Adam 4 telefonu inceliyor yüzeysel bir şekilde belki. Marka ve modellere ve sonuçlara takılmayın hatta önemsemeyin de. Ama kamera incelemesini nasıl yaptığına bakın sadece. Bu arada shortcuts eski adıyla workflow un önemini farketmiş ayrıyeten öpecem onu demiş. Shortcut reddit abone sayısı 40000 e vardı. Neyse kralsın iphonedo. MacBook thermal throttle mevzusunda yaptığı cinlikle bütün amerikan youtuberların takdirini kazandı. Hayatta herşey para değil. Neyse kamera incelerken neler yapmış izleyin lütfen.

@gamsizm @hkellecioglu

https://youtu.be/y25mclZBr0k

iPhone Xs Max ve Xs — Derinlemesine İnceleme, Note 9 ve iPhone X İle...

Karşınızda iPhone Xs Max ve Xs' m derinlemesine incelemesi, kutu açılışı ve karşılaştırmaları. #iPhoneXsMax #iPhoneXs #Apple 🇹🇷iPhonedoTR // Türkçe 🎥YouTube:...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ios12 #iphone #Apple #akış
11'de fırçayı yediler. 12 de 12 beta çıktı. yağ gibi akıyor iPhone 6 (4 yıl önceki cihaz). Kestirmeleri daha önce de kullanıyordum şimdi resmen sisteme entegre olmuş harikalar yaratıyor. pythonista ile Python kodlarını çalıştırıyordum. Scriptable ile de javascript işlerini halleniyorum ve bunları entegre edebiliyorum. MacOS daki automator ın ötesine geçti.

Apple resmen özelleştirme ve fonksiyon istiyordunuz alın oynayın dedi. macstories deki italyan editör epey yoğun kullanıyor postlarını merak edenler okuyabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#apple #iPhone #akış
xr fiyat ve amiral gemisi ile aynı işlemciyr sahip olarak android piyasasına kancayı resmen attı. Lansmanda iki defa vurgulandı. A12 bionic işlemci test sonuçları geldi.
Lansmandan önce tek merak ettiğim işlemci idi. Yine beklenmedik artış oldu. İkinci el piyasasını ciddiye almak lazım. Herkes alıyor editörler hariç. Apple bile alıyor. Cep telefonu piyasası özellik olarak doyuma ulaştı. Kamera yok iken kamera konmuyor kamera iyileşiyor gibi. Ondan dolayı fanboylar fıstık gibi note 9 u beğenmediler. Yenilik de yrnilik dediler vaktinin yüzde 90 ouun ve sosyal medyada geçiyorsa ne yapacan yeniliği.

Gelelim başlangıçtaki olaya bu işlemcinin önceki modeli 845 i geçiyordu. Dediğim şeyleri yavaş yavaş göreceksiniz iki yıldır inatla yazıyorum bizim gibi ülkelerde geçmiş yıl amiral gemilere yönelme olacak ve apple oraya 3 yıldır mayın döşüyor. Tek rakip Çin. Tabiki de benim gibi iphone 6 ile mutlu olan (kurlardan önce de geçerli idi bu) kişiler için önğmüzdeki sene için alacağımız herhangi bir iphone 3 yıl eski bile olsa canavar gibi olacak. Telefonlarınızı en az 4 yıl kullanmaya alışmalısınız. Ve emin olun zor değil. Size dayatılanlara muhtaç değilsiniz. 25 yıldır bilgisayar kullanıyorum oyun ile aram pek olmadı hiçbir bilgisayarımı donanımsal yetersizlikten değiştirmedim. Ya bozuldu yada ekonomik bir fırsat veya tehlike görünce yükselttim.

https://www.igen.fr/iphone/2018/07/premier-benchmark-dun-mysterieux-iphone-2018-dote-de-4-go-de-ram-104545

Premier benchmark d’un mystérieux iPhone 2018 doté de 4 Go de RAM

Le cru 2018 de l’iPhone commence à se faire remarquer en maquettes, pour en apprécier le design… du moins si on prête quelque crédit à ces fuites. En voici une autre, qui cette fois permet...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #inceleme #huawei

Tek kelime ile bravo. Sadece kendisine anlatılanları slaytları okumuyor. Yorum katıyor.

Ray tracing algı bombardımanından sonra tüm dünyadaki editörler anlatılanları sanki daha önce biliyorlarmış gibi anlattılar çok komik ve eğlenceli bir dönemdi benim açımdan. Şimdi de oyun incelemelerinde kullanacakları üç beş cümle daha çıktı.

Neyse erdi süreci bildiği için yorum yapıyor. Ve kendisine satılanı aktarıyor ama sonunda ve aralarda eleştirilerini ve tehlikeleri sıralıyor.

https://youtu.be/xvjv03B2JFI

Huawei Kirin 980 analizi: Yeni nesil mobil işlemci

Huawei yeni nesil akıllı telefonlarında kullanacağı mobil işlemcisini tanıttı. Kirin 980 olarak isimlendirilen mobil işlemci, önce Mate 20 Pro ardından da P3...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
sedatkaplan paylaştı.

Erdi Özüağ' a büyük saygı duyuyorum. Her videosu ayrı güzel ve bilgi dolu. Şu son kirin 980 incelemesi enfes.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

#akış #inceleme #oyun #Nfl #dertleşme
Az önce kurallarını bilmeden nfl inceleyen bir youtubera denk geldim. Adama incelensin diye gönderilmiş yani işi bu. Önceki versiyonlarını da oynamamış hiçbir fikri yok. Övüyor eleştiriyor genç arkadaşımız.

Bu ergenlerdeki bilmiş tavrı oynama becerisine hayranım. Bir de 40 ını geçmeden peh peh peh eskiden diyen boş teneke tayfa var ayrı bir mevzu. Kırka merdiven dayıyan birisi olarak genç nesil bizi işimizden eder diye hiçbir endişem yok. Bilmeden konuşma, ukalalık ve tetbiyesizlik had safhada. Ve eğitimci olarak söylüyorum bu ve benzeri birçok sorun eğitim kurumlarında çözülmez. Ailelerin terbiye etme yükünü ihale etme tavrı, ve anne baba edepsizliğini, cahilliğini ve yetersizliğini okullara ihale etmeyin lütfen. Üslubumdaki sertlikte sultanahmette bir restoranda kolej öğrencisi olan 8 liseli ergenin bağırarak gülüşmeleri ve etrafı rahatsız etmeleri de var. Uyarınca da bozuluyorlar. Paran var, iyi okullara gidiyorsun, r leri yutarak saçma cıvık bir aksanla konuşuyorsun ki bunu modernlik zannediyorsun. Ama 16 17 yaşında bir yerde nasıl yemek yenir bilmiyorlar. Eğitim sistemi kreşleri bahane edip bu ailelerden çocukları 4 veya 5 yaşında almasa bu anne babalar daha da gerzek bir nesil yetiştirecek. Neyse nerden nereye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Şimdi bir de bunların yetiştirecekleri çocukları düşünün 🙂

  • sedatkaplan @sedatkaplan

   Çözüm basit atacaksın mekandan. Hiç kızılmamış pamukda yetiştirilen fasulye gibi bir nesil. Ödevlerine olmamış şu şekilde bir daha yap dediğimde depresyon eşiğine gelen öğrenciler var.

  • Rasko @rasko

   @sedatkaplan Aslında söylenecek çok şey var ama ben bu durumun asıl sebebinin sosyal medya olduğuna inanıyorum. Bir tarafına acı biber sokmak gibi türlü türlü hareketlerle şöhret ve para kazanmış şaklabanlarla dolu bir internet ve bunları rol model alan çocuklar, gençler...
   Bu şaklanbanlar eskiden de vardı ama kendilerini pazarlayabildikleri bir platform yoktu.

  • Orcun @orcun

   @sedatkaplan Eskiden dayak vardı ne güzeldi ya çat diye suratına geçiriyordu öğretmen, alıyordu kocaman tahta cetvelini baam diye avucuna koyuyordu. Dersi böldün işte konuştun kudurdun vs. vs. vs. kulağından bir kapardı kıstırırdı böyle alır dışarı atardı. '' Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir '' değil mi ? çok doğru. E aile yüz vermiş çocuk olmuş padişah zaten o sana okulda birde dayılanıyor abidik kubidik sebepler sunuyor falan dayak eskisi gibi olsa gene en azından biraz edep öğretilirdi. Ama işte aile de iş olmayınca o da olmaz.

 • Orcun @orcun

  Hep söylüyorum bazıları kabullenmiyor ama eğitim ailede başlar. Okul evet tamamlar destekler ama ilk eğitim her zaman ailededir. Şükür beni şahsım için konuşursam güzel yetiştirdiler. Öyle büyüklerime karşı ses yükseltme, saygısızlık yapma, küfürlü konuşma, misafirlikte ayak ayak üstüne atmalar şu bu tavırlarım yok. Giyimim bile düzgündür öyle parmak arası terlik giymem, ya abicim yazlık yerde misin sen ? şehrin göbeğindesin sanki bakkala ekmek almaya çıkmış, yemek yemeğe gidiyorsun parmak arası terlik ne ya ? ayaklar pislik içinde birde bu adamın şimdi kendine saygısı olmadığından seni de düşünmez topluma göre de hareket etmez. Bacaklar kıllı pislik içinde herifte bir şort var aman allahım baksırla çıkmış. Ya eyvallah didimde marmariste plajın dibinde gez tatil yeri de arkadaş senin restoranda ne işin var ? hani insanın biraz kendisine saygısı olur öyle değil mi ? o da yok bitti. Ya biraz adam olun edep öğrenin terbiye öğrenin yeter insan olun ya rahat olacaklar diye donsuz çıkacaklar artık sokağa.

  Ben en basiti yemeğe nereye gidiyorsam kuralları da biliyorum ona göre oturup beyefendi gibi yiyorum. Ha yeri geliyor pizzayı komple elle de yiyorsun, yada balığı ? oturup şimdi hamsiyi sardalyayı bıçakla çatalla yiyemem. Ama işte bunlar çevreme göre gittiğim yere göre değişiyor. Gitmişsin kız arkadaşına yemeğe falan mekan güzel hani pahallı değil ama hoş, hafif meyhane gibi ortam rahat kimsenin kimseye rahatsızlığı yok müzik sesi kısık vs. garson ile konuşman gelen yemeği elle değilde adam gibi çatalla bıçakla yemen, arada ağzını yüzünü peçete ile silmen bunlar önemli şeyler ve ekstra kendin tamam eğleniyor olabilirsin ama başkasını rahatsız etmeye hakkın yok, o telefonlar yüzünden kişisel jammer alacağım yani o noktaya geldim artık, ya yemek yiyorsun be ormandan mı geldin ? bağıra bağıra konuşmalar 10 dk 15 dk falan aile sırları onun bunun bilmemnesi vs. vs. bencillik falan hat safhada nirvanasında yaşanıyor, bunları bilmen lazım işte onu da sana ailen öğretir, okul öğretmez.

#akış #Apple #iPhone
12 eylüldeki iPhone lansmanında teknoloji takipçisi olarak merak ettiğim en önemli etken yeni işlemcinin ne kadar ilerleyeceği olacak. 2 yıldır kimilerine göre gereksiz ve şaşırtıcı yükseltmeler yaptılar. Ramleri de ihtiyacın ötesinde büyütüyorlar.

Bunları yurtdışı editörlerin yorumları donanım ihtiyacı görece az olan bir işletim sistemi olmasına rağmen note 9 puanları geçen senenin iPhoneları ile kafa kafaya.

Gelelim sonuca, Son iki telefonum iPhone ondan önceki iki android ondan önceki Blackberry ondan önceki Symbian idi. Telefonlarımı sonuna kadar kullanırım ömrü yettiğince. Hiç sıfır iPhone almadım almamda. Şimdiki telefonum iPhone 6 bir batarya değişimi ile ve yeni iOS sayesinde bir buçuk yıl daha ömrü var kırılmaz etmez ise.

Teknoloji bütçemi bilgisayara ayırmayı tercih ediyorum. Güçlü işlemciler ile iPhone ciddi manada ikinci el ve geçmiş yıl kapalı kutu piyasasını domine ediyor. Misal iPhone 6 öncesi ve sonrasına göz attığımızda işlemci olarak düşük performanslı bir telefona ama iPhone 7 ler ile birlikte sürekli sıçramalar benim gibi insanları mutlu ediyor. iPhone 8 veya X iki yıl sonra almayı düşündüğüm telefon açıkçası. o bakımdan düşüncem benim gibi kullanıcılar ve Büyük android üreticilerin gözü yeni iPhone un emojisinde falan değil işlemcisinde olacak.

Bir diğer mevzu ise lansmanda kaç defa AR ifadesinin geçmesi merak edilecek. Eğer AR şiddetini arttırırlarsa bilinki Apple akıllı gözlüğün piyasaya çıkmasına az kaldı. Apple söz konusu olunca az kaldı ortalama 2 yıl oluyor 🙂 iOS geliştiricilere ARKit 2'de geldi. Telefonlardaki ar uygulamalar gözlüklere de geçebilir.

Apple Hantal bir firma ekosisteme bir ürün daha sokuyor. Tabi ilk değil diyenler çıkacaktır illa ki. Doğru Apple'ın hiçbir ürünü ilk değil zaten. Bu da zaten ilk olmanın önemsizliğini ortaya koyuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Koray Suna @koraysuna

  İphone 8'i iki sene sonra alman çok mantıksız olacaktır. Çünkü takoz gibi kalacak yeni çıkanlarda neredeyse çerçeve kalmadı o biraz demode olacak ancak 3. yaşındaki iphone X'i aldığında bile hala modern gözükecek.

  Bende de 6s var dün pil değişiminden aldım ios 12 beta'yı da yükledim çok çok iyi oldu telefon ne donma ne de takılma var şuan şarjı da bitmiyor resmen. Dediğin gibi kırılmaz ise en az 1,5 sene daha götürür zaten 2 yıla yakın zamandır kullanıyorum hızından hiç bir şey kaybetmedi telefon hele de şuan ilk günkü gibi cihaz.

  İkinci el temiz almak bana da mantıklı geliyor sıfır almak için o parayı vermek değmiyor gerçekten telefona. Aldığım zamanlar 3300 tl idi gerçi şimdi yine öyleyse arkadaş borcunu ödiyemediğinden dolayı 2000 tl peşine almıştım 64 gb olan modeliydi. 3 aylık cihazdı o zamanda sıfır gibiydi hiç sorun da çıkarmadı sadece pil eskidi işte onu değiştirdim tekrardan kendine geldi. Yani temiz ve güvenilir bir yerden bulununca paşa paşa kullanılıyor.

  • sedatkaplan @sedatkaplan

   haklı olabilirsiniz ama ben çerçevesi ince veya full çerçeve cihazları çok tercih etmiyorum. işlem gücü önemli ki x, 8 ve 8 plus işlemcisi aynı veya çok yakın ve Ar yetenekleri önemli benim için. zaten uzun süreli kullanım önceliğim olduğu için en estetik cihazın bile görünüşünü kılıf ile bozuyorum 🙂

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  ürünlerden çok sunum şekillerini merak ettim yıllarca...

 • uçuştakipilot @ucustakipilot

  6 iyi bir tercih değil. Apple'in hep s ve ona tekabül eden ürünleri alınmalı. 8 de yine onlar içersinde.

#apple #ikinciel #akış
2016 13'' MacBook Pro mu 15'' e ve/veya güncel versiyonlara yükseltmeyi düşünüyorum. İstanbul'da takas işlerini düzgün yapan (elimizdeki ürünü hak ettiği fiyata satıp, bozuk olmayan ürün satan) yerleri Istanbul'u bilen arkadaşlar paylaşırsa memnun olurum. Eylül 2 - 9 arası istanbuldayım. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Not: Sahibinden'de birçok firma ile yazıştım ama bunu tecrübe etmiş arkadaşların yorumları daha faydalı olur.

Lütfen paylaşın.

@gamsizm @hkellecioglu ilgilenebilecek arkadaşlara mention yapabilirseniz memnun olurum. veya tavsiye ettiğiniz dükkanlar varsa ismini bile yazsanız çok makbule geçer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

#akış #googledrive #iCloudDrive #iOS #Android #Apple #Samsung
Bir arkadaşla Google drive'ın iCloud Drive dan daha iyi olmasından hareketle yaptığımız karşılıklı fikir alış verişi yine genel mobil işletim sistemleri yol haritası analizene döndü paylaşayım dedim.

Ama işte editörlerimize anlatmaya çalıştığımız kullanıcı deneyiminin hassaslığı bu apple tarafında. Zamanında iyi yapamadı şimdi iyi yapıyor mevzusu değil bu işler (mevzu ilk çıktığında iCloud Drive ın kötü olması nedeniyle kullanmamayı düşündüğümü belirtmiştim.). ZAMANINDA İYİ YAPAMAMAYI İÇİNE SİNDİRME yönetimsel sıkıntıların göstergesi. iOS 11 de yedikleri fırçadan sonra bir sürü kalite mühendisi istihdam ettiler. Ve iOS 12 wwdc de görüldüğü gibi (wwdc 2108 iOS 12 sunumu ilk anlatılan değişiklik) sadece performans ve hata giderme odaklı oldu ve beta sürecini de ondan bu kadar uzattılar. hatta wwdc 2018 de iOS 12 tanıtımını 2013 de çıkan telefonlara kadar destek verip, kendi sitelerinde performans artış değerlerini 2014 iPhone 6 plus üzerinden veriyorlar. https://www.apple.com/ios/ios-12-preview/

Bu bahsettiğimiz şeyler iOS android veya tersine geçiş oranlarında ortaya çıkıyor. 2 yıldır beklenenin üstünde hatta kimilerine göre gereksiz işlemci hızı arttırmalarında ki sebepler bunlar. note 9 şu anda iPhone 8 plus ve X ile kafa kafaya. Yani amirallerde bir yıl geriden geliyor Samsung. Bu çok büyük sıkıntı Apple kendi mobil işlemcisini üreterek de pazarda farklı bir enstrüman eline geçirdi. Şimdi en kral android bile 845'e mahkum. yeni pazarı Snapdragon belirliyor veya exynos (yazım hatası olabilir. Ama samsungda bunda 845 i geçmiyor yoksa infial olur aynı modelde farklı donanım)

Peki bu tek başına önemli mi değil. Ama bizim açımızdan veya telefona alacaklar açısından tablo şu Note 9 fiyatının yeni iphonelar ile değil iPhone 8 ve plus ve X (Bunların işlemcileri aynı performansı veriyor https://www.iphonebenchmark.net/cpumark_chart.html ) ile karşılaştırılması lazım. Şimdiden apple esasında sadece performans ve işlemci ve grafik birimi özelliklerinde Samsungdan ucuz telefonlar çıkarmaya başladı. Bu çok atlanılan bir durum. Ve telefonlara 5 yıl güncelleme geliyor. Ve mevzu sadece güvenlik değil yeni özellikler de geliyor. Ondan şu anda iPhone 6 dan memnunum ve bir pil değişimi ile 2 yıl daha kullanmayı düşünüyorum. Ki swift de yazdığım uygulamaları bu telefonda deniyorum. Ve sıkıntı yok şimdilik.

Yani iphonelar (işin bu noktaya geldiğine inanamıyorum) fiyat olarak da mantıklı bir seçenek oldu amiral gemiler açısından. Şu anda Sony samsung htc lg falan değil iPhone rakipleri, editörlerin atladığı ve takip etmediği çin işi telefonlar. Ne yazık ki android ekosistemindeki telefon pazarının da nereye kaydığını okuyamıyorlar. Kelli felli ABD teknoloji siteleri mi oppo one plus gibi ürünlerin lansmanlarını takip ediyor. Çünkü amiraller kimse farketmese de dolar olarak da fiyat arttırdılar. Biz fiyatlar genel seviyesine sadece kur perspektifinden bakıyoruz. Ama gidişatı yanlış okuyoruz teknolojiyi takip ve analiz etme açısından.

iOS 12 Preview

iOS 12 makes apps faster and more responsive, while giving you more ways to connect, more personalization, and more to look forward to.
BeğenFavori PaylaşYorum yap