iPhone 6S getting iOS 14 is like the Galaxy S6 getting Android 11. Imagine...

iOS 14 is going to land on a very old iPhone. Meanwhile, Android 11 will land on a handful of phones in 2020. Maybe.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • skaplan @sedatkaplan

  Güncellemeler ile sadece güvenlik açıkları giderilmiyor. İos cephesinde güncelleme ile geliştiricilere yeni api ler açılıyor. Bu bakımdan geçmişe verilmesi önemli. Son yıllarda biraz hızlansada apple bey planlı ve yavaş dönüşen bir firma. Google çıkartınca tutmuyor apple çıkartınca fanboylar hemen alıyor diyenlere bir minik not. Olası apple glass da kullanılacak arkit v4.0 duyuruldu. Adamlar 3 yıldır geliştiricilere araç veriyor ondan sonra ürün çıkıyor. Apple cephesinde WWDC yi bütün editörlerin takip etmesi lazım.

  Birazda editörlerimizi eleştirelim. Wwdc izleyip saat 12 de canlı yayın açtınız. Acaba böyle mi olacak şöyle mi olacak diye fikir yürüttünüz. İlk oturum marketingdir. Teknoseyir canlı yayın açtığında esas ayrıntıların netleştiği ayrıntılı açıklandığı ikinci oturum başlamıştı. Ya sekizde simültane yapacaktınız ya da 12 de bitecek gibi bir canlı yayın açacaktınız.

  Özetle WWDC tüm hızıyla devam ediyor. Her gün toplu şekilde videolar yükleniyor. Developerler çok memnun gözüküyor yeni formattan. O seviyede aska olmasam bile geliştiricilere sunulan apileri görmek açısından ilgimi çeken videoları izliyorum. Her api olası bir mükemmel uygulamanın imkanı aynı zamanda.

  Bu arada google cephesinde de benzeri var bunun türkiyedeki editörler onu da takip etmiyor. Teknoloji sıkışınca yazılım genişler. Teknoloji sıkıştı yazılımla ilgilenmek sadece kod yazmak değil. Ama iyi bir editörler incelediği platformun imkanlarını bilmeli.

Apple'ı kimse böyle tanımıyor | ARM'ı kurdu, dünyayı değiştirdi

Apple'ı seven de var sevmeyen de ama bu videoyu izledikten sonra markaya mesafeli bakan herkesin daha fazla saygı duyacağını düşünüyorum. Günlerce süren araş...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18

@ugury @gamsizm buralarda yok ama 🙂 @leventp
#Oyun
http://www.beytulhikme.org/DergiTamDetay.aspx?ID=1513&Detay=Ozet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu iş Avrupada olsa millet ayağa kalkar 🤣
https://readhacker.news/s/4pzWH

Britain gave Palantir access to sensitive medical records of Covid-19 patients...

Peter Thiel's Palantir was given access to NHS patient records that contain citizen's contact details, gender, race, religion, occupation, physical and mental health condition, as well as past...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple wwdc de gözlük tanıtabilir. Ezberden tutmaz diyenlere bir minik bilgi verelim. Augmented reality uygulama geliştirmek için çıkarılan ARKit versiyon 3.5 de ve ilk haziran 2017 de çıktı. geliştiriciler o zamandan beri kullanıyor ve ar uygulama geliştiriyorlar. Tutmama ihtimali var mı elbette var. Ama yazılımsal olarak altı dolu geliyor. Hatta bildiğimiz apple bir yıl daha bekletir bunu. Kamera yerine mini lidar kullanma ihtimali yüksek

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#fare #logitech
Logitech mx anywhere 2 kullanıyorum. Faremde double clicking sorunu vardı. Arattım internette meğer epey yaygınmış. Ton yüküyle para verip düzgün bir fare alıyorsun iki yıla kalmadan satış koyuyor. 25 yıldır çevre birimlerine iyi para göm en az 2 veya 3 bilgisayar döngüsünde kullanırsın tezim çökmüştür. Bu seviyede kaliteli olduğunu iddia eden başka bluetooth fare öneriniz varsa alabilirim. Logitech hariç. Appleın saçma faresi de hariç ergonomik gelmiyor bana. Aldım hediye ettim hemen. Tavsiyelerinizi bekliyorum Bluetooth ve mac uyumlu fonksiyon tuşu olsun en azından 3 tane iki ses bir masaüstü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonra vay efendim neden apple fan boyluğu yapıyorsunuz diyorlar. Böyle bir rezillik olabilir mi??
%20 fark deniyor ki. %5 bile olmaması lazım. Bu paraya alınan telefonda. Teknoseyir bu telefonu inceledi mi?

https://www.youtube.com/watch?v=PzM84EqMRwI

Samsung'da işlemci krizi çıktı | Peki ama neden, neler oluyor ?

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung, kullanıcısından hissedarına kadar neredeyse kimsenin mutlu olmadığı bir süreçten geçiyor. Uzun yılla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • huseyin/azuren @hegemen

  3. Samsung u kullanıyorum.Ne kullandınızı bilerek alın.
  Exynos un sd den düşük olması ilk değilki.
  Her zaman tutturamıyorlar,çok normal.
  En azından sonradan düşürmüyor program işe direk düşük geliyor 🤣😂

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Vay efendim neden Apple fan boyluğu yapıyorsunuz? Android'de başka bir çok seçenek var, Samsung'u beğenmezseniz başka şey alınır, fanboyluğa bahane çıkmaz buradan.

 • sawgent @sawgent

  Dünyanın başka başka uçlarındaki başka başka teknolojik imkanlarla üretilmiş başka başka ellerden geçmiş başka başka mühendislerce tasarlanmış iki işlemci için "%5 bile fark olmaması gerekli" demek polyannacılıktır. Buradaki mesele satan adam bunu söylüyor mu ve alan bunu bilerek mi alıyor olmalıdır. Çünkü aradaki performans yada diğer farkları bir kenara koyun Samsung'un da ekstra maliyet ile başka işlemci kullanmaktan hoşnut olduğunu sanmam. Devasa fabrikalarını ve yatırımlarını da bir kenara itip komple Snapdragon'a geçeceğini sanmam.

  Ayrıca başka bir markanın kötü yaptığı işler diğerlerinin fanboyu olmayı gerektirmez. Bu tarz söylemleri fanboy kavramını normalleştirme çabaları olarak görüyorum. Hiçbirisi kusursuz olmadığı gibi aynı zamanda müşterisini imkanları dahilinde sömürmeye çalıştığı için fanboy olmaya gerek yok. Bunu Apple mağazalarında satılan basit USB kablo fiyatlarından da net olarak görebilirsiniz.

  Qualcomm ve Samsung Mobile profesyonel insanlar tarafından yönetilen devasa firmalar ve aralarında sıkı bir ilişki var. Olay S20'nin birisi daha yavaş çalışıyordan çok daha öte. Zira Snapdragon bir çok orta seviye Samsung modelinde de kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor. Aynı zamanda Samsung fabrikalarında Snapdragon işlemci üretiliyor. Pazarlama hedefleri bir çok stratejiyi belirleyen unsur oluyor. Örnekleyecek olursak; yapılan planlama doğrultusunda Amerika ve Çin'de satılacak 5 milyon Snapdragon S20, Avrupa'da satılacak 500 bin tane Exynos S20'ye tercih edilebilir.

 • skaplan @sedatkaplan

  Bundan dolayı apple kullanıyorum gibi bir mana çıkmış. Öyle bir şey yok. Yanlış anlaşılma olmasın. Samsung veya android bir cihaz ile ilgili bu tarz bir haber paylaşılınca hemen fanboy deniliyor. Ondan belirttim. Milletin sorgulamasına kalmadan apple ekosisteminde olduğumu ifade ettim açıkça. Yoksa donanım kalitesizliğinde apple da az değildir.