TurHiLL Live CD GOLD 2022

TurHiLL Live CD GOLD 2022

 

turhill.wixsite.com/turhilllivecd

#turhilllivecd #livecd #turhilllivecdgold2022

4. hazırladığım live cd medyasını kullanıma açıyorum. İstediğiniz gibi kullanabilir istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Sadece acronis.wim dosyasını kaldırdım. Acronis.wim dosyasını elde ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca Wİndows 10 kurma ve kurtarma aracıyla beraberde geliyor. Yapmanız gereken istediğini w10 isosunda yer alan source klasöründe ki dosyaları boot.wim dosyası hariç. Kopyalarak USB bellekteki sources klasörüne kopyalamanız yeterlidir. Böylece bu usb bellek ile windows 10 kurulumuda yapabileceksiniz.

Kurtarma live cd de ise bir çok faydalı program ekledim. İsterseniz sizde program kurabilirsiniz bu live cd de. Ama bilgisayarı kapatırsanız veya yeniden başlatırsanız kurulum sıfırlanacaktır. Ayrıca yine restar isteyen programlarda kurulamıyor malesef.

 

Şimdi indirin. (Google Drive) 2 GB

Şimdi indirin. (Yandesk.Disk) 2 GB

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@gamsizm  @umtk  @leventp   Haberiniz olsun.

@awsalli @massive-attack @awsalli @peace @kortex @72pinedoram @ademalp @hegemen @mr-bell @mhcycle @burakadagun
@huseyinekrem @iboocum @wallace @aliud @izzetdemir @gurveer-ponce @aponshell @orcun @l0st

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18

Windows 10 Pro x64 Lite 2021

Windows 10 Pro x64 Lite 2021 by turhill

 

#windows10lite #windows10prox64lite #windowslite

Bazen arkadaşlarıma yardımcı olmak amacıyla sanal makine kullanıyorum. Fakat saklaması, iletmek ve kullanmak için ana sürüm çok pratik kullanım sunmuyordu. 10 seneye yakındır farklı sürümlerde lite yaptım. Ve bu yaptığım sürümde son sürüm oldu diyebilirim. Neler çıkardım aktaratım:

Naturel Dil Paketi, Windows Defender, Mağaza da ki bir takım uygulamalar (Mağaza duruyor), Tarayıcı ve yazıcı sürücüleri, Dil paketleri, Recorveriy Disk create, Freamwork öylece duruyor. Son sürüm ve güncellemeleri dahil duruyor.

 

Bu sürümde rem için bir şey yapmadım. Çünkü reimim 32 Jigolayt olduğu için gerek görmedim. Çok fazla hata çıkıyor bu seferde. GÜncellenmiş iso üzerinden yaptım bu çalışmayı. Bana .k pratik kullanım sunuyor olması işime odaklanmamda yardımcı oluyor. ESD sıkıştırmadım eski bilgisayarda kullanacaklar için daha kolay ve seri kurulum sağlayacaktır.

 

Google Drive indir

Yandex.disk indir.

MD5: 6D31241020F9D6171A40853D6D80F86E

SHA1: 53A49742A9CF14B9EE3564E0F2F3D5595CBDEBFA

 

Sen becerememişsindir. Virüs felan atmışsındır 🤣 🤣 diyenler olursa da buyur program ve çıktı dosyası yedeği. Program  ----  Dosyası uğraş yap bea.

 

Haberiniz Olsun:  @Gamsizm @leventp @umtk albahith @albahith tuskilidi @tuskilidi Kenan @72pinedoram huseyin/azuren @hegemen cglrozgn @cglrozgn Öz Hakiki NeolindTR @neolind
ahmet.diye.biri @metchak Oktay @l0st Enes İLHAN @enesilhan formoliv @formoliv Player 1 @player-1  huseyin/azuren @hegemen  @neolind

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Youtube KATIL için ödeme seçeneği (En iyisi)

#youtubekatıl   #youtubegoogleplaykodu #youtubekatılödemesi  #youtubeödeme

 

Merhaba arkadaşlar. Youtube de izlediğiniz kanalları desteklemek istiyorsanız ve mobil ödeme kredi kartı ciddi paralar kesiyor ve senelik neredeyse ciddi paralar tutuyor. En uygun seçenek ise Google Play Kodu ile yapılan ödemeden geçiyor. Goohle da Google Play Kodu diyerek aratın veya alttaki linkten istediğiniz tutarda ki kodu edinin.

Şu siteden alabilirsiniz. Link

Daha sonra Google mağazayı açın ve hediye kodu gelecek. O kodu ilgili kısma ekleyin ve bakiyenizi yükseltin.

 

Böylece KATIL butonundan Google Play seçeneğini seçerek ödeme yapabilirsiniz.

 

Mesela ben 10 TL lik katıla girdiğimde Vodafone mobil ödeme 13.50 TL alıyor hemde 3 4 TL vergi alıyor. Bu tip eksrta ücret ödememek için Bu kod alımıyla üyeliğinizi daha ucuza elde etmiş oluruz.

 

Esenlikler arkadaşlar.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi bayramlar arkadaşlar.

İyi bayramlar arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TARIKtify Çalma Listesi

#TARIKtifyÇalmaListesi

2019 da en çok dinlediğim şarkılar.

1.) Hans Zimmer - Pirates of the Caribbean Medley - Hans Zimmer Live - Köln - 28.04.2016

2.) Arch Enemy - We Will Rise + Fields Of Desolation (Live Tyrants of the Rising Sun)

3.) Slipknot - (Cradle Of Filth) - Blind (KoRn Cover)

4.) Adele - Set Fire To The Rain (Live at The Royal Albert Hall)

5.) Oğuz Sasi - Kodumun  🙂

Bu liste arada bir güncelleniyor ama genelde ilk 2 şarkı ilk dinlediklerim. Bil hassa yazı yazarken çok ilham kaynağı oluyor. Tabi bu liste uzar gider ama sizde yorumlarda ilk dinlediğiniz 5 şarkıyı yazabilir yeni şarkıları keşfetme şansını hep beraber yakalarız.

 

İyi dinlemeler.

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • teknobetikci @trmaestro

    En son Jean Michel Jarre Oxygene 2 yi dinledim

  • prometrik @prometrik

    Etiket çok kişisel olmuş. Spotify olarak kullansanız daha iyi olabilirdi. Ben spotify kullanmıyorum. Bir ara denedim ama beğenemedim. Hem çevrimdışı konusu hem de daha önemlisi aradığım şarkı ve şarkıcıyı bulamayınca 1-2 baktıktan sonra bıraktım gitti. Youtube'dan kanal olarak tavsiye verebilirim. J.fla, indie88, armada music, the sound you need gibi kanallar benim seçtiklerim. Ayrıca yeni keşfettiğim trapcity diye bir kanal var. En çok dinlediklerimde son zamanda Kadebostany şarkıları olur sanırım 🙂

Windows 10 da (1809) Güncellemeden Sonra Siyah Ekran Hatası 2019

Merhaba.

Windows güncellemesi KB4489899 ve KB4486553 den sonra siyah ekran hatası almaya başladım. Windows açılıyor şifremi giriyorum ve ekrana masaüstü ve simgeler gelmiyor siyah ekran da kalıyordu. Bu sorunu çeşitli şekillerde çözmeye çalışsam da bir türlü aşamadım. Bu arada siyah ekran da 5 dakika bekliyor sonra masaüstü simgeleri ve çubuğu geliyordu.

Güncellemei kaldırmak veya sistemi geri yüklemek işe yaramadı. Hizmetlerle ilgili olacağını düşünerek araştırma yaptım.

Hizmetlerden Ugulama Hazır Olma Durumu hizmetini devre dışı yaptım ve durum düzeldi. Şimdi rahat rahat kullanabiliyorum.

 

İyi günler:

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Windows 8.1 de Güncelleme Sorunu

Windows 8.1 de Güncelleme Sorunu

Windows 8.1 de güncelleme aşamasında güncellemeleri bulamadığı hatanın çözümünü anlatacağım. İlk öncelikle Sorun giderden Windows GÜncelleme onarmayı yapın. Ve aşşağıda yer alan güncellemeyi indirin.

Windows8.1-KB3138615-x64 sayfasından sisteminize uygun olanı seçin. Ve masaüstünüze indirin.

Link

Daha sonra güncellemeyi yapmadan komut satırını açın yönetici olarak. Aşşağında ki iki komutu sırasıyla yapın.

net stop wuauserv
net stop bits

Daha sonra güncellemeyi kurun. Ve sistemi yeniden başlatın. Güncellemeleri 15 dakika içinde bulacaktır.

Bu kadar. 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TurHiLL Kurtarma Live CD 2019 x64bit

TurHiLL Kurtarma Live CD 2019 x64bit

TurHiLL Live CD 2022 Gold çıktı. < KONUYA GİDİN >

 

 

En son 2016 da yaptığım Live cd medyasını sizinle paylaşmıştım. Şimdi güncel ve yeni programlar eklenmiş olarak yeniden tasarladım. Resimde de görüldüğü üzere lisans olmayan programları ekledim. Güzelde oldu. Bu live CD üzerinden windows kurtarma ve acronis ile yedek almada yapabilirsiniz. Fakat kendiniz bulmanız lazım Acronis wim dosyasını. Paylaşmam etik olmaz. Fakat dosya yeri belli. Bulursanız dosyayı ilgili yere kopyalayarak elde edebilirsiniz. Tam donanımlısını kendime hazırlıyorum. Ama sizinle bu GOLD sürümü paylaşamam. 🙂

 

 

Yukarıda da görüldüğü gibi son sürüm Firefox da eklendi. Flash Player eklentisi de eklendi. Dosya kurtarma yaparken youtube üzerinden müzik dinleyebilirsiniz. USB den boot edilebilir bu Live CD umarım çok işinizi görür. Tek kazancım memnuniyettir.

Arıca SUPERAntiSpyware Free Edition gibi güvenlik yazlımlarını da destekler.

Haberiniz olsun: @ooze-away @joe @sahintez  @paheli  @drfree  @paheli  @airoso  @baysalkenan  @tim-aydogdu  @leventp @gamsizm @hkellecioglu  @jubei  @joe 

Şimdi indirin. 670 MB 7zip Arşivi

 

(TurHiLL Live CD 2020 Windows 10 64 bit sistem üzerine hazırlama aşamasındadır.

Beklemede kalınız. 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 40

2018 Yılı Başarılı Youtube Kanalları.

2018 YILI EN BAŞARILI BULDUĞUM YOUTUBE KANALLARI LİSTESİ

  1. İLAVE TV Başarılı röportajlarıyla öne çıkıyor.

2. Murat Özün  Almanya da yaşamı konu ediyor. Başarılı bir kanal.

3. SlipKnot  Başarılı bir şarkıcı grubu. Yanlış bilmiyorsam 9 kişiler.

4. Hardware Plus  Başarılı teknoloji kanalı 

5. Nejdat Delioğlu   Bu kanalda ki abi inanılmaz şeyler paylaşıyor. O yaşta kahvede oturmayıp                                          bir şeyler üretiyor.

6. Ali Deniz Şenpotuk    Daha çok minecraft videoları çeken bir kanal. Eğlenceli Kadim Krallık serisi                                        efsanedir.

7. Gizlenen İslam Gerçeği   İslam ile ilgili bilinmeyenleri açıklayan güzel anlaşılır canlı yayınlar                                                      yapan kanal. Tavsiye ederim.

8.  GİG TV    Ana kanal bu. Gizlenen İslam Gerçeği kanalı yan kanaldır. Canlı yayınlar burdan                              paylaşılır. İslam ile ilgili bilinmeyen duyulmayan konular anlatılıyor canlı yayyında.

9.  GiG Tv - İlyas   Bilgi küpü bir abimdir. İlk okul mezunu olmasına karşın dinler, mitolojiler ve tüm                                  konulara hakim birisi. Daha çok GİG TV kanalında canlı yayın yapıyor. Bu kanal                                kendi kanalıdır.

10.  Yakup Deniz   İslam dininin bilinmeyenlerinin anlatıldığı konuların işlendiği kanal.

11.  Technopat     Güzel teknoloji kanallarından bir tanesi. Güzel içerikler oluyor.

12.  Jadmaga     Minecraft üstadı. Sistem uzmanı mühendis olan birisi. İsmi Yasin. Youtube de                                     Kadim Krallık minecraft serisini başlatan insan. Başarılar.

13.  KUR'AN'ın Deşifresi   İsminden de anlaşılacağı gibi Ressam da olan Gülnihal'in kanalı. Kadın                                              gözünden islamı eleştiriyor. 

14.  Singapur'da Bir Türk   Singapur da yaşayan bir Türk. Ve hayatı konu alıyorlar.

15.  TeknoSeyir    En sevdiğim teknoloji kanalı. 

Liste Sonu. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 25

Samsung Smart View 2.0 (Cep telefonundan TV izle yönet.)

Note 3 cihazım da kullandığım çok güzel programdır. Kullanması çok basittir. Screen Mirroring eteneği olan samsung ürünü tüm cihazlar da çalışır. İlk önce şurdan APK dosyasını indirin.

Samsung Smart View 2.0 Samsung indir.

1.) İndirdiğiniz uygulamayı kurun.

2.) Uygulama simgesini tıklayın.

3.) Program açıldığında uygulamanın yeni sürümü çıktı mesajını kapatın.

4.) Aynı ağda wifi de bulunan Televizyonun önüne geçin.

5.) Taramada çıkan TV ismini seçin ve ekranda beliren 4 haneli pini girin.

6.) Bu adımdan sonra televizyon ekranında Şu cihaz bağlandı iletisini görün.

7.) Program açılacak ve size kısayolları ifade eden bildirim gelecek. Onuda kapatın.

8.) Televizyona bağlandığınızda kanalları izleebillir uzaktan kumandasıyla Wifi üzerinden televizyonunuzu kullanın.

Bu kadar. İyi eğlenceler

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap