahi kısırlaştırmayan belediyeler ve eve köpek alıp 2 ay sonra sokağa atanlar. İnsanımızda kısırlaştırma bilinci dahi yok. Sokaktaki kedileri vete götürüp kısırlaştırıyorum diye tepki yiyorum bu tepkiyide hayvanlara en ufak bir şey bile vermeyen adam veriyor.

 • godzilla87 @godzilla87

  bu konuda denge sağlamak çok zor gibi. ama ben de bir kişinin kılına zarar gelmesine neden olacaksa 20 hayvanın yaşama hakkının mevzu bahis edilmemesi taraftarıyım. evlere kapandığımız dönemde oralara buralara mama serpiştiren kişilerin zihniyetinin sonucu bu biraz da.

 • Höşelek @benvaryaben

  İnsana saldıran köpeklere belediye müdahale edebilir. Onun Dışında köpekleri yok etme faaliyetlerine destek verenlere dünyada insandan daha zararlı bir varlık olmadığını hatırlatır önce kendilerini yok etmelerini tavsiye ederim.

  • Yakup Yılmaz @yakup

   @benvaryaben Ben köpek tarafından bizzat ısırıldım. Belediye, yasa var. Bulundukları yerden alamayız diyor.

  • Höşelek @benvaryaben

   @yakup belediyeler bence çamura yatıyor. Yasalar aynı zamanda vatandaşın güvenliğini de sağlamak zorundasın diyor. Saldırgan bir köpeğe müdahale edebilirler ama işlerine gelmiyor. Uğraşmak istemiyorlar

  • godzilla87 @godzilla87

   @benvaryaben bunlar beyhude muhabbetler. belediyeler ister çamura yatıyor olsun, isterse gerçekten yasalarla eli kolu bağlı olsun günün sonunda @yakup gibi arkadaşların yaşadıkları değişmiyor. Her insanın kendini savunma hakkı var. Özellikle de yabani hayvanlara karşı. Hayvanları öldürmeye meraklı zihniyet zaten sokak köpeklerinin sorun olmasını beklemeden yapacağını yapacaktır.

 • Çetin @zrrckkk

  5 yil onceydi galiba universitedeyken Izmitte arkadasin evine gittiydim gece de 12 civaridir ciktim benim eve gitmek icin. Oralarda kopekler olurdu hep ama bu sefer rahat 5-6 tane vardi sokagin koseden basimi cikartip bakmamla biri kosmaya basladi arada rahat 200 metre vardir. Tabi digerleride takip etti bunu. Geri donup arkadasin bahceye atlayip evine kostuydum iyiki zemin kattalardi ve balkonda yakalim onlari direk bagirdiydim kapiyi acin diye. Kapidan girmemle surunun yetismesi tam denk geldi. Az daha zaman kaybetsem neler olurdu bilmiyorum. Bundan sonra yanimda bu elektro shock el fenerleri varya ondan tasidim hep. Yaklasana uzaktan patlatiyordum sesine kaciyorlardi.

Çizgi Roman Kapaklarının Ressamı Aslan Şükür Hayatını Kaybetti – Kayıp Rıhtım

Aslan Şükür yaşamını yitirdi. Birçok klasik çizgi romana hazırladığı kapaklar ile tanınan çizer ve karikatürist 77 yaşındaydı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu #TeknolojiVeBilimNotları
https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-60792913

Dev ısı pompaları kombilerin yerini alabilir mi? - BBC News Türkçe

Ukrayna savaşı pek çok ülkenin Rus gazına bağımlılığını sorgulamasına ve doğal gaz yerine ne kullanabileceğini düşünmeye başlamasına yol açtı. Gelecekte kombilerin yerini...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alican @fasterinside

  Biz evde 4-5 senedir hava ile çalışan yani temelde bir klima olan Toshiba ısı pompası kullanıyoruz. Elektrik ile ısındığımız halde doğalgaz kullanıcılarından çok daha düşük fatura ödüyoruz ve verim alıyoruz. Kullanmadığımız halde soğutma özelliği de var hatta. Aslında güneş enerjisi cihazları ucuzlasa da dolar yükseldiği için güneş enerjisine geçiş yapamadık. Yine de küçük bir yatırımla fatura bağımlılığımızı büyük ölçüde bitirebiliriz bu yolla.

''Igor, yeni işlemcilerde yaşanan sorunun Loading Mechanism (ILM) ile ilişkili olduğunu söylüyor. ILM hala Alder Lake işlemcilerine Rocket Lake ile aynı basınç noktalarında kilitleniyor. Sonuç olarak mekanizma, işlemciyi merkezden aşağı doğru itiyor ve kenar kısımlar daha havada kalıyor. Alder Lake CPU’nun entegre ısı dağıtıcısı (IHS) ise birkaç saatlik çalışmadan sonra içbükey bir şekle giriyor''
@gamsizm soğutucu veya işlemciyi kititleyen mekanizma işlemciyi yamultuyor gibi bir şey galiba.

https://www.technopat.net/2022/01/16/12-nesil-icin-sira-disi-yontem-sicakliklar-5-dereceye-kadar-dustu/?fbclid=IwAR0Dt5FUEI4XC7BDfA-RZ5nU3DLLWRWm3rwSd-CiAtLYtv5fYQmgfMwKAXk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Assetto Corsa Ultimate Edition Steam'de şu an 15,30 TL. Resmen bedava. Gerçekçi yarış oyunu sevenlere duyurulur.
https://store.steampowered.com/bundle/6998/Assetto_Corsa_Ultimate_Edition/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar İstanbul avrupa yakasında gerçekten harbiden usta diyebileceğiniz dizüstü tamircisi var mı ? Anakart tamir işi var. Fan soketi temizlik esnasında anakarttan koparılmış, götürülen sözde bilgisayarcı soketi ters lehimleyip veri yolunu yakmış. Lenovo servisine götürsem direkt anakartı değiştirir. Cihaz bu
https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-320s-core-i5-7200u-2-5ghz-8gb-ram-256gb-ssd-14-2gb-w10-notebook.html

#TeknoYardım

LENOVO IDEAPAD 320S CORE İ5 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri....

LENOVO IDEAPAD 320S CORE İ5 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Ideapad 320S Core İ5 en uygun fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Satın Al!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5