İyi akşamlar, bi süre önce film seçerken dikkat ettikleriniz ile ilgili bi anket yapmıştım. Katılan herkese teşekkür ederim. Şaşırtan iki sonuç oldu, fragmanlara ve filmin renkli/siyah beyaz olmasına bu kadar dikkat edilmesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#WhatsApp Herkes yavaş yavaş karanlık modu entegre ediyor uygulamalara. Sık kullandığım bütün uygulamalar Gmail'den Letterboxd'a Mooveit'e kadar artık geçtiler. Bu kadar yaygın kullanılan bi uygulamaya bi karanlık mod getirmek ne kadar zor olabilir ya? IOS 13 ile her taraf karanlık güzel güzel kullanırken Whatsapp'a girdiğimde gözüme fener tutulmuş gibi hissediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bilerek yapılmıyor. 15 sene önceki msn şuan ki whatsapp'tan belki 10 kat daha ilerdeydi. Hala da öyle msn'i baz alalım dosya paylaşma vardı istediğin gibi paylaş, resim video müzik mp3 dosya aklına ne gelirse paylaş. Görüntülü ara sesli ara vs. kafana göre istediğin resmi dosyayı gif'i ekle ve karşında o resim vs olmasa bile görebiliyordu. İstediğin gibi yazını özelleştir rengi şu bu vs. vs. karşıda olan kişide yoksa bile görebilirdi. İsim cisim ne dinlediğim alayını özelleştirebiliyordun. Onu bırak titreşim vardı ya, adama yazdın cevap mı yok titret, telefonda varya 10 numara olurdu ya titret telefonu titresin. 😀 Dediğim gibi bilerek yapılmıyor çünkü güncelleme ile gıdım gıdım verip yenilikmiş gibi duyuracakta o yüzden, yoksa yani başka mantıklı açıklaması yok. En basiti pc'de de whatsapp var değil mi ? e arkadaşım niye hala telefon bağlı olmak mecburiyetinde ? telegram gibi olsun ? bana diyorki pc'de açık telefon nete bağlı değil vs ya böyle malca birşey olabilir mi ? oluyormuş.

 • Özgür Petro @ozgurpetro

  Apple gibi ballandıra ballandıra verirler, öyle kuru kuru olur mu? Sanki başkalarında yokmuş gibi heyecanlanır kullananlar da.

Herkese iyi akşamlar, sinemayla yakından ilgilenen ve kısmetse kısa film yapmak isteyen biri olarak, film seçerken dikkat ettiğiniz şeyler konusunda fikir edinmek için 10 soruluk bir anket hazırladım. Vaktiniz varsa cevaplarsanız sevinirim.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebmFxSQAtW4d-1uplDUTebXx_VHqgRTM7tw6n2u2wL4m7Qkg/viewform?usp=sf_link

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Mobilde 90Hz konusunda TS editörleri kulaklarını dünyaya kapamış yine

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • Servet @enigmasi

  Pil ömrünü kısaltan güzel bir özellik

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Bence öncelik Batarya, isterse 2 cm kalınlık olsun...:=))) 10.000 Mah şart...

 • suicide @suicide

  Mobil cihaz icin handikap, acip kapanan bir sey olmali diger turlu pile yazik. lp kismen hakli.

 • murat burç @muratburc

  Yan yana görünce anladım arkadaşımın Op7 prosu karşısında benim kullandığım op5t sanki kasıyor takıla takıla ilerliyor. O kadar net ve bariz bir fark var ekranlar arasında. Yüksek tazeleme hızına karşı çıkanlara saygı duyamıyorum maalesef. 240Hz ekran gelsin ona bile kabulum pil umrumda bile değil. Sanki amirallerin pilleri baraj elektriği gibi elektrik veriyor da 1 hafta telefon kullanıyoruz. En baba en kral amiral gün sonunda yüzde 30a düşüyor takıyorsun şarja. Bir Allahın kulu kalkıp da hiç takmadan 48 saat kullanıyorum desin bana. Bütün amirallerde 30 watt, 50 watt adaptör var. 30 dakika yüzde 80 şarj oluyor tak geç. İstemeyen de kapatsın 60 hz kullansın.
  Gidin bir meidamarkta ipad 6. Nesil ile iPad pro 10.5i Yan yana koysun bariz ve net 60hz 120 Hz farkını görsün.

Bazı Apple fanları hakikaten muhakeme özelliklerini konu Apple olduğunda bir tarafa bırakıyor. Biliyorsunuz yıllardır iPhone kamera uygulaması video çözünürlüğü değiştirmek gibi bir basit ayardan yoksun.IOS 13.2 ile birlikte stok kamera uygulaması içerisinden çözünürlük değiştirme ÖZELLİĞİ IOS 13.2 ile birlikte sadece yeni telefonlara geliyor. Tabi ki iPhone 8'e falan değil, 11 serisine.

Ekran görüntüsünde bundan şikayetçi olan birine cevap olarak adamın biri de eski cihazlar bu özelliği destekleyecek güçte değil diyor. Apple telefonların en iyi yanları işlemcileri değil midir? Tek tıklamayla 1080P'den 4K'ya geçiş ne kadar bir işlem gücü gerektiriyor da A13 aşağısı yapamıyor bunu? Yıllar önce kullandığım giriş seviye Snapdragon kullanan Moto G telefonumda bile vardı bu özellik. Teknolojiyi damla damla vermekten fiyat düşürmek zorunda kaldılar artık. Keşke daha fazla köşeye sıkışsalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple’s iPhone SE 2 will start at $399, Ming-Chi Kuo predicts

Coming early next year in gray, silver, or red
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merkezi demeyeceğim,ama ücra da sayılmayacak bir yer, Yunuseli/Bursa, sene 2019. Ucuz olmasa çekilecek dert değil bu Telekom. Kontratım bitti bitecek, Turkcell’de uygun bir geçiş kampanyası var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@electric @pope @orcun Arkadaşlar internette araştırdım ama çelişkili bilgiler de vardı Apple konusunda tecrübelisiniz diye etiketlemek istedim. iTunes üzerinden şifrelemeli yedeklemeyle telefonu bilgisayara yedeklersem, IOS 13 çıktığında temiz kurulum ile Whatsapp konuşmalarını da alabilir miyim? iTunes yedeklemesi Whatsapp'ı kapsıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Benim bildiğim o itunes yedeği whatsapp'ı kapsamıyor. Kuzene 6s'i pil taktın sıfırdan ios kurduk mesela ama yedeğini iclouddan aldık, itunes'a hiç bulaşmamıştık.

 • Utku Can Çakmak @utkucancakmak

  Whatsapp yedeği icloud üzerinde tutuluyor. yedeklediğin zaman whatsapp içerisinden de tekrar yedeklersen kurulumdan sonra whatsapp otomatik yedeği alıyor zaten. Bende whatsapp yedekleme açık şimdiye kadar betalarda, telefon değişikliklerinde itunes yedeği ile aldım ve hiç mesajlarım silinmedi.

 • Papa Emeritus @pope

  @utkucancakmak ın dediği gibi iCloud üzerinden garantiye alıp dediğiniz işlemi yapın derim. Yanlış hatırlamıyorsam şifreli yedeklerde uygulama verileri de direkt kopyalanıyordu ama riske atmamak lazım.

Çin'den gelen kargom için vergiler böyle görünüyor henüz bugün gümrüğe sevk edildi.Kapıma gelince ödeyeceğim ücret bu mu yoksa fazlası var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Redmi Airdots siparişi verdim Banggood sitesinden. BGXMCNHK kuponuyla 63 lira indirim yaptı toplam 143 liraya geldi. Merak ettiğim bir şey ürün geldiğinde vergi vs ödeyecek miyim daha önce Banggood'dan alışveriş yapmadım. Alttaki ücretler vergileri kapsıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap