Ali express gönderilerinin, PTT kargo ile takip etme

Ali express kargo takip numarısından, PTT takip kodunu elde etmek için çok başarılı bir site.

Canio'da görünmeyen kargomun PTT kargo takip numarasını bu kadar kolay olcağı aklıma gelmezdi. Canio'dan bilgi olarak gün sayısı da farklı. Bu birkaç ince ayrıntı şaşırttı. track.aftership.com

 

Canio alternatifi, Canio alternative, Ali express kargo takibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,
Masaüstü bilgisayarda ekran parlaklığını laptoplardaki gibi ayarlamak mümkün mü? AOC monitör kullanıyorum kendi uygulamasında yok windows ayarlarında da göremedim.
#akış #Monitör

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir APK'nın nasıl çalıştığını gösterebilen ve üzerinde ufak değişiklikler yapmama izin veren program olarak öneriniz nedir?
Windows 10 kullanıyorum.
#APK #TeknoYardım #programcılık #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Drone(iha) lisansı almak isteyenler varsa sivil havacılık internet üzerinden veriyor. 20 soruluk online bir sınav var ona giriyorsunuz sadece bu ay ücretsiz yapmışlar.
1200tl idi sonrada 480 tl ye düşmüştü şimdi bedava olmuş.
iha.shgm.gov.tr
Ye girip
1. Kayıt oluşturun
2. Hem telefona hem emaile kod gelecek
3. Bilgilerinizi yazdıktan sonra
Çıkış yapın
4. Tekrar şifrenizle girin
5. İHA Pilot Kayıt Başvurusu seçiyoruz
6. IHA 1 - Seçeceksiniz
7. Sınav ol seçiyoruz
Cevaplar sırayla :point_down: aşağıda
20 soruyu cevaplayın bu şekilde
Vesikalık foto yükle diyecek, bilgisayarda fotonuz hazır olsun.
Onuda yükleyin bitti
Onay geliyor 1 gün sonra
IHA 1 - Seçeceksiniz
İHA 01. Seçeneği 0-25kg ya kadar İHA uçurabilirsiniz demek :+1:
1- EVET
2- HAYIR
3- EVET
4- HAYIR
5- EVET
6- EVET
7- HAYIR
8- EVET
9- EVET
10- HAYIR
11- HAYIR
12- EVET
13- EVET
14- HAYIR
15- EVET
16- EVET
17- EVET
18- HAYIR
19- HAYIR
20- HAYIR

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 83

#GününEskiFilmi #5HitlikFilmdir

Gizli Pencere (Secret Window) (2004) ‧ Gerilim/Gizem ‧ 1 saat 36 dakika Johnny Depp aktörünü sevmemi sağlayan bir bu filmi birde Karayip Korsanları serisidir. Konu sağlam taş gibi. Oyunculuklar, çekim açıları, konuyu anlatım, renkler ve dublajlısıda onnumara bir filmdir.
Johnny Deep bir yazardır ve bir kitap yazmıştır. Hayatını sürdürürken bir adam gelir ve kitabını çaldığını idda eder. Ve serüven başlar. Fragmanını izlemeden bodoslama girin filme. Müzikleride efsanedir. Çello çok oturmuş bu filme.

10 üzerinden 10 veriyorum. "-Top Downi bir mısır koçanı daha aldı ve şöyle dedi."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Cloud gerçekten büyük nimet.
Hem her türlü işletim sistemine sahip sanal sunucu kurma imkanınız var, hem hosting olarak kullanma imkanınız var, hem de bulut depolama olarak kullanma imkanınız var.
1 yıl süreyle verilen 300$ kredi de cabası tabi.
Ben bu işi baya beğendim. Gerçekten tatmin edici sonuçlar veriyor ve aslında bir hosting firmasına bağlı olmadan kendi sunucunuzun sahibi oluyorsunuz.
İşin tuhaf tarafı bu hizmet hala ülkemizde yeterince keşfedilmemiş bence.
Bu hizmeti kullananlar sadece ileri düzey bilgisayar kullanıcılarıyla sınırlı. Eğer üşenmezsem bunun hakkında bir blog yazısı yazar deneyimlerimi paylaşırım yada sıfırdan kurulum yapmayı falan anlatırım. Ama söz vermeyeyim, çünkü kurulum aşaması biraz meşakkatli. #GoogleCloud

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ⭐Temp⭐ @temp

   @ozgurg Google Cloud, AWS ve Azure arasında hız, gecikme, performans ve ücretsiz deneme süresi/kredisi olarak iyiden kötüye sıralaman nasıl olurdu?

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @temp Deneyimlerime göre sıralamam: AWS > Azure > Google Cloud

   Hız, gecikme, performans ve ücretsiz deneme konusunda test etmedim. Ücretsiz denemeyi sadece AWS'de denedim ve ufak projeler için neredeyse tamamen bedava.

   Dünyadaki kullanım da yukarıdaki sıralamaya göre. Birkaç ay önce Google, 3-4 yıl içinde pazar payında AWS'yi geçemezse bu işten çıkacak diye bir haber okumuştum. Kaynak veremem.

 • Reginald 'Bubbles' Cousins @digitalanimal

  sunucu özelliklerine göre 300 doları anında bitirebilirsin

  • ⭐Temp⭐ @temp

   @dijitalanimal Evet biliyorum ama 2 gb ram ve 2 çekirdekli bir sanal sunucunun aylık kullanım miktarı dolar cinsinden 16 dolar gibi bir rakama tekabül ediyor ortalama.
   Bana yeterli geldi açıkçası. Piyasada satılan çoğu hosting kadar performanslıdır diye düşünüyorum.
   Ayrıca kendi projemde de kullanıyorum.
   https://telefonvergim.tk

 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Cloud'u sadece Hosting olarak kullanırsan o sisteme haksızlık etmişsin olursun. Aşırı pahalı bir bilgisayarla Mario oynamak gibi düşün. Hemen her cloud sağlayıcısında bildiğimiz anlamda sunucu veren servisler var ama Cloud'un genel amacı seni server yönetimi vb. şeylerden kurtarmasıdır. Server yönetimi, alt yapı ayarları falan şeylerini senden alır, cloud sağlayıcı firmanın derdi yapar. O yüzden Cloud ile Hosting'i birbirine karıştırmamak gerek. Klasik anlamda sunucu yönetimi, hosting vb. işler için DigitalOcean tarzı firmalar daha uygun gibi. Şu videoyu izlemeni tavsiye ederim: https://www.youtube.com/watch?v=8I-5LqZpKUM

  • ⭐Temp⭐ @temp

   @erenhatirnaz Dediğini gayet iyi anlıyorum. Google Cloud bir hosting hizmeti değil. Ben de zaten bunu bildiğim için çeşitli kullanım senaryoları sıraladım. Kullanıcının ne yapacağı keyfine kalmış.
   Sanal sunucu > Hosting tabiki.
   Ama benim de vurgulamak istediğim bu aslında. Genellikle donanım yönünden zengin bir cloud hizmetini hosting olarak kullandığın zaman piyasada satılan paylaşımlı hostinglerden çok daha iyi bir deneyim yaşaman olası.
   Benim google cloud kullanma amacım şimdilik bu diyebilirim. Diğer türlü bir çok senaryoda da cloud hizmetleri yaygın olarak kullanılabilir elbette.

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @temp Firmaların, Google Cloud'un sağladığı özelliklerin ne kadarını kullanacağına göre değişen bir fayda bu. Klasik bir paylaşımlı hosting'e göre çok daha esnek ve özelleştirilebilir olduğu doğru ama bunların ne kadarına ihtiyacınız var? Cloud sağlayıcıları da çoğu zaman size ssh üzerinden bağlanabileceğiniz bir sunucu vermez, daha çok admin arayüzleri gibi panelleri ve yazılımsal araçları (kütüphane, API vb.) olan hizmetleri sunarlar. Gerçek manada bir cloud hizmetinde ssh ile sunucuya bağlanıp bir şeyler yapmanız pek beklenmez, hatta istenmez.

  • ⭐Temp⭐ @temp

   @erenhatirnaz Doğru, aslında cloud sistemlerin sıradan kullanıcılar tarafından kullanılmasının en büyük sebebi sanıyorum ki uzun bir süre ücretsiz olarak kullanılabilmeleri.
   Mesela ben ftp erişimini panel hizmeti üzerinden kolayca alıp erişim sağlayabildim ama sistem dosyalarına erişip değişiklik yapma ihtiyacım doğdu.
   O zaman root hesabına ssh üzerinden erişebilmek için bir takım zorluklarla karşılaştım, uğraştım ve sonunda başardım ama dediğim gibi bu duruma mecburi olarak katlanmak zorunda kaldım.
   Yoksa senin de dediğin gibi aslında standart bir ev kullanıcısının bunların çoğuna ihtiyacı yok.
   Ama gel gelelim şartlar seni buna zorluyorsa ve farklı bir alternatif yoksa biraz el mahkum.

Bir süre önce C++'ı öğrenmeye başladım. Öğrenme süreci geçtiğimiz 3-4 günün içinde ilk meyvelerini verdi. Yılan ve tetris oyunu yazdım. Mutluluğumu burada paylaşmak istedim. Şimdilik grafik içermiyor, konsol ile çalışıyor. Bundan sonraki hedefim basit de olsa grafik içeren bir oyun yazmak. Tabi okullar açılırsa okul bitene kadar uzun bir ara vermek zorunda kalacağım.

Kaynak Kodları: https://github.com/DrMahia/Yilan-ve-Tetris
Doğrudan exe linki: https://github.com/DrMahia/Yilan-ve-Tetris/blob/master/Release/Snake%20and%20Tetris.exe

@mertkirimgeri Hocam OpenGL öğrenmek istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz güzel bir kaynak varsa bilmek isterim. Kendim pek bir kaynak bulamadım. Henüz nasıl aramam gerektiğini bilmiyorum sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paparanın yeni kartı kusursuz bundan sonra Forza papara

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18

150-200 lira bandında kaliteli güneş gözlüğü bulunur mu? 2 cam bir çerçeve için fiyatlar çok ciddi seviyelerde. Ucuz alsan bir dert, RayBan falan almaya kalksan başka bir dert

BeğenFavori PaylaşYorum yap