Merhaba,
Daha önce EFT mağduru olup dolandırılanları gördüğümde oldu duyduğumda. EFT işlemi yapıldığında hafta içi ve mesai saatleri dahilinde olsa da işlem anında olmazken bankalar anında makbuz verebiliyor. Ve hemen ardından EFT yapan kişi bunu iptal edebiliyor. Mesai saati dışındayken zaten daha büyük sorun hemen makbuz çıkması. Ve adamlar bu makbuzu göstererek karşı taraftan menfaat sağlıyor sanki işlemi gerçekten bitirmiş gibi ve çoğu insan da inanabiliyor bu duruma sonuçta gerçekten de bir makbuz var ortada. Herkes EFT işleminin mantığını bilemeyebilir bu bankalar için bir sorumluluk oluşturmuyor mu ? İşlem gerçekleştiğinde makbuz çıkmalı diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Merhaba,
Millet taş mı yesin diyebilirsiniz ama Youtube Premium üyesiyim ve Youtube bana bunu satarken reklamsız içerik vaadi ile satıyor fakat yayıncılar videonun direkt kendi içinde reklam yapıyor bu Youtube 'un şartlarına aykırı olmuyor mu ? Hayır bazıları 10 DK video içinde ses sistemi incelerken 2 dakka uzun uzun oyun reklamı anlatıyor alakasız reklam yani. Bazen adam kazansın tabi diyorum ama böyle alakasız içerikte alakasız reklam olunca sinirleniyor insan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

#Amazon müşteri hizmetleri Hanım diye hitap edince 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 32

Arkadaşlar kalitesi hakkında fikriniz var mı tavsiye eder misiniz ? Daha önce normal xiaomi powerbank kullandım çok kalite farkı var mıdır redmi alt markasında.

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-PB100LZM-WHITE-Ta%C5%9F%C4%B1nabilir-%C5%9Earj/dp/B07ZHPXP6Y/ref=mp_s_a_1_5?dchild=1&keywords=Xiaomi&qid=1600705947&s=telephone&sr=1-5

Xiaomi Redmi 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı - 12W 2 Çıkışlı...

Xiaomi Redmi 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı - 12W 2 Çıkışlı Powerbank - Beyaz: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar fikrinizi almak istiyorum. Asıl amacım Fifa ve Battlefield oynamak.

Birinci sorum Steam 'de EA play üyeliği ile bu oyunlara erişimim oluyor mu ?

İkinci sorum Steam'de 1 yıllık üyelik almaktansa EA Play üyeliği Microsoft Gamepass 'e de gelecek aylık 30 TL 'ye Gamepass mi almak daha mantıklı olur ?

Eğer alırsam Steam'de 1 yıllık olarak almayı düşünüyorum EA Play üyeliğini. (1 Yılllık 170 TL )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Merhaba,

Aynı konuyla ilgili çok rahatsız ettim burayı ama Teknobiyotik ile yaşadığım sorun şuradaki ( https://teknoseyir.com/durum/1310125 ) konuda bahsetmiştim. Bugün ödemeyi geri yapmışlar ama tam faturayı ödememişler. Fatura tutarı 5.658.57 TL firmanın ödediği ise 5579.31 TL yani kabaca 79 TL eksik yatırılmış. Faturada 67 TL gibi bir kargo ücreti var anladığım kadarıyla kargo ücreti düşülmüş. Genel olarak tüketici olarak haklarımı nispeten biliyorum ama bu konuda bir fikrim yok ama mantıken ben mağdurum ve kargo parasını da elbette mağdur olmak için ödemedim bu yüzden mantığım kargo parasının da bana geri ödenmesi gerektiğini düşündürüyor ama bu konuda kanunen durumun ne olduğunu içimizde bilen var mıdır ?

#teknobiyotik ten aldığım bozuk bilgisayar

#teknobiyotik ten aldığım bozuk bilgisayar konusunda ayıplı bozuk gelen bilgisayarı ürünü iade edemeyeceğimi Söylüyorlar şikayet var da resmen kapışıyoruz yorumlarda 😁...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr.Bell @mr-bell

  Onu hizmet bedeli olarak sayıp iade etmiyor olabilirler,
  Başınızın gözünüzün sadakası olsun diyerekten boşverin bence,
  Hak aramak yeteri kadar zor olabiliyor,
  Hayırlı olsun,

  • ScKn @scknn

   @mr-bell Hocam kesinlikle haklısınız ama bu adamlar öyle pislikler ki sadece uğraşmak için bile uğraşmak istiyorum adamlarla insanları mağdur ettikleri gibi hakaret vari cevaplar veriyorlar.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @scknn Daha önce oldukça popüler bir servis ile karşı karşıya geldik,safi sinir harbi ve çok lakayit cevaplar,
   Nasıl olsa kimse uğraşmaz diye böyleler, ceza yok yada caydırıcı değil bence,öyle olunca böyle oluyor,
   Canınızdan gideceğine imkan varsa bazen cebinizden gitsin,kafanız rahat olur, bazen 50-100 lira için uğraşılır ama bazen gerçekten değmiyor,

  • ScKn @scknn

   @mr-bell Haklısınız hocam. Ben şimdi olacağı biliyorum yarın hemen aramaya başlarlar parayı yatırdık Şikayet Var sitesinden şikayeti kaldırır mısınız diye adamlar THH 'den daha çok korkuyorlar Şikayet Var 'dan 😀 Çünkü şüphe duyan herkese kendileri için orayı referans gösteriyorlar ve internet satışı olduğu için arama sonuçlarında yukarıda çıkıyor milletin görmesinden rahatsız oluyorlar satışlarını direkt etkiliyor. Şimdi beni deli gibi arayacaklar biliyorum ben şikayeti ve konuşmaları tamamen kaldırmayacağım para iadesini eksikte olsa yaptıklarını yazıp alışveriş yapacakların kendi takdirleri yazıp geçicem tamamen tüm yorumları silmicem Şikayet Var 'dan herkes görsün ona göre alışveriş yapsın. Youtube 'da 2-3 yorum yaptım ben gibi sorun yaşayanlarda yazınca hemen sildiler yorumları bide argolu cevap veriyor kendini bilmezler. Zaten youtube daki yorumlara aldandım bende ne bileyim kötü yorumları silecek kadar alçak olduklarını.

  • Mr.Bell @mr-bell

   @scknn Öyle yazanlara daha kibar yazınca baya bozuluyorlar ve daha da öyle yazmaya başlıyorlar, @orcun daha iyi bilir,
   İnsan kalitemiz kötü,

  • Orcun @orcun

   @scknn Ne olursa olsun fatura tutarı neyse kuruşu kuruşuna iade etmek zorundalar. Kafalarına göre kesinti yapamazlar. Her hangi bir icra dairesine gidip hemen icra işlemini başlat derim. Böyle bir saçmalık yok yani kargo bedeliymiş kurulum ücretiymiş yok öyle bir dünya. Fatura tutarı neyse kuruşu kuruşuna iade olmak zorunda.

 • Archbrook @archbrook

  Fatura içinde montaj bedeli ayrı gösterilmişse onu iade etmezler. Malın bedelini iade ediyor adamlar. Bu konuda sonuç alamazsın malesef.

Arkadaşlar merhaba IOS 14 kurduktan sonra arama ekranındayken sağ üstte sarı bir nokta çıkıyor anlamını bilen var mıdır ? Çağrı başlatılırken de çağrı devam ederken de aynı turuncu nokta duruyor. Telden yazıyorum görsel düzgün olmayabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşten geldim şimdi dünden beri 20:00 da iOS 14 güncellemesi geliyor deniyordu baktım bende güncelleme görünmüyor. Sizde durum nedir sevgili stabil severler ? (İronidir vurmayın) 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

CS GO ya ne kadar sövsem azdır. Oyuna çok uzun yıllar sonra yeni hesapla tekrar başladım rekabetçi oyunda 5 kişiyiz 3. Elde 2 tane adam keyfi keder oyundan çıktı 2 tane botla kaldık oyunda ne hile yapıyorum ne de kötü oynuyorum adam oylama başlattı beni atmak için arkadaşı da oylamayı kabul edince 2 adam oyuyla atıldığım gibi oyun 1 hafta rekabetçiye girememe cezası verdi. Böyle saçmalık olabilir mi arkadaş yav.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
 • Mobilite @mobilite

  🙂 1 hafta ban yiyene kadar ki süreçte,30 dakika 2 saat 1 gün ban süreçlerri var ve eğerr grefien yapmadıysanız hiç bir zaman ilkkickden 1hafta ban vermez.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Arkadaşlarında gireceksin varsa,bir kaç adam vurup gerekirse karşıya biraz sövüp rahatlayıp çıkacaksın,
  Bazen giriyoruz arkadaşlar ile steamden davet yolladım,denk gelirsek birlikte de girebiliriz dilerseniz,

 • SeMMiH @semmih

  CS rekabetçi insanı kanser eder. Son 2-3 yılda taş çatlasın 10 maç atmışımdır. O 2-3 yılda sadece ölüm maçı ve çok nadir topluluk sunucunda basit eğlence atıyorum. Rekabetçi çok gereksiz bir olay. Bırakın gitsin.

 • RMD @rmd

  ben asıl hesabımı bu cs deki sinirimden dolayı banlattım vac yedi hesap daha da ne steame giriyorum ne de yeni hesap açar valve nin sözde anti cheat sistemini kullanan oyun oynarım göz göre göre düzeltmiyorlar şu csdeki hile olayını, zaten çoluk çocuk var artık oyunda gerek yok oynamaya bence

Arkadaşlar Merhaba,

Daha önce aldığım bozuk çıkan bilgisayarı iade almaya kalkmayan #Teknobiyotik 'ten bahsetmiştim. (Konu: https://teknoseyir.com/durum/1310125 )

Firma sürekli internetten sipariş olmasından kaynaklı olsa gerek Şikayet Var 'a yazılan yorumlara vs çok öenm veriyor. Burada paylaşınca sizin okumak için konuya girmeniz bile muhtemelen destek oldu bana.

Sonuç olarak Tüketici Hakem Heyetine de başvurmuştum ama bugün sikayet var sitesinde iade işlemini başlattıklarını belirten bir mesaj girmişler.

Konu hakkında destek olan yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Şikayet Var konu linki: https://www.sikayetvar.com/teknobiyotik/teknobiyotik-iade-islemini-yapmiyor

#teknobiyotik ten aldığım bozuk bilgisayar

#teknobiyotik ten aldığım bozuk bilgisayar konusunda ayıplı bozuk gelen bilgisayarı ürünü iade edemeyeceğimi Söylüyorlar şikayet var da resmen kapışıyoruz yorumlarda 😁...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15
 • Orcun @orcun

  THH çok caydırıcı oluyor. Hani tamam kimisi var '' versin yhaaa zaten gendi uğraşcah '' diyip işi iyice sıvıyor ama kazanıyorsun bu firma için daha kötü birşey. İnternette yazıyorsun deneyimini anlatıyorsun vs. vs. vs. firmalar işte bunu hesap ettikleri zaman öyle kafalarına göre yasa üstünde yasa uygulamayacaklar. Daha biz bu işin çok başındayız ama böyle böyle düzelecekler. Amazon enden tuttu tüm dünyada ? iş sadece satış yapmaksa ebay satıyordu değil mi ? ama işte amazon müşteriyi hep önemsedi ve kazandı kazanıyorda.

  • ScKn @scknn

   @orcun Hocam THH sayfasında henüz "savunma istenildi" konumuna geçmedi ama belki yazı gitmiştir onu tam bilemiyorum henüz. Ama gerçekten firmalar kanunları asla dinlemiyor. Dinlemediği gibi birde bize kanun öğretmeye çalışıyor.

  • Orcun @orcun

   @scknn Tahminimce onların yanılmıyorsam avukatlık bürosu vs vardır ve bilgisi avukata gitmiştir diye düşünüyorum ? avukatlar önceden vs araştırıyor malum önlem alınabilsin diye ama thh mevzusunda tüketicilerin çok azı kaybediyordu. Bende mesela zamanında lg notebook'un kasası kırıldı ki bu yurtdışında olay olmuştu üretim hatasıymış vs lg amerikada vs millete para iadeleri sıfır cihazlar verdi de verdi bizde tık yok. Ben çok uğraşmıştım o zamanlar ama gene de kazanmıştım. Servis kullanıcı hatası demişti ama cihazın fabrikasyon kusuruydu bu yurtdışında lg kabul ediyor türkiyede etmiyor saçmalığa gel ? ben firmayı icraya bile veriyordum. Çok üst düzey lg türkiye yetkilileri ile de muhattap olduydum taaa o zamanlar. Karar var elimde uygulanmıyor mesela öyle bir ortamdı.

  • ScKn @scknn

   @orcun Hocam zamanında ben THH olarak şu konuyu da ( Konu: https://teknoseyir.com/durum/1155374 ) kazanmıştım. Burada biraz benim yanlış yaptığımı düşünenler vardı. Kısaca 399 TL lik ayakkabıyı orijinal diye 60 TL ye koyuyorlar soruyorum oijinal mi diye evet diyorlar peki fiyat neden bu kadar ucuz dediğimde kampanya var diyorlar sipariş verincede hata olmuş diyip iptal etmişlerdi siparişi hem ödediğim parayı geri aldım hem de THH zararımın karşılanmasına karar verdi ve Gittigidiyor ekstra 399.90 TL ödeme yaptılar.

  • Orcun @orcun

   @scknn Öyle, bende buradan burak ile beraber hb'dan kasa aldık 43 liraya ama i5 8 gb ram vs öyle bir kasaydı. Neyse 3 gün bekledik iptal oldu stokta yokmuş vs iptali de zerre haber vermeden yaptılar. Gittik thh'e verdik kazandık hb bize o kasanın benzer konfigürasyonunda olanını yollamak zorunda kaldı. Aldım kasayı hatta satıp parasıyla ihtiyacı olan birine notebook almıştık. 😀

  • ScKn @scknn

   @orcun Hahaha iyi yapmışsınız hocam. 😀

  • Orcun @orcun

   @scknn Hiç zerre umurumda değildi, internette sen öyle fiyatı koy dikkat etme düzeltme sonra hata ettik vs cart bana sormadan iptal et, birde 5 lira mı 10 lira mı alt limitsiz çek vermişlerdi sus payı. 😀 Gene benzer kasayı işte alacaktık dediler bu kasaya özel size çek tanımladık siz sadece 43 lirasını vereceksiniz vs öyle 43 tl ekleyip aldım. 😀

  • ScKn @scknn

   @orcun 😀 😀 Bu arada bu Teknobiyotik şikayet var da görürsünüz cihazı gönderdiniz bir sorun tespit edemedik vs diye bir cevap yazmış bana o gün beni aradılar işte bilgisayarı gönderiyoruz falan dediler bende ayıplı malı istemiyorum size ürünün ayıplı olduğunu videolarıyla gösterip bildirdiğim ve kargo ile gönderdiğim andan itibaren cihazın tüm sorumluluğu size aittir ne yaptığınız konusunda ilgilenmiyor ayıplı malın para iadesini istiyorum dedim. Hemen o gün içinde bana kargo firmasından mesaj geldi işte kargonuzu filanca kodu göstererek teslim alınız gibisinden eşimi de uyardım gelirse sakın alma cihazı diye ama o cihazda gelmedi 1 haftadır ilginç geri mi çektiler naptılar bilmiyorum. Kargo gönderimi 45 TL falan buluyor anlaşmalı olmasına rağmen pahalıya gelecek diye vazgeçtiler herhalde. 😀

 • FFE4 @0x41414141

  Valla ben mahkemelik oldum bunlarla. 😀

 • reducto @protego

  Mümkün olduğunca Amazon'dan alışveriş yapmak lazım. Pahalı olsa da, kafan rahat oluyor. Adamların zorluk çıkarttıkları görülmüş şey değil bugüne kadar

 • ScKn @scknn

  Arkadaşlar firma 70 TL eksik olsa da THH kararının sonucunu beklemeden iadeyi gerçekleştirdiler. Destek olan herkese teşekkürler. 🙂