Arkadaşlar Merhaba,

Tecrübe sahibi arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.
30.000 TL bütçe olarak ele alırsanız sevinirim.

Scooter satın almak istiyorum. Scooter haftanın 6 günü 7 KM gidiş 7 KM dönüş toplam 14 KM otoban üzerinden gidecek.

Ayda en fazla 3-4 kere de 30 KM gidiş - 30 KM dönüşlü 60 KM bir yol gidilecek. (Yine Otobandan)

Gidiş dönüşü 14 KM olan yolu her zaman tek başıma işe giderken kullanıcam. Diğer dediğim gidiş dönüşü 60 KM olan yolu ise yanımda artçılı (yolculu) gideceğim.

Bu durumda sıfır Honda PCX 125CC , Yamaha Nmax 125/155 CC mi ?
Yoksa 2. El tahmini 2015 model Yamaha Xmax 250CC mi tercih ederdiniz ?

Gönlüm Honda PCX125 'ten yana ama 125CC 2 kişi kullanımda 30KM lik yollarda beni çok üzer mi onu bilemiyorum. Tecrübeli arkadaşlar tavsiyelerinize de açığım. 🙂

Teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Arkadaşlar Merhaba,

Evden işe işten eve gidip gelmek maksatlı Scooter (Otomatik Vites) bir şey almak istiyorum.

Muhtemelen 250cc bir Scooter düşünüyorum ve hayatım boyunca hiç vitesli bir motorsiklete geçmeyeceğim için sınavda vitesli bir araçla yapmamak işime gelecektir. A2 ehliyette böyle özel bir durum var mı ? Nette birkaç sürücü kursunda böyle sonuçlara vardım ve şöyle bir sayfa da gördüm ( Link: https://ehliyetsinavihazirlik.com/index.php/blog/56-yeni-ehliyet-sisteminde-otomatik-vites-arac-kullanimi.html ) Bilgisi olan var mıdır ? Sadece Scooter 'a özel A2 ehliyet mevcut mudur ?

Otomatik Vitesli Araç İçin Ehliyet Nasıl Alınır 2021

Otomatik vites ehliyeti nedir? Nasıl alınır? Otomatik Ehliyet Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar? Manuel ehliyet alan otomatik araç, otomatik ehliyeti olan manuel araç kullanabilir mi?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozturka @ozturka

  yaş ve cc ye göre ayırdılar motosiklet kısmını. tabi değişmediyse.

 • lterlemez @lterlemez

  50CC üzeri tüm 2 tekerlilere ayrıca A serisi ehliyet alınması gerekiyor.

 • ersoy @ersoy

  Var, ben A2 otomatik aldım. Yaklaşık 400cc'ye kadar otomatik, 125cc'ye kadar/dahil vitesli kullanabiliyorsunuz. (Bu 125cc olayını ben aldığımda kimse ayıkmamıştı, hatta kurs "yok olamaz öyle bir şey" dedi ama emniyetten bir tanıdık Ankara'dan sordurdu, ben de yolda bir Trafik Polisine sordum, olay doğrulandı). Ama benim fikrim alabiliyorsan direkt A al, otomatik aldığıma biraz pişman oldum, şu pandemi bitsin, ilk fırsat A yapacağım. Ben de aynen senin gibi asla kullanmam diyordum ama öyle olmuyor 🙂

Arkadaşlar Merhaba,

Şu pandemi sürecinde şuan için ehliyet kursları çalışıyor mu ? (Motor Ehliyeti)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tutmadığının ilk sinyalleri ...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 23

Arkadaşlar merhaba,

Realme 7 Pro kullanıyorum. Almayı düşünen olursa diye aşağıya aldığım şarj süresini ekran görüntüsü olarak bırakıyorum.

%100 'den %10 'a kadar ki sürede;
%50 Youtube içeriği
%5 Telefon görüşmesi
%5 Kamera
%30 'da (Twitter, Facebook vb sosyal medya kullanımı)

Telefondan hiç oyun oynayan biri olmadığım için bu bahsi geçen şarj süresinde hiç oyun oynanmadığını belirteyim. #Realme #Realme7PRO

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu firma ile tartışmayı seviyorum 😁 insanlara hala kargo bedelini ödemeyiz diyorlar bunu yüzlerine vurdum diye siz burbunuzu sokmayın yazmışlar 😁😁 https://www.sikayetvar.com/teknobiyotik/teknobiyotik-iade-islemini-yapmiyor

Konu altında yorumları mevcut 🙂 hayatımda bu kadar mahalle ağzı konuşan bir firma daha görmedim 😁

Teknobiyotik İade İşlemini Yapmıyor

Teknobiyotik için yazılan 'Teknobiyotik İade İşlemini Yapmıyor' şikayetini ve yorumlarını okumak ya da Teknobiyotik hakkında şikayet yazmak için tıklayı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21
 • Alpi Atansay @alpi350

  Bu eskiden Ryzen 7 işlemcilerde RGB'li kaliteli bir Soğutucu çıkıyordu. Onu almak istiyordum da tek satan firma Teknobiyotik. Bu olaylardan sonra alsam mı almasam mı bilemedim. 🙁

 • Root61 @root61

  Bak yine hatırladım. Yine bir hoş oldum 😊.

 • UnicornKnight @unicornknight

  bunlardan yakın zamanda AeroCool kasa aldım, ilk gelen ürünün kutusunu video kaydı altında açtım ve ta daaa, baya bildiğin kozmetik hasarlı (kusur değil, baya darbe yemiş ve ezilmiş!) ürün çıktı.

  neyseki uğraştırmadan değiştirdiler, kargosunun gittisini geldisini karşıladılar. lakin ikinci gelen ürünün de kargosunu kamera kaydı altında açtığım halde kozmetik olarak bir kusuru yokken ürünü güç kaynağına bağlayıp denediğimde gördüm ki RGB kontrolcüsü çalışmıyordu. zaten sağını solunu kesip vs modlayarak ATX anakart kullanacağım bir mATX kasa olduğundan "eaaah!" diyerek sökünce gördüm ki kontrolcüde kopmuş bağlantılar mevcut. lehim işine girişip onu da kendim çözüp tekrardan yere iadeye/değişime göndermeye uğraşmadım bile.

  zaten böyle görüp duyduklarımızdan dolayı ziyadesiyle önyargılıydım, bir daha öleceğimi bilsem de yegane şifa kaynağının bunlarda olduğunu bilsem alışveriş yapmam.

Arkadaşlar Merhaba,

Servislerin yedek parça temini için yasal süreleri 20 iş günü mü oluyor ?

Şuradaki link ( https://www.gtb.gov.tr/data/52f4e496487c8ef7b0e6d782/SSHY%20ekli%20liste%20ve%20tasla%C4%9F%C4%B1n%20tek%20hali.docx ) 'den tam olarak kanun maddesini göremedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Merhaba,

Olurda gerekli olursa diye annem ve babam için SMS göndererek HES kodu aldım. 1 yıllık geçerli HES kodu geldi. Babam akıllı telefon kullanamıyor eski bir Nokia var annem ise hayatı boyunca hiç cep telefonu kullanmadı ikna da edemiyoruz. Depremler vs yaşadık lazım olur aramasan bile dursun dememize rağmen asla ikna olmuyor.

Sorum şu gelen hes kodu SMS 'inde bir link 'te var anneme sadece HES kodunun yazılı halini versem ihtiyaç duyulduğunda tamamen işini görüyor mu yoksa SMS ile link olarak gelen QR kod vs gerekli oluyor mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5