Yurt dışında Gamepass’e eklendi sanırım ama daha Microsot Store’un TR tarafında bulamadım. Görebilen var mı? #xboxgamepass

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aile evinde altyapı olmadığı için Superbox alayım dedim. Böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Zaten telefon hattını kullanan bir sistem değil mi? Neden böyle bir şey çıkıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullandığınız cihazlardaki işlemcilerin üretim yılı ve teknolojileri nelerdir?

i7 6700HQ/ 2015/ 14nm
Ryzen 5 3600/ 2019 / 7nm
Apple A13/ 2019 / 7nm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

1 ayı aşkın süredir 1080P 60hz laptop ekranı yerine yine 1080P fakat 144hz monitöre bakıyorum, masaüstü sistem topladığımdan dolayı. Aradaki panel kalitesi, renk vs geçiyorum onlar tazeleme sıklığı ile ilgili değil tabi ki. O kadar alıştım ki monitöre, laptopa ya da düşman başına 720P televizyona baktığımda Windows’un pencere animasyonlarından videolara, fare imlecinin en küçük hareketine kadar, her şey “kasıyormuş” gibi geriden geliyor izlenimi veriyor. Zehri aldım, artık dönmem çok zor.
#Monitör
#144Hz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

3060 TI İncehesap'ta Cuma indirimiyle 5500 lira. Takip edenlere.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epic’te kupon kullanıp oyun alırsak bir 60 liralık kupon daha mı veriyor? Öyleyse AC Origins ve Odesa 27 liraya geliyor toplam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#Rage2 Bozuk bir oyun. PC'de oynuyorum, daha doğrusu oynamaya çalışıyorum. Grafikler güzel görünüyor lafım yok, fakat Gamepass versiyonunda oynadığım için midir bilemiyorum, vsync kapatılamıyor. Kapatmaya çalıştığın an oyun çöküyor, tekrar açılması için oyunun belgelerindeki settings dosyasını silmen gerekiyor. Oyun da tekrar vsync ile çalışmaya devam ediyor. Bu haliyle de 16 ms civarında bir input lag ile geliyor. Araba kullanmak, nişan almak falan işkence. Gerçekten hissediliyor yani 16 ms. Microsoft store üzerinden indirdiğim için sandbox mantığında çalışıyor oyun, üçüncü parti bir yazılımla gysnc eşliğinde FPS de sabitleyemiyorum. Gerçi vsync kapattırmıyor oyun, gysnc ile nasıl oynayacağım ki? Saçma sapan kısıtlamalar. Yaşayan oldu mu?

Düzenleme: Kullanıcılar/Kayıtlı Oyunlar/Id Software/Rage 2 klasöründeki settings dosyasını açıp Vsync:0 yazanı 1 yapınca input lag 7 ms'lere düştü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • serkan @serkan_1034

  rage 1'le hiçbir alakası kalmamış bu oyunun

 • Alpi Atansay @alpi350

  LP çok sevdi bu oyunu ama bence traş. Bir kaç yerde daha sorun yaşayanları gördüm.

 • UnicornKnight @unicornknight

  oyun tarihinin görüp görebileceği Daikatana beraberindeki en çöp en leş en boş oyundur bu açık ara.

  • Alpi Atansay @alpi350

   Daikatana yanlş pazaarlama, ilk bölüm tasarımı ve ağır eleştirilerin kurbanı oldu. Strest atmak isteyen Daikatana'ya salladı. Her ne kadar 2000 yılında da çıkmış olsa 98 yapımı olarak görmek gerekir. Tabi Unreal grafikleriyle yine ağlatır ama. Ben 1.3 yamasıyla oynamaya başladım. Widescreen desteğiyle beraber grafikler olması gereken gibi gözüküyordu. Fakat oyun 2 yerde çortladı. Kayıt sisteminde bir sorun var. 20 saatin 5 saatini çıkardığı sorunlarla uğraştım. Oyun son bölümlerde Alcantraz'da da çöküp kayıtları açmayınca tamam artık yeter dedim. 🙁
   Oyun 650MB save kayıtları 250MB yer tutuyor. Yani save işi bozuk oyunda.

   Peki ben niye savundum bunu bu kadar? Oyun 4 zaman bölümünden oluşuyor. Ki bence keşke 3'ten oluşsaymış. Oyunun ilk zaman dilimi tamamen boş gereksiz ve oyuna başlayanları soğutan cinsten. Hiç koyulmamalıymış. Oyuncuların %80'i orada bırarakmış zamanında. Ve yanındaki 2 takım arkadaş. Düşüncesi o yıllara göre güzel fakat dönemin sistemleri kaldırmıyor işte. Sürekli bug sürekli donma. Oyunun ilk bölümü olması gereken 2. bölüm Antik Yunan o bölüme gelebilenlere adeta hediye olmuş. Çok güzeldi. Yaşattığı atmosfer dönemine göre güzeldi. E3 fuarında onlarda anlamış olacak ki oyunun hazır olmasada Antik Yunan bölümünü gösterdiler. Ortaçağ bölümü ise o kışı ve soğu insanın iliklerine kadar hissettiriyor. Bana sorun yaşatmadığım o dakikalar güzel vakit geçirtti. Atıp tuttukları oyun bu muymuş dedirtti bana o kısımlar. Çok kişi o yerlere gelemedi ki sinirden. 🙂
   Sorunları olmasa tavsisye ederdim fakat, yaşatmış olduğu saçma salak save kayıt sistemi bilgisayarı kırdırtır cinsten olduğu için tavsiye etmiyorum. Videolarda gameplay oynayan arkadaşlarda nasıl çökmemiş oyun anlamadım.

   Tekrardan söylüyorum bunları niye yazdım bilmiyorum. 🙂 Zorla başka biriyle evlenmiş, sonrasında onunu güzelliklerini görüp aşık olup tam bağrına basıcakken aldatılan adam gibi hissettiğim için olabilir.

3060 TI olmuş. Tam TR kartı, birçok hazır sistemde görürüz diye tahmin ediyorum. Yakın zamanda 5300’e 2070Super almıştım, bekleseydim muhtemelen aynı/benzer fiyata %15-20 daha fazla performans alabilirdim. 2K’da kullansaydım belki düşünürdüm yükseltme için uğraşmayı ama 1080P’de 2060S bile rahat rahat yeten bir kart, onun için uzaktan izlemeyi mantıklı buluyorum 🙂

#Nvidia #RTX3060Tİ

BeğenFavori PaylaşYorum yap