Kingston 32GB DT MicroDuo USB 3.0 micro USB OTG

54 TL'ye Vatan'dan aldığım USB 3.0 destekli Kingston taşınabilir bellek.
-Teknik özellikleri:
*16GB – 70MB/s okuma, 10MB/s yazma
32GB–64GB – 70MB/s okuma, 15MB/s yazma
*27,63mm(En) x 16,46mm(Boy) x 8,56mm(Kalınlık)
*0℃ ile 60℃ arası çalışma sıcaklığı
*Android 4.0 ve sonrası için OTG desteği (klasik bildiğimiz OTG)
-Gözlem ve kişisel yorum:
*Kutudan ilk açtığınızda 29.29 GB boş olarak geliyor.Bu da yaklaşık 3 GBlık kayıp demek.Bu bir eksi benim için.
*USB 3.0 desteklediğini söylemiştim , USB 2.0 girişli bilgisayarımda sorunsuz gördü.Ayrıca telefonda da 5 saniye içinde direk cihazı gördü.
*Alet çok küçük olduğu için saklaması biraz zor , ince bir anahtarlık ya da cüzdan fermuarı işinizi görür.
*Kapak micro USB girişini sakladığı için oranın kırılma ihtimali yok.
*USB 2.0 girişli bilgisayarımda ortalama yazma ve okuma hızı elde ettim.1 GBlık dosyayı yaklaşık 45 saniyede attım.
*Alet ısınıyor.Özellikle veri aktarımını çok yaptığım için cihaz cayır cayır yandı.
-Beğeni:
Cihazı beğendim , tek sorunu küçük olması ve 3 GB'ın çöpe gitmesi.Fiyatının hakkını veriyor bence.Almak isteyenlere tavsiye ederim.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android M Beta Sürümü İncelemesi

Cihaz:Nexus 5
Beta Sürümü :1

Değişiklikler:
-Google Now Launcher uygulama listesi artık yatay değil , dikey olarak hareket ediyor.Şahsen bunu sevmedim.Ayrıca en üstte arama çubuğu ve son kullanılan uygulamalar mevcut.
-Ses tuşuna bastığınızda artık Tümü , Kesintiler ve Hiçbiri seçenekleri çıkmıyor.Sadece zil sesi açma ve yanında bir çentik işareti var.O çentik işaretine basarsanız alarm ve medya seslerinin seviyesini ayarlayabileceğimiz bir menü geliyor.(Rahatsız etmeyin seçeneği hızlı ayarlar menüsüne eklenmiş)
-Bildirim animasyonları (Heads up animasyon) daha akıcı olmuş.(Beta olduğu için bazı animasyonlarda lag var)
-Geliştirici seçeneklerinde hızlı ayarları değiştirebileceğimiz yeni bir ayar gelmiş.
-Tema seçeneği gelmiş.Bu tema rengi açık , koyu ya da saate göre otomatik ayarlayabiliyor.(CM bazlı ROMlardaki karanlık temalara benziyor.)
-Uygulama bilgilerine girdiğinizde izinleri , bildirimleri ve pili tam şarj olduktan sonra % kaç kullandığını gösteriyor.
-Hızlı ayarlarla işiniz bittiğinde yukarı sürüklediğinizde bildirim menüsüne dönmeden direk kapatıyor.
-Pil optimizasyonu seçeneği gelmiş.Buradan istediğiniz uygulamaya pil optimizasyonu yaptırabiliyorsunuz.
-Kilit ekranında kişi bilgilerinin adı kilit ekranı iletisi olmuş.
-Kilit ekranında sağdan sola kaydırdığınızda telefon yerine artık Google Now araması çıkıyor.
-Home tuşundan yukarı kaydırdığınızda artık farklı bir Google Now ekranı geliyor.(Bu beta sürümünde çalışmıyor.)
-Google ayarları diye ayrı bir uygulama artık yok.Direk ayarların içinde geliyor.
-USB Yapılandırma seçenekleri 5'e çıkmış.(Medya aktarımı , resim aktarımı , USB Ethernet , Ses Kaynağı ve MIDI)
-Taşınabilir Hotspot'u artık 2.4 GHz ve 5 GHz olarak ayarlayabiliyoruz.
-Hesap makinesine RAD , sin-1 , cos-1 gibi seçenekler gelmiş.
-Telefon uygulamasında son çağrılar artık en üstte değil , geçmişte gözüküyor.

Gözle görülür değişiklikler bu kadar.

Sorunlar:
-Animasyonlar sorunlu.(Betadan dolayı)
-Hızlı ayarları değiştirirken Arayüz durduruldu hatası veriyor.

Lollipopa göre daha kararlı bir sürüm olmuş.Fakat gelişmesi lazım.Gerçi beta sürümü olduğu için daha gelişir.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20

Urbanears Kransen Kulaklık

#akış
Teknik Özellikleri:
10 mm Dinamik Sürücü
Frekans Aralığı:20 Hz-20KHz
İç Direnci:16 ohm
Hassasiyet 100mV@1kHz=100 dB SPL

Görünüm ve Düzen:
Kulaklığın garip bir kablosu var.Kablonun başında bir delik ve kulaklık uçlarının birinde çıkıntı birinde boşluk var.Bunlar ne işe yarıyor?Kulaklığın arap saçına dönmesini engellemek için elimizle sarıyoruz.Sonra o kulaklığın başındaki delikten kulaklık girişini geçiriyoruz.Sonra kulaklık kısmındaki boşluğa diğer çıkıntıyı takıyoruz.Artık arap saçına dönmeyen bir kulaklığımız oldu.Kulaklığın mavi , sarı , mor , pembe ve siyah seçenekleri bulunuyor.Şahsen ben maviyi tercih ediyorum ve mavisini aldım.Kulaklığın ayrıca Handsfree mikrofonu var.O mikrofonun üstündeki tuş sadece konuşmaları susturmaya yaramıyor.Bir kez basarsanız çalan müziği duraklat/başlat işlevini yapıyor.İki kez basarsanız bir sonraki şarkıya geçiyor.Üç kez basarsanız bir önceki şarkıya dönüyor.(Ben denedim , üçüncüsü olmuyor.1 yıldız kırma sebebim de bu.)

Ses:
Sesi fiyatına değer olduğunu gösteriyor.Bass ı Beats kadar olmasa da kuvvetli bir bass.Özellikle ekolayzerdan bass güçlendiriciyi açarsanız tatmin edecektir.Ses seviyesi aşırı yüksek değil fakat en yüksekte dinlemek rahatsız eder.ÖNEMLİ DETAY:Kulaklıktan hiçbir şekilde dışarı ses çıkmıyor ve ya siz dışarıdan hiçbir şekilde ses almıyorsunuz.

Fiyat/Performans:D&R da 60 TLye bulabilirsiniz.Fiyatına göre performansı bence güzel.En güzel yanı da kablonun yarısı halattan yapılmış kablo olduğu için düğüm de olmuyor.[Urbanears Medis modelin sarı renginde kararma gözlemledim(kirden dolayı).Mavi kransende böyle bir sorun olmadı.Sarı almak isterseniz bunu unutmayın.]

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Smart Connect™

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware yararlı olduğunu düşündüğüm bir uygulama.

Uygulamanin amacı bemim gibi tembel insanlar kulaklığı taktığında direk müzik başlasın , şarj aletini taktığımda Wi-Fi kapansın vb. isteriz.Bu uygulama onu gerçelleştiriyor.Tembeller için birebir 🙂

Uygulama şöyle çalışıyor:Hazır halde 3 adet etkinlik var.İsterseniz daha fazla ekleyebilirsiniz.İlk başta bir cihaz seçmelisiniz.Bunlar şarj aleti ve kulaklıklar.Sonra bu etkinliğe belirli saatler belirliyorsunuz.(Cumartesi-Pazar 19:30-21:30 gibi).2. adımda başlatılacak ve sonlandırılacak uygulamayı seçiyorsunuz.Bu kadar.

Smart Connect - Google Play'de Android Uygulamaları

This is the official Smart Connect app from Sony. With Smart Connect you can decide what happens when you connect your Android smartphone or tablet to an accessory or ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kullanıcı Gözünden Android Lollipop

Öncelikle merhaba.Bu incelemeyi niye yapıyorum?Çünkü tüm dünyada Lollipop'un kullanılma oranı %1.6 ve teknoseyir'de de çok farklı olmadığını düşünerek bu incelemeyi yapmayı uygun gördüm. 🙂 İncelemeyi KitKat ile kıyaslayıp yapmayı uygun gördüm.Çünkü çoğu kişide şuan KitKat var. Ayrıca uzun zamandır iki sürümü de kullandığım için inceleme yapmayı istiyordum açıkçası 😀

1-Genel Bakış(Arayüz):
Mart 2014'ten beri KitKat ve Lollipop kullanıyorum.KitKat'ta en çok şikayet ettiğim iki olay vardı.Birincisi bildirim çubuğundaki Kablosuz , Bluetooth vs. basılı tutularak açılıp kapatılıyordu ve animasyonları çok sade idi.Lollipop'ta en gıcık olduğum olayı kaldırmışlar ve tek basışta açılan ikonları getirmişler.Arayüz olarak gene çok sade.Fakat animasyonları göze hoş geliyor.Bir tek menünün KitKat'taki gibi şeffaf olmasını isterdim.

2-Performans:
Size uzun uzun ART'nin ne olduğunu anlatmak istemiyorum (zaten biliyorsunuz 😀 ).Günlük performansta ve oyun performansında çok bir fark göremedim.Zaten cihaz hızlı , fakat geçişlerinde vs. bir hızlanma var.Fakat Lollipop'tan KitKat'a geçersen neye uğradığını şaşırmazsın 🙂

3-Kullanım Kolaylığı:
KitKat'ta bildirim çubuğunda kısayollara geçmek için üstteki seçeneğe tıklayıp geçiyorduk.Bu bana eziyet gibi bir şeydi.Lollipop'ta ise ikinci kez kaydırınca geliyor , ki bence kullanımı baya kolaylaştırmış.Alternatif seçeneği iki parmakla kaydırmak iki sürümde de var.Ayrıca KitKat'ta kısayol menüsüne ayrıca bir kısayol eklenemiyordu.Lollipop'ta belirli şeyler dışında Hotspot , Renkleri Değiştir gibi şeyler bir kez açıldığında otomatik geliyor.Bazı sitelerde bu uygulamalar 1 ay kullanılmadığında otomatik menüden kaybolduğunu yazıyordu , fakat ben öyle bir şeye rastlamadım.

4-Çoklu Görev(Multitasking):
Kullanımı daha kolay bir Multitasking bölümü yapılmış.Açıkçası KitKat'taki multitask bölümünü sevmiyordum.İstediğim uygulamayı aramak için üste çıktığımda kayboluyordum bazen. 😀 Lollipop'ta geçen seneki Chrome sekmeler mantığına geçilmiş.Bence yeterli.Fakat dört dörtlük değil.Ben arka planda çalışanları silmeyen bir kullanıcıyım , ve uygulamaları çoğu zaman oradan açıyorum.Bence basit bir arama çubuğu gelebilirdi.

5-Pil ve RAM kullanımı:
Herkesin en çok şikayet ettiği bölüm.Telefonumu şarjdan her zaman %100 olarak çıkarırım.Her gün en az 1 saat oyun oynadığım için toplam 4.5 ile 5 saat arasında pil %15'in altına düşmüş oluyor.KitKat'ta ben 7 saate kadar pil performansı alabiliyordum.Pilde ciddi derecede kayıp var.RAM kullanımında şöyle bir ilginç detay var.Çoğu kullanıcının yorumlarında RAM'in aşırı sömürüldüğünü okudum.Ben açıkçası öyle bir şeye rastlamadım.KitKat ile aynı RAM tüketimini sağladı telefon.(1.2 GB'a kadar çıkabiliyor serbest RAM).Fakat yine söylüyorum ve her zaman da söyleyeceğim.Pil kullanımı kifayetsizlik seviyesinde geziyor.Telefon cebimde dururken bile pil gidiyor.Pil tasarrufu modu gelmiş , fakat çok bir şey farketmiyor.Ayrıca pil menüsünde şöyle bir şey farkettim.Ben en kısık parlaklıkta 2 saat Minecraft oynadım.En çok yiyen ekran dedi ve oranı %11 idi.Minecraft %3 oranında yemiş güya 🙂 .

Evet arkadaşlar.Anlattığım şey zaten bilindik şeyler.Fakat her yerde resmi ve eksik biligili açıklamalar var.Benim de eksiklerim vardır illaki.Çünkü şuan telefonum elimde değil.(Ekran görüntüleri bu yüzden yok).Eğer atladığım ve merak ettiğiniz bir yer olursa cevaplamaya çalışırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nexus Root Toolkit

Merhaba arkadaşlar.Programın adından da belli olacağı gibi bu program Nexuslarda çalışıyor sadece.Samsung , LG gibi telefonu olanlar boşuna okumasın bence 😀

1-Program Nedir:
Galaxy Nexus'tan itibaren tüm Nexus serisi cihazların Root/Unroot , Bootloader Lock/Unlock vb. tüm işlere yarayan bir programdır.
2-Programın Güzelliği Nerede:
Benim gibi root çok yapmamış ve telefonu bozmaktan korkan arkadaşlar için harika bir program bence.
3-Programın Kullanımı(Klasik anlatım):
a)Öncelikle bu siteden (http://www.wugfresh.com/nrt/) programı indiriyorsunuz.
b)Telefonun geliştirici seçeneklerinden (bilmeyenler için derleme numarasına 7 kere basmanız ile açılıyor) USB hata ayıklaması seçeneklerini tikliyorsunuz.
c)Telefonu USB ile bilgisayara bağlayıp Recovery Mode'a geçiyorsunuz.(Nexus 5'te güç tuşu ve ses kısma ile gerçekleşiyor.Sanırım diğer Nexuslarda da aynı.)
ç)Programa girdiğinizde ilk başta birkaç yükleme yapıyor.Bu yüklemelerden sonra cihazınızı seçiyorsunuz.Sonra telefonda hangi android sürümü var onu seçiyorsunuz.(Bu arada 1. ve 2. seçeneği karıştırmış olabilirim telaş yapmayın 😀 )Karşınıza birkaç seçenek çıkıyor uygulama üzerinde.Bunlar Flash Stock + Unroot (Fabrika yazılımını yükle ve root'u kaldır) , Backup + Restore (Yedekle ve kurtar) Root(bildiğiniz root 🙂 ) OEM Lock (Bootloader'ı kapat.)Eğer daha önce birine benim gibi android 5.0'ı beklemeyip bilen birine flashlattırdıysanız ve bootloader açık kaldıysa OEM Lock seçeneği gayet uygun.Garanti açısından tempar flag'ı da sıfırlıyor.(Tempar Flag Recovery Mode'da sistem kaydını tutan bir tür program.Tempar Flag'dan daha önce root atıp atmadığınız anlaşılabiliyor.)Eğer telefonunuzu daha önce rootladıysanız , Flash Stock + Unroot var.Bu seçtiğiniz Derleme Numarasındaki imajı indirmeye başlıyor.İndirme bittiği zaman cihaza bağlanmaya çalışıyor.Bağlandığı anda telefonu ona bırakın o kendi hallediyor 🙂 .Bu arada hatırlatma : Program yaptığı her şeyi adım adım Log tuttuğu için eğer bir hata olursa bilen birine o logu gösterebilirsiniz.Save log seçeneği kendi içinde zaten bulunuyor.Stok imajı yükledikten ve unroot yaptıktan sonra OEM Lock seçeneğine tıklayıp bootloader'ı kapatabilirsiniz.Root ve backup + restore seçeneğini henüz denemediğim için onlar için açıklama yapamıyorum artık kendi kendinize çabalamak zorundasınız 🙁 .Umarım açıklayıcı bir anlatım olmuştur.Umarım birileri için işine yarar bir program olmuştur.Herkese iyi günler dilerim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Battery Percent Enabler(Pil Yuzdesi Etkinlestirici)

Oncelikle merhabalar.Bu inceleme biraz kisa olacak fakat uygula zaten 84 KB oldugu icin normal bence 🙂

1-Uygulama ne ise yarar:
Nexus , GPE veya Moto serisi telefon kullananlarin ortak sikayeti pil yuzdesini gorememek.Bu uygulama o sorunu ortadan kaldiriyor.

2-Uygulama root istiyor mu?
En guzel yani da bu.HAYIR.

Bazi uygulamalar (BatteryGuru BatteryDoctor gibi) pil %sini solda gosteriyor.Bu uygulama sistem icerigini degistirdigi icin batarya sembolunun icinde cikiyor.Soyle bir sıkıntı var(bence bir artı 😀 ).Uygulama silindiginde pil %si gozukmrye devam ediyor.Fakat uygulama gelistirici resimdeki cozumh soylemis.Biraz ugrastirici 🙂 Umarim incelemem isinize yaramistir.

Edit:Uygulama 4.4 KitKat ve 5.0 Lollipop surumlerini destekliyor.Yani Galaxy Nexus gibi 4.4 e gecememis kullanicilar kullanamiyor 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Merhabalar.İnceleyeceğim tablet ekonomik tablet olacağı için çok bir ümidiniz olmasın baştan söyleyeyim :).Teknik özellik olarak : 7 inç , 1024x600 Super PLS LCD ekranlı , TI OMAP 4430 çipsetli çift çekirdek (ARM Cortex-A9) 1 GHz , PowerVR SGX 540 grafik işlemcili 344 gr ağırlığında bir tablet.RAM 1 GB , depolama 8 GB (kutuyu açınca 4.5 GB)(16 GB sürümü de var.) 4000 mAh bataryaya sahip.Android 4.1.1 sürümü yüklü geliyor.Samsung'un TouchWiz arayüzüne sahip(S3'e benziyor.)Benchmark olarak sadece AnTuTu yaptım. 9727 gibi bir skor elde ettim.Tabletin en ilginç özelliği alt tarafta iki adet hoparlörün olması.Yani stereo.Ses kalitesi HTC One dışında çoğu telefondan iyi.Kamera 3 MP , sabit odaklı ana kamera , VGA ön kamera var.720p video çekme yeteneği var.WiFi 802.11 b/g/n , Bluetooth 3.0 , USB 2.0 var.(Şarj girişi MicroUSB değil.)32 GB'a kadar MicroSD desteği var.Fiyatı : Ben geçen sene 400 TL'ye satın almıştım , fakat şuan satılıyor mu , satılıyorsa da kaça satılıyor bir fikrim yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Nexus 5

Merhabalar.Ben 2 ay önce satın aldığım Nexus 5 telefonunu inceleyeceğim.Nexus 5 ilk satın alındığında piyasadaki diğer telefonlara göre daha sade ve gösterişsiz duruyor.Fakat telefonu elinize aldığınızda uyduruk plastik değil , mat ve kaliteli plastik hissiyati veriyor.Tasarımı ve arayüzünün sadeliği kullanıcısına güzel bir android deneyimi veriyor.Ben telefonu aldığından beri güncelleme almadı.Fakat arayüzünde hala hatalar var.(Telefonu kapatıp açtığında ana sayfanın öğelerinin kaybolması gibi)Telefonum benchmark testlerinde Galaxy S3'e yakın sonuçlar veriyor.Fakat benchmark testlerine güvenmediğim için Galaxy S3 ve Note 3 telefonlarıyla kıyasladım.Note 3 ile arasında sadece 1-2 saniye farkla yavaş uygulama açıyor.Yani hızı gayet iyi.Arayüz için launcher denen arayüzlerden bir tane satın aldım.Arayüzünün sadeliği launcher ile daha da güzelleşti.Telefonun kamerasına gelince:S3'ten daha net , Note 3 ile eşit fotoğraflar çekebiliyor.Netlemesi ve fotoğraf çekmesi gayet hızlı.Fakat odaklamasının bir sorunu var.Nereyi odaklamak istediğinizi tam anlayamıyor ve yanlış yeri odaklıyor.Fakat HDR+ ile çok net ve güzel fotoğraflar çekiyor.Video hızı gayet güzel ve net videolar çekiyor.8 MP bir kameraya göre bence gayet güzel fotoğraflar çekiyor.(Kameradan çok anlamıyorum , kendi gözlemlerimdi bunlar.)
Gelelim fiyata: Şuan 1200 TL'ye satılıyor.(Teknosa ,Vatan vb.)Galaxy S4'ten ve LG G2'den daha ucuz.Galaxy S4'ten her şekilde daha iyi , LG G2'den pil ömrü olarak biraz düşük.Fakat pil ömrü tatmin edebilecek şekilde.Levent abinin kriteri '"Akşam eve gelebilir miyim?": Sürekli oyun ile eve gelmeniz hiçbir telefonla mümkün değil.Yarım saat oyun , 3G ağırlıklı , 2.5 saat müzik kullanımla 11 saat kullandım ve eve %9 şarj ile geldim.Bana göre yeterli.İncelememiz bu kadar.Sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

Not:Bugün bu incelemeyi yapmak istemezdim , fakat bu incelemeyi başka zamanda yapamazdım.Allah Somadakilere rahmet , ailelerine sabır eylesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap