Tüm sistemi USB SSD'ye kopyaladım. Kurulu sistemimi taşınabilir yaptım. Harika oldu. SSD olduğu için de hızından bir şey kaybetmedim. Benzer hızla kullanıyorum.

WİN TO USB programı kullandım. Enterprise lisanslı olmalı. Pro dahil tüm sürümleri taşınabilir yapıyor. Enpedi'de anlatımı var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teşekkürler Teknoseyir. İncelediğiniz R-Studio programı ile 1Tb SSD'yi %100 kurtardım. Tek bir hata olmadan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mortal Kombat 11 sürekli çöküyor. Tam online maçtayım; adamı yeniyorum. Birden oyun hata veriyor. hata mesajı bile gelmeden, oyun kapanıyor. Appdata/local/mk11 dosyasını da sildim. Olmuyor. Bunu yaşayan bizzat tanıdığım kişiler de var. Para iadesi talep etmeyi planlıyorum. İki maç oynuyorum. Birisinde yenik sayılıyorum.

Başkaca çözüm bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Okumayı sevmiyoruz. Peki okusak da, neden anlamak için çaba sarfetmiyoruz? Bir yazı yazdım. Okumadan damlayan çok balık olmuş. Nasıl bir eleştiri yada yeriştirme kültürümüz varmış? Millet sırf ego tatmini için yazıp, çekiliyor. Pardon, özür dilerim. Çekilemiyor. Keşke çekilmeyi başarabilseler. O zaman cehalet değil, öğrenme isteği ortaya çıkar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Bazı şeyler kitapla defterle kalemle olmuyor. Okumak insana birşey katabilir de katmayabilir de. Ama Büyük çoğunluğu boşa okuyor. Birde kitaplar insanları yönlendirir. Bence hatalı birşey.

 • prometrik @prometrik

  Önemli olan sizin ne söylediğiniz değil, karşınızdaki kişinin ne anladığıdır. Der eski bir söz. Yeni teknoloji dönemi yeni sorunları da beraberinde getirdi. İnsanların büyük çoğunluğu katıksız bir fikre daha doğrusu ideolojiye sarılıp onunla yaşarlar. Bunlardan oldukça az bir kesime olayı anlatarak bakış açılarını genişletebilirsiniz. Büyük kısım için harcayacağınız enerji ise boşa gider.

  Geçen çay kahve insan kanalında Levent Pekcan 'ın konuşması vardı. Yorumlara hiç bakmadığını söylemişti. Çünkü bazı yorumlar var, yorum bile değil. Geçip sadece kötü falan diyor. hakaret ediyor. Böyle bir kesim var. Bunu seviyorlar. Yapacak bir şey yok. Silin yorumları ve/veya engelleyin o kişileri. hayat kalitenizi olumsuz etkileyip bununla beslenen kişiler var çünkü.

 • tozluraflar @tozluraflar

  İçine düştüğünüz(müz) konu her zaman ağır tartışmalara sebep olur. Malum.

İyi akşamlar .ovpn Open VPN file uzantısını ekleyerek, VPN ağımızı tarayıcı üzerinde çalıştırmanın yolu var mı? Kurumda Open VPN kurulmuyor. spotify dinlemek için ve youtube için istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Birbirinden alakasız iki soru sormak isterim.
1- TOKİ Sosyal Konut projesinin ödeme ve borçlanma usulü nedir? Krediyi biz mi çekiyoruz? TOKİ banka ile anlaşıp, bize vadeli mi satıyor? Arasında büyük fark var. Birisi inancım gereği sakıncalıyken, diğeri değil. %0,49 faiz ile verildiği görünüyor. Sanırım, banka bize kredi verip, alınan evi ipotekliyor.

2- Lehimden kopmuş bir kablo var. Board üzerine lehimliymiş. Benim bunu lehimlemem gerekiyor. Bakır tel mi gerekli? İnternette alüminyum teller de satılıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 42
 • Burhan @epsilon

  Adı sosyal konut projesi ama fiyatlar çok pahalı 240 bin tl idi yanlış hatırlamıyorsam, bunun maliyeti bunun yarısı kadar bile yoktur. Kar amaçlı mı yapılıp satılıyor bunlar yoksa faiz bindiriminden dolayı mı böyle? Faiz bindiriminden böyleyse yine sosyal devlet anlayışından uzak kalıyor.

 • fsh77 @fsh77

  lehim konusunda bilgin yoksa yapistir geç

 • tozluraflar @tozluraflar

  Ya arkadaşlar gelin ben hepinize 10.000 TL para vereceğim. Vadeli geri ödersiniz. Toplamda 12.000 alırım. Faiz değil ya!

  • silent @silent

   Yine okuduğunu anlayamayan, anlamak için zerre çaba sarfiyatı yapmamış bir genç daha. Sana Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum.

   Bir ürünü satmadan önce fiyat belirlersin. Fiyatı peşin bu. Vadeli bu. İşte buna vade denir. Ürünün peşin fiyatı üzerine, zaman içinde ürünün kazanabileceğini düşündüğün oran kadar ve ticarethaneyi zarara sokmamak adına koyulan ay başına extra bedel.

   Faiz nedir?
   Faiz ise, paranın satılmasıdır. Para, altın, gümüş yada buna benzer değişim amaçlı kullanılan üzerinde toplum ve dünyaca anlaşılmış değer. Bu değerin satılması ve geri ödeme sırasında fazla miktarda değer alınmasıdır.

   Faiz ile vadeli satışı anladıysan, okulda sana başarılar.

  • tozluraflar @tozluraflar

   @silent Bu tarz şeylerde islami kesimi böyle kandırıyorlar. Zihin yıkamak bu. Bahsettiğiniz şekil hoş bir şey diyelim. Bankaların yaptığı tamamen faiz. Bunu ticari faaliyet diyerek masumlaştıramayız.

   Banka kimseye mal vermiyor para veriyor. Zaten dinen yasak olan şey fiziki olarak elle tutulan para mı? Değil.

   Size katılmıyorum.

  • silent @silent

   @tozluraflar Hocam dinde bir gerçek vardır. Tek bir gerçek. Bir şey ya faizdir. Yada değil. Vadeli mal satışı faiz değildir. Para satın alınır ve onunla da mal alınırsa, paraya uygulanan vade faiz olur.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @silent faiz paranın satılması değildir. Zamanın satılmasıdır. Daha çok para karşılığı zamanını verirsin.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @cenk_akay08 daha açıklayıcı olması için paranızın yönetimini belli bir süreliğine başkasına kiralarsınız diyeyim.

  • silent @silent

   @cenk_akay08 Hocam bu din, yeni bir din mi?

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   @silent dinle ilgilenmiyorum bilemicem.

  • silent @silent

   @cenk_akay08 O vakit, dini konuda konuşmanız garip olmuş 😀

  • mrsocrates @mrsocrates

   @silent Bankaya faizi sen değil toki ödeyecek. Arada fark yok. Toki değilde baban olsun bunu ödeyen aynı şey yine faiz yine faiz. Ne güzel din, isteyen istediği gibi eğip büküyor.

  • silent @silent

   @mrsocrates Yine bilmeden konuşan bir cehalet eseri gelmiş. Biraz araştır.

  • tozluraflar @tozluraflar

   @silent Hocam faiz bankaya 100 lira yatırıp ay sonunda 110 lira almak ile sınırlandırılamaz. Faizi çok dar bir konuda ele alıyorsunuz bence. Bunun faiz olduğu apaçık. Bankalara ortak olduğunu sanıp helal para kazandığını sananlardan olsaydınız herhalde bu tartışma sonsuza dek devam ederdi. Banka bir mal için size para sağlıyor. Faiz oranı bile belli 0,49. İlanda "faiz" kelimesini kullanmayınca faiz yok mu oluyor? Bu nasıl iş yahu.

  • mrsocrates @mrsocrates

   @silent sen kendini kandırmaya devam et

  • silent @silent

   @tozluraflar Canım kardeşim, benim yukarıda yazdığımı okuduğunuzu düşünüyorum. TOKİ'nin bu sistemi faiz. Biz faiz olmadığını belirtmedik. Öğrendik ve faiz olduğunu anladık. Zİra, bankadan kredi çektiriliyor. Dolaylı yoldan bizi faize sokuyorlar.

   Siz hala mevzuyu anlayamadınız.

   TOKİ eski satışlarındaki gibi memur zammına endeksli artış ile satış yapsaydı, işte bu faiz değildi. Yada bir evi bize vadeli fiyatla satsaydı. Bu da faiz değildi. Eve oturup, ödüyordunuz. Şimdi ise, bal gibi faiz.

   Nefsine kanacak birisi değilim. Faizi iyi bilirim. Bankada elimden geldiğince kuruş tutmam. Bilirim ki, banka o parayı çevirir. Ondan faiz geliri edinir. Ben faizin değirmenine bile su taşımam.

   @mrsocrates Yalnız burada kanan ben değilim. Sizsiniz. Bir konuya girip, düzgün okumadan, okuduğunu sindirmeden, sindirip anlamadan yazmanın adıdır kendini kandırmak.

   Siz nefsinize uyup, hızlı cevap derdine düşmüşsünüz. İvedilik iyidir. Lakin, çoğu zaman başa dert açar.

 • dusunuyorama @dusunuyorama

  tokiden ev alıp 13 senesinde olan biri olarak söylüyorum çok para ödedik evet ama dokunmadan okuttular 🙂 . Peşin öderseydim daha az öderdim ama hiç peşin ödeyecek param olmadı. Benden sonra ev fiyatalrıda tokide uçtu taksitlerde uçtu. 240 bin tl cidden çok para ama işte ödeme planı ve ileride parann değer kaybetmesi ile aslında para 7 seneden sonra çok cüzzi geliyor. Örnek vereyim biz 220 tl ile başladık evi 48 bin satmışalrdı sanırım. Biz 220 ödeken ev kiraları 350 tl idi şuan 380 tl ödüyruz ev kiraları 900-1500 arası oynuyor. 13 senedeyiz tam 13 senede olan bu.

İNcehesap kampanyasından faydalanarak şöyle bir şey yaptım.
1Tb NVM JD SSD aldım.
240Gb Sata JD SSD aldım.
Elimde 4Tb Seagate Backup plus fast vardı. 600 TL'ye sattım.
2Tb 200 TL'ye WD Element USB HDD aldım.

Günün zarar kar tablosu ise,

350 TL eksideyiz. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Openvpn gibi, tarayıcı üzerinden eklenti ile oluşturduğum veya satın aldığım kişisel VPN ağımı chrome üzerinden kurmam mümkün mü? Bilirsiniz, OpenVPN bir confick dosyası ile işini yapar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alüminyum dahil zararlı maddeler içermeyen deodorant arıyorum. Deotak aldım. İşini görüyor. Lakin, alüminyum içeriyormuş. Almadan bakmamıştım. Öneri üzerine almıştım.

Bu deodorantların genelde hepsi mi zararlıdır? Ter Kokusu pek yaşamam. Gün aşırı duş almaya çalışırım. 48 saat geçmeden duş alırım.

İnsanın terleyen bölgeleri vardır. Sırt, apış, koltuk altı ve ayak.

Hep bunu durdurmaya çalışırız. Ter gerekli. Gerekli olmasına gerekli de, bakteriler işi bozuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18
 • TeknoStil @teknostil

  Bimdeki mans deodorantta alüminyum yoktu diye hatırlıyorum. Bir bakın derim.

 • silent @silent

  Hepinize çok teşekkür ederim. İşten yeni geldim. Şimdi detaylıca okuyorum. Detaylıca ve emeğinize değer vererek cevaplamaya çalışıyorum. Biraz uzun olacak.

  @tozyet alüminyum kanserojen bir madde. Ayrıca zeka geriliğine ve alzaymır yaptığı belirtilmekte. Bununla birlikte, ben test ettim. Elime sürdüm. Elin üzerinde kalıyor. Sabun bile çıkartamıyor. Ellerinizi birbirine sürtüyorsunuz. Pul pul dökülmesine rağmen, deriyi de dökmesine rağmen elinizden ve deri üzerinden gitmiyor. Marka ise, DEOTAK.

  @erdemozkir Evet kaliteli. Çok güzel iş çıkartıyor. Ama, alüminyum var. Bu da tehlikeli.

  @zatisahaneleri Doğal bir çözüm. Kimi insanlarda alarjik reaksiyona yol açar. Benim cildimde alarjiye neden olmaz. Denerim.

  @zibil Şanssızlık. Üzüldüm. Doğal yöntemler bazen sorun çıkartabilir. alarjik reaksiyon için hastanede öğrenebilirsiniz. Alarji testi yaptırın.

  @golanthor İlk defa sizden duydum. Rossman üretici mi? Yoksa satış platformu mu?

  @ersoy Isana Men'in fiyatı uygun da, kalitesi nasıl? Teri ve kokuyu ne derece önlüyor. Mühim olan ter de değil. Koku çok mühim.

  @zibil Evet hocam. Sebomed çok pahalı oluyor. Her ürünü böyle. Nivea hiç kullanmadım. İşin açıkçası ben deodorant kullanmaya yeni başladım. Yaş aldıkça ter işi sıkıntı oluyor. Bir de çalışılan yer sorun. Çok sıcak bir yerde çalışıyorum. Ayrıca, çok fazla insan ile içli dışlıyız.

  @rhymestein Yves rochere'da alüminyum ve diğer etken maddeler yok mu?

  @teknostil Vay anasını. Bim buna da girmiş. mans'ı hiç kullandınız mı?

 • Cem Oğuz @cem_oguz

  Farmasi'nin deodorantı var.. Alüminyum v.b. maddeler içermiyor.

Windows 10 için set alarm dışında kaliteli bir alarm programı önerebilecek bir babayiğit var mı
Çok sayıda alarm kurmak istiyorum. Bunlara da istediğim sesi atamak istiyorum. Bir kaç program denedim. Hoşuma gitmediler. Kimi de çok eski güncellenme tarihine sahip. Mutlaka açık bulundurduğunu düşündüren bir durum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap