IOS 14 iPhone 6S ve daha yeni cihazlarla uyumlu.
#WWDC2020

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merak ettiğim bir mesele var. iPhone kullanmama rağmen iCloud hakkında hiçbir bilgim yok, bugüne kadar hep Google Photos kullandım. iCloud’a geçmek istersem, fotoğraflarıma erişmek için her daim internet bağlantısına ihtiyaç mı duyacağım? Kullanan bir arkadaşım vardı bi fotoğraf gösterecekti bana 4-5 saniye altta çark çıkıp fotoğrafı çekti buluttan.
@koraysuna @furkanosimone Denk geldiğim ios kullanıcıları olduğunuz için size de danışmak istedim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Koray @koraysuna

  Şimdi orada iki seçenek var birisi fotoğrafın tam çözünürlüksünü normal depolamada tutuyor offline açabilirsin fotoları, ikinci ise özgünlerini tutuyor sadece o fotoğrafı açınca tabi sunucudan indirdiği için internet bağlantısı gerekiyor haliyle. Ancak bir kere indirince sonra dönüp bakınca resme bir daha bekleme yaptırtmıyor. İlk açarken 3 4 sn bekletiyor sonra tekrar açarsan bekletmiyor.

  • Private Joker @stanleykubrick

   Bekleme durumu tam çözünürlüklü halini telefonda tuttuğum zaman yaşanmıyor değil mi? Bir de ben fotoğraf çektikçe kendisi atacak buluta tam boyutlu hali bende olduğu için eski-yeni fark etmez offline açabileceğim beklemeden. Doğru mu anlamışım?

  • Koray @koraysuna

   @stanleykubrick Bekleme durumu tam çözünürlüklü halini telefonda tuttuğum zaman yaşanmıyor değil mi? bunu cevabı evet tam çözünürlüklü kalırsa bekletmiyor istediğin zaman açarsın.

   ben fotoğraf çektikçe kendisi atacak buluta tam boyutlu hali bende olduğu için eski-yeni fark etmez offline açabileceğim beklemeden. o konuda tam emin değilim ya denemen gerek ama yeni çektiğin fotoğrafların tam çözünürlüklü hali kalır telefonda ola ki icloud'da olan bir resmin telefonun içinde yoksa o her zaman bulut sunucusunda kalır.

  • Private Joker @stanleykubrick

   @koraysuna Teşekkür ederim. Google Photos’tan devam edeyim ben en iyisi. Onun da sorunu ios yapısından dolayı otomatik kendi kendine çektiklerimi yedeklememesi. Ama idare edeceğim artık

  • Koray @koraysuna

   @stanleykubrick Bende google photos kullanıyorum zaten hocam hem ücretsiz hem pc den erişmesi daha kolay boşver icloudu. Arka plan yenileden google photos uygulamasına izin ver arada yapıyor da tabi biraz ios ile google photosun uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Bende arada girip elle yedekliyorum aslında bir yandan şöyle iyi oluyor kendim yedeklemeden önce gereksiz şeyleri siliyorum ana resimler yedekleniyor.

  • Koray @koraysuna

   @koraysuna haritada google maps, notlarda google keep, fotoda google photos kullanırım. Çok az ios stock uygulamalarını kullanmışımdır 😀 Çünkü bu google ile nereye gitsem nerde açsam kolay erişim oluyor.

  • Private Joker @stanleykubrick

   @koraysuna Bende de Watch, iPad veya Mac olmadığı için( kullanmayı da düşünmüyorum) PC entegrasyonu sebebiyle Photos ile devam edeceğim. Dropbox ve Google’ın dediğiniz servisleri gibi çoklu platform destekleyenler her zaman bir adım önde benim için. PC’den bi açıyorum tak tüm fotoğraflar önümde. Şu an iCloud kullanmam daha da gereksiz geldi bemim senaryomda. Yurtdışında da yazılanları okudum iCloud’un özü sync’ back up da bir özelliği. Haftada bir ya da iki haftada bir Google Photos’u açıp telefonu kenara atıp halletmesini bekliyorum.

 • H.Uğur ASMA @uykucuasma

  Sorularınızın hepsi evet , kapatır ve orijinalleri telefonda kalırsa ( çok yer kaplar) istediğin zaman açarsın, karşıya yüklenme açık değilse zaten iCloud a yüklemez yani biraz zorunda bırakıyor gibi seni. Ayrıca apple ekosistemindeyseniz her yerde fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Google ın tabi bi ekosistemi olmadığı için heryere açık sistemi. Ayrıca zaten bedava olan 5gb alan hemen dolar öyle bedava olarak iCloud fotoğraflarını kullanmazsınız. google ınki bedava ka. gb alan sunuyor bilmiyorum.

 • H.Uğur ASMA @uykucuasma

  Bu arada @stanleykubrick profil fotoğrafınızdaki kim? Bi filmdeki karakter ama çıkaramadım.Muhtemelen Kubrik filmidir heralde.

#CepTelefonuFotoğrafçılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#müzik Yeğenlerime gitar almak istiyorum ufaktan başlasınlar ilerde heveslenirlerse zorlanmasınlar diye. Biri 4 diğeri 6 yaşında. Uyduruk oyuncaklardan almak istemiyorum sesi soluğu en azından bir şeye benzesin. Tavsiyesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

#windowsupdate Hiçbir şekilde Windows update servisinin elle kapatılmasını tavsiye etmiyorum,en azından kendi deneyimime göre, duraklatın 1 aylığına, sonunda bir gece bırakın yapsın napıyorsa. Dün toptan servisler kısmından kapatayım dedim, açmaya uğraştım iki saat. Bunun yanında Store’dan bir şey indiremedim, hatta 2004 ISO’sunu dahi(bununla ilgili mi emin değilim) indiremedim indirme aracından. Sonunda ISO’yu bi şekilde bulup 2004’e temiz kurulum yaptım ve girişte dediğim usul devam edeceğim. Güncellemeleri komple kapatmak güncellemelerden daha büyük bir sorun oluyor bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Ethernet kablosu kullanarak laptopu interete bağladığımda, 1 dakika kadar internet gidip geliyor. Modemin DSL ve internet ışıkları sönüyor, tekrar kendine geliyor. Araştırdığımda IP ile ilgili olabileceğini okudum ama ne yapmam gerektiğini anlamadım. Modemin ve PC'nin IP bilgilerini ekledim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yılmaz Bilgili @ybilgili

  Bilgisayar DHCP ile otomatik olarak IP alacak şekilde ayarlı görünüyor. IP çakışması olmaması gerekir. Tarifinizden kablo takılınca modem reset oluyor gibi anlaşılıyor. Farklı birer port/kablo/cihaz denerseniz iyi olur.

  • Private Joker @stanleykubrick

   Ethernet kablosunu yeni aldım, ethernet girişli başka bir cihazım yok, başka modemim de. İlginçtir kabloyu çıkarıp Wi-Fi bağlantısı yaptığımda da internet gidip geliyor. Belki basit bir ayarla çözülebilecek bi problem ama anlam veremedim açıkçası