Harddisk krizi hayırlı olsun. Geçen gün 1500'e almadığım 8Tb Harici Disk şuan 3500 lira.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Akita ve Shiba'dan 1,8'er dolar almıştım yaklaşık 10 dolar kar yazdı. Sırf denemek için oynuyorum ama korkunç kar marjı olan bir şey. Tersi durum da söz konusu olur. Ama bu ufak coinleri takip ederek geçim sağlanır bence. Küçük paralarla da olsa insanı tribe sokup kendine çekiyor. At yarışı gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chia coin plot oluştururken iyi kaynak kullanıyor bu arada. Geceden beri pc nin temposu düşmedi. Ama 26Gb bellek ayırdığım halde 10 falan kullanıyor. 3 TB bir disk ayırdım. Gece 3 plot verdim 1 tanesini yapmamış. Şimdi 3 tane daha verdim bakalım.
Şuan 2 plot senkronizasyon aşamasında ne kadar sürecek görelim.
Gate.io da 700-800 dolar gibi bir seviyeden işlem yapılabiliyor gibi. Dün akşam satın alabildim çünkü. Ama kazılanları satabiliyor muyuz henüz bilmiyorum.
Bu disk bir dolsun biraz birşeyler olursa devam etmeyi düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 31

Sahil boş kaldı, çırılçıplak denize girdi

Sahil boş kaldı, çırılçıplak denize girdi Corona virüsü pandemisi dolayısıyla uygulanan tam kapanmada sahili sakin bulan bir kadın turist Didim Altınkum'da çırılçıplak denize girdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon kolay gelsin diye bir firma ile yollamış paketimi. Gelmeden önce teyit mesajı alıyorlar ve başka adrese de yönlendirme yapılabiliyor. Ayrıca anlık araç konumu da görülüyor. Ben beğendim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Şu sıra disklerle başım dertte. Seagate 1 tb dahili hdd bağlantı koparıyor. Disk artık gidiyor mu yoksa bir şeyler kurtarır mı? 2015 de almıştım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 21

Arkadaşlar, elimde harici hdd ler var ve ben bu hdd'leri bir nas cihazı gibi yönetmek istiyorum. Bunu ağ üzerinden yapmam gerekiyor. Fakat her seferinde bağlı bulundukları pc yi açmak yerine raspberry ile sürekli çalışan bir server kurulabiliyor mu? ve bunu benim gibi yazılımdan anlamayan biri yapabiliyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

40 Gb dosyayı torrent oluşturarak birisine gönderebilir miyim? Evdeki bilgisayarlar arasında denedim ama torrent başlamadı bir türlü. Yolu nedir acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Yasağın adı bile virüsü durdurdu. (yersen martin)
29 Nisan 2021 ve 1 Mayıs vaka tablosu. 3 gün oldu, herkes işine gitti, yasak var dendi ama değişen tek şey vaka sayıları oldu.

Daha bismillah 3. günden bu hale geldiysek bayram sonu vaka sayısı eksilere düşecek demektir.
Biraz oran orantı...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Şimdi bununla ne güzel solitaire oynanır.😍

BeğenFavori PaylaşYorum yap