Thingiverse patlamış. Bende sıkıntı görünmüyor. Ben sızıntıdan sonra üye olmuşum sanırım. Buradan da üyeliği olan varsa parolasını değiştirmesinde fayda var.

#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm

Thingiverse Data Leak Affects 228,000 Subscribers

Thingiverse, a popular website dedicated to sharing user-created digital design files, has reportedly leaked a 36GB backup file that contains 2.5 million unique
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir şey için isim bulmak ne zormuş ya. Adamlar alıp alıp atmış kenara hep domainleri. 1 saattir google domains'te domain sorguluyorum. En son adamlar banlayacak beni bot sanıp 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Harici monitörün parlaklığını Windows'un kendi parlaklık ayarını kullanarak değiştirmek mümkün mü ? HP marka bir monitör kullanıyorum. Kendi yazılımını kurunca yazılım üzerinden parlaklık değiştirebiliyorum ama her seferinde programı aç-kapat çok uğraştırıyor. Biraz hantal bir program açması uzun sürüyor, açık bıraktığımda da bir süre sonra arayüz tepki vermediğinden kapatıp açmak gerekiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel bir monitöre benziyor. Tam almak isteyeceğim tarzda bir şey. Tek dikkatimi çeken detay enerji sınıfı G görünüyor. Bu enerji sınıfı muhabbetine bir güncelleme olmuştu galiba en son, g yüksek bir seviye mi acaba.

Huawei MateView 28.2: Telefonu Dev Ekranda Kullanın!

Telefon ve dizüstü bilgisayarınızı kablosuz ya da USB Type-C üzerinden bağlayabildiğiniz yeni nesil bir monitörü inceliyoruz. Huawei Shop: https://bit.ly/3oh...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süredir Windows 11 (Insider) kullanıyorum. Windows 11 sadece görsel güncelleme değilmiş onu anladım. Şimdiden beğendim diyebilirim.

Kendi içinde çıkan bazı uygulamalarda da güncellenmiş. Mesela Saat uygulamasına pomodoro tarzı bir özellik gelmiş, artık ek bir program kurmaya pek gerek yok.

Fotoğraflar uygulaması ara yüzü güncellenmiş, ayrıca daha hızlı açılıyor. Mouse tekerleği ile yakınlaştırma yapabiliyorsunuz, sırf bunun için güncellenmemesine rağmen picasa kullanıyordum artık gerek kalmadı.
#Windows11

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • fatihmi @distanz

  store, xbox uygulamarı fln nasıl

  • Serdar @serdaracikyol

   Xbox Uygulamasında pek bir değişiklik göremedim. Store arayüz olarak baya güzel olmuş. Uyguama sayfasını daha derli toplu bir hale getirmişler ama şu güncellemeleri alma kısmı hala sıkıntılı gibi duruyor. Tabi insider kullandığımı tekrar belirtmekte fayda var. Nihai sürümde daha düzgün olabilir.

 • Koray @koraysuna

  Bende kurdum da şeyi anlamadım. Şimdi başkat tuşunun yanında arama çıbuğu var. Başlat çubuğuna yazdığım bir şey ile o mercek arama şeyi aynı gibi. Windows tuşuna bastığımda ise başlat geliyor. Diğerinin kısayolu yok mu o daha spotlight gibi duruyor. Bir şeyi yazsam tarayıcıyı açıyor.

  • Serdar @serdaracikyol

   Ben arama simgesini windows 10 kullanırken kapattım. Hiç bir işlevi yok gibi. Bütün aramalarımı başlat menüsünü açıp yapıyorum ben. Zaten yazmaya başlayınca aynı yer açılıyor. Ek bir kısayola ihtiyaç duymadım hiç.

 • kurtcuk @kurtcuk

  Outlookda yıllardır olan cevaplarken klavye yazmaması sorununu bu hafta düzelttiler daha. Outlook dediğim sistemin kendi mail appı. Kimse bana bu şirketin normal ve iyi olduğunu inandıramaz 🙂 lafım size değil bu arada çok kötü bir şirket cidden

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Son sürüm çıkmış anladığım kadarıyla. Insider programı ile vs. uğraşmadan internetten indiriyorum şimdi onu. Merak ettim kuracağım. Umarım mevcut düzenim bozulmaz.

Youtube, Premium kullananıcıları için video indirme özelliğini deniyor. Videoda indir seçeneği çıkıyor. İndirdikten sonra internetiniz kapalı bile olsa youtube.com'a girilebiliyor ve indirilen videolar izlenebiliyor. Güzel bir özellik olmuş, umarım kalıcı olur.
#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm

YouTube için Labs sayfası

Test aşamasındaki yeni özellikleri deneyin. Kullanıcı deneyimi araştırma çalışmalarımıza katılmak için kaydolun ve harcadığınız zamanın karşılığını alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dune'un Grafik Romanını yapmışlar. Ön sipariş ile 25TL diyor.

Dune Grafik Roman: 1. Kısım - Dune Frank Herbert

Dune Grafik Roman: 1. Kısım - Dune Frank Herbert’ın bilimkurgu romanı Dune’un kusursuz grafik roman uyarlaması: DUNE Grafik Roman, 1. Kısım Feodal bir uzak gele
BeğenFavori PaylaşYorum yap