Movavi Video Suite 17 Steam üzerinden 16.59 TL'ye satılıyor şu anda.
Bu program Kdenlive'dan daha iyi yanları var mıdır, artıları ve eksileri nelerdir acaba?

#videodüzenleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Intel i5 8. nesil İşlemci + Nvidia Ekran kartı yerine AMD Ryzen 5 Zen 2 İşlemci + Nvidia Ekran Kartı'na geçersem bu durumun yaratacağı eksiler nelerdir?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Emmi @emmi

  3600'den bahsediyorsan artılarından bahsedebiliriz 🙂

 • Orcun @orcun

  Intelde eğer masaüstünde 8. gende kalırsan o öyle kalır. İlerde ya 10. gen geldi dur şuna geçeyim dediğinde intel hemen '' HOOOPPALA DUR BE BİRADERİM YA SANA BEN YENİ SOKETLİ ANAGARTIMI VEREM O OLMADAN OLMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAZ '' öyle bırakır ortada. Amd şuan için öyle bir olayı yok. Abartmak çok uç örnek olacak ama a320 300 400 liralık anakarta bugün ryzen'in 1. 2. ve 3. neslinden her işlemciyi takıp kullanabiliyorsun. Ha oc yapamazsın, boost hızın düşebilir vs. ama gene de takar mısın ? takarsın kullanırsın. Intelde bu yok 1151 soket dahi olsa 8. nesile 9. nesil takamıyorsun örnek vereyim z270 anakartın var gitmişsin en babasını almışsın, 6700k veya işte 7700k falan misal buna 8. yada 9. nesil takamıyorsun. E aynı soket aynı pin sayısı var ? aaa olur mu hiç 1151 v1 bir versiyon 2 1151 olacak hatta 10 gen lga 1200 soketmiş falan ha gene aynı tas aynı hamam ki ? gene 14 nm ++++++++++++++++++++++++++++++++++ cpu var aynı bokun lacivert rengi o kadar.

 • FreeRun @freerun

  Amd de herşey uçuk kaçıktır kağıt üzerinde ama iş gerçek dünyaya gelince değiştir, bir defa eski fx işlemcilerden beri aynı yanlış geleneği sürdürüyorlar, eski chipsete bios update ile takılan yeni nesil işlemciler düzgün çalışmıyor, anakart üreticisinin insiyatifindesin, ekran kartlarının da driver destekleri bir kaç sene sonra unutuluyor, intel nvidia topla rahatına bak.

Türkiye'de 4K film kiralayabileceğimiz dijital bir platform var mı? Google Play Filmler'de 4K varmış ama Türkiye'de yokmuş sanırım.

#4K #FilmTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan Bengü @benx

  Arkadaşlarla konuşuyoruz, internet çöp her yerde sizde 4k açar mı..

 • alipektas @alipektas

  Normalini kiralayıp 4K'sını kaçak da indirip izleyebilirsin alternatif olarak. Herkes etik bulmuyor bu yöntemi, o sebeple olmaz dersen bir şey diyemem. Ben Netflix'ten bakıyorum, orada varsa direkt indiriyorum. Orada yoksa da indirip izliyorum, beğenirsem kiralayacak yerden kiralıyorum. Çok beğenmişsem de dvd-bluray alıyorum ya da alma listeme ekliyorum maddiyatı düzeltince almak üzere. Kötü ve sadece ticari kâr düşünülerek yapıldığını düşünürsem de sallıyorum. O kadar da prensipli değilim açıkçası. İzleyiciye değer versinler, izleyici de haklarını versin. Benim prensip bu. Tükenen bir şey olmadığı için bir zarar da vermiş sayılmam üreticiye. Parasını çıkarıyor zaten her türlü.

  • Strikewell @strikewell

   Hocam çok hoş yöntemler önermişsiniz 🙂 ama filmi herhangi bir yerden indirmeyi de güvenli bulmuyorum ki indirsem bile mutlaka sıkıştırılmış olacağı için görüntünün güzel gözükeceğini sanmıyorum :/ En iyisi kiralamak gibi geliyor

  • alipektas @alipektas

   @strikewell Şöyle söyleyeyim: Torrent bilindikse bir sıkıntı olmaz kolay kolay, zaten indireceğin yerde yorumlarda yazar bir sakatlık varsa. Yıllardır kullanıyorum, bir sakatlık görmedim. Sıkıştırma olayını geç. Kiralayarak izleyeceğin hiçbir platformda o kaliteleri bulamazsın. Netfli 4K bitrate 15 mbps falan mesela, en son 4K indirdiğim Gladiator filminin boyutu 43 GB, bitrate 36 mbps. Sen hesap et. 🙂 Bende 1080p olunca 21:9 monitörde kalitesiz gözüküyor, o sebeple indiriyorum 4K'sını. Tercih senin, yöntemi etik bulursan güvenlik ve kalite açısından sıkıntı olaağını sanmam. Yine de hiç bulaşmayayım dersen en iyisi kiralamak dediğin gibi.

 • Serdar ALTUN @serdara00

  Apple TV. Bilgisayarınıza iTunes kurun, bilgisayarınızı yetkilendirin. İstediğiniz filmi kiralayabilirsiniz.

HTC Vive Cosmos serisi resmi olarak Türkiye'de var mı?

#TeknoYardım #Vr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

mp4, webm gibi formatların ücretli lisansları ve(ya) lisans koşulları var mı?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

JavaScript öğreniyorum, buradan sonra nasıl bir yol izlemem gerekiyor, neler tavsiye edersiniz acaba?

#Yazılım #js

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarım 2 gündür açılışta uzun bir süre siyah ekranda kalıyor daha sonra düzgün bir şekilde açılıyor.
Kaspersky'a göre bilgisayarda virüste bulunmuyor.
Bu sorun neden kaynaklıdır acaba, bileşenlerle alakalı bir sıkıntı olabilir mi?

(3-4 yıldır aynı sistemi kullanıyorum, kendim toplamıştım.)

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Eski bir Zenfone 2 Laser'im var. Bu telefon bir yerde sabit durarak günde yaklaşık 2 saat çalışması gerekiyor ama ekranı tam parlaklıkta ve çalışan uygulamalar yüzünden çok ısınıyor. Bu telefonun arka kapağını çıkararak soğutucu alüminyum blok ve 2 tane 30mm'lik 500rpm fan kullanarak ısıyı hissedilebilir şekilde azaltabilir miyim?

#TeknoYardım #telefon

BeğenFavori PaylaşYorum yap