TV'deki peak reklamını gördünüz mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steelseries Arctis 3 kulaklığı nasıl bilirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mail adresimizle hangi bilgilerimizi çaldırmışısz gördüğümüz site hangisiydi? @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye'de en yüksek hızda ADSL2+ kullanıcılarından biriyim sanırım. TürkNet sayesinde.

Daha önce TT'yi bırakıp, Vodafone'a geçmiştim. Vodafone'a geçince, TT bana alabileceğim hızı vermedi. 6-8Mbps olarak kullanıdırtıyordu. Her gün talep açarak TT'deki hızım olan 12-13 Mbps seviyelerine çekmiştim. Evim santrale kuş bakışı 100 metre.

Bu arada bu bu hızlarda modemin de çok payı var. Elimde Airties Air5442 ve Asus DSL-N14U var. Air5442 vodafone'nun bana satmış olduğu modem. Bu hızlara Air5442 ile çıkıyorum. Asus DSL-N14U en fazla 12 verebiliyor.

TürkNet burada böyle yazmış;

"DSL teknolojisinde santrale olan uzaklığınıza göre 16 Mbps’e kadar (biz kendi altyapımızda altyapı şartları uygunsa 24 Mbps’e kadar hız verebiliyoruz) download (veri indirme) hızı, 1 Mbps’e kadar da upload (veri yükleme hızı) alabilirsiniz."

https://turk.net/destek/sss/hiz/adsl-vdsl-arasindaki-fark-ne.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Size ve etrafınızdan birine Türk Telekomdan (Gelen mesaj yada arama AVEA olarak geçiyor) geçmiş döneme ait fatura borcunuzun bulunduğuna dair mesaj veya arama geldi mi?

Bugün ofiste 2 arkadaşımı bu şekilde kendini avukat olarak tanıdan birinden aramışlar. Birine 500 lira, diğer arkadaşa 7 lira ödenmemiş borç çıkartmışlar. 500 lira borç çıkartılan arkadaş 7 ay önce 1200 lira ödediğini söyledi. Şimdi yine ücret çıkartmışlar.

7 lira borç çıkartılan arkadaş Türk Telekom bayisine gitmiş ve gerçekten böyle bir borç olduğunu söylemişler ve ödeme yapmış.

Büyük bir numara dönüyor gibi hissediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu James Donkey SSD'ler alınır mı sizce? Eski bir bilgisayarı canlandırmak istiyorum fakat benim SSD'den daha performans veriyor. Kafam takıldı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • davinci @davinci

  En kötü SSD, en iyi HDD'den daha iyidir.

 • Ouxhax @ouxhax

  Benim cihaz da eski uzun süredir canlandırmak için bakınıyorum. Fiyatı cazip ama güvenemedim. Kişisel verilerimi emanet etmek istemiyorum. Hadi onu geçtim gündelik kullanım için bile kasama koymak istemem. Silinmesi bozulması bire bir değişim problem değil yedekli kullanırsın da arka kapı falan olur birşey olur sonra duyarız 2-3 yıl sonra haftalık gündeme malzeme olur al başına belayı at çöpe gitsin. Zararına mı satıyor olayı ne ki, daha yavaş ömrü kısa olanlar neden pahalı sırf etiket mi? Millet şeker görmüş çocuk gibi atlıyor üstüne. Nedense böyle bir senaryoya cuk diye oturacak bir izlenim yarattı gözümde.

 • arandur @arandur

  Benim evdeki 2010 model pc'ye can verdi. Bu fiyatlarda iken alıp-almamak değil, acaba hangi boyutu almak şeklinde düşünmek gerekir.

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Adata 240lık 210 lira teknobiyotik te güvenmiyorum dersen onu al zaten fiyat daha iyi şu an adata için

KabloNet kullanan dostlar, paket detayları ve ne kadar ödediğinizi paylaşabilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 25

Monster Abra A5 V1.1.2 ile 3 yıl 3 ay çok uzun kullanım testi.

İlk Gün;

Ekranda ölü pixel vardı, geri götürdüm. İster ekran, ister komple bilgisayar değişsin, bizim için farkeden bir şey yok dediler. Ben komple bilgisayar değişimi istedim.

İlk 6 ay;

Pil perfomansı iyice düştü, kasada kararmalar başladı.

İlk 1 Yıl;

Pil tamamen öldü. Ekranda dik çizgiler oluşmaya başladı.

Pil değişti, ekran değişti.

Serviste yeni takılan ekranda da ölü pixel vardı. "Hadi değiştirelim ama normalde yapmayız" diyerek değiştirdiler. Yeni taktıkları ekran da masmavi. Önceki ile alakası yok. Fotoğraf duruyordu silmediysem eklerim.

1,5 Yıl Sonra;

Pil tekrar performansı yine çok düştü (yeni pil).
Klavye bozuldu. Sıvı teması var dediler (olmadığı halde) 235 liraya klavyeyi değiştirdiler.
Kasada bileklerimizi koyduğumuz yer tamamen karardı.

2 Yıl Sonra ;

Garantimin bitmesine sadece 1 hafta kala anakart kısa devre yaptı. Garanti dahilinde anakart değişti.

2,5 Yıl Sonra

Pil yine tamamen öldü.

3 yıl 3 ay sonra bugün;

Adaptör ne hikmetse bozuldu. Servise gittim. 230 lira fiyat çektiler. Benim pilimde bozuk dedim 400 lira da ona fiyat çektiler.

Ömür boyu garanti verdikleri bakımı istedim (Macun değişimi, fan temizliği vs). Saat 16:45 di. Benden önceki kişiye 1 saate gelin alın dediler. Üstelik o kişinin fanı da değişecekti. Bana zaman yok başka zaman getirin dediler ( Bu olay normal değil normalde böyle değillerdi)

Bilgisayarın değişmeyen 2 şey kaldı. Kasa ve Hardisk. Kasa için 6. ayında "gelin değiştirelim" dediler vakit olmadı değiştirmedim. Hardiski ikincil depolama olarak kullanıyorum. Rami de değiştirdim ama o elektrik ile alakalı bir şey olabileceğinden eklemedim listeye.

Özetle;

Komple Bilgisayar : 1 defa değişti
Ekran: 2 defa değişti
Anakart : 1 defa değişti
Pil : 2 pil öldü. (Üstünde gelen ve sonradan garanti dahilinde değişen)
Klavye : 1 defa değişti
Ram : 3. yılın sonunda bozuldu, kendim değiştirdim.

Keşke 1000 lira daha verebileymişim de MSI alsaymışım diyorum şimdi. Bu kadar sıkıntı/stres çekmezdim sanki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 22
 • Make America Great Again @make-america-greatag

  4 yıldır Asus kullanıyorum 3 saatlik pil ömrüm 2 saat 10 - 15 dakikaya düştü.

 • hey @hey

  Hep kendi açınızdan bakmışınız, adamlar sizden fena zarar etmiş :)))

  (haklısınız o başka :))

 • wilhem @wilhem

  1.5 sene falan kullanmıştım eski işyerimde hiç sıkıntı çıkarmamıştı. 4. nesil i7 hq vardı. Modelden modele değişiyor demek ki.

 • sawgent @sawgent

  Pillerin durumu çok kötüymüş. Üretimsel sorunları olabilir. 2004 yazında aldığım ilk MONSTER bilgisayarımı 2012 yılına kadar kullandım. Hiç pilini değiştirmedim. En son işlemci pert olana kadar bir saate düşmüştü kullanım süresi. Şu anda Tulpar T7 kullanıyorum, sıkıntı yaşatmadı.

  Kasa kaliteleri hep düşüktü yine düşük olacak. Nihayetinde Clevo'dan alınan ucuz şeyler ve fiyatı düşük tutmak için bir yerden kısmak lazım 🙂

  • ae86 @ae86

   Konuyu hortlatmak gibi olacak ama @sawgent Monster'ın ekran kalitesinden memnun musunuz acaba, nasıl ekranları kaliteli mi? Tüm modellerde aynı ekranı mı kullanıyor yoksa modelden modele kalitesi değişiyor mu ?

  • sawgent @sawgent

   Modelden modele değişiyor olabilir. Teknik özellik olarak IPS panel yazsa da belki model bazında farklı model numaralı paneller kullanılıyor olabilir. Ben kendi cihazımdakinden son derece memnunum.

  • ae86 @ae86

   @sawgent Müşteri hizmetlerini aradım, tüm modellerdeki paneller aynı dedi, sadece bazı modellerde tazeleme hızı 120hz olduğunu söyledi ekranları dell'den aldıklarını söyledi.

   Anladığım kadarıyla siz genel olarak memnunsunuz. Ses kalitesi nasıl acaba cihazın ? Ben Tulpar serisine değil de abra serisine bakıyorum oradan bir modele eklemeler yapmayı düşünüyorum. Bir de Bios update konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz falan demiş bazı arkadaşlar, tüm firmalar mı aksatıyor bios update'i yoksa monster'a özel bir durum mu acaba? İleride çıkarsa windows 11 kurarken sorun yaşamak istemem açıkçası. TS den bir arkadaş casper laptop'a win8 kuramamış da bios yüzünden...

  • sawgent @sawgent

   Windows 11 çıkmayacak ama çıkacak yeni sürümlerde de sorun yaşamayacaksın. Her cihaza her windows sürümü kurulabilir. Sıkıntı yaşayacağın yer bios'tan ziyade sürücü bulmak konusunda olabilir. Ben de Win10 ile gelen bir makinaya Win7 kuramamıştım. Sebebi de ilk kurulumdan sonra ne touchpad çalışıyordu ne klavye ne de usb portları. Sürücü bulsam bile aktarabileceğim hiçbir yol yoktu alette.

   Bios dışarıdan Clevo modellerinden alınan bir şey. Bunlar üzerinde değişiklik yapıp kendi modellerine uyarlıyorlar. Zaten cihazın kendisi de Clevo modellerinden birisi olur genelde. İstersen kendin Clevo'nun bios'larından bulabilirsen onu da yükleyebilirsin risk alarak. Ama onlarda da sık sık güncellenmiyor. Genel mantıkları sorun çıkmadığı sürece güncelleme ile uğraşmamak şeklinde.

   Ses kalitesi kasaya da bağlı. Senin kasa farklı olur. Ben yükseklik ve kalitesinden memnunum. Ayrıca woofer olması da etkili.

  • ae86 @ae86

   @sawgent Hocam tekrar rahatsız ediyorum, sizin bilgisayarınız Tulpar T7 ise 17.3" olması lazım değil mi ? Boyut konusunda da kafamda soru işaretleri var. 17.3" olsun dersem Mat LCD ekranlı modelleri alabiliyorum, 15.6" olsun dersem IPS panelleri alabiliyorum. Hem 17.3" olsun hem IPS olsun dersem en az 12.000 liradan başlıyor fiyatı, o kadar bütçem yok. Bu sene 1. sınıf mimarlık öğrencisiyim, 2. sınıftan itibaren bilgisayar destekli çizimlere geçeceğiz, yani acelem yok. Benim kullanım amacım hem okula götürebileyim işimi görsün hemde iş hayatına başlayınca işimi görsün yanıma alıp işe gidebileyim .Acelem yok aslında 2000 serili laptopları da bekleyebilirim.

   17.3" bilgisayarı hergün taşıyor musunuz acaba ? Youtubeda biraz gezinince 17.3" alıp taşımaya üşenenleri bu yüzden pişman olanları gördüm de 😀

  • sawgent @sawgent

   Boyutları çok önemli değil. 17 inç olur ama hafif olur uzun süreler taşınabilir sırt çantası ile. Benimkisi hem 17 inç hem ağır. Soğutmalar ve adaptör fazla ağırlığın sebebi. İçinde 7700k masaüstü işlemci ve 1070 olunca soğutmanın kallavi olması gerekiyor. Şantiye ve ev arasında ara ara seyahat ettiğim için böyle bir sistemin yanımda olması gerekliydi, o yüzden tercih etmek zorundaydım. Benim sırt çantası içi dolu halde 8,5kg oluyor. Sadece makina ve adaptörü 4,5-5kg.

   Ağırlık üzerinden hesap yap yani. Ebat büyüyünce sadece sırt çantası ile taşıma zorunluluğu geliyor.

   Bir de 2000 serili makinaları boşuna bekleyip zaman kaybetme. Kısa zamanda gelecek gibi durmuyorlar.

Dostlar selamlar. #BilimKurgu film önerilerinizi alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18