Cura'nın 5.0 versiyonunun stabil sürümü yayınlanmış. Yeni dilimleyici motorunu da içeriyor. Önceden var mıydı bilmiyorum (rosetta hariç) ama M1 işlemcileri de destekliyormuş. Güncellemeyi unutmayın.

Ultimaker Cura: Powerful, easy-to-use 3D printing software

Ultimaker Cura is free, easy-to-use 3D printing software trusted by millions of users. Fine-tune your 3D model with 400+ settings for the best slicing and printing results.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

noip'ye ait bir domaine erişim engeli gelmiş. Kim ne yaptı da engelletti acaba 🤦‍♂️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Serdar paylaştı.

nvidia kendine ait kapalı kaynak kodlu gpu kernel module açık kaynak yapmış nvidia'dan beklenmeyen adımlar 😀 https://developer.nvidia.com/blog/nvidia-releases-open-source-gpu-kernel-modules/
https://github.com/NVIDIA/open-gpu-kernel-modules
#HaftalıkGündemeMalzeme

NVIDIA Releases Open-Source GPU Kernel Modules | NVIDIA Technical Blog

The first open-source release of GPU kernel modules for the Linux community help improve NVIDIA GPU driver quality and security.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitter'da gördüm 😶

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayara CD/DVD takınca niye tüm sistem yavaşlıyor ya. Bazı alakasız programlar bile kitleniyor. Görev yöneticiden işlemi sonlandır bile deseniz kapanmıyor. CD/DVD sürücünün tuşuna bastığım anda her şey düzeliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11

Elimdeki CD ve DVD'leri iso formatında kalıbını almak istiyorum. Kullandığınız ücretsiz bir program var ise önerebilir misiniz. Bir iki tane de film dvd'si var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Amazon'un Send to Kindle hizmetini kullanıyorsanız Ağustos 2022 itibariyle MOBI formatını artık gönderemeyecekmişiz.

Düzeltme: Gündemde geçiyormuş zaten. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu ara 18650 pillerle uğraşıyorum. Tesla da otomobillerin içinde bu pillerden kullanıyor. Bir bakayım dedim nasıl bir dizilim yapmışlar. Adamlar komple pil bloğunu açılamayacak şekilde paketlemiş.

Normalde laptoplardaki bataryalar da bu pillerden oluşuyor. Zamanla pillerin dengesiz şarjından dolayı batarya içindeki bazı piller tamamen kullanılamaz duruma geliyor. Diğer piller sağlam olmasına rağmen bataryayı komple değiştirmek zorunda kalıyoruz. Tesla'da da sanırım aynı şekilde olacak. Pillerin bir kısmı bozulduğunda komple bataryayı atacaklar.

Deji'den Tesla bataryası bekliyoruz 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ENu8uuPIss8

What's Inside a Tesla Model S Battery Pack -- World's FIRST Tesla Swapped Nissan...

Get Entries to WIN our STI: Every $1 spent = 1 Entry : https://throtl.com/?ref=rjwkif2tr5jSWEEPSTAKES ENDS 5/31/20 at 11:59PM***Watch the entire playlist: ht...
BeğenFavori PaylaşYorum yap