türknetten 5 yıldır 55-60 mbps arası stabil hızda vdsl hizmeti alıyordum. son bir haftada internette kesilmeler falan oldu arıza kaydı açtım. bugün müşteri temsilcisi altyapınız kaldırmıyor maksimum 16 mbps hız verebiliriz dedi. şu anda internet hızım 20-25 mbps arasına düştü.

santralin yerimde de evimin yerinde de değişiklik olmadı ama müşteri temsilcileri santrale çok uzaksınız diyor. bu mümkün mü? balkondan görebileceğim mesafede santral.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu tür bir ürüne ihtiyacım var ama fiyatlar çok yüksek. Kullanan ya da önerisi olan var mı?

https://www.hepsiburada.com/zenon-13-27-ergonomik-notebook-stand-ve-vesa-monitor-tutucu-kol-gumus-p-HBV000019I2SI?magaza=teknoraks

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android'in wi-fi bağlantısı ile ilgili bir sorunum var. 3 katlı bir yerdeyim en üst katta router en alt katta modemim var. En üst kattan en alt kata indiğimde ya da tam tersi durumda, wi-fi tek dişe düşse dahi diğerine otomatik olarak geçmiyor.

Bunun bir ayarı vs var mı acaba. Sinyal gücü en yüksek hangisi ise ona bağlanmak istiyorum. S20 FE kullanıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ad33p @ad33p

    İstemcilerde (telefon, pc vs) bu özellik olmuyor genelde. Saçma saçma son ana kadar düşük bağlantıya tutunuyor. Modemde, routerda bu özellik olabiliyor. sinyal zayıflayınca cihazı atıyor bağlantıdan ve o da mecburen iyi sinyalli ağa bağlanıyor tekrar. Bidiğim Asus'ta roaming assistant isminde var. Diğer markalarda duymadım ama üst seviye modellerinde olabilir.

  • Rasko @rasko

    Router'ı bridge moduna alın. Bridge modu yoksa wifi adı ve şifresini aynı yapıp, range dışı bir IP verin router'a. Bridge modu ile aynı hesaba gelir.

  • slh @slh

    @orcun derdimi en güzel bu çözdü wifi sinyali tetiklemesi varmış routine olarak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@bilendenaldestek

BigBigboy 8 Port Type C ürününüzü aldım ama gerçekten HDMI çıkışı rezalet 2 gündür deneyimliyorum renkler çok kötü. Uzun süre kullanıldığında coil whine gibi ses çıkartmaya başlıyor. Farklı monitörlerle ve cihazlarla denedim ama sonuç aynı. Gradient testi açtığımda siyah tonları arasındaki farkı anlamak imkansız.

Mouse klavye ve HDMI takıyorum sadece. Telefonda, windows ve mac bilgisayarlarda denedim ürününüzü. 4K tv ve 1080p monitörlerde test ettim, benim kullanımımdan dolayı bir sorun yaşadığımı düşünmüyorum. Ürünün bu haliyle Samsung DEX dışında kullanım senaryosu olduğunu düşünmüyorum. Bana gelen ürün sorunlu belki de bilemiyorum diğer müşterilerinizden bu tür bir geridönüş aldınız mı bu ürünle ilgili?

Aşağıdaki görsellerden ilki Bigboy ile monitöre bağladığımda aldığım sonuç, ikincisi direkt olarak hdmi girişine bağladığımda aldığım sonuç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

DEX ile çalıştığını @bilendenaldestek ile teyit ettikten sonra Kingston Nucleum yerine bunu tercih ettim. Geldiğinde deneyimlerimi yazarım.

https://bilendenal.com/Bigboy-8-Port-Type-C-HDMI-Port-Coklayici-BTC-HUB81.html

https://teknoseyir.com/durum/1470712#comment-5271906

Bigboy 8 Port Type C + HDMI Port Çoklayıcı - BTC-HUB81

BTC-HUB81 Bigboy 8 Port Type C + HDMI Port Çoklayıcı Bilendenal.com dan sisteminize uyumlu ürünü, uygun fiyatla şimdi alın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kingston diskten çıktı kullanmayı düşünmüyorum ihtiyacı olan bir arkadaş kullanabilir

BeğenFavori PaylaşYorum yap