Armoury Crate Açılıp Kapanma Sorununu Giderme 2022

Armoury Crate Açılıp Kapanma Sorununu Giderme 2022

 

Asus kasa aydınlatması için kullanılan fare, klavye rengini senkronize eden yardımcı programıdırı. Bazen bir güncelleme ile program arayüzü açılıyor ve 10 saniye sonra kapanma sorunu oluşuyor. Bu sorunun normalde yeni sürüm geldi güncelle ekranı çıkması gerekirken çıkmaz olur. Bu durumda yeni güncellemeyi beklemelisiniz.

Bu durumla el ile güncellemeyi beklemelisiniz. 15 günlük periyotla ortalama yeni sürüm çıkar. Anakart modelinin sayfasına gidin. Ve programın exe uygulamasını indirin. Ve görev yöneticisinde ki şu listeyi sağ klip yapıp görev sonlandır diyin.

Bu uygulama Wİndows Mağaza Uygulaması olduğu için İnternet bağlantısı gerektirir ve yeni dosyaları internete bağlanarak indirir ve kurar. Bu durum 5 10 dakika alabilir Yükleme bitti ekranı gelene kadar sabırla bekleyin. Otomatik güncellenecektir. (bilmemne.sys yüklenemedi uayarısı çıkarsa aldırış etmeyin.)

Yükleme bitti ekranını kapattıktan sonra direkt Armoury Create uygulamasını başlatın. Açıldığını göreceksiniz.

!Önemli!

Arkadaşlar bu hizmetleri eksiksiz kapatmanız gerekiyor. Yüklemenin takılması bu durumdan oluşuyor.

Bu çözümü Yılbaşında yazıyorum. Mutlu Seneler.

Not. Kendi tecrübemle buldum bu çözümü.

turhill

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy Buds Pro Uzun Kullanım Notları.

Samsung Galaxy Buds Pro Uzun Kullanım Notları

#SamsungGalaxyBudsPro

Ürünü 2,5 aydır kullanıyorum. Hem bilgisayar da hemde Telefonda. Bilgisayara göre telefonda muazzam ses veriyor kulağa. Bu durum PC de %90 oluyor ki oda yetiyor. Pil süresi belirtildiği gibi. Ben genelde ortam sesi aktif olarak kullanıyorum. Yeterince performans veriyor. Ürün bil hassa telefon da ki performansı tatmin ediyor. Bir gün rahatlıkla çıkarıyor. 3 jarz da. Kutusunda da %15 lik enerji kalıyor.

PC de ise keyifli bir kullanım sunsada bazen cızırtı oluşabiliyor. SOn güncelleme ile gelen yenilikler güzel olsada 5 10 saniye kalite kaybı oluyor. 15-09-2021 de gelen güncelleme ile.

Arkadaşımdan alıp 1 saat kullandım kafede ve öyle almıştım. İyi ki de almışım diyorum çok işie yaradı. Mesela tatildeydim uzun bir süre. Akşam yemeğinden sonra terasa çıkıp takıyordum kulaklığı izole şekilde çekirge seslerinden uzak halde 21:00 dan 12:30 a kadar yüksek baslı müziklerle keyfi yaşadım. 25 dakika mola verip kulaklığı yuvasına yerleştirdim. 25 dakika da %5 den %86 ya çıktı. Öyle kullandım gece 02:40 a kadar. Malesef dolar kurundan bu ürün normalde 700 TL civarı olmalıydı ama malesef 1500 aldım.

Yenisi çıksa da ürün çok başarılı. He unutmadan PC de oyun oynarken 1 sn kadar belli olmayan bir gecikme mevcut. Ama telefonda sorun yok.

İyi günler.

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy Buds Pro İnceleme

Uzun araştırmalar sonunda arkadaştan alıp 40 dakika kadar deneyimleyince almaya karar verdim. Ürün küçük bir kutudan cihazın kendisi type-c kablosu, ek kulak silikonu ve kitapçık çıkıyor. Ürün 1550 Tl 1600 TL civarı satılıyor. Ürünü pc, tablet ve telefonda kullandım çok memnun kaldım. Nedenini biraz düşündüm de kablosuz kulaklıklarda altından da olsa bluetooth ses kodeği ne sunuyorsa onu elde ediyoruz. Flack MP gibi dinlemelerde net bir kalite farkını hissettim.

Birde youtubeden indirip mp3 indirdiğim şarkıların ne kadar temiz ve net olduğunu farkkettim ve piskopata bağlayıp 🙂 🙂 en iyi sesi aramadan Buds Pro benim en üstüm dedim. 🙂 Ürün başarılı. Ama ücretine aynı şeyi söyleyemiyeceğim. Malum dolar kuru vs... Ürünlerin fiyatını arttırıyor.

İki modu bulunuyor. Gürültü engelleme. Ve ses algılayarak müziği dinlenilen videoyu kısıyor ve konuştğunuz kişinin sesini alıp size veriyor. Eğer kulaklık kulağınıza iyi oturduysa çok başarılı sonuç alınıyor. İlk modun da başarısı buna bağlı oluyor. Metrobüste otobüste gelinini çekiştrien siyatikli teyzeleri duymuyorsunuz gürültü engelleme modunda. 🙂 Çevrenizden gelen sesleri azda olsa hissedebiliyorsunuz. Ama bu rahatsız olacak bir durum değil. Pili ise 1 saat 25 dakikada kulaklıklar %100 den %70 e düşüyor.

Alıcı kutusuda %6 pili bitiyor. Uzun yolculukta 2,5 saat kullanımda tabi modlar kapalı %15 lik kulaklıkta enerji kalmıştı. Nohuta benzeyen kulaklığı alacaktım maddi durum elvermemişti. Nasip bu modeleymiş. Kulaklığı yürüyüş yaparken, koşu yaparken veya metal müzikte kafa sallama da dahil hiç düşmedi. İlk 1 hafta dürttüm. 🙂 🙂 Ama sonradan alıştım. Bunlar hep deneyimle alakalı konular. Adamlar sanki kulağımın ölçüsüne uygun cihaz üretmişler.

Sonuç olarak çok memnun kaldım. Ailemin yanında takılırken diskortta arkadaşları dinlemek ve cevap vermek... Kız, erkek arkadaşla konuşurken 5,5 6 metre uzağa gitmek ve konuşmak çok güzel bir deneyim. Telefon da PC de kullanırken çay almaya yanda konumu bulunan mutfağa gitmek ve kesinti olmadan dinlemek veya konuşmak keyifli ve yormuyor. Başüstü kulaklıklarda kullandım ve 1 2 saatte yoruyordu. Ama buds pro da bu durum tamamen keyifle uzun saatler kullanmayı sağlıyor.

Sonuç:

İyi ki de parayı ayarlayıp almışım. İmkanı olanlar alabilirler.

İyi günler.

Tarık KAYA

17-07-2021 18:15

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Raid Gece Gündüz Sinek ve Sivrisinek Kovucu 240 saat

Raid Gece Gündüz Sinek ve Sivrisinek Kovucu 240 saat

 

 

Ürünü markette alışveriş yaparken gözüme çarptı ve beğendim aldım. 35 TL ye. Hem makinesi hemde ilacı aynı pakette geliyor. Resimde solda ki kutu. Ürünü kullandım 7. gün sabahı likitin bittiğini gördüm. 3 gün boşa çıktı.

Ürünü beğendim. Sinek, sivrisinek veya arıda baya başarılı. Pencerem yaz aylarında 7/24 açıktır. Tor da takmadım.

Ama likit bitince 25 TL ye yenisini aldım. Bana çok pahalı geldi. 15 TL olsa sesim çıkmazdı. Ama bu ürüne 7 gün koruma sağlamasına rağmen 25 TL vermek düşündürücü.

Artık sadece gece takacağım fişe. Böyle çok pahalıya geliyor. Raid marka sivri sinek kovucular da var. Ama sadece sivrisineği uzaklaştırdığı için bu ürünü almıştım.

Birde ürünü fişe taktığınızda hafif bir koku alıyorsunuz. Ama kokusu rahatsız etmiyor. Tabi kutu üstünde kapalı ortamda kullanmayın kapı pencere açıp kullanın diyor. Bu nokta önemli.

Tatile çıktığınızda veya tatil için çok ideal bir ürün olduğunu da söylemeliyim. Ev kullanımı için pahalı bir ürün diyorum ve incelemeyi bitiriyorum.

Tercih edip etmemek size kalmış.

#raidgecegündüz240saat

 

Solda ki 35 TL makinesiyle birlikte geliyor. Sağ da ki ise likit bitince aldığınız yedek likit. 25 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Philips Spk8274 Gökkuşağı Aydınlatma Gaming Klavye

Philips Spk8274 Gökkuşağı Aydınlatma Gaming Klavye

 

Klavyeyi 1 haftadır kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Basış hissi çok güzel. Ayrıca mekanik klavyeler gibi ses de çıkarmıyor. Hemde 109 TL civarı fiyatıyla çok memnun kaldığım ürünlerdendir.

Makro vs.. ihtiyacınız varsa bu ürün size göre değil. Gök kuşağı renklere sahip aydınlatması da mevcuttur. Işık şiddetini ayarlayabilir istersenizde tamamen kapatabilirsiniz.

n11.com dan alabilirsiniz 109 TL fiyata.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 31
Tarık KAYA (37) paylaştı.

Sıkıştırma Formatları ve Yazılımları karşılaştırması.

Favori sıkıştırma formatınızı sorgulamaya hazır mısınız ?

Merhaba arkadaşlar.
Hepimizin arşivlemek veya sıkıştırmak için kullandığı sıkıştırma formatlarıyla ilgili karşılaştırmalı test yapıp en iyi sıkıştıranını tercih etmek istedim. Test sonuçlarını da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Fazlasıyla sıkıştırma formatı var. Bunlardan en iyi ve popülerlerini seçtim. En iyi olmasının yanında herkesin kullanımına da uygun olması önemli. Sıkıştırdığınız dosyayı arkadaşınız açamayabilir aksi takdirde. Tabiki daha iyi sıkıştıran ve "geri dönüş garantisi" vermeyen sıkıştırma tipleri de var. Bu testte sürekli kullanılabilecek güvenilir formatları test ediyorum.

Testlerini yaptığım formatlar

ZIP : Kullanılan en popüler sıkıştırma formatı. WinZIP i anabiliriz tam da bu kısımda. (Bilmeyeni dışlayalım) 256-bit kriptolama ile dosya şifreleme yapabiliyor.

RAR : ZIP den daha iyi sıkıştırdığını iddia eden ve Windwos cihazlarımızda genelde WinRAR ile kullandığımız (ki kendisi formattan sonra yüklenmesi neredeyse zorunlu olan bir programdır) sıkıştırma biçimi. 128-bit kriptolama ile dosya şifrelemesi sağlanabilir.

7Z : LGPL lisanslı ve iddiası yüksek bir sıkıştırma formatı. 256-bit kriptolama ile dosya şifrelemesi sağlayabilir ki bu RAR formatına karşı büyük bir avantaj.

ARC : Daha önce duymadığım fakat sıkıştırma oranının yüksekliğinden dolayı tavsiye edilen bir sıkıştırma formatı.

Sıkıştırma işlemleri formatın desteklediği en yüksek düzey kullanılarak yapılmıştır.
5 kategoride test gerçekleştirdim ve sıkıştırma oranlarını baz aldım. Kategoriler,
Video, fotoğraf, müzik, belge, 3B dosya.

-Belge: İçerisinde 23 PDF olan iki klasör
Orijinal boyut : 13.3 MB
ZIP : 8.95 MB
RAR : 8.46 MB
ARC : 7.81 MB
7Z : 7.74 MB

-3B Dosya: 2016/10 gündeminde geçen Nefertiti'nin taranan 3B koordinat dosyası. Dosya uzantısı .obj
Orijinal boyut : 68.4 MB
RAR : 19.3 MB
ZIP : 17.1 MB
ARC : 14.3 MB
7Z : 14.2 MB

-Fotoğraf: 21 .jpg fotoğraf içeren bir klasör.
Orijinal : 51.3 MB
ARC : 48.5 MB
RAR : 48.0 MB
ZIP : 47.9 MB
7Z : 47.9 MB

-Müzik : 22 .mp3 dosyası yer alan bir klasör
Orijinal : 57.9 MB
ARC : 57.7 MB
7Z : 57.1 MB
ZIP : 57.0 MB
RAR : 57.0 MB

-Video : x265 kodekli 3 .mkv dosyası içeren bir klasör
Orijinal : 640 MB
ZIP : 609 MB
ARC : 602 MB
RAR : 597 MB
7Z : 596 MB

Sonuç: Sıkıştırma oranlarında görüldüğü gibi en başarılı .7Z formatı. Sadece müzik formatında en iyi olamadı fakat binde birlik bir fark bunu başarısız yapmaz. Gerek ZIP gerek RAR gerekse ARC ın üstün ve kötü olduğu yerler var. Fakat 7Z hepsinde büyük başarı gösteriyor. Bundan sonra RAR formatını bırakıp tüm sıkıştırma ve arşivleme işlemlerimi 7Z formatıyla kullanmaya başlıyorum.

Formatımızı seçtik. Sıra yazılıma geldi. 7Z nin kendi 7-ZIP programı mevcut
http://www.7-zip.org/

Bunun dışında PeaZip programı da ilgimi çekti.
http://www.peazip.org/

PeaZip in diğer yazılımlardan farkı .ARC formatını da desteklemesidir. Tek bir programla sıkıştırma işlerinizin hepsini halletmek için PeaZip mükemmel bir tercih. Zaten WinRAR ın da bu formatlardan sadece RAR ve ZIP i desteklemesi ve yazılımın ücretli olması başta elememizi sağlıyor.

7-Zip ve PeaZip in .7Z sıkıştırma performansını karşılaştırdığımda tamamen aynı sonucu aldım. Çünkü asıl işi yapan zaten 7-Zip in kütüphanesi ki PeaZip de bunu kullanıyor.
PeaZip in Linux de de güzel bir arayüz sunması beni memnun etti.

Testler neticesinde önerim şu şekildedir.
.7Z sıkıştırma formatını kullanın. Hem şifreleme hem sıkıştırma açısından popüler olanların içinde en iyi tercih.

Yazılım tarafında 7-Zip veya PeaZip aynı işi layıkıyla gerçekleştiriyor. Linux tarafında da kullanacaksanız PeaZip daha iyi bir tercih olacaktır.

RAR formatını ve ücretli olmasının yanında az format destekleyen WinRAR yazılımını bırakmanın zamanı geldi artık.

Ekleme: @ufkabakan 'ın yorumu ve eleştirisi üzerine 7Z ve RAR5 karşılaştırması da yaptım. Aşağıdaki yorumdan da okunacağı gibi buraya da yazıyorum test sonuçlarını.

-----
İşlemleri gerçekleştirdim. Dosya adlarını ve byte cinsinden boyutlarını sıralıyorum.
7Z ve RAR5 kıyaslaması yaptım. Her ikisinde de Solid Archive açık.
Dictionary Size olarak 7Z için maksimum 128MB ayarı var.
Bu değer RAR5 de 1024MB imiş. Bu yüzden 7Z için 128MB RAR5 için hem 128 hem 1024MB değerlerini kullandım.

-Belge
RAR5-1024MB-Solid.rar 8287386
RAR5-128MB-Solid.rar 8287386
7Z-128MB-Solid.7z 8126472

-3B Dosya
RAR5-1024MB-Solid.rar 20427926
RAR5-128MB-Solid.rar 20427926
7Z-128MB-Solid.7z 14926536

-Fotoğraf
RAR5-1024MB-Solid.rar 50398721
RAR5-128MB-Solid.rar 50398721
7Z-128MB-Solid.7z 50315434

-Müzik
7Z-128MB-Solid.7z 59954585
RAR5-1024MB-Solid.rar 59849776
RAR5-128MB-Solid.rar 59849776

-Video
7Z-128MB-Solid.7z 625271724
RAR5-128MB-Solid.rar 622306810
RAR5-1024MB-Solid.rar 621889400

Sonuca bakıldığında Müzik kategorisinde zaten RAR biraz daha öndeydi.
RAR5 farklı olarak RAR dan 0.2MB daha fazla alan kazandırdı.
Önceki testte sıralamayı değiştirecek tek fark Video klasmanında oldu.
RAR5 7Z den 3.22 MB daha az yer kapladı. bu da binde 5.41 lik bir değişime karşılık geliyor.

Yazı temelli dosyalarda 7Z hala RAR ve RAR5 e göre %26 ya kadar daha fazla boş alan sağlıyor.
-----

#akış #7z #7zip #peazip #rar #zip #arc

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 43

ComboFix İncelemesi

ComboFix #ComboFix
Program 5 MB türlü türlü bir çok zararlıyı enseleyen harbi abi. Küçük boyutlu yamalayarak zararlıyı etkisiz hale getiren sistemin çökmeden kurtarılması için yapılan, güzel bir program(cık).

Bu programın çıkış amacı XP zamanında JAVA Makinesi denilen web amaçlı uygulamalar da eklenti mantığıyla çalışan (genelde sohbet siteleri, bilmemne sisteleri vs..) gibi ortamlar da kullanmak amaçlı sisteme yüklenen program ile Microsoft Internet Explorer dan bulaşan virüsleri zararlı dosyaları silmek için yapılmıştır. Bu programı yıllatdır kullandım sistemin çöltüğünü görmedim. Yani eski tadı vermiyordu ama programların, gerekli dosyaların kurtarılması için fırsat veren bir programdır.
Youtube kullanış videosunu yüklememin sebebi arkadaşlarım, beni tanıyan veya selam veren insanlar hemen bu tip durumlarda bana sordukları için ve daha çok güvenlik yazılımı çok kasıyor diyerek kullanmayıp USB den bulaşan zararlıların veya reklam yazılımlarının bulaştığı sistemleri nasıl temizleneceği konusun da bilgi sahibi olmaları amacıyla yükledim. Gerçeği ifade etmek gerekirse sıtkım sıyrıldı ve bende video linkini paylaşıyorum. Ve konuyu noktalıyorum. 🙂
Hoş kendimi bir şey zannetme çabası değil. Zamanı iyi kullanma amacıyladır bu açıklamam.
Farklı güvenlik yazılımları elbette mevcut fakat ComboFix farklıdır. Sisteme yüklenir, zararlı dosyalar ve gerekli sistem raporu elde edilir ve sonra ComboFix programı sistemden kaldırılır. İyi bir değerlendirme aracıdır aynı zamanda. Sene de bir ikikere sapıttığı da olmuştur fakat yapımcısı sonradan bunu gidermiştir.
Kullanımı Çok Basittir.:
1.) Sitesinden indirilir.
2.) Güvenlik yazılımı var ise kapatılır. İnternet bağlantısı kapatılır.
3.) Sağ klik ile yönetici olarak çalıştırılır. Eğer sisteminiz 2012 den eski ise 40 dakika yeni ise 25 dakika kadar sürebilir. Eğer zararlı yok ise daha öncede bitebilir.
4.) Sizi ingilizce olarak yönlendirme yapar dos ekranında. Beklersiniz. Sayım biter ve rapor TXT dosyası olarak size gösterilir.
Bu aşamada yapmanız gereken şey c:\ComboFix klasöründe ki dosyalara göz gezdirmeniz. Karantina dosyasında neler var bakmanız. dosyaların ismini değilde uzantısını değiştirir. Bu sismlerden yola çıkarak google da araştırma yapabilirsiniz. Diğer sitelerde bu tip dosyaların tesbiti yapılmış ise zararlı nereden gelmiş bulmanız tesbit etmeniz daha da kolaylaştıracaktır.
Daha sonra Başlat:> Çalıştır:> combofix /uninstall komutu ile sistemden kaldırın programı. C:\ComboFix klasörü tamamen sistemden kaldırılacaktır. Böylece program sistemden kaldırılmış olduğunu anlarsınız.

Video:> https://www.youtube.com/watch?v=AmqXzbRbGDg

Program:
Resimleri silmez, MP3 dosyalarını silmez, Dosya bazlı siler, kayıt defterinde veya başlangıçta yer alan başlatıcı kodlarını siler. Eğer sistem dosyasına zararlı bulaşmış ise sizi uyarır.
Eğer çokça bu tip durumlarla karşılaşıyor iseniz kendinize kanalımda yer alan çalışan CD rehberini de önerebilirim. Böylece format atmadan dosyalarını kurtarabilirsiniz. Bad sector olan HDD de ki dosyaları bu CD den çalışan sistem ile LIVECD kurtarmanız çok basit ve kolay olacaktır.
Selametle.
turhill

ComboFix Detaylı Kullanımı

ComboFix Detaylı Kullanım. Program Windows 7 ailesinde sıkça kullandığım bir güvenlik taraması olmayan pach sistemine dayanan bir yazılım. Yapısı ise sistemi...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Minecraft İncelemesi ve Rehberi

Minecraft İncelemesi ve Rehberi

Kutu kutu üstüne bir kutu daha. Masum ve zararsız gözüken ama etkisi sağlam olan düşmanlar. İstediğinizi yapmaya yarayan kombinasyonlar ve bir farklı seçenek haritalar vs..
Haritalar da belirli rakamları girdiğinizde önceden çözümlenmiş haritalarda gezgin modu, yaratıcı modu vs.. modlarla oynayabileceğiniz saatlerinizi yiyecek açık dünya oyunu.

Bu oyun ile ilgili envai çeşit bilgi ve makale bulunmakta. Her oyun kanalına youtube de karşılacağınız süresiz bölümlere sahip diziler de mevcut.

Başa bela düşmanlardan 5 blok duvar, duvarlara dışarıdan çelilmiş en üst blokda çıkma yapacak tek bir blok cizgisi ile evinizi ve bahçenize giremeyecek hale getirebilirsiniz.
Ayrıca daha sonra duvar içi mekanlarda pusuya yatarak çıktıkları yere iki blok taş üstüne de meşale koyduğunuz da hem güzel aydınlatma sağlıyor hemde zombi ve Kripır dan eser kalmayacaktır. Ayrıca örümcekler 67 bloğa tırmandığını gördüm. Fakat duvara çıkıntı tek blok şeklinde koyulduğunda çıkamıyor haberiniz olsun.

Ayrıca bolca düşman duvar dışında sizi bekliyorsa muhakkak etrafta su ve mağara bulunmasındandır. Su öbeklerini kurutur mağaraları kapatırsanız baya düşman azalıyor.

Ayrıca kapadığınız mağarın içine bir kaç meşale ile donatıp üstüne duvar çeker de bir boşluk bırakırsanız o zaman ileriki zamanlar da değerlendireceğiniz maden kaynaklarını da kaybetmemiş olursunuz. Tek blok boşluktan tesbit edeceğiniz kadar ışık çıkıyor. Kapadığınız mağaraları kolayca bulabilirsiniz.

Eğer madenciliğe evinizin tabanından başladıysanız muhakkak maden de gidiş yönünüzü iki meşale ile yere koyarak kolayca belirleyebilirsiniz. Yüzüklerin Efendisin de ki cüceler gibi aç gözlülükle derine kazarken hiç bir zaman direkt aşşağıya veya direkt yukarıya doğru kazmayın. F3 ile bulunduğunuz konuma dikkat edin. Ayrıca madenler de toprak kullanarak tek kare bırakarak kapılar oluşturun. O zaman içeride ki düşmanlar size gözükür delikten ve hemen sizi avlayamaz.

Not: Konu güncellenecektir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Win8.1SE CD & USB den çalışan Windows Yapalım (Rehber Video v1)

Win8.1SE CD & USB den çalışan Windows Yapalım (Rehber Video v1)

Buradan izleyebilirsiniz: https://youtu.be/lvYa-QB_j8k

9 puan vermemin nedeni bir Wndows medyası ile hemen kendinize kolayca CD den başlayan etkin program kullanmanıza imnak veren bir yapı da olduğu için.

Gelelim Programa.
Şu adresten http://win81se.cwcodes.net/Compressed/ adresten Complete (196.36 MB) linkine tıklayarak indirin. Windows 8, Windows 8.1 medyasını iso olarak veya bir klasöre kopyalayarak DVD içeriğini diske alın. (DVDROM kanser edebilir 🙂 )
Güncel olup olmaması önemli değil. Yanlız MEGA Windows, efendim Süper Windows medyaları baya bir sıkıntı çıkarabilir!

İndirdiğiniz arşivi c:\ dizinine açın. Klasöre hacıabiler ismini verin. Örnek isim verdim siz değişik de verebilirsiniz. (Medyayı oluştururken sıkıntı çıkıyor.)

Not: Bu işlemi sanal makine de yapmanızı tavsiye ederim.

Uygulamanın kısayol simgesini masaüstüne gönderin. Klasörün de kısayolunu masaüstüne gönderin. Bu işlemlerin hızlanmasını sağlar.

http://theoven.org/index.php?PHPSESSID=e38d27c3cac0eb51c5a5f586cc307d1d&board=33.0

Adresten de detaylı bilgi alabilir konularagöz atarak atladığım nokta olursa oradan açılmış konulara bakabilirsiniz. (Ben bir kere soru sordum. 1 aydır cevap gelmedi!)

Windows PE (CD den çalışan Windows) (Win8.1SE) Bölüm 1

Bu video da sizlere CD den açılarak kullanılan Windows (Hafif) sistemin nasıl yapıldığını sesli anlatacağım. 3 Bölümden oluşan seri halin de anlattığım bu konuda: Bölüm 1:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

VMware Workstation 12 Player for Windows (Free)

VMware Workstation 12 Player for Windows İncelemesi.

VMware Workstation 12 Player for Windows 64-bit operating systems. Adıyla vmware.com da yer alıyor ve ücretsiz kısıtsız olarak kullanılabilen sanallaştırmanın en kaliteli yazılımıdır. VirtualBox yanın da Mazda -> Ferrari gibi kalan sağlam sanallaştırma yazılımıdır.
Ücretli versyonada yükseltebilirsiniz. Ben ücretsiz tarafıyla ilgileniyorum. Bu yüzden profesyonel sanallaştırma arayanlara ilaç gibi gelecek çözüm diyebilirim. Programa ex bir müdehale ile MacOsX sistemde kurabilirsiniz. Fakat sağlam donanım ister. VMWare Player ismi güncellendi Workstation eklendi. Programı kuruyorsunuz. Daha sonra sanal makine mesela Linux yüklüyorsunuz size bir kereliğine ek tools indirmeniz gerekiyor. ortalama 70 Mb civarında. Eğer internet olmayan bir bilgisayarda da şu adresten dosyaları indirebilirsiniz.

Link: http://softwareupdate.vmware.com/cds/vmw-desktop/player/

Player dan sonra indirdiğiniz sürüme göre ilgili numaraya tıklayarak indirin. Daha sonra dosyayı bir dizine çıkarın ve iso dosyasını C:\Program Files (x86)\VMware\VMware Player dizinine atın. Muhtemelen program otomatik olarak sistem açıldığında size eklentiyi kurayım mı? diyerek sorar ve öyle kurarsınız. Bu eklentiyi kurduğunuzda sanal makineye sürükle bırak yöntemiyle dosya alıp verebilirsiniz gerçek dizine.

Sanal makinelerin yönetimi de çok basit. Birden fazla klon sanal makine de yapabilirsiniz.

Daha hata verdiğini görmedim bu programın.

Örnek Kullanım İçin Görsel Video: https://www.youtube.com/watch?v=HLVjgsTrp4E

#akış #vmware #sanallaştırma #teknoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap