Windows PC'mde Forza Horizon gibi yarış ve Mortal Kombat gibi dövüş oyunları için kullanageldiğim Xbox Series S/X gamepad'im (9. nesil de dedikleri) bir süredir kısmen sağ tarafta (gaz) ve fakat can sıkıcı raddede sol tarafta (fren) yer alan analog tetiklerde baş gösteren bastıktan sonra son noktada bir anlık yapışık kalma meselesi yüzünden epeyce canım sıkılmaktaydı.

Google amcaya aratınca gördüm ki tek değilmişim, yine en bilinen sorunlardan biri de buymuş. fakat çözümü de muazzam basitmiş. (tornavidayla falan girişen aveller var, aman o yola girmeyin!)

ürünün gövde bütünlüğüne ve kapakların iç taraftaki tutucu tırnaklarına zarar vermeyecek şekilde, üstelik hiçbir vidayı sökmeye de gerek kalmaksızın yan kapaklar gayet basit şekilde çıkarılıyorlar. bunun için kullandığım araçlar da ilk görselde mevcut. penaları araya girmek, diğer iki parçayı ise girdiğim kısımları açık/aralık bırakmak için kullandım.

açtıktan sonra tek yapılması gereken o açık haliyle basıldığında son noktada tetiğin yapışık kaldığı alt kısımda yer alan öyle sanıyorum ki bir nevi izolasyon malzemesi olan ince bantımsı şeridi ve tetiğin alt kısmında kalan karşılığını (üçüncü görselde kırmızı halka içinde dikkat çektiğim alan) IPA (izopropil alkol) bandırılmış kulak çubuğu ile nazikçe temizlemek. tabi tüm bu süreç dahilinde ürünün pillerini sökmeyi unutmamalı!

temizlik bittiğinde tekrar geri toplamadan önce tetikleri deniyoruz ve VOILA! artık "yabışmüyör" ehehe.

#TamiratTadilat #XboxGamepad #StickyTriggers

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://store.steampowered.com/app/1548850/Six_Days_in_Fallujah/

eğer yanlış anımsamıyorsam oyun ilk tanıtıldığında basında ve bazı STK'lar nezdinde yarattığı polemikler nedeniyle gündemlerden birine de konu olmuştu.

yayınlanmış, kuyrukta gezerken farkettim. lakin fiyatıyla epeyce üzdü. türü seviyorum ama Ready or Not alıp geçeceğim, bu çok ama çok pahalı bu şekilde.

Six Days in Fallujah on Steam

Six Days in Fallujah is a realistic first-person tactical shooter based on true stories of Marines, Soldiers, and Iraqi civilians during the toughest urban battle since 1968.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

I Made a Bad Decision – Framework Investment Update

Check out Goliath today using the link below and save 20% today:https://lmg.gg/Goliath-TechnologiesCheck out UGREEN’s 9-in-1 USB-C Docking Station at https:/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Film gibi oyun yapmış adamlar.

https://www.youtube.com/watch?v=4BXahd1TgBE

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Translate den daha başarılı olduğu bilgisi geldi, var mı deneyen bilen tecrübe sahibi? Şu dil öğrenme işini tarihe karıştıracak başarımda araçlar çıksa keşke ya.

https://www.deepl.com/translator

DeepL Translate: The world's most accurate translator

Translate texts & full document files instantly. Accurate translations for individuals and Teams. Millions translate with DeepL every day.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

https://twitter.com/aykiricomtr/status/1585516858576347136

yetişen nesile bak, biz bitmişiz... 🤦‍♂️🤬

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oğuz Sasi | "Yalnızlık ve Arkadaşlıklar" hakkında konuşuyor

🎬 15.10.22 tarihli twitch yayınından alınmıştır🔔 Oğuz Sasi Sosyal Medya Hesapları💜 Twitch | twitch.tv/twitchsasi❤️ Youtube | youtube.com/user/oguzsasi💙 T...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Mafyasus @bobrekus

    Maalesef bende de durum bu. 4 tane arkadaşım var toplamda ve başka şehirde onlar da. Yeni birileriyle tanışıyorum ancak muhabbetleri ve karakterleri bana uygun gelmediğinden onlarla dışarıda vakit geçirmek istemiyorum. Gerçekten çok bunaltıcı oluyor bu durum zamanla. Eski sevgilim bile benden ayrıldığı sırada bu durumu söylemişti, arkadaşın yok senin vs. Bilmiyorum, neden içime sinmeyen birisiyle dışarı çıkayım diyorum kendime sürekli, insanların yapmacıklığından da sıkıldım zaten.

Adınıza şirket açılmaması için kimlik numarasına kısıtlama koyabilirsiniz. 20 saniyenizi almaz. hemen yapın bence.
https://twitter.com/dijital/status/1476547769682771969?t=gaOavrto-mTT60jU6itlMQ&s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

TV lein Motion Smoothing özelliğini kapatın diye yeni tavsiye videosu çekmiş adamlar.

https://twitter.com/StephenSeanFord/status/1566312860652670976?t=w1BL_E9l73ue6Wpj2yw8pw&s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap