Merhaba #akış #ikinciel #TeknoYardım

Arkadaşlar sahibinden üzerinde satılan bu cihazların IMEI ve kayıt işlemleri nasıl oluyor? Satın almak istiyorum, ancak önce sizlere bir danışmak istedim. Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-furkan-iletisim-kapali-kutu-xiaomi-note-11-pro-8-128-gb-67-watt-1047771723/detay/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cihat @cihat

  rastgele imei atıyorlar, bu kullanılan bir telefonda olabiliyor ve 6 ay 1 sene sonra o da patlıyor genellikle.

  3000 lira daha verip garantili ve faturalı ürün almak çok daha mantıklı. Ben şahsen önermiyorum.

  • Özgür Deveci @stansflower

   Kesin patlıyor mu diyebiliyor muyuz? 3000 lira daha verip diyorsunuz ama cihaz kadar o ücret işte.

  • Cihat @cihat

   @stansflower patlayıp patlamaması biraz şans işi. Genellikle bu telefonları patlatanlar yine bu telefonu satan insanlar 😀 imei numaralarını alıyorlar 6 ay 1 yıl sonra tekrar kendileri başka telefona atıyorlar falan. Çok fazla oyun dönüyor bu sektörde.

   Güneydoğudan böyle ucuz xiaomi alan çok arkadaşım var ve birinin patlamadığını görmedim. Büyük ihtimalle bu telefonlarda güneydoğudan gelmiştir.

  • dolunay @dolunay

   IMEI patlaması... Sadece Türkiye'de olan bir olay, saçma sapan yasaklar, işimiz gücümüz yok işte bunlarla uğraşıyoruz 🙁

  • Airoso @airoso

   ben IMEI atılabilen bir cihaz (mi9t pro) alıp, kendim 10 dakikada attım IMEI, kendi eski cihazım, patlaması imkansız 🙂 1 saat araştırarak 10 dakikada atılabilir

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   @cihat Daha önce bu işlere kıyısından bulaşmış biri olarak söyliyim numaralar o sebeple patlamıyor hiç bir aklı başında biri sattığı bir cihaza ait numaraya başka cihaza yazmaz çünkü yazarsa iki cihazda patlar sonra müşteriler telefoncunun başını ağrıtır zaten 🙂

   Şimdi açık açık burada işin nasıl yürüdüğünü yazamam ama patlama sebepleri farklı.

  • Özgür Deveci @stansflower

   @mucahitkose Açıklama yapamıyorsunuz, ancak alınır mı peki bu cihazlar sizce?

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   @stansflower Hocam bu işleri bırakalı uzun süre oldu. Şimdi her cihazın durumu farklı mesela bu MTK işlemcili 11 PRO'da bildiğim kadarıyla güncelleme ile numaralar siliniyor yani dikkat etmek gerek öte yandan telefoncu ile kesin konuşup anlaşmak lazım böyle bir sıkıntı olduğu zaman ücretsiz şekilde yenileme yapması için tabii burada genelde dalga konusu oluyor "abi garanti biziz" durumu lakin yeri belli olanlar dükkanı kapatmadıkça yardımcı olur onun haricinde ben yıllardır böyle cihazlar kullandım hep zaten alınır tabii ki niye alınmasın.

  • Özgür Deveci @stansflower

   @mucahitkose Linkteki satıcının yeri belli ama, bir göz atabilir misiniz müsaitseniz?

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   @stansflower Şimdi mesela bu arkadaş "ÜRÜNLER ÖMÜR BOYU KAYIT VE YAZILIM GARANTİLİDİR"

   Diye yazmış karalamış yani bahsettiğimiz konularda destek veririm diyor lakin güvenmek size kalmış. Gidip alacaksanız daha garanti olur yok diyorsanız ise facebook gruplarına da bakabilirsiniz oralarda zaman zaman daha uygun fiyata da bulunuyor.

Merhaba #akış #TeknoYardım

Arkadaşlar uTorrent kurulum rehberinde bant genişliği başarısız oluyor. Tüm lokasyonları denedim. Ama sorunu bir türlü çözemedim. Çözümünü bilen var mı?

Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Merhaba, #akış @TeknoYardım

Arkadaşlar Photoshop'da çok garip bir sorun yaşıyorum. Programda çalışırken hiçbir sorun yok ama çalışmama bir fotoğraf sürüklediğimde bilgisayarın belleği %100'e dayanıyor ve hiçbir şey yaptırmıyor. Ama sürükleyip bıraktıktan sonra dosyayı kaydediyorum. Görev yöneticisinden programı kapatıp tekrar açtığımda sorunsuz bir şekilde o dosyayla işime devam edebiliyorum. Nedense ilk sürüklediğimde programa bir şeyler oluyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı? Geri dönüşünüzü merakla bekliyorum.

Saygılarımla

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba #akış #TeknoYardım

Arkadaşlar YouTube kanalımdaki bir video, şartlar ve politikalar uymadığı için gizli olarak kilitlenmiş. Nereden itiraz edebilirim? YouTube Studio içerisinde itiraz et dediğimde itiraz kullanılamıyor uyarısı veriyor. Gelen mailde dilerseniz itiraz edebilirsiniz yazmışlar ama belli ki web sitelerinin en ücra köşelerine koymuşlar ki formu 1 saat boyunca aramama rağmen formu bulamadım. Konuya vakıf arkadaşlarımız varsa, yardımcı olabilirler mi?

Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, az önce sıfır kutusundan Redmi Note 11S cihazı çıkardım ve ilk olarak WhatsApp telefonuma kurmayı denedim. Ama "Bağlanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." hatası alıyorum. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? #TeknoSeyir #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba #akış #TeknoYardım

Arkadaşlar Windows 10 Pro lisansı satın almak istiyorum. Burada fiyat çok uygun geldi bana, ne diyorsunuz? Bir de sizlere danışmak istedim.

Teşekkür ederim.

https://www.amazon.com.tr/Windows-Pro-Dijital-%C3%9Cr%C3%BCn-Anahtar%C4%B1/dp/B08K337RG7/

Windows 10 Pro 32/64 bit Dijital Ürün Anahtarı: Amazon.com.tr

Windows 10 Pro 32/64 bit Dijital Ürün Anahtarı: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 15

Merhaba #akış #TeknoYardım

Arkadaşlar ekip olarak YouTube üzerinden toplamda 9 saat sürecek bir canlı yayın yapacağız. Yayına vereceğimiz müzikler konusunda kafamızda bazı soru işaretleri var. Mesela NCS yazan tüm müzikleri çalabiliyor muyuz ve neye göre açıklamalarda linkini belirtmek durumundayız. Konuya vakıf olan arkadaşlar varsa, yorumlarda paylaşırsa çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba #akış #ceptelefonu #TeknoYardım

Arkadaşlar elimde bir adet Alcatel 5033D model isimli akıllı telefon var. Geçtiğimiz günlerde cihazın ekranı yandı. Garantisi devam ediyor ancak kutusunu bulamadığımız için hangi teknik servise ait olduğunu bilmiyoruz. Ek olarak garanti belgesi de kutunun içerisindeydi. Yani doğal olarak garanti belgesine de ulaşamıyoruz. Ancak telefonun IMEI numarasına sahibim. Cihazın hangi teknik servise ait olduğunu bulabilir miyim? Ayrıca kutusu ve garanti belgesi olmadığı için garanti kapsamına alırlar mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba #akış #TeknoYardım

Arkadaşlar ben kendi çapımda dvd oyun koleksiyonu yapıyorum. Bazı dvd kutularının dışındaki jelatinler çok yıprandı. Yırtılanlar falan oldu. Bunları restore etmek istiyorum. Ancak nasıl yapabilirim? Bilemiyorum. Önce aklıma 1-2 liraya boş dvd kutusu alıp onun dışındaki jelatini çıkarıp mevcut oyunlarımı yapıştırmak geldi. Ancak düzgün bir şekilde neyle yapıştırırım. Bilemedim. Sonra internette bir araştırma yapayım dedim. Hani dvd jelatini satan bir yer var mı diye, onu da bulamadım. Son çare TeknoSeyir tayfasına bir sorayım dedim. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa, yorumlarınız bekliyorum.

Teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba #akış #oyun #TeknoYardım

Arkadaşlar şu oyunu ikinci elde buldum. Satın almayı düşünüyorum. Linkte açıklamalar kısmında kutudan kayıt şifresi de çıkacağı yazıyor. Ürünü ikinci el aldığım için kurulumda bir sıkıntı çıkar mı?

Teşekkür ederim.

https://www.gamer-market.com/medal-of-honor-10th-anniversary-pc-dvd-kutulu.html

Medal Of Honor 10th Anniversary PC DVD Kutulu Oyun - PC CD DVD Oyun - Bilgisayar...

Medal of Honor efsanesi 10nun yıl özel paketi. Tüm MOH oyunları tek pakette indirimli fiyattan PC DVD kutulu olarak orijinal oynama imkanı mutlaka elinizde bulunması gereken arşivlik...
BeğenFavori PaylaşYorum yap