Selamlar,
Elimdeki kulaklık bozuldu ve kafa üstü bir kulaklığa ihtiyacım var.
Steelseries Arctis 3 incehesap'ta 379₺ alacağım. Almadan önce size bir sormak istiyorum.
Bu ürün parasını hak eder mi veya başka bir öneriniz var mıdır?
Fazla bir bütçe sınırım yok. Parasını hak etmesi ve dayanıklılık önemli.
#teknoyardım #Kulaklıklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erdinç B. @erdincb

  Kulaklık konusunda bir uzmanlığım yok ama kablolu kulaklıklarımın hepsi kablosu yüzünden arıza çıkardı. Artık bu saatten sadece kablosuz alırım, gecikme sorunlarını hallettiler artık.

 • TwoCenk @twocenk

  Mikrofon lazım mı? Oyun veya müzik öncelikli mi? Dışarıda kullanılacak mı?

  • Fevzim @fevzim

   Mikrofonun önemi yok. Hep bilgisayar başında kullanılacak, bütçe sınırım yok dedim ama her işe ayrı kulaklık alamıyorum malesef, dolayısıyla oyun, müzik, film tüketeceğim. Müzik sıkıntı olmaz diye düşünüyorum çünkü pek bir kulağım yok.

  • TwoCenk @twocenk

   @fevzim Mikrofon olmayacaksa yarı açık formu ile Superlux HD668B var. Padleri kesinlikle rahat değil ama ileride güzel bir pad ile birlikte üst düzey kalite alabilirsiniz. Kanat yapılı kulaklık Audio Technica kullanmıştım, kafada unutup gittiğiniz türde oluyor. Onu biraz araştırabilirsiniz. Kablosu tak-çıkar olduğundan çok iyi olur. Benim önerim mutlaka kablosunu bulabileceğiniz, tak çıkar kulaklık alın. Kablo her şeyden önce hasar alıyor. Yok ben kabloya çok dikkat ederim, yüzde yüz kapalı bir kulaklık olsun derseniz Monoprice Retro kulaklığı var. Bu kulaklıkta superlux gibi padlerinin değiştirmeniz gereken türden. Bu iki kulaklık fiyat/performans odaklı kulaklıklar. Uzun süredir piyasadalar ortalamın üzerinde ses veri. Yok ben illahı Gaming Kulaklık alırım diyorsanız orada fiyatını hak edebilecek 3 mark/ürün var. Hyper X ve Cooler Master'ın kulaklıkları ses ve mikrofon olarak pek çok markadan iyiler. Logitech'in G-Pro ve Turtle Beach'in 1-2 modeli harici her işinizi görecek gaming kulaklık piyasada yok. Hyper X cloud serisini indirim zamanı 550-650 arasında bulabilirsiniz ama kendilerinin Alpha modelinde kablo tak çıkar oluyor. Yanında ses kartıyla gelmiyor. Cooler Master'ın ise MH-751 ve 752 ( aynı kulaklık, 752'de harici ses kartı var cloud 2 gibi ). Cloud Alpha ve CM MH-751 ikiside temelinde Takstar isimli bir firmanın ürünü. Yani "gaming" adı sadece yapıştırma, temelinde müzik ve ses odaklı bir kulaklık var. Her ikiside ortalama üzerinde ancak Cooler Master ses seviyesi daha iyi ve mikrofonu büyük ihtimal gaming adı altıyla çıkan en iyi mikrofon. Bununla beraber internetteki yorumlara göre Cooler Master'ın DJ tipi döner yapısı zamanla bozuluyor. Bunu da sizin araştırıp, karar vermeniz gerek. Harici ses kartının önemi olacak nokta genelde Laptoplar. Laptop kullanıyorsanız 10-20 liralıkta olsa harici bir USB ses kartı paraziti ve dip gürültüsünü azaltacaktır. Öyle bir kullanımda Hyper X ve Cooler Master'ın USB'li versiyonları daha çok işinize gelebilir.
   Superlux yarı açık olduğundan, mono price kablosu tak çıkar olmadığından dışarıda kullanıma pek uygun değiller. Bu gaming kulaklıklar o konuda daha iyi. Özellikle cooler master çok sade tasarıma sahip ama sorunlu sayılabilecek oynar driverlarını düşünmek gerek.
   Dışarıda kullanmam, ses kalitesi iyi olsun. Mikrofonu iş görsün diyorsanız 499₺ indirimli fiyatıyla : Sennheiser GSP300'ü öneririm. Büyük ihtimal bu fiyata daha iyisini bulamazsınız ondan bunun linkini hemen buraya koyuyorum: https://www.hepsiburada.com/sennheiser-gsp-300-oyuncu-kulakligi-p-HBV0000032LA4
   Fiyatı daha da yukarı çekmeden burada bırakıyorum uygun fiyata bulabilirseniz tam açık kulaklık olarak Audio Technica AD500X, Philips SHP9500 önerebilirim. Bassları genel olarak azdır, bass ağırlı müzik dinlemiyorsanız bunlarda üst seviyeye giriş diyebileceğim modeller. SHP9500 ile alakalı geçen günlerde ufak bir ilk izlenim yazdım. Open-Back kulaklık bakıyorsanız orayada bakabilirsiniz.
   Open-Back kulak kısaca, ses yalıtımı olmayan, sesi dışarı çıkaran ve dışarıdan ses alan bir form. Kapalı bir kutuda olmadığından kulaklıkta hoparlör etkisi yaratıyor ancak bunun karşılığında bass performansı ciddi oradan düşüyor.

   Superlux
   https://www.amazon.com/Superlux-HD668B-Dynamic-Semi-Open-Headphones/dp/B003JOETX8/ref=sr_1_1?keywords=superlux&qid=1579780293&sr=8-1 https://www.yonkamuzikmarket.com/superlux-hd6628b-studyo-izleme-kulaklik
   MonoPrice
   https://www.amazon.com/Monoprice-Headphones-Ultra-Comfortable-Perfect-Production/dp/B01M7Z0VKR/ref=sr_1_1?keywords=monoprice+retro&qid=1579780604&sr=8-1
   Hyperx ve Cooler Master
   https://www.itopya.com/kingston-hyperx-cloud-alpha-gaming-kulaklik/
   https://www.itopya.com/cooler-master-mh751-stereo-profesyonel-mikrofonlu-oyuncu-kulakligi-/

  • Fevzim @fevzim

   @twocenk Bu detaylı yorumunuz için teşekkür ederim.
   O kadar yazdığınızdan malesef ses konusundan iyi anlamadığım için şuraya geldim. Bu gsp300'ü bi arkadaşım bir kaç ay önce yine 500₺ civarına almıştı. Sanırım MG'nin son videosunda değindi piyasa fiyatı bu olsa gerek. İkiside jack ile bağlanıyorken 120₺ fazlayı hak eder mi?

  • TwoCenk @twocenk

   @fevzim 120₺ fazla olan model hangisi acaba? Gsp300 500₺ fiyatı fena değil ama 550 civarına cloud 2 oluyordu arada. USB ses kartı lazım ise ( özellikle laptop ve eski anakartlar için ) oda düşünülebilir. İkisinin de kablosunun çıkmaması beni düşündüren kısım.

  • Fevzim @fevzim

   @twocenk Benim bulduğum artis 3 380₺ 120₺ daha pahalı derken onu kastediyordum. Notebook olarak elimde MSI gl serisi ve Macbook var. Aslında bence de USB almak daha mantıklı ama fiyat çıktıkça çekincelerim başlıyor. Ne ses kalitesini anlayabileceğimi ne de nazik davranabileceğimi düşünmüyorum. Sen ne dersin Arstic 3 hakkında bilgin var mı?

  • TwoCenk @twocenk

   @fevzim 3 hakkında çok bilgim yama 5 ve 7 de konfor ve mikrofon çok kötü değildi. 7 Galiba wireless olduğundan 1-2 ayar yapılması gerekiyordu. 3 ve 5'te öyle sorun yoktur büyük ihtimal. Deneme fırsatınız varsa mağazalardan bakın, kulaklıkta ses kalitesi kadar önemli konfor. ( Yukarıda attığımda 30 dolarlık kulaklıklara 30-50 dolara arası pad alıyorlar. Sırf daha rahat olsun diye. )

  • Fevzim @fevzim

   @twocenk 485₺’ya mh751 aldım. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

  • TwoCenk @twocenk

   @fevzim hayırlı olsun. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevnirim. Bir de dediğim gibi DJ tipi döner mekanizmaya dikkat etmekte fayda var.

 • Otroligt @otroligt

  Cuma günü incehesap.com'da gaming geceleri başlıyor. Bence aceleniz yoksa yarın saat 17.00'da fiyatı tekrar kontrol edip öyle satın alın.

 • erhankoprulu @erhankoprulu

  2017 yılından beri Arctis 3 kullanıyorum, geçtiğimiz haftaya kadar bir sorun yaşatmadı geçen hafta kabloları artık benim hor kullanımıma dayanamadı neyse ki piyasada kabloları satılıyor yenisini aldım. Ses kalitesi beni tatmin ediyor, discord konuşmalarımda da kimse mikrofonundan şikayetçi değil. Onun dışında ben alırken kablolarının değişebilir olması cezbetmişti fakat kendine özel bir bağlantı birimi olduğu için sizi sadece steelseries marka kablolara mahkum ediyor bu biraz can sıkıcı.

Listeye bakın, fena olmuş 😀 Şahsen, Britney Spears'ı ve Taylor Swift'i sevdiğimi hiç gizlemedim ama listede daha fenaları var. Tarkan bile var 😀 #BirazMüzik

guilty pleasure songs // aka songs everybody actually loves

game channel: https://www.youtube.com/channel/UCp_Q_dma0B1ckDL39HRspQg instagram: http://www.instagram.com/maxkroel
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

2 gündür ufak ufak denemeler yapıyorum. Anca bitti sayılır. Denediklerimi yazayım.

- Çamaşır suyunda 10 dk kadar beklettim, kıvamlı olan yoğun çamaşır suyu da dahil ekstra sıcak su da ekledim. Sonuç olumsuz hiçbir şekilde beyazlatmadı.

- Saf ipa dediğimiz alkolde de beklettim ekstra sürttüm vs ama hiçbir şekilde işe yaramıyor.

- Mutfak yağ çözücü banyo için kireç şu bu çözen sıvırlarda da ekstra beklettim bunları tabi birde sıcak su içinde yapıyorum ki daha güzel işlesin ama işe yaramadı.

- Sıvı deterjan veya toz deterjanı da sıcak su da sulandırıp gene beklettim sürttüm ama hiçbir işe yaramıyor.

- Karbonat + limon + beyaz sirke, elma üzüm sirkesi dahil bunların kombinasyonları da dahil gene hiçbir işe yaramadı.

- Sentetik veya selülozik tiner olayı vardı. Düz tinerin içine atsaydım yapısını bozacaktı o yüzden atmadım ama ufak bölgesel uygulayıp sürttüm ancak gene de bir işe yaramıyor.

- Aklıma aseton geldi onla birde az sürttüm ama plastiğin yapısını değiştirip iyice matlaştırdı ancak sarılık gitmedi.

- Contact cleaner ile de denemiştim ama gene işe yaramıyor.

- Elimde birde balata temizleyici spreyden vardı onu da denedim olmuyor.

En son çare elimde dokunmatik ekranları yapıştırmak için aldığım UV ışıklı kutu ve Hidrojen peroksit vardı onu deneyecektim. Malum youtube olsun bu restore işi ile uğraşanlar olsun sararan plastiklerde baya baya sıfırlıyor öyle etkisi var. Bende ona güvenip denedim. Hidrojen peroksit içinde şeffaf kaba alıp onu da uv kutusunun içine koyup 1 saat kadar beklettim. Ancak sonuç gene hüsran beyazlamıyordu. Genelde bu işi yapanlar uv ışık değilde güneş ışığını öneriyordu. Bende apartmanın çatısına hazır hava da güneşliyken sabahtan hidrojen peroksitli suyun içinde duran kılıfı koydum. Yaklaşık 7 8 saatten fazla direkt güneşi gördü, ancak gene de hiçbir beyazlama emaresi dahi yoktu.

O yüzden biliyorum 3 liralık 5 liralık kılıfa bu kadar uğraşılır mı ? salak mısın hacı ? denileceğini ama maksat burada denemekti. Yoksa hani o kadar uğraşa malzemeye yazık günah. 😀 Youtube'da böyle kılıf beyazlatma videoları var ama hiçbir işe yaramıyor. Diş macunu falanda denedim bu arada, en son üstüne işedim öyle de bıraktım gene olmuyor gene olmuyor. Ne yapalım artık ? mazot bile döktüm yani inada binince bu iş gene yemedi. 😀 Sarılaşıyorsa kılıf fırlatın atın gitsin. 😀

Dün falan akışta soruluyordu, işte sararan kılıfa ne yapacaz nasıl...

Dün falan akışta soruluyordu, işte sararan kılıfa ne yapacaz nasıl beyazlar vs. vs. videolar paylaşılıyordu falan. Bende bugün denemelik 2 yıldır aktif
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 41

Dün falan akışta soruluyordu, işte sararan kılıfa ne yapacaz nasıl beyazlar vs. vs. videolar paylaşılıyordu falan. Bende bugün denemelik 2 yıldır aktif kullanılan şeffaf tpu kılıfı beyazlatma işini deneyeceğim. Bu işte kullanılacak malzemeleri sıralayayım.

- Çamaşır suyu ( klorak ya da işte kıvamlı domestos vs. )
- Çamaşır deterjanı
- Saf alkol
- Hidrojen peroksit ( oksijenli su )
- Sentetik ve selülozik tiner
- Sirke veya sirke + karbonat
- Sirke + karbonat + limon
- Bulaşık deterjanı sıvı ve kapsül olan
- Yağ sökücü sprey, banyo için olan kireçleri şey eden spreyler var asprin aspirex vs deniliyor onlarda dahil.

Dahada başka ne yapayım diye düşünüyorum ama aklıma gelmedi. Gelen olursa başka işkence türü falan onu da denerim. Ama ben bunu bir şekilde beyazlatırım, dahada beyazlamıyorsa zaten yakın çöpe de atın gitsin. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 35

James Donkey JD240 240GB SSD İncemesi

Bu yazımda son zamanlarda fiyat/performans dengesiyle dikkat çeken James Donkey markasının, JD240 modeli SSD diskini inceleyeceğim. Öncelikle markadan biraz bahsetmek istiyorum. James Donkey, Çin merkezli bir ekipman üreticisi. Genelde klavye, mouse gibi oyuncu ekipmanlarıyla biliniyor. Fakat monitör, SSD gibi farklı ürünlerine de rastlamak mümkün. James Donkey markasının Türkiye distribütörlüğünü İncehesap üstlenmiş durumda. Ürünler İncehesap üzerinden satılıyor ve ürünlerin garanti hizmetini de kendileri veriyor. SSD ürünlerinin 3 yıl birebir değişim garantisi bulunuyor.

James Donkey SSD’lerin 120GB, 240GB, 480GB ve 960GB’lık modelleri bulunuyor. Bunların haricinde sadece 240GB için geçerli olmak üzere bir adet Lite modeli bulunuyor. Fiyat olarak standart modele göre biraz daha uygun.

Tüm James Donkey SSD’lere şuradan ulaşabilirsiniz; https://www.incehesap.com/james-donkey_ssd-harddisk-fiyatlari/

Bu incelemeye konu olan disk şuan itibariyle(2 Şubat 2019) 220 liraya satılıyor. Aynı diskin Lite modeli ise şuan 200 lira. James Donkey aslında diğer markalara kıyasla fiyatıyla öne çıkıyor.


Teknik Özellikler

 • Kullanım: İstemci Kişisel Bilgisayarlar
 • Kapasite: 120GB, 240GB, 480GB, 960GB (1GB=1 Milyar bayt, IDEMA) *Kullanılabilir gerçek kapasite daha düşük olabilir (biçimlendirme, bölümleme, işletim sistemi, uygulamalar veya diğer etkenlere bağlı olarak)
 • Tip: 2,5 inç
 • Arabirim: SATA 6 Gb/saniye Arayüz; SATA 3 Gb/saniye ve SATA 1,5 Gb/saniye arayüz ile uyumludur
 • Boyut (GxYxD): 100 x 69,85 6,8 (mm)
 • Ağırlık: Maks. 66 g (1TB)
 • NAND Tipi: Samsung 32 katmanlı 3D V-NAND TLC veya eşdeğer
 • Denetleyici: Samsung MGX Denetleyici veya eşdeğer
 • Destekleyici Özellikler: TRIM (Gerekli OS Desteği), S.M.A.R.T
 • Data Güvenliği: AES 256 bit Tam Disk Şifreleme (FDE) , TCG/Opal v2.0, IEEE1667 (Şifreli sürücü)
 • Güvenilirlik (MTBF) ve TBW: 1.5 Milyon Saat / 120GB@54TBW , 240GB@108TBW , 480GB@216TBW , 960GB@432TBW
 • Güç Tüketimi: *Ortalama: 3,7W (1TB) *Maksimum: 4,4W (1TB) (Seri çekim) *Gerçek güç tüketimi, sistem donanımı ve yapılandırmasına bağlı olarak farklılık gösterebilir
 • Çalışma Sıcaklığı: Çalışırken; 0 - 70 °C , Çalışmazken; -40 - 85 °C
 • Sarsıntı: 1500 G ve 0,5 ms (Yarı Sinüs)

Kutu İçeriği ve Fiziksel Tasarım

Ürünün kutusundan sadece disk, kullanma kılavuzu ve garanti belgesi çıkıyor. Bunların haricinde herhangi bir kablo, aparat vs. bulunmuyor. Satın alırken bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Ürünün gövdesi tamamen plastikten üretilmiş ve oldukça hafif. Teknik özelliklerinde ağırlığı 66 gram olarak belirtilmiş. Diskin üzerinde standart olarak SATA çıkışı ve yan tarafında montaj için vida delikleri bulunuyor.

James Donkey SSD’ler, genelde Samsung’dan alışık olduğumuz 3D-Nand teknolojisiyle üretilmişler. Ayrıca distribütör ürün sayfasına “James Donkey, Samsung, Intel, Hynix, Micron, Silicon Motion, Phison, Spectek(By Micron) markalarından oluşan birinci kalite çip üreticileriyle partnerlik yapmakta ve sadece bu markaların çipsetlerini kullanmaktadır.” şeklinde bir not düşmüş. Fakat diski parçalayıp, kullanılan çipseti görme gibi bir şansım olmadığı için bu konuda daha fazla bir şey söyleyemiyorum.

Daha fazla uzatmadan test sonuçlarına geçelim…


CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark Benchmark Testleri

AS SSD Benchmark Okuma/Yazma Hızı ve IOPS Testleri

ATTO Disk Benchmark Testleri

SSD-Z Info ve Benchmark Testleri

Test sonuçlarına bakacak olursak iddia edilen performansı sağladığını söyleyebilirim. Özellikle CrystalDiskMark testlerinde, vadedilen değerlere yakın sonuçlar aldım. Tabi test metodlarına göre bu sonuçlar uygulamadan uygulamaya değişiklik gösterebiliyor.


Testleri Gerçekleştirdiğim Sistem:

 • Asus K53SC notebook
 • Intel Core i5 2430M işlemci
 • Nvidia GeForce GT520MX 1GB 64Bit ekran kartı
 • 8GB DDR3 1333MHz RAM bellek
 • Windows 10 Professional işletim sistemi

Artıları:

+ Fiyatı

+ Performansı

Eksileri:

- Yazılımı bulunmuyor


Sonuç olarak James Donkey marka SSD’lerin fiyat/performans olarak standart kullanıcılar için iyi bir alternatif olduğunu söyleyebilirim. Fiyat olarak çoğu markanın altında yer alıyor ve onların sunduğu okuma/yazma hızlarını da kullanıcılara birebir sunabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 23

KZ ZSN Pro Çift Sürücülü Kulaklık İncelemesi

Normalde ilk izlenim yazacaktım ama yazacağım incelemeye ilk izlenimden fazla bir şey ekleyemeyeceğim için direkt inceleme yazmaya karar verdim. İlerleyen günlerde fikirlerim değişirse üzerine eklerim.

 

 

 

 Teknik Özellikleri

 

 • Frekans Aralığı: 7Hz-40000Hz
 • Hassasiyet: 112dB
 • Empedans: 24Ω
 • Sürücüler: 1 adet Treble denge armatür sürücü (30095) , 1 adet dinamik bass sürücü
 • Sürücü: 10mm
 • Bağlantı: 3.5mm
 • Kablo: 1.2m, Mikrofon kontrollü çıkarılabilir-değiştirilebilir
 • Fonksiyonlar: HD Mikrofon, Şarkı Değiştirme, Çağrı Cevaplama

 

Kutu içeriği;

Kutudan üzerinde orta boy kulaklık uçları takılı kulaklıklar, mikrofonlu ve memory foam’lu örülmüş kablo, 3 çift (Küçük, orta, büyük.) yedek kulaklık ucu, kullanım kılavuzu vs. çıkıyor. Paketlemesi oldukça iyi ve yüksek kalite hissiyatı veriyor.

 

 

Boyutlar;

Kulaklık oldukça rahat ve ergonomik. Normalde sağ kulağımda orta boy kulaklık ucu, sol kulağımda küçük boy kulaklık ucu kullanıyorum, anca böyle rahat ediyorum. Ama bu kulaklığın orta boyu da sağ kulağıma büyük geldi. Ben de ikisine de küçük olan ucu taktım. Kulağıma çok rahat oturuyor ve kesinlikle düşme gibi bir durum söz konusu değil. Hybrid hd uzun süre kullanımda acıtıyordu ama 2 saattir aralıksız takılı ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

 

 

Ses;

Ses karakteristiği çok hoşuma gitti, bu paraya alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri kesinlikle budur. Bundan önce Xiaomi Hybrid HD kullanıyordum, Hybrid HD'den en az 2 kat daha iyi bir kulaklık. Sahnesi Hybrid HD'ye göre çok daha geniş ve hibrit özelliği çok daha fazla ön plana çıkıyor. Bass'ları oldukça derin ve yapaylıktan uzak; dinlemesi çok keyifli. Ama tiz sesler de bass'ın altında yok olup gitmiyor, çift sürücü olduğu için oldukça temiz ve duyulabiliyor. Genelde kadın vokal şarkılar dinlerim ve vokalleri daha önce bu kadar iyi duyduğumu sanmıyorum.

 

Ses şiddeti oldukça yüksek, Benjie K9S'in 30 birimlik ses göstergesinde 12'yi geçemiyorum. Aynı şekilde iPhone 6'da da kırmızı bölgeye geçemiyorum. Hybrid HD ile iPhone 6'da 3. kırmızıda dinliyordum.

 

İzolasyonu gayet iyi, Hybrid HD ile uzaktan yakından alakası yok. Sony XBA H1'de bu kadar iyi bir izolasyon vardı ama ZSN Pro’nun izolasyonu Xiaomi Hybrid HD’den kat kat iyidir. Ancak bu sizin duyduğunuz ses için geçerli. Yüksek seviyelerde dışarıya belli bir miktar ses veriyor. Çok çok yüksek sesli dinliyorsanız otobüs gibi ortamlarda sıkıntı yaratabilir; ki çok şiddetli dinlemenizi önermem, kendinize de zarar verir.

 

 

Sonuç;

Ses kalitesi gerçekten çok iyi. Sahnesi, sesin temizliği, dışarıdan gelen sesin izolasyonu, ergonomisi ve bass’ların doğal ve tatmin edici oluşu beni çok mutlu etti. 159 liralık bir kulaklığın bu kalitede bir ses vermesi gerçekten inanılmaz. Satın aldığım Hobijet mağazası da attığım mail'lere en kısa sürede cevap verdi ve kişisel önerilerde de bulundu. Aldığım gün kargoya verdi ancak kargonun hatasından dolayı bir gün geç ulaştı elime. "Geç olsun, güç olmasın." deyip yoluma devam ettim 😀 Bundan sonra alacağım ilk şey köpük kulaklık uçları olacak. Comply dışında bir marka bulamadım ama vakit bulduğumda tüm yorumlara bakıp Aliexpress’ten uygun bir ürün almayı düşünüyorum. Aldığım zaman tecrübem değişirse belirtirim.

 

Bu arada tek tuşlu olduğu için mikrofon tuşu iPhone’da da çalışıyor 😀 Müzik durdurup değiştirebiliyor. 

 

Görseller; (Bana ait değiller ama bendeki de mavi 😀 )

 

 

 

#kulaklık  #kz #zsnpro

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 78
 • Mustafa Özdemir @mustafa-ozdemir-2

  ZSN pro almayı düşünüyorum ama Kz ZS5 le Xiaomi pro hd 2 modelleri kafamı karıştırıyor genelde bas agırlıklı müzikler dinliyorum r&b hip hop trap vs. hangisini önerirsin? @emre64

 • Tolgahan Bozkurt Kavraz @tolgahan-bozkurt-kavraz

  Buradaki ve internetteki arastirmalarimla almaya karar verdim. Çin de ki malum siteden sipariş verdim. İnceleme için teşekkür ederim

 • J.Maharaja @j-maharaja

  Beyler ürün iyi hoş ama mikrofonlu ASLA ASLA ASLA! almayın çünkü malum parazit yapıyor sürekli bir tıslama sesi geliyor onun dışında ürün çok kullanışlı yüksek seste bir bozulma yok fakat tizler parlıyor midler azcık çatlıyor gibi geldi bana onun dışında yine alırım fakat ASLA mikrofonlusunu almam. Ha mikrofon nasıl bence çok iyi gayet memnun herkes elimi ağzıma götürmeden duyabiliyor dışarıda yaz gününde mesela. Ürün Ağustos 2019'da gelmişti 15-20tl vergi ödedim kargo ücretsizdi ali'den almıştım.

  • Emre @emre64

   Mikrofonlu ve mikrofonsuz kullandım, dediğiniz gibi bir parazit fark etmedim. 7 aydır kullanıyorum ürünü, birini ablama verdiğim için iki kere aldım. Kayıpsız kaynaklarla ortalama bir cihazda dinliyorum. Dediğiniz paraziti tanımlarsanız yardımcı olabilirim belki. Belki de sizin kullandığınız cihazlardan kaynaklanıyordur, ses aralığı çok geniş olduğu için diğer kulaklıklarda duyamadığınız sesleri duyabilirsiniz.

  • J.Maharaja @j-maharaja

   @emre64 Belkide onunla alakası vardır hocam Macbook mini'de kullanıyorum sanırım 2014 model. Fakat orta sese yaklaşınca inceden başlıyor o ses müzik dinlerken. Lakin evde ps4'ün koluna takıyorum gerçekten oyuncu kulaklıkları ile yarışır şekilde bir performansı var açıkçası o yönden hakkını yiyeymem birde laptop (Acer v17 nitro) ile dinliyorum onda çok duymadım sanırım o tıslamayı belkide tamamen mac ile alakalı. Çünkü telefonda (turkcell t60 😀 ) ve mp3'te (sansa clip zip) de duymadım. Düşündüm de evet Macbook mini ile alakalı olabilir ya 😀

  • Emre @emre64

   @j-maharaja Olabilir hocam, denemek lazım farklı cihazlarla 🙂 Ben de V17 Nitro serisinden bir laptop kullanıyorum, ses çalmadığı zaman arkada belli bir seviye deep sound oluyor ama müzik çalarken hiçbir sıkıntı yok.

  • J.Maharaja @j-maharaja

   @emre64 Bundan önce Brainwavz R1 kullanmıştım o basslarından ötürü sallanan bir kulaklık hele ki sansa clip zip ile kullanıldığında gerçekten kulak zarına zarar vermek isteyenler için bence birebir. Siz hangi kaynak ile kullanıyorsunuz ZSN Pro'u? Ve üstüne önerebileceğiniz bir kulaklık var mı denediğiniz ya da bildiğiniz? Ali'den olur tr'den olur farketmez yeter ki bilir kişiden bir öneri alayım. 🙂

  • Emre @emre64

   @j-maharaja Ben an itibariyle Benjie K9S, iPhone 6 ve dediğim gibi bir PC'de kullanıyorum. Bundan başka kulaklık ZSN PRO'nun üst modelleri olur, aynı fiyat aralığında çok fazla bir alternatif yok 🙂 Aliexpress'te farklı markalar var ama deneyimim olmadığı için doğru bir yönlendirme yapamam. Ama ZSN PRO fiyatına göre en tatmin edici kulaklıklardan biri, hatta en tatmin edicisi bile olabilir. Uzun süre kulaklık değiştirmeyi düşünmüyorum. Kolay kolay beğenen birisi değilim, çok farklı kulaklıklar da denedim ancak bana en uygun ses rengi bundaydı.

  • J.Maharaja @j-maharaja

   @emre64 Hm anladım tamamdır hocam teşekkürler ilginiz için. .)

  • Emre @emre64

   @j-maharaja Rica ederim 🙂

 • Mehmet Sert @mehmetsert0164

  bir kaç güne almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. zs5 modelini almak istiyorum ama zsn pro da çok önerilmiş. emin olamadım . belki bilginiz vardır. zs5 mi zsn pro mu. biri 4 diğeri 2 sürücülü ama pronun sürücü çapı 10 mm diğeri ise 8 mm. yorumunuza göre hareket edecem

  • Emre @emre64

   Benim bildiğim kadarıyla ZS5 daha üst bir model. Ancak ses farkı nasıldır bilmiyorum. ZSN PRO da çok iyi bir kulaklık ama ZS5'in sesini bilmediğim için yorum yapmam doğru olmaz 🙁