İndirim çok yüksek değil ama oyun olarak çok eğlenceli bir oyun. Tam izne denk geldi. 48 saatte 20 saat oynamışım.

Save 10% on Satisfactory on Steam

Satisfactory is a first-person open-world factory building game with a dash of exploration and combat. Play alone or with friends, explore an alien planet, create multi-story factories, and enter...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  Ben de yeni aldım. 12 saat oynamışım. Bir süre sonra sıkıyor. Hep aynı şeyleri yaptırıyor. Multiplayer oynamak için aldık aslında ama daha girmedik hiç. Multi oynanırsa daha iyi olur gibi. Sohbet muhabbet ederken oynamalık oyun.

  • Temel Reis @temelreis

   Arkadaşla multi olarak başladık. Sonra ben tek başıma devam ettim. Şuan çok sıkılmadım açıkçası.

  • sawgent @sawgent

   Hangi aşamadan sonra aynı şeyleri yaptırıp sıkmaya başlıyor? Ben kömür üretimine geçeceğim tekrar başına oturabilirsem. Sonrasında mı öncesinde mi?

  • Equitatus @equitatus

   @sawgent Öncesinde. İlk başlarda öğrenmesi, keşfetmesi zevkli. Ama genel işleyiş bir döngü şeklinde.

   1- Geliştirmeyi açmak için malzeme topla,
   2- Geliştirme için malzemeleri ver,
   3- Geliştirme açılınca yeni binayı yap,
   4- Yeni binayla malzeme üret,
   5- Yeni geliştirme için yeni ürettiğin malzemeden topla,
   6- Yeni geliştirme aç,
   7- Yeni bina yap,
   8- Yeni binadan yeni malzeme yap.

   Bir süre sonra bir döngüye giriyor oyun. Şu an daha early acces'te olduğu için daha geliştirilebilecek çok şey olduğunu düşünüyorum. Mesela birkaç tane biome var ama içinde canlı çeşitliliği çok az. Farklı birkaç hayvan var ama verdiği loot aynı. Hayvandan çıkan loot ile yapılabilecek bir şey yok. Tam sürüm çıktığında daha güzel bir oyuna dönüşeceğine inanıyorum. Şimdiye kadar yapılmış olan şeyler oyunun ne kadar potansiyeli olduğunu gösteriyor.

  • sawgent @sawgent

   Malesef o döngüler az yada çok bütün oyunlarda var. Çok geniş açık dünyaya sahip oyunlar da buna dahil. Ama dünya genişledikçe azalıyor. Koskoca RDR2'de bile hep aynı yan görevler dönüyor. Hep bir adamın ayağını yılan sokuyor ve senin yoluna çıkıp ilaç yada kanı emmeni istiyor.

   Bu oyunda da zaten temel amaç crafting ve building olduğu için sürekli topla-birleştir ile uğraşıyorsun. Seni motive eden şeyin her yeni phase ile yeni gelişmiş üretilecek malzemeler olması gerekli. Bu sarmadıysa yapacak bir şey yok. Bana göre kendisini farklı kıldığı nokta ise FPS ve 3D olması. Böylece otomasyonu birebir boyutları ile görerek tecrübe etmek.

  • Equitatus @equitatus

   @sawgent Açıkçası benim için dünyanın çok büyük olması gerekmiyor. Ortalama bir boyutta olması yeterli. Ama witcher 3 gibi sürekli yeni bir keşif hissi verirse daha sürükleyici olur oyun. Sürekli topla ve craft'tan başka inşa, tarım, yan görevler gibi şeyler de gelirse ben daha çok keyif alırım.

 • lterlemez @lterlemez

  Bu tür oyunlar, bu ara yüzle üretilmemelidir. Görüş alanı çok kısıtlı; bence, izometrik veya 3B RTS tarzı bir ara yüz olmalıdır. Ben de bir süre oynayanları izledim ama sarmadı. Factorio bu konuda iyi ama onun da ara yüzü çok basit.

  • Equitatus @equitatus

   Bu şekilde de güzel olmuş bence. Daha çok içine çeken bir oyun olmuş. İzometrik olduğunda oyunun içindeymiş gibi hissedemiyorsun. İlk başlarda istediğin yere yapı yapmak veya düzgün biçimli bir sistem oturtmak zor oluyor ancak hizalama kullanınca çok düzgün yapılabiliyor.

  • lterlemez @lterlemez

   @equitatus; Sorun düzgün yapılıp, yapılmadığı değil, yapılanın izlenebilirliği. Oyunun içindesin belki ama yaptıklarını dışarıdan izlemek zor ve çok keyifsiz...

 • Equitatus @equitatus

  Yaptığını izlemen gerekmiyor ki. Yaptığın sistem bir şey üretiyor, sonucunda çıkan ürünü alıp başka bir şeye dönüştürüyorsun, ya da başka bir inşa yapıyorsun.

 • 3.14 @159

  factorio gibi blueprint mantığı gelse çok iyi olacak. no man's sky gibi build cam gelmesi de lazım.

Flutter ile şu ovalliği nasıl verebilirim? CustomClipper olayını çözemedim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Boşta 63 derece fazla gibi. Oyunda 75 filan oluyor. Bir macun temizliği şart oldu.

2600X stok soğutucu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

Asrock H61M-PS anakart olan bir kasamıza takılı Nvidia GT 560 SE ekran kartı patladı maalesef. Aynı ekran kartını bulamıyoruz biz şimdi buna ne takalım? Arkadaş oyun için fazlasını istemiyor. Zaten en fazla LoL gibi oyunlar oynuyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple internet sitesinden alışveriş yapan oldu mu? Söyledikleri teslimat tarihinde mi gönderiliyor? Yoksa erken gönderdikleri de oluyor mu? Şuan sistemde "Teslim zamanı 4 Haz" olarak gözüküyor. Erken gelme ihtimali var mı sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Irkçılık değil amacım ama şu seçeneği koysa ya Google amca.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Adamlar işi iyice dalgaya almaya başladılar bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar telefonlara ne oldu? Fiyatlar çok aptalca. Mi9T ile Note 8 Pro neredeyse aynı fiyat şuan? Tamam dolar arttı da, son 1 aydır dolar 6.90 zaten. 2250'ye bulduğumuz telefon nasıl 2900 oluyor?

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-note-8-pro-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000NB888

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-9t-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000KXK3C

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-note-8-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000NBYGH

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

2000-2500 TL bandında alınabilecek en iyi telefon önerisi var mı?

64GB hafıza yetecektir.
Oyun hiç oynamam.
Whatsapp - Instagram - Twitter kullanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap