A sütununda a1'e alta yazılanların toplamını otomatikleştirmek için ne yaparım? Excell otomatik olarak seçili sütundaki verileri en alt sütuna topluyor.

Basit bir bütçe tablosu oluşturmak istiyorum.
Detay sıfır olacak. Sadece en üst satıra toplam yazılmış olacak. + ve - değerli sayılar ile bu işlemler yapılacak. Google ile yaptım. Hoşuma gitmedi.

Tarihi de otomatik C sütununa yazacak. B sütununda da açıklama olacak.

Bunları yapmak için hangi formülleri kullanmalıyım?

Yada en mantıklı excell şablonu hangisi? Bütçe için hangi şablon iyi olur.

Ev, kişisel, aylık ve yıllık bütçeler için.
Borç ve alacak bilgileri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kayıtsız alınıp, İMEİ atılarak kullanılacak 2000 TL ve 4000 TL aralığında en mantıklı telefon hangisi?

Benim için işlemci ve güç tüketimi önemli. Kolayca root atabilmek isterim. Yedeklemesi kolay olsun ve temiz olsun. Kullandığınız modelleri yazar mısınız?

Ayrıca, elimdeki Iphone'u satıyorum. 8+ kaça gider? 17 Aralık garanti bitiş tarihi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

2019 yılında çıkan izlenesi filmler hangileri? Seçkin üyelerimizden yorum alalım. Akşam-ı şerifleriniz hayrola.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

2017 model macbook pro'ma m2 nvm pci exp-x3 SSD takmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Airpods 2 yıla yakın sürede batarya eskimesi ne derece olur? İndirim varken almaya niyetim var. Batarya değişimini 3. parti yerlerden yapabilir miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Airpods'un 2 kulaklığında da ufak pil var. Bozulunca yada ölünce tamiri çok zor. Durduk yere sıfır üründe eskime dersen onlar zaten belli bir oranda fabrikadan çıkıyor rafta durdukça biraz azalıyor vs. çok rafta durmuşsa mesela apple değiştiriyor olması lazım yani ilk parti üretim airpods'un ben hala piyasada olduğunu sanmıyorum illa ki satılmıştır veya yenisi gelmiştir vs. vs.

 • oguz @oguzozturk1991

  Apple, ürünlerindeki batarrya garantisinin 500 döngüye kadar olduğunu söylüyor. ancak yönetmelik 2 yıl diyor. 2yıl içinde herhangi bir sorunda tüketici hakem heyetine başvurmanız yeterli.

  ayrıca ilk airpodsu kullanıyorum. 1 yıla yakın süredir. bataryasında hiçbir sıkıntı yok. yalnız bir kapla kullanın. ürün berbat bir hale geliyor kapsız kullanınca.

MSİ GC-30 gamepad deneyimlerim.

Gamepad yeni geldi. Elimde Xbox One-S gamepad var. Ayrıca, Xbox 360 Gamepad kullandım.

MSİ tasarımı güzel yapmış. Lakin, gamepad başta kaybetti. Yön tuşları çok kötü. Yukarı basarken, sola-sağa, Sol yada sağa basarken yukarı-aşağı gidebiliyor. Çok kötü tuş tasarımı var. Fiyatı 191 TL. Şimdi ise, 350 Tl. Bu fiyata değmez.

Bluetooth yok.
Android'e bağlanıyor. O da kablo ile.
Şarjı iyi dayanıyor. Lakin, gamesir kadar değil.
Tetik tuşları hoş değil.
Start ve select tuşu da hakeza.
Gamapad kenarlarındaki silikon kaydırmazlar hoş olmamış.

100 Tl bile etmeyecek bir gamepad olmuş. Xbox gamepad daha iyi. Parasını bu kadar hak eden bir gamepad daha yok.

MSİ GC-30 Almayın ve aldırmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Şahsen pc için gamepad alacak olsam direkt one s gamepad'i alırım. Gerçi bt zaten android vs bağlarsın hiç sıkıntı yok. Bu tür böyle gamepadlerin sıkıntısı tamam kablosuz ama algılayıcı kaybolsa bozulsa ? ki oluyor yani gayet normal eee ? kablosuzluk gitti. Tamam dahili pili var iyi hoş ama popüler bir gamepad değil şimdi ben bugün ps4 veya ps3'ün içindeki tırnağına plastik bilmemnesine kadar yedek parçayı bakkalda bile bulurum öyle yaygın yani e bunun pili ölünce ne olacak ? açacaksın içini de muadil pil bulacaksın vs. tuşu bozulsa bela analog'a birşey olsa sapıtsa bela uğraş dur. Allahtan MS one s ile birlikte bt gamepad olayına geçti de bu dertler pc tarafında bitti.

 • Mr. Paramedik @mr-paramedik

  Yalnızca Pc söz konusu ise Xbox One gamepadi alınmalı tabi ki. Bende de aynı Msi Force GC-30 var. Ama ben Playstation 3 ve 4 desteklediği için aldım. Yön tuşları tamamen rezalet katılıyorum.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  F710 ile çok vakit geçirmeme rağmen XBOX 360 çok daha rahat yanlız DS4’e bir türlü alışamadım DS3 zaten hiç benim için değil XBOX One S için çok garip hislerim var bana DS3-DS4 arası yaşanan devrim gibi gelmedi yaşadığı gelişim belki de XBOX 360 Controller’i çok iyi olduğu içindir

Elimde iki adet xbox One-s gamepad var. Üstelik xbox receiver de var. Üç paket halinde, yanında sıfır duracell pilleri ve şarjlı 4 pil ile birlikte 800 TL eder mi dersiniz? Sıfır fiyatı üçlü set halinde 1000 TL'yi geçiyor.

Temiz. Sorunsuz. Tek sıkıntı Windows 10'un bazen saçmalaması. Bazen PC başlatılınca receiver tanınmıyor. Çıkartıp takınca tanıyor. Genel bir sorun. Koca microsoft böyle aptallıklar yapabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ömer @omerf

  Siz okuyun da anlayın bence 🙂 Niye sahte diyeyim sattığınız ürüne? Bu ürünlerin sahtesi yok ki zaten? Hoş yazdığınız yazıdan satıp satmadığınız bile belli değil. İyi geceler, iyi satışlar.

  Ayrı ayrı satarsanız daha mantıklı olur bu arada. Kolay satılmaz 2 kol 800 TL'ye.

  • silent @silent

   Hocam neden alındınız? Ben okuyun. Anlarsınız diye yazdım. Gayet dosthane. Kızılacak bir durum yok. Günümüz insanlarında çok alınganlık var. Sizde olmasın.

  • Ömer @omerf

   @silent Yok alınmak değil de, üslubunuz farklı geldi. Madem öyle bir şey kast etmediniz, sıkıntı edecek de bir durum yok. 🙂

   Ayrıca dediğim gibi, hem fotoğraflı, hem de net fiyat yazan bir ilan çıkarsanız, satış şansınızı artırırsınız. Piyasadaki PC ile uyumlu, en güzel kol XBox kolları.

  • silent @silent

   @omerf Hocam tek tek satmak daha zor. Fiyatı uygun tutup satmak mantıklı gibi. 1000 Tl tutuyormuş. 750 TL'ye verirsek olur. Ayrıca, sizi tenkit etmedim. Sadece ilk mesajdaki sahte olma ihtimalini barındıran yazınız bile okuduğunu anlayamayan kişiler için dert olur. Bunu demek istemiştim.

  • Ömer @omerf

   @silent Haklısınız, kusura bakmayın 🙂 750 TL güzel fiyat bence de.

Brave ve chrome kullanıyorum. Sitelerde fare çok hızlı. Windows ayarlarında teker kaydırma hızı 1 satır. Ama, chromium tabanlı tarayıcılarda çok hızlı. Bir kaydırmada 5 satırdan fazla kayıyor.

Chrome tabanlı tarayıcılarda kesin bir çözüm içeren ayar var mı? Smote scrolling diye arıyorum. Bir halt yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Müthiş bir gece modu, yüksek kontrast, night mode eklentisi.

Bu gün keşfettim.

Midnight Lizard

Mutlaka deneyim. Chromium tabanlı tüm tarayıcılarda çalışıyor. Çok etkin bir eklenti. Sıfır ışık modu bile yapılabiliyor. Arkaplanı sıfır ışık haline getirebiliyoruz.

Mükemmel olmuş. Tüm ayarlarımı yaptım. Resimleri karatmadan bunu yapması mükemmel.

https://chrome.google.com/webstore/detail/midnight-lizard/pbnndmlekkboofhnbonilimejonapojg

Kaçırmayın.

#öneri #eklenti #gecemodu

Midnight Lizard

Custom color schemes for all websites: night mode, dark themes, blue light filter, screen shader, high contrast, grayscale, etc.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İhtiyacı olmayıp, benimle HB 25 Tl indirim kodu paylaşabilecek Türktelekom abonesi güzel insanlar aranıyor. D:

https://bireysel.turktelekom.com.tr/ozel-avantajlar/kampanyalar/sayfalar/hepsiburada-kampanyasi.aspx?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Çevremde TT olan kimse kalmamış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap