Eski oturduğumuz ev 5 katlıydı ve kapladığı alan 1100 m2 idi. Katlarda sadece merdiven boşluğunun dışarı kalan dış cephede 20x20 kolon vardı. Diğer yerlede ise duvar üstüne inşaa edilmişti. 99 depreminden sağ çıkmıştı. 1 2 sıva çatlağı ile kurtulmuştuk.

Bu binayı yapan ilkokul mezunu rahmetli dedem Ali Osman yapmıştı. Mühendislere sorarak yaptığı bina 35 sene ayakta dimdik kaldı. Hemde kolonsuz. Bu işin sırrında ise merkez ağırlığı hesaplanmış duvarlara bağlıydı taşıma sistemi. Yenileme çalışmasında temeli sökmek için 2 kepçe çalıştı 2 gün boyunca zor söktüler. Eğer betonu iyi karıştırı ve döktükden sonra betonu sularsanız yine sağlam olacaktır.

İberlik iştir. Şimdiki binalar ise dökülüyor. Burda malzemeden çalma devreye giriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tarık KAYA (36) paylaştı.

Maske almayı düşünen varsa LCW'de 150 tanesi 90 lira. Biri bedava geliyor. Bir de pff3 maske üretmişler. Ben merak edip aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu starlink olayı 4 5 seneye hallolur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • kei @kei

    Hallolmayacak bir şey yok ki devletlerle oturup anlaşmak zorunda zaten. İnternet çalışma prensibi olarak döşenmiş kablolara muhtaç dolayısıyla internette topyekün bir devrim değil bu. Veri merkezi hala bizim ülkede olan bir servise starlink ile bağlanabilmemiz için devletin starlink'in bağlantılarını sağlayan firmaya izin vermesi gerekiyor.

#GününEskiFilmi #5HitlikFilmdir

Kelebek Etkisi (2004) ‧ Gerilim/Bilim Kurgu ‧ 1 saat 53 dakika Filmi ilk izlediğimde çok etkilenmiştim. Bazen açar izlerdim. Sizinle de paylaşmak istedim. Fİlmin konusu ise şu şekilde: Baş rolümüz çekilen fotoğraflara bakarak geçmişe gidebilmektedir. Ama bunun her seferinde farklı sonuçlar doğurduğunu keşfedecektir Böylece film başlar. Fragmanını izlemeden direkt filmi izleyin. Film youtube de 1080p türkçe dublaj olarak mevcut. Çekim kalitesi, oyunculuk, açılar vs.. tam olması gerektiği gibi.

İzlemeyenler KESİN izlesin derim.

Filme 10 üzerinden 10 veriyorum. ( -Ne yaparsan yap olmaz bazen... )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçmiş olsun İzmirli arkadaşlar. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününFilmi #GününOKGibiFilmi #GününAnimasyonFilmi #GününYerliFilmi

Tartışmaya kafam kaldırmadığı için bir süre film paylaşmayacağım. Böylece insanlarıda engellememiş olurum. Ama çok güzel bulursam filmi paylaşırım. Aynı Rango gibi mesela.
Ama izlediğim ve kayda geçmesi gerek filmleri bu listede tutuyorum. Editlenmesi gerekir ama boş zamanda hallederim. Bu listeyi sık sık güncelliyorum haberiniz olsun.

TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

Sevgiler Saygılar...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • OLDBoy @oldboy

    Hocam geçen kadavre yorumunuzda da diyecektim fırsat bulamadım. Sizin yorumları denk geldikçe okuyor ve dikkate alıyorum haberiniz olsun. Hiç birşey olmasa Netflix vs deki zibilyon tane içerikten önceliği belirlememde yardımcı oluyor. Akışta da farklı bir çeşitlilik oluyor.