Renkleri uyumlu tam ekran kapak ve en altta müzik kontrolleriyle beraber yeni IOS’te güzel bulduğum tek özellik 🙂 Bu arada pil yüzdesi neden yok minilerde? Apple bu konuda bir açıklama yaptı mı? Sanmıyorum da.

#ios16

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu IOS üzerinden birden fazla fotoğraf içeren post paylaşmaya çalıştığımda yetkiniz yok hatası veriyor. Safari/Chrome fark etmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Logitech G213 ve Rival Mini ikilisinin rahatlığını sunacak kablosuz karşılıkları nedir? Temelde FPS oynanacak. Sanırım Bluetooth kullananlardansa kendi alıcısyla çalışan bir şeyler almak daha mantıklı. Set olarak alabilirsem çok iyi olur. Fiyatlar uçuk, çok sık oynadığım söylenemez onun için manasız paralar da gömmek istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçmişte konsolcu olmayı denemiş ama gamepad ile spor ve yarış oyunları dışında hiç deneyimim olmadığı için PC’ye temelli dönüş yapmıştım. Gerçi FIFA’yı artık TV’den oynuyorum ama insanoğlu böyle işte, şimdi de 4-5 metrelik bir HDMI ile PC’yi TV’ye bağlayıp, koltuktan klavye mouse ile fps oynamak istiyorum 😀 Sanırım bunun sebebi biraz da TV’nin 4K olması. Monitöre göre çok iyi görüntü kalitesi, 60HZ olmasına rağmen. Oturma pozisyonuna girmiyorum bile ayakları uzatarak oyun oynamak varken sandalyeme sadece PC’de işim varsa oturmak istiyorum artık. Zamanında konsol aldığımda da klavye mouse bağlayıp yere hayli yakın bir sehpada Warzone oynama fantezim vardı. Biraz ordaki absürdlüğe benziyor bu durum da. Çelişiyor yani istekler, ayakları uzatarak oynayayım, klavye mouse olsun ama. Keşke alışkanlığım olsaydı gamepad ile. PC ile hiç uğraşmazdım, hafif bir laptop bir de konsol bitti gitti. Onun için bana ne lazım? Adını bilmiyorum LTT’de incelemesine denk gelmiştim kucağına mı önüne mi sehpa gibi bir şey alıyor adam koltuğunda klavye ve mouse ile oyun oynamak için. Tavsiyesi olan var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Önceden böyle bi sorun yoktu sanırım, şu Mi Box S'i bir tek ben düzgün kullanamıyorum galiba. Bir USB'ye film atıp izleyeyim dedim. PC'den atıyorsun, çıkarıp kutuya takıyorsun hoop diyor format lazım. Format atınca haliyle dosya siliniyor. Dönüp PC'ye tekrar takayım diyorsun, formatladığı için büyük dosyaları aktaramıyorsun. NTFS ile tekrar formatlayıp atman lazım. Sonra tekrar kutuya, yine format. Loop. Hiç uğraşmayayım USB ile deyip local streaming işine gireyim dedim, Kodi üzerinden. Onu da bir türlü beceremedim. Abi SMB ile paylaş en kolayı o dediler, onu da yapamadım. Lanetlendim resmen 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Mi Box’ta USB belleği takıp indirdiğim filmleri izlerken ses ve görüntünün asenkron ilerlediği anlar oluyor. Yavaş bir USB buna sebep olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çocuklu apartmanda yaşadığım için geceleri TV sesini çok açamıyorum. YouTube şarkı vs sessiz takılabilirim ama film için bir kulaklık alsam daha iyi olacak. Haftada 2-3 defa kullanılır en fazla, ses kalitesi ortalama olsun, filmi baltalamasın ve en önemlisi çok terletmeyen, rahat bir kulaklık olması lazım. Sony’nin CH510 modeli vardı önceden, ergonomi sıfırdı. Arkadaşımda duruyor şimdi geri alabilirim ondan ama işimi görmez gibi. Anker’ın almayanı dövdükleri bir model vardı o nasıl ergonomi açısından kullananların deneyimleri neler, servet harcamadan ne alınabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 27

Bugün fotoğraflarımı yedekleme/sync işini halledeyim dedim. Çok arşiv yok, yaklaşık 25-30 GB fotoğraf ve video. Fotoğraflar depolama olarak telefonda ve iTunes üzerinden PC’de yedekliydi. Bu zamana kadar hiç iCloud kullanmadım(2016’dan beri iPhone kullanıyorum). Sebepsiz bir gerginlik kaplıyor beni iCloud’da. Özellikle Windows entegrasyonu nasıldır hiçbir fikrim yok. Zaten iPhone dışında Apple cihazım yok, olacağını da sanmıyorum. Bir de 50GB’tan direkt 200GB’a atlamak nedir? Biri az öbürü çok gelebilir arkadaş. Apple kurnazlıkları işte. Uzun süre Google Photos kullanmıştım. Sonra kullanmayı bıraktım. An itibariyle tekrar döndüm. Senelik 50 küsür liraya 100GB bu devirde bedava. Cidden absürd derecede ucuz. Tek bir sorundı hala var mı daha bilmiyorum. Android’de sorunsuz çalışırken, IOS üzerinden arka planda otomatik olarak yüklemiyor fotoğrafları, elle uygulamayı açmanız gerekiyor. Umarım bu durum değişmiştir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB ile çalışan bir SD kart okuyucu aldım, kartı takıp PC'ye takıyorum fakat böyle bir hata veriyor. Sebebi nedir bilen var mı? Dosyalara bir şey olmamıştır diye umuyorum

Hafıza kartını yeterince itmemişim slotun içine. Sorun buymuş 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap