Mavic Mini'yi inceleyen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • M U H A M M E D @muhammed

    İncelemelerden gördüğüm kadarı ile fazla kırpılmış cihaz. Kumandasında belli iyice oyuncağa dönmüş.

    • Temel Reis @temelreis

      Tamamen hobi amaçlı. Benim gibi drone almak isteyip de çok para veremeyenler için ideal gibi duruyor.

    • M U H A M M E D @muhammed

      @temelreis 3000 TL geçecektir fiyatı. Daha önce deneyiminiz yoksa en ucuz model ile başlamanızı tavsiye ederim. Kontrole alışana kadar bir kaç defa düşürüyorsunuz. Mesela dji spark almadan önce basit drone alıp düşüre çarpa öğrendim. Bimde satılan ucuz dronelar var.

    • MH. @mhcycle

      @muhammed bunlar başlangıç cihazızaten o ucuz droneları proflar bile zor yonlendirir dengesiz bişey. bunlarda otomatik kalkış iniş herşey var

    • M U H A M M E D @muhammed

      @mhcycle Doğru var ama her zaman düzgün çalışmıyor. Sıkıntı durumda manuel kullanmak gerekiyor. Facebook drone sayfalarına baksanız sayısız dji drone kazalarını görürsünüz. Çoğu drone kaynaklı. Şuan bimde satılan dronelarda kontrolü biraksaniz bile havada asılı kalabiliyor yani hemen düşmüyor.

    • YasinC @yasinc

      4km menzil diyor at yalanı inanı neyse. Kumanda menzili 4km olabilir belki ancak video 4km beklemeyin

    • Temel Reis @temelreis

      @muhammed Combo paketini alacağım diye planlıyorum. Muhtemelen fiyatı 3600 civarı olacaktır.

      Dediğiniz gibi bende Visuo XS809S vardı. İlk kullanışta çok çaktım yere. Artık mantığına biraz hakimim. Fakat bu bendeki drone @mhcycle dediği gibi çok kötü bir drone. 20-30 metrede bağlantı kopmaları oluyordu. Arkasından çok koştum. Kullanımı da bir o kadar zordu.

      Haftasonları, uzun bayram tatillerinde; yaylada, plajda, İstanbulda Belgradda uçmak için, 1-2 güzel manzara yakalayıp paylaşmak için bir drone istiyordum. Mavic Air almayı planlıyordum 5000 TL civarlarındaydı ama geçen sene yaşadığımız elim durumdan dolayı fiyatları fırladı. 7K seviyelerine çıktı. Bu drone benim işimi hayli hayli görür diye düşünüyorum. Zaten şu seviyede 2 kilometreye filan götürmek benim için hayal. O yüzden 4 kilometreyi dert etmiyorum. Kaldıki CE standartında 2KM menzili var. Deneyenler olmuş 1.5KM'de patlıyor. Tabi ortam koşullarına göre değişir.

    • M U H A M M E D @muhammed

      @temelreis Dolar fırlamadan önce 4 bin tl civarına mavic pro satılıyordu. 2. El mavic air uygun bulunabilir ama kazalı olup olmadığını iyi araştırmak gerekiyor. Drone büyük ve ağır olması rüzgara karşı mukavemeti daha iyi oluyor hafif drone rüzgarda savrulma ihtimali daha yüksek. Spark ile şuana kadar 132 defa uçurmuşum en uzak gönderdiğim 1200m diğerleri 800m'den yakın. Drone çok uzağa göndermek tavsiye edilmiyor. Kullanırken göz teması kurmak gerekiyor. Ormanlık veya alanlarda çok sorun olmuyor. Çevrede sinyal kirliliği varsa uçurmamak gerekiyor.

    • Temel Reis @temelreis

      @muhammed İkinci el piyasasına her üründe küsüm ben maalesef. İnsanlar dürüst değil. Kaldı ki sıfır ürün satan insanlar bile dürüst değil. Param yeterse paketini kendim açacağım ürün alırım. Bu durumda da bütçem buna yetiyor.

      Bu drone'da tüm acemiliğimi atıp 2-3 seneye de hevesimi almazsam daha üst bir ürün alırım diye düşünüyorum. Şu süreçte Mavic Air ve ya Pro ile kaza yapmam beni çok üzer 🙂

  • P. O. F. @pof

    Iphonedo incelemişti diye hatırlıyorum.

  • MH. @mhcycle

    şu an tek kotu yanı fcc ve ce versiyon arasında donanım farkı olup olmadığı
    birde 4k olmaması ki çok onemli değil

OPPO'nun yetkilini servisliğini kim yapıyor? Sizce alınır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Umut Koçak @umtk

    Pahalı olmasalar havada kapılır ürünler yapıyorlar. Teknik servis hizmetini kendi bünye ve partnerlerinde hallediyorlar. Ayrıca Oppo Türkiye güvenceli telefonlar ekran hasarlarını ücretsiz giderme hizmeti ile sunuluyor.

  • Orcun @orcun

    F/P işine takıntılıysan oppo'a bulaşma derim. Çünkü ödediğin paraya değecek bir performans vermiyorlar. Ha oppo marka olarak güvenilir iyi diyorsan o ayrı konu güzeldir.

Sistemimde şuanda Adata su650 SSD mevcut kafam rahat ama böyle bir ürün almak istiyorum. Anakartım ASRock B450M-HDV R4.0. Ultra M.2 olarak geçiyor yuva. Bir uyumsuzluk yaratır mı sizce?

Ayrıca sormak istediğim bu SSD kullanım deneyimimi aşırı değiştirir mi? Çünkü mevcut SSD ile bunun arasında dağlar kadar hız farkı var.

Gerekirse diğer özellikleri de paylaşabilirim.

https://www.hepsiburada.com/samsung-970-evo-plus-nvme-500gb-3500mb-s-3300mb-s-m-2-ssd-mz-v7s500bw-p-HBV00000HUL3W

Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD Fiyatı

Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

turkiye.gov.tr'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Vefat Bilgisi Sorgulama hizmeti mevcut. Seçilen günde vefat edenleri gösteriyor. Yanlışlıkla 30 Eylül'ü seçtim ve bir kayıt mevcut. 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HS50 Stereo Oyuncu Kulaklığı - Mavi CA-9011172-EU Corsair | Trendyol

Trendyol.com sayesinde Corsair ürününe çok özel indirimlerle sahip olabilecek ve alışveriş alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir miktar indirime girmiş sanki. Almayı düşünüyorum, +100 liraya kadar daha iyi öneriniz varsa açığım.

LOGITECH G231 PRODIGY GAMING HEADSET - Vatan Bilgisayar

LOGITECH G231 PRODIGY GAMING HEADSET fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Platform bağımsız mobil uygulama konusunda araştırma yapmaya başladım. Birini seçip uygulama geliştirmeye başlayacağım fakat hangisini seçeceğime karar vermedim. React Native, Ionic, NativeScript ve Flutter'a baktım. Sektörde önce çok React Native kullanılıyor sanırım fakat ben pek JSX olayını sevemedim. Sizce hangisi üzerinde yoğunlaşmaya başlamalıyım?

#Yazılım #CrossPlatform #MobilGeliştirme

BeğenFavori PaylaşYorum yap