Dikkat ettim de mobil uygulama yapmak isteyen çoğu kişi native platformlardan kaçınıyor. Kolaycılıktan sanırım. Ya da javayı sevmiyor heralde 😀 Google bile flutter diye bir şey çıkardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Flutter da native zaten. Şimdi ufak çaplı bir startup veya firma olduğunu düşün. Diyelim ki bir yazılım ürünün var. Android için ayrı ekip, IOS için ayrı ekip çalıştırmak mı işine gelir, yoksa multi platform yazabilecek, her ikisi içinde uygulama çıkarabilecek çok daha ufak bir ekip mi?

  • Serdar @serdaracikyol

   Aslında yanlış bir kelime kullanmışım. Doğru Flutter da native, ama Android için uygulama geliştirmek için sunulan ilk seçenek genelde Kotlin ya da Java oluyor. Sürekli bir alternatif ortam çıkıyor. Demek ki herkes bu ikisinden kaçmaya çalışıyor. Google da bunun farkında olsa gerek ki Flutter diye bir şey çıkarmış. Performans olarak nasıldır bilmiyorum ama belki de Flutter'a daha fazla yatırım yapılamalı.

  • Hamdi @hamdi

   @serdaracikyol Java mobil düşünülerek geliştirilmiş bir dil değil. Kotlin de bildiğim kadarıyla sadece Android uygulaması geliştirmek için kullanılıyor. Flutter ile iOS, Windows, Mac vs. hemen her platform için uygulama geliştirilebiliyor.

Beklediğim indirim geldi. Alacak varsa burada da paylaşmış olayım. 175TL

Xiaomi Mi Band 4 Amoled Renkli Ekran Akıllı Bileklik Saat - n11.com

Xiaomi Mi Band 4 Amoled Renkli Ekran Akıllı Bileklik Saat 174,90 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Xiaomi Akıllı Saat fiyatı Telefon & Aksesuarları kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam kütüphanemdeki 18 oyunun 12 tanesinin Linux desteği var. Beklemediğim kadar fazla bir oran. Belki de çoğu AAA oyun olmadığı içindir. Sizde durum nedir ? Neyse ben DIRT Rally kurup oynayayım bari.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mikroplastikleri görebilen midyeci.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

C dilinde stringlerle ilgili birisine bir şey gösterecektim. Google'a "c string" yazdım yazmaz olaydım. Bunun g sini duyduk da c si de mi varmış 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski psd dosyalarınız var ve photoshop kurmak istemiyorsanız işinize yarayabilir. Psd dosyasını birebir tanıyor. Normalde ücretli sanırım ama benim işimi gördü.

#YararlıSiteler

Photopea | Online Photo Editor

Open and edit PSD, XCF, Sketch (Photoshop, Gimp and Sketch) or any other image files. Inspect PSD and Sketch files. Convert Sketch to PSD. Apply photo effects and filters. A perfect alternative to...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bildiğiniz güzek bir pdf ve ekitap okuyucu var mı ? Moon+ Reader Pro kullanıyordum ekranı bile kilitlesem pdf dosyalarda hemen kaldığı yeri kaybediyor. Pdf'de kaldığı yeri hatırlayacak bir uygulama arıyorum kısacası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 14

PTT bu akşam 23:40'ın işini şimdiden halletmiş 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap