İNcehesap kampanyasından faydalanarak şöyle bir şey yaptım.
1Tb NVM JD SSD aldım.
240Gb Sata JD SSD aldım.
Elimde 4Tb Seagate Backup plus fast vardı. 600 TL'ye sattım.
2Tb 200 TL'ye WD Element USB HDD aldım.

Günün zarar kar tablosu ise,

350 TL eksideyiz. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Openvpn gibi, tarayıcı üzerinden eklenti ile oluşturduğum veya satın aldığım kişisel VPN ağımı chrome üzerinden kurmam mümkün mü? Bilirsiniz, OpenVPN bir confick dosyası ile işini yapar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alüminyum dahil zararlı maddeler içermeyen deodorant arıyorum. Deotak aldım. İşini görüyor. Lakin, alüminyum içeriyormuş. Almadan bakmamıştım. Öneri üzerine almıştım.

Bu deodorantların genelde hepsi mi zararlıdır? Ter Kokusu pek yaşamam. Gün aşırı duş almaya çalışırım. 48 saat geçmeden duş alırım.

İnsanın terleyen bölgeleri vardır. Sırt, apış, koltuk altı ve ayak.

Hep bunu durdurmaya çalışırız. Ter gerekli. Gerekli olmasına gerekli de, bakteriler işi bozuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 19
 • TeknoStil @teknostil

  Bimdeki mans deodorantta alüminyum yoktu diye hatırlıyorum. Bir bakın derim.

 • silent @silent

  Hepinize çok teşekkür ederim. İşten yeni geldim. Şimdi detaylıca okuyorum. Detaylıca ve emeğinize değer vererek cevaplamaya çalışıyorum. Biraz uzun olacak.

  @tozyet alüminyum kanserojen bir madde. Ayrıca zeka geriliğine ve alzaymır yaptığı belirtilmekte. Bununla birlikte, ben test ettim. Elime sürdüm. Elin üzerinde kalıyor. Sabun bile çıkartamıyor. Ellerinizi birbirine sürtüyorsunuz. Pul pul dökülmesine rağmen, deriyi de dökmesine rağmen elinizden ve deri üzerinden gitmiyor. Marka ise, DEOTAK.

  @erdemozkir Evet kaliteli. Çok güzel iş çıkartıyor. Ama, alüminyum var. Bu da tehlikeli.

  @zatisahaneleri Doğal bir çözüm. Kimi insanlarda alarjik reaksiyona yol açar. Benim cildimde alarjiye neden olmaz. Denerim.

  @zibil Şanssızlık. Üzüldüm. Doğal yöntemler bazen sorun çıkartabilir. alarjik reaksiyon için hastanede öğrenebilirsiniz. Alarji testi yaptırın.

  @golanthor İlk defa sizden duydum. Rossman üretici mi? Yoksa satış platformu mu?

  @ersoy Isana Men'in fiyatı uygun da, kalitesi nasıl? Teri ve kokuyu ne derece önlüyor. Mühim olan ter de değil. Koku çok mühim.

  @zibil Evet hocam. Sebomed çok pahalı oluyor. Her ürünü böyle. Nivea hiç kullanmadım. İşin açıkçası ben deodorant kullanmaya yeni başladım. Yaş aldıkça ter işi sıkıntı oluyor. Bir de çalışılan yer sorun. Çok sıcak bir yerde çalışıyorum. Ayrıca, çok fazla insan ile içli dışlıyız.

  @rhymestein Yves rochere'da alüminyum ve diğer etken maddeler yok mu?

  @teknostil Vay anasını. Bim buna da girmiş. mans'ı hiç kullandınız mı?

 • Cem Oğuz @cem_oguz

  Farmasi'nin deodorantı var.. Alüminyum v.b. maddeler içermiyor.

Windows 10 için set alarm dışında kaliteli bir alarm programı önerebilecek bir babayiğit var mı
Çok sayıda alarm kurmak istiyorum. Bunlara da istediğim sesi atamak istiyorum. Bir kaç program denedim. Hoşuma gitmediler. Kimi de çok eski güncellenme tarihine sahip. Mutlaka açık bulundurduğunu düşündüren bir durum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İphone'u garantiye verdim. Elimde şimdi eski bir telefon var. Tuşlu, akılsız. Hatta telefon etmek dışında pek bir özelliği yok. Kendimi atom çağından taş devrine dönen insan gibi hissediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xbox one-s gamepad d-pad aşağı tuşunun anahtarı bozuldu. Değişimini yapmak mümkün mü? Yapan birisi var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sürekli açık ve aynı anda pasif tutulabilecek antivirüs var mı?

Sorum çok garip geldi sanırım. Windows 10 denen lanet yüzünden defender belası ile uğraşıyorum. Hem sistemi yoruyor, hem de bir işe yaramıyor. Sürekli virüs olmayan dosyaları siliyor. Kapatılamıyor. Hiç bir şekilde kapatılamıyor. Güvenlik merkezini kapatmadan olmuyor. Buna da çözüm getirmiş dahi Microsoft ekibi. Güvenlik merkezini kapatmanın bedeli var. Windows 10 açılmıyor. Kurtarma seçenekleri geliyor.

Şimdi gelelim ızdırabın sonuna.

Windows Defender denen illetin pasif olması için bir antivirüs gerekiyor. Antivirüs kurmak da sürekli arkada tarama demek. Yeniden başlatıncaya kadar değil, açık kalsa dahi sürekli pasifleştirebileceğim bir program arıyorum.

Ben daimi olarak hiç antivirüs kullanmadım. Bir kaç defa deneme taraması yapmak için kurdum. 95 yılından bu yana bilgisayar kullanıyorum. Böyle çile çekmedim. Paramızla rezil oluyoruz. İstemiyorum kardeşim. Zorla antivirüs kullanıyoruz. Bu durum sıkıcı olmaya başladı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Şu sıvı sabunlar beni deli ediyor. Yıka yıka çıkmıyor. Bazı yerlerde normal sabun gibi köpürtülmüş ve normal el sabunu gibi yıkayınca çıkan sıvı savunlar görüyorum. Bunların hangi marka olduğunu bilsem hemen alacağım. Sıvı sabunların kiri çıkarttığı doğru olsa da, ardından elden gitmeme hissi yüzünden bir ton su harcattığı bir gerçek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 30

Kimi cumhuriyet taraftarı, kimi değil. Kimi laik düşünce taraftarı, kimi değil. Mühim olan bir ülkede birlikte yaşamak. Tüm düşünce, inanç ve yaşam farklılıklarımıza rağmen. Mühim olan bir olmak. Bir elin 5 parmağının hiç birisi bir diğerine denk değil. Ama, birlikte mükemmel işler çıkartıyorlar. Kimi ordusuna peygamber ocağı gibi bakar. Kimi de ordusuna cumhuriyet kucağı. Herkesin bakış farkı var. Olan tek bir gerçek var. Kim nasıl bakıyor olursa olsun, kim nasıl düşünüyorsa düşünsün. Biz bir oldukça, kimse bizi deviremez. Beş parmak yumulur. Bir yumruk olur. Bir darbeyle düşmanı devirir. Tek kalan parmağı kırarlar.

BİZ BİRLİKTE GÜZELİZ:

Sahiplenenlerin bayramı kutlu olsun. Sahiplenmeyenlerin de Türkiye'si daim olsun.

Yarınlarımız hep bayram olsun. Yarınımızın bayram olacağı gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14
 • SonkaBonka @sonkabonka

  Bu ülke dingonun ahırı değil. Cumhuriyete ve ilkelerine karşı olan kim varsa defolup gidebilir. İnsanları vatanından soğuttunuz anasını satayım. Duyar kasmak için harcadığın enerjiyi başka bir yere yönlendir, senin yararına olur.

 • Mert @quantum

  Halkı partiler bölüyor. Yoksa bizimkiler öyle şeyleri fazls düşünmezdi.

 • silent @silent

  @sonkabonka Çok sinirlisiniz. Niyeti kötü olmayan birisini bile kıracak kadar. Sakin olmanızı öneririm. Duyar kasacak durum yok. Tüm ülkelerde durum aynı. Her toplumlarda farklı görüşlere ve yaşam tarzlarına sahip tonla grup olur. ABD, Avrupa, Asya farketmez.

  @protego Haberleri nereden izlediğinizle doğru orantılı. TV izlemek veya izlememek arasındaki fark kadar. TV izlememeyi tercih ediyorum. Size de öneriyorum.

  @cenk_akay08 Kötümser olmayın. Nice milletler, nice zorluklar yaşamıştır. Pek çoğu şu an dimdik ayakta. Bazıları da süper güç olacak kadar nitelikli. Toplumlar sınavlardan geçer. Sınavlar olmasa toplumlar şekillenemez.

  Yazı sadece iyi niyet temennisi içeriyordu. Görüyorum ki, milletimiz "Güzelsin." diyene bile sövgü gerekçesi ile dalacak konuma gelmiş. Üzücü.

  • protego @protego

   Nereden izlediğine bağlı değil. TV izlememek de gerçekleri ortadan kaldırmıyor. Ülkede yaşanan tacizleri tecavüzleri cinayetleri ve bunları serbest bırakanları görmek yeterli nefret etmek için

  • silent @silent

   @protego Bariz bir kutuplaşma söz konusu. Engellemeye çalışanların sesi çıkartılmıyor. Susturuluyoruz. Baştakiler dahil, bu kutuplaşma körüklendiriliyor. TV bunun en güzel aracı. Beyinleri şekillendirmek için biçilmiş kaftan. Ben bu kaftanı giymiyorum. TV zehir saçan bir kutu. Sosyal media da aynı. Onun yerine her gazeteyi oku, doğru haber veren varsa bul. Onları da oku. Gerisi ne olursa olsun. Kim ne derse desin. Boş. Laf-ı güzaf.

  • protego @protego

   @silent Yanlış düşünüyorsunuz, her kanalı izleyin, sonra onlardan çıkarımı kendiniz yapın. Gazete de farklı değil. Bi star vs alın anlarsınız demek istediğimi 🙂 Gazete diyorsunuz mesela milletvekilinin evinde çalışan yabancı uyruklu kadının o evde ölü bulunması hangi gazeteye yansıdı? İşte bunları internet sitelerinden sosyal medyadan takip etmek durumundayız. Çünkü maalesef ki, Türkiye gibi gazetecilerin susturulduğu, bir kısmının da satın alındığı bir ülkede her kaynağı takip etmekten başka bir şansımız yok. Sosyal medya zehir saçmıyor. Sosyal medya bu ülkeyi yansıtıyor sadece. Örnek vereyim, minibüste taciz edilen kadını hatırlar mısınız? Gerçi bu olay iki kez oldu. Polis yakaladı savcı aynı gün serbest bıraktı. Peki sonra? Serbest bırakıldığı sosyal medyada gündem oldu insanlar tepki gösterdi ve AYNI SAVCI tekrar yakalama kararı çıkarttı. İki olay da birbirinin aynısı. Şimdi bu durumda sosyal medya zahir mi saçtı yoksa ülkede olmayan adaleti bir nebze olsa da sağladı mı? Şu kadar diyeyim, sosyal medya olmasa biz yanmıştık. İran'dan halliceydik şu an. Hatırlarsan bir ara sosyal medyadan malum çevreler o kadar korkuyordu ki sürekli kapatıyorlardı engelliyorlardı. Sosyal medya Türkiye'nin kalan tek kalesi şu an.

 • Özay @ozay

  Her yorumda "anasını satmayın" sonra p... falan derler, gadasını alayım 🙂

Xbox-s gamepad'in d-pad tuşunun altındaki mekanizma bozuldu. Sol taraf basıyor. Basıyor basmasına da, tuş geri dönemiyor. Bazen geri dönüyor. Bu sefer de "Cıt, çıt, çıt."" ses yapıyor.

Bunu değiştirebilecek birisi var mı? D-pad tuşu sipariş ettim. Çinli birisinden kazık da yedik. Metal mıknatıslı tuş gönderdi. 6,29 USD verdim. Tuşlar berbat. Mıknatıs tutmuyor.Gittim bir tamirciden tuş aldım. O bile deva olmayınca, kendim cihazı açıp baktım. Sol click bozulmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap