Turkcell TV+ Yayın Donması
Yakın zamanda Superonline Fiber ve TV+ aldım ancak tv kanalları donuyor. Bunun yanında tv+ içinde olan youtube uygulamasını deneyince 1080p videolar donmuyor. Evin ağ yapısı aşağıda görselde olduğu gibi.
DSLN17 (tv plus'ın baglı oldugu modem) herhangi bir sorun yok hız testi yaptığım zaman kablosuz olarak 70 mb hızları görüyorum. Ancak arada DSL modemini kaldırıp huawei'den gelen kabloyu takınca pek donma yaşamadım. Aklıma şöyle bir düşünce geldi. IP TV'ler farklı bir port / ip kullandığı için arada modem olunca böyle sapıtıyor şeklinde düşünmeye başladım. daha önce yaşayan var mı böyle bir sorun?
#Turkcelltvplus
#IPTV
#TürkcellSuperOnline

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Dağhan @daghan

    Muhtemelen tespit olduğu üzere problem Asus gibi görünüyor. Huawei modem ile Asus arası cat kablo ile bağlı ise Asus amacı TV bölgesinde kablosuz internet dağıtmak mı?

  • Dağhan @daghan

    Asus'da ayrıca DHCP var mı? Yoksa Huawei ağınımı dağıtıyor. Eğer Ana modemden IP alıp kendi tekrar dağıtıyor ise nat dahil sorunlar olası. Asus üzerinde firewall, filtre gibi özellikleri kapatmak da yarar sağlar ama network performansı için ana modem üzerindeki ağı bridge olarak dağıtabilecek bir yapı daha verimli olur.

  • Barış Ataç @barisatac

    Asusu AP modunda çalıştırıyorsundur diye düşünüyorum. DHCP nin kapalı olduğuna emin ol. Firewall u da kapatmayı unutma. Eğer bu şekilde sorun yaşamaya devam ediyorsan. LAN ayarları altında IPTV sekmesi olmalı. Orada "Manual" seçip STB yi bağladığın lan portuna VID 103 PRIO 4 DHCP yi disable edip bir dene.

Elimde ASUS X542ur model bir laptop var. Bu laptop görselde olan 4 GB'lik RAM ile çalışmakta. Bunu güçlendirmek istiyorum o sebeple bu RAM'e uygun bir tane daha 4 GB'lik model almak istiyoruz. Önerileriniz nedir?
#ram
#laptopram
#donanımtavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap