Hepsiburada üzerinden 479 TL lik bir ürün aldım. Ürünü ptt kargo ile gönderdiler fakat uzun süre teslim edilmedi. Bulunduğum ilin şubesine geldiği günden itibaren 15 gün bekledim yinede teslim edilmedi. Kargomun kaybolduğunu düşünerek ptt kargoyu tüketici haklarına 8.6.2020 01:53:19 tarihinde şikayet ettim. Şikayeti ettiğim günün sabahı kargoyu bana teslim ettiler. Ben de tüketici haklarına giderek şikayetimi iptal etmek için iptal dilekçesi doldurum. Tam olarak 20 gün sonra karara bağlandı yazısı geldi(tüketici bilgi sistemi üzerinden). İnternette biraz araştırma yaptım ve bu durumlar alakalı sonuca varamadım. Herhangi bir sorun/sıkıntı yaşar mıyım? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bonus soru: İtopya bilgisayar üzerinden asus monitör satın aldım. monitörde 2 adet ölü piksel var(açık renk üstünde siyah nokta). ben bu ölü pikselleri farkettiğimde iade sürecini çoktan kaçırmıştım ve asus ile ieltişime geçtim. garanti kapsamında bu monitörün yenisi ile değişimini veya onarımını istedim. onlarda bana bunu yapamayacaklarını aynı noktada 3, farklı noktalarda 5 ölü piksel olursa değişim yapılacağını söylediler. bu durum üstüne asus türkiyeyi tüketici haklarına şikayet ettim. Bu şikayetimin sonucu olumsuz olursa ne olur? şikayet süreçlerinde karşı tarafın avukat masrafı muhabbeti nedir? olumlu olursa ne gibi bir yol izlemem lazım?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#teknoyardım #akış Eski sony handycam digital 8 kameram var(dcr-trv355e). bu kameramda babamın kaydetmiş oldugu eski görüntüler var fakat bunların hepsi kasette. ben bu görüntüleri kasetten bilgisayara aktarmak istiyorum. uzun süredir yöntemlerini arıyorum. kameranın driver ı olan imagemixer ve usb kablosuyla kasetteki görüntüleri capturelamaya çalıştım fakat olmadı(windows xp işletim sisteminde). şimdide DV portundan görüntü yakalama diye bir yöntem buldum. Bunun için "Adobe Premiere Pro CC 2019" programını kullanıcam(mevcut işletim sistemi windows 10). Anakart Modelim "Asus M5A97 R2.0". Slink dv kartı benim işletim sistemime uygun mudur? Bu görüntüleri almak için başka önerisi olan var mı?

** Windows 10 için firewire kart ve kablo önerisi alabilirim**

Link 1: https://www.hepsiburada.com/s-link-sl-p131-pci-ieee1394-3-1-firewire-kart-p-BDUCZLKPC-2533?magaza=Bilgisayar%20Güvenlik%20Dünyası&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ag-modem&gclid=EAIaIQobChMI8_2C25et5QIVRdHeCh3ROwI-EAQYBSABEgLfMPD_BwE
Link 2: https://urun.n11.com/kablolar/ttaf-96149-ieee-1394-6p4p-firewire-dv-kablo-P289141653?gclid=EAIaIQobChMI_erY5Zyt5QIV2OWaCh0bPQUIEAQYASABEgKdDPD_BwE&gclsrc=aw.ds

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13