Bazı Apple fanları hakikaten muhakeme özelliklerini konu Apple olduğunda bir tarafa bırakıyor. Biliyorsunuz yıllardır iPhone kamera uygulaması video çözünürlüğü değiştirmek gibi bir basit ayardan yoksun.IOS 13.2 ile birlikte stok kamera uygulaması içerisinden çözünürlük değiştirme ÖZELLİĞİ IOS 13.2 ile birlikte sadece yeni telefonlara geliyor. Tabi ki iPhone 8'e falan değil, 11 serisine.

Ekran görüntüsünde bundan şikayetçi olan birine cevap olarak adamın biri de eski cihazlar bu özelliği destekleyecek güçte değil diyor. Apple telefonların en iyi yanları işlemcileri değil midir? Tek tıklamayla 1080P'den 4K'ya geçiş ne kadar bir işlem gücü gerektiriyor da A13 aşağısı yapamıyor bunu? Yıllar önce kullandığım giriş seviye Snapdragon kullanan Moto G telefonumda bile vardı bu özellik. Teknolojiyi damla damla vermekten fiyat düşürmek zorunda kaldılar artık. Keşke daha fazla köşeye sıkışsalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple’s iPhone SE 2 will start at $399, Ming-Chi Kuo predicts

Coming early next year in gray, silver, or red
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merkezi demeyeceğim,ama ücra da sayılmayacak bir yer, Yunuseli/Bursa, sene 2019. Ucuz olmasa çekilecek dert değil bu Telekom. Kontratım bitti bitecek, Turkcell’de uygun bir geçiş kampanyası var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@electric @pope @orcun Arkadaşlar internette araştırdım ama çelişkili bilgiler de vardı Apple konusunda tecrübelisiniz diye etiketlemek istedim. iTunes üzerinden şifrelemeli yedeklemeyle telefonu bilgisayara yedeklersem, IOS 13 çıktığında temiz kurulum ile Whatsapp konuşmalarını da alabilir miyim? iTunes yedeklemesi Whatsapp'ı kapsıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Benim bildiğim o itunes yedeği whatsapp'ı kapsamıyor. Kuzene 6s'i pil taktın sıfırdan ios kurduk mesela ama yedeğini iclouddan aldık, itunes'a hiç bulaşmamıştık.

  • Utku Can Çakmak @utkucancakmak

    Whatsapp yedeği icloud üzerinde tutuluyor. yedeklediğin zaman whatsapp içerisinden de tekrar yedeklersen kurulumdan sonra whatsapp otomatik yedeği alıyor zaten. Bende whatsapp yedekleme açık şimdiye kadar betalarda, telefon değişikliklerinde itunes yedeği ile aldım ve hiç mesajlarım silinmedi.

  • Papa Emeritus @pope

    @utkucancakmak ın dediği gibi iCloud üzerinden garantiye alıp dediğiniz işlemi yapın derim. Yanlış hatırlamıyorsam şifreli yedeklerde uygulama verileri de direkt kopyalanıyordu ama riske atmamak lazım.

Çin'den gelen kargom için vergiler böyle görünüyor henüz bugün gümrüğe sevk edildi.Kapıma gelince ödeyeceğim ücret bu mu yoksa fazlası var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Redmi Airdots siparişi verdim Banggood sitesinden. BGXMCNHK kuponuyla 63 lira indirim yaptı toplam 143 liraya geldi. Merak ettiğim bir şey ürün geldiğinde vergi vs ödeyecek miyim daha önce Banggood'dan alışveriş yapmadım. Alttaki ücretler vergileri kapsıyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir Geçen yaz ehliyet aldım tatildeyken de babamın arabasıyla biraz pratik yapayım dedim, şöyle bir sorunum var aracın nerede bittiğini kestiremiyorum yani hacmini oturtamıyorum kafamda. Bu da şuna sebep oluyor mesela dönüşlerde kaldırıma çok yakın dönüyorum son anda fark edip manevra yapıyorum ya da karşıdan araba geliyorsa aynalar teğet geçiyor gibi. Aynayı da çok sık kullanıyorum oysa ki. Direksiyon dersi mi almalıyım yoksa pratikle aşabileceğim bir şey mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Bugün internet nakli için ekip geldi Telekom’dan. Hattı bağladım ben ama hatta kısa devre var elektrikçi çağırman lazım dedi. Elektrikçi çağırdım, kısa devre yok dedi, cihazıyla da gösterdi sorun olmadığını. Gelen adam hattını bağlamamış bile dedi, hattımı bağladı gitti. Sabah 10-11 arası oldu bunlar fakat hala internetim yok. Telekom’u aradım her zamanki gibi arıza kaydı aldılar. Ne yapmam gerek beklemekten başka?

BeğenFavori PaylaşYorum yap