IOS 15 iPhone 6S ve sonrası modeller için desteklenecek. Ben düşürmelerini bekliyordum. İyi haber.

#WWDC21

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18

Tüm pandemi boyunca uzaktan da olsa evdekileri evde tutma çabalarım yerini şu an aşıya ikna çabalarına bırakmış durumda. Kalp rahatsızlıklarıyla dolu bir geçmişimiz var, kızamıyorum da. Tek olduklarını da düşünmüyorum bu konuda. Çeşitli sebeplerden aşı olmayacak çok insan var sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sitede arama özelliği berbat ya, favorilere almadıysan geçmiş olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazen sırf fansız diye Windows/Mac geçişini göz ardı edip, eldeki laptopu satıp M1 Air’e geçesim geliyor. MSI GL626QC modelini kullanıyorum. Bir ara BIOS update mi yaptım ne oldu hatırlamıyorum. Makinada bu update olayından önce 0 ve 3000 küsür rpm dışında bir çalışma mantığı yoktu. Hiçbir şey yapmıyorsam fan sesi yok, sadece fareyi hareket ettirsem 3000 rpm. Son zamanlarda da hep 3000 rpm, zorlarsam 4500 civarına çıkıp iniyor. Herhangi bir ayar yok BIOS’ta. Hiçbir program da fanları kontrol etmek konusunda fayda sağlamadı. Film izliyorum, TV’ye bağlı olmasına rağmen sessiz sahnelerde sesi geliyor, artık alerjiye dönüştü bende bu ses mevzusu. Sadece Microsoft ofis programları/film için değer mi M1 almaya? Oyun sıfır.

#M1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 79

Genelde sanat filmleri yayınlayan, her ay yenilenen bir seçkiye sahip Mubi’de 3 aylığına 10 lira kampanyası var. Mutlaka izleyecek film çıkar, deneyin derim.

#mubi

https://mubi.com/tr/showing

MUBI'de Şimdi Gösterimde olan filmler

Her gün, özenle seçilmiş yeni bir film. Kült, klasik, bağımsız sinema.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon’dan fotoğraftaki anakartı aldım, en son Asus anakart alalı 7-8 sene olmuştu, onu da internetten almamıştım. Paketlemelerini hatırlamıyorum yani. B450 TUF Pro Gaming(hey maşallah) bu şekilde ulaştı elime. Jelatin olmaması problem değil de sanki kapağı ya açılmış ya kargoda yıpranmış. Sonra paketi açınca anakartın anti statik poşetinin üzerine bırakılmış ithalatçi kartı gördüm, bunu koymak için açmışlardır düzgün kapatmamışlardır dedim. Bunun yanında statik poşet de bantlanmış/birbirine yapışmış değil. Ucu gevşek/açıktı. Önümüzdeki hafta ancak denebileceğim cihazı. Siz olsanız ne yapardınız? Yeterince şüphe var mı? Kutu açma videolarını izledim ama pek emin olamadım açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22

Günaydın herkese. Yakın zamanda R5 3600 işlemcime bir soğutucu aldım ve kuvvetle muhtemel soğutucu sığmayacağı için başka bir kasaya geçeceğim. Hazır sistemi dağıtmışken düzenlemek istediğim başka bir şey var. Öncelikle kullandığım anakartın Gigabyte 450M S2H olduğunu belirteyim. Bu giriş seviyesi anakartta CPU fanı hariç maalesef sadece bir SYS fan bağlantısı var. Hal böyle olunca bütün kasa fanlarım molex ile bağlı ve şu yazıyı yazarken bile son hızlarında çalışıyorlar. Bi yerden sonra, özellikle gece kafa yoruyor. Teoride masaüstü bilgisayarla çok içli dışlı olsam da böyle durumlarda pratiğim sıfır.

1.Kasa fanlarının dönüş hızlarının alacağım kasayla bir ilgisi var mı?
2.Sanırım sadece anakarta bağlanan fanların hızlarını kontrol edebiliyorum. Ben 3 tane PWM fan almak istiyorum. Bunları bu anakarta hızlarını BIOS'tan kontrol edebileceğim şekilde nasıl bağlarım? Aparat mı gerekir? Adım adım anlatabilirseniz çok makbule geçer. Neyi nereye takacağım konusunda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Sharkoon RGB Flow kasa kullanıyorum, üretici 15.7 cm uzunluğuna kadar CPU soğutucusu takılabildiğini yazmış. Linkteki ürün 15.4 cm. Bir problem olur mu acaba? Kasanın o tarafı temperli cam. Anakart da mATX bi anakart olan B450 S2H.

https://www.hepsiburada.com/id-cooling-se-224-xt-r-islemci-sogutucu-p-HBV00000YI0RZ?magaza=HMK+Bili%c5%9fim

BeğenFavori PaylaşYorum yap