#CSGO yeni rekorum 🙂 (Ölüm maçı) Hyrdra only hs sağolsun 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir arkadaşım arabada değer kaybı davası açmak istiyor. 5 yaşından büyük arabalar için dava açılamıyor diyor. Bana mantıksız geldi. Bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi? #OtoSeyir #değerkaybıdavası

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ohaaaa. Bu sefer olmuş. #NBALIVE18

Türkçe NBA LIVE 18 DEMO #1 | BAŞLIYORUZ (Giriş, İlk Drew League Maçı)

ÜCRETSİZ ABONE OLUN :) ► https://bit.ly/AlperBicen Merhaba basketbol severler! NBA Live 18 demosunu Türkçe şekilde sizlere sunuyorum, ilk bölümde giriş ekran...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Grip Aşısının İşe Yararlılığıyla İlgili Tereddütleri Olanların...

Grip aşısıyla ilgili hala birçok tartışma yaşanırken Sözlük'ün kurucusu "ssg"den şüpheleri sıfırlayacak bir yazı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Krycek @krycek

  grip aşısı yaptırdıktan sonraki gün grip olduğum için 10 sene önce bıraktım. 🙂

 • JohnSmith @johnsmith

  İşe yaramak ve zararlı olmak çok farklı kavramlar. İşe yaramıyorsa verdiğiniz para boşa gider, en fazla grip olursunuz. Ama zararlıysa her türlü hastalık, nörolojik bozukluk vs. bekleyeceksin.

  Eğer benden başka herkes (ya da ne kadar fazla kişi) aşı olursa, ve aşı işe yarıyorsa, salgın falan olmaz, bana da bulaşmaz. O zaman aşının zararlı olup olmaması beni ilgilendirmez çünkü ben aşı olmamış oluyorum.

  Sonuç: Ey millet! Aşı olun! İyi birşey (benim için 🙂 ).

  • kman @kman

   Herkes benden başkası aşı olursa bana birşey olmaz dediği zaman da bütün herkes çocuk felcinden ölür. Kızamık için kitle bağışıklığının etkili olması için gereken aşılanma oranı %95 civarında. Fransa’da bu oran 2008 yılında %89a düştüğünde bir önceki yıl tüm ülkede görünen kızamık vakası sayısı sadece kırkken 2011 yılına gelindiğine görülen vaka sayısı yıllık 15.000’e çıkıyor, 6 kişi de hastalıktan ölüyor.

   Aşı işinin eğeri, aması, fakatı yok ne yazık ki, salgın hastalıklar her an kapıda bekliyor. Toplumu bu konuda yanlış bilgilendirenler de bütün insanlığa çok büyük kötülük ediyor.

  • JohnSmith @johnsmith

   @kman evet doğru o nedenle ben de herkese aşı olmalarını öneriyorum. Umarım yaptığım espri yanlış anlaşılıp bir salgına yol açmam.

 • Deniz Etkin @denizetkin

  Eğer yaptığınız iş kritk öneme haizse yani gripten dolayı 2 gün işe gitmemen ya da performansın düşmesi ciddi maddi manevi kayıplara yol açıyorsa grip aşısı olmalısın. Risk grubundaysan (çocuk, yaşlı b) grip aşısı olmalısın.

 • Muhammed Yıldız @mmyildizz

  grip aşısı işe yarama ihtimali düşük aşılardandır çünkü grip bakterisi periyodik olarak evrim geçirir ve grip bakterileri aşıya karşı direnç kazanır o yüzden her yıl grip aşısı güncellenir ama yıl içinde bile olduğunuz grip aşısı etkisiz hale gelebilir. zararı tartışılırneredeyse her ilacın ve aşının zararları vardır bunun boyutu ne kadar olur bunu tartışmak önemli.

Dün #csgo Uçan Gözcü’de 1900 saati olan wh ve aim hilesi olan birisi denk geldi. Raporladık ama 1900 saat ban yemediyse daha da ban yemez.

Not: Oyun 16 tl.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Arkadaşlar arkadaşımın iPhone 5 inde Facebook güncellemesi yaptıktan sonra sık sık kapanmaya başladı. Eski sürüme nasıl dönebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Teyzem facebook’ta yanlışlıkla tıklamış ve 1. fotoğraftaki yazı çıkmış. İptal etmeye çalıştığımda ise 2. fotoğraftaki gibi bir şey görünüyor. Daha önceden başına gelmiş birileri var mı? Ne yapmalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap