Seedbox tavsiyesi alabilir miyim? Yaklasik 5€ civari bir sey dusunuyorum.

@reducto @ufkabakan @redfox

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk defa ekran kartını dibine kadar kullanarak render alabilen converter gördüm: VideoProc
https://www.videoproc.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ResidentEvil4

Bahsettiğim grafik modu kale kapısını açtığımda, dış mekandan iç mekana geçiş yüklemesi yaparken oyunun çökmesine neden oldu. Modun yapımcısı arkadaşların notları ve çözüm önerileri çok fazla, garip bir şekilde profesyonel ticari bir firma gibi arkasında durmuşlar ve öneriler verip yamalar çıkartmışlar, şaşırmamak elde değil.

Benim gibi yükleme ekranlarında sorun yaşayanlar için daha önce farlı bir mod var ise oyunu komple silip tekrar kurun üzerine grafik modunu kurun tavsiyesi verilmiş. Çökme devam ediyorsa diye ayrı bir 4GB'lık yama yapmışlar anladığım kadarıyla. Benim sorunum oyunu silip tekrar yükleyince düzeldi, 4GB'lık ek yamayı denememe gerek kalmadı şimdilik. Daha önceden TR yama mevcuttu benim oyunda, sanırım onunla çakıştılar.

Dediğim gibi modun ne kadar sağlıklı çalıştığını anlamak için en baştan tüm ara sahneleri izleyerek oyunu bitirmek şart bence. Benim durumumda çok uzun sürer bu test, PRO modunda bitirmeye çalışıyorum. Ama sırf tekrar çökme yapacak mı diyerek kaldığım yerden biraz devam edeyim dedim 3. 4. yükleme ekranını geçmişim, 1-2 saat gömmüşüm oyuna anlamadan. Hala güzel, hala sarıyor, hala oynatıyor kendini anlamsız şekilde. 🙂

#ResidentEvil4HD

http://www.re4hd.com

https://teknoseyir.com/durum/1039314

#ResidentEvil4'ün yenilenmiş versiyonu grafik açısından hiç yeterli...

#ResidentEvil4'ün yenilenmiş versiyonu grafik açısından hiç yeterli gelmemişti, mouse ile aim alma mekaniği zaten felaketti. Fanatik 2 oyuncu resmi
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dil çevirisi üstüne api sunan Amazon Translate'e Türkçe'nin de aralarında bulunduğu 6 dil eklenmiş.

https://aws.amazon.com/blogs/aws/amazon-translate-adds-support-for-new-languages/

#amazon

Amazon Translate Adds Support for Japanese, Russian, Italian, Traditional...

Today I’m excited to announce that has added support for Japanese, Russian, Italian, Traditional Chinese, Turkish, and Czech! Amazon Translate is a translation API that delivers fast, high-quality,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

NFS2SE oynamak isteyen bakabilir. x64 sistemlerde çalışıyor sesler videodaki gibi bozuk çıkmıyor (3dfx yazmayan kısayolda ama o da 3dfx kullanıyor) ve oyun eksik değil tam ost ler videolar hepsi var. #Oyun #TozluRaflar #NFS #NeedForSpeed #nfs2
https://yadi.sk/d/tIgFaz7O3K4dx7

Need For Speed II SE 3dfx Windows 10 x64 Gameplay (FZR2000 Proving Grounds)

Updated 3dfx emulator and full game (incl. soundtracks videos) Updated link: https://yadi.sk/d/tIgFaz7O3K4dx7
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

40 milyar pixel, 101 milyar pixel vs. çözünürlükte çok büyük fotoğraflar var çok güzel yapmışlar 🙂

#fotoğrafçılık #resim #DetayPan #yüksekçözünürlük

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir podcast bağımlısı olarak en yoğun günümde bile en az yarım saat podcast dinliyorum.
Hal böyle olunca dinlenmiş ve dinlenecek listemde epey podcast serisi birikti. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
Keyfiniz bol olsun.

#podcast #PodcastTavsiye #akış

1- Efecast - Herşeyin başı
Efe Aydal'ın filmcilik, genel sohbet, din, ateizm konularını işlediği uzun soluklu podcast serileri.

2- Gerisi Hikaye Korku Konuşmaları - 3 korku yazarının korku hikaye ve konularını irdelediği ciddi anlamda kütür kütür genel kültür deposu kaliteli ve uzun soluklu bir podcast.
http://www.galipdursun.com/gerisihikaye/
RSS: http://www.galipdursun.com/gerisihikaye/feed/podcast/

3- Teknoseyir - Teknoloji ile ilgili en kaliteli podcasttir. TR'dek en eski podcastlerden de birisidir heralde. 2011'den beri var diye biliyorum.
Youtube :https://www.youtube.com/playlist?list=PLImzRKDoJEgHyeIWtq60bav801SWwt515
RSS : https://teknoseyir.com/feed/podcast

4- Retro Podcast - Konu olarak eski oyun konsollarını işleyen muhabbeti güzel bir podcast serisi.
http://retropodcast.blogspot.com.tr/
RSS: http://retropodcast.blogspot.com/feeds/posts/default?alt=rss

5- Kaçık Prens Podcast: Psikoloji ve Günlük Hayat Üzerine Söyleşiler - İsminden de anlaşıldığı gibi psikoloji üzerine ama isminden anlaşılmaması gereği çok eğlenceli sohbetleri barındıran tavsiye edilecek bir podcast.
http://kacikprens.blogspot.com

6- Havadan Sudan - Fotoğraf ve retouch işi yapan Mehmet Turan ve özel bir üniversitede kamu yönetimi bölümünde akademisyen olan eşi Hande Tek Turan'ın sunduğu gayet güzel bir podcast. Özellikle görüşleri ve kafalarının belli bir seviyenin üzerinde olması kafa dengi bir podcast yapıyor kendisini. Tavsiye ederim.
http://www.35milimetre.com/havadan-sudan/

7- Bilim Kazanı - Amerikada yaşayan bikaç genç Türk bilim insanının bilim haberleri ile doldurduğu kaliteli bir podcast. Bilim kazan, onlar kepçe efendim.
https://bilimkazani.org/

8- Yalansavar - Orda burda gördüğümüz bilime batırılmış veya yanından bile geçmeyen yalan haberlerin neden yalan olduğunu ortaya koyan bir blog iken podcast işine de girişmiş çeşitli mesleklerden sunucuları ve konukları olan 2-3-4 kişilik podcastler. Her bölüm bir konu ile ilgili uzunca sohbetler yaparlar. Cidden iyiler. Amerika'da tıp hekimi olan Işıl Arıcan sunuyor genel olarak.
https://yalansavar.org/

9- Bahri Karaçay ile Bilim - Yine Amerika'da yaşayan bir Türk bilim insanı olan Bahri Karaçay'ın gençleri yönlendirme ve bilim dünyasındaki yenilikleri anlatma amacı ile oluşturduğu podcastler. Bilimin dışında özellikle verimli çalışma ile ilgili güzel ipuçları veriyor.
http://bahrikaracay.com/turkce/medya/

10- Kayıt Başladı - İki genç bilişimcinin komikli, bazen de çaktırmadan bel altlı, teknoloji içeren podcastleri.
http://kayitbasladi.com/

11- Ünsüz Hayatlar - Bir garip ünsüzün bir grup ünsüzü teker teker konuk etmesi ve muhabbet etmesi üzerine dayalı bir podcast. Ama nedense her konuğun başarılı ve yurtdışına bir şekilde gitmiş olması insanı kıskandırmıyor değil. Bir süredir güncel değil ama iyidir. Sıla Yücesoy'un bir girşimi.
http://unsuzhayatlar.tumblr.com/
(Galiba ulaşılamıyor bu podcaste artık)

12- Girişimci Muhabbeti - Girişimcilik üzerine güncel olayları konu alan ve muhabbet eden bir podcast. Konuyla ilginiz yoksa sıkabilir. Ben de alışmaya çalışıyorum.
http://www.girisimcimuhabbeti.com/

13- Dr X - Eğer zamanında Teknoloji TV'yi takip ediyorsanız hatırlama ihtimaliniz yüksektir. Kendisi bilgisayarı ile televizyona çıkar ve mail olarak aldığı sorunlara deva olurdu. Canlı yayınlara başladı geçen sene. Podcast niyetine dinleyebilir.
https://www.youtube.com/channel/UCCRDKHTXHuGCB6_UPe4R3AQ

14- BolaykimFanSub - Anime üzerine bir podcast. Henüz yeni tanıştım. Anime severlerin ilgisini çekebilir.
http://bolaykimfansub.com/?s=radyo

15- TRT Podcasting - Özellikle Radyo 3 seviyorsanız tam size göre. Büyük bir liste fakat ben aralarından "Dünyadan Yerel Sesler", "Kitaptaki Müzik" ve "Türk Masalları" podcastlerini takip ediyorum. Dünyadan Yerel Sesler müzik ufkunu açmaya birebir özellikle.
http://www.trt.net.tr/ondemand/podcastkategori.aspx?KategoriKodu=e9a28733-5767-4fc9-90c6-21a06f3e1210

Sonuç olarak geriye doğru baktığımda efecast, teknoseyir, havandan sudan ve yalansavar podcastlerini birden fazla kez dinliyorum. Onları özellikle tavsiye ederim. Gerisi hikaye ve kaçık prens de kalitelerini bozmayan arşivlik seriler.
Kulağınız boş kalmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20