Arkadaşlar Merhaba,

Bir konuda fikirlerinizi almak istedim. Google 'ın Google Drive 'da veya Microsoft 'un OneDrive 'da iş dosyaları bulunduracak olsanız ve ücretli alan alacak durumda olsanız güvenlik anlamında hangisine daha çok güvenirsiniz ? Onedrive da eklediğim görseldeki gibi fidye durumuna karşı ekstra korumadan vs bahsediyor bu özellikler ücretli abonelik için Google Drive içinde geçerli midir ? Bilginiz veya tavsiyeniz var mıdır ? Uzun süreli saklanacak dosyalar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Ali Yatarkalkmaz @aliytklkmz

  İkisi de güvenilir hizmetler ikisinde de şimdiye kdsr dosyalar kullanılmaz duruma gelmedi. Tabii ki bu ileride bir saldırı olmayacağı anlamına gelmez ama bir saldırı olursa da birini kıran diğerini de kırar. Yine de hu tür servisleri kullanacaksınız en iyi iki seçenek bunlar. Eğer Windows kullanıyorsanız one drive ile esitlemesi ve entegrasyonu daha iyi olduğu için onedrive bir adım öne geçebilir.

 • cengiz @cengiz

  Ben google'a bir tık daha güvenirim ama iki durumda da güvensiz halka sensin.

 • ScKn @scknn

  Yorum için teşekkürler genel olarak ikisi arasında bir fark olmaması ve sadece Google Drive paylaşılan dosyanın daha hızlı açıldığı hissi oluştuğundan tercihi Google Drive 'dan yana kullanıyorum.

 • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

  Ben de google tercih ederdim, sebep olarak arayüzünü daha rahat kullanabilmem vb. Ancak geçen günlerde youtube kanalları çalınan bir kaç youtube kanalına göre iki adımlı korumanında hacklanabildiği söyleniyor.

Merhaba,
Gün içinde arama fonksiyonu ile ilgili bir şey sormuştum sağ olun herkes yöntemi söyledi ama mümkünse html ile aşağıdaki gibi basit bir kodla sorunu çözeceğiz. Kod çok basit olabilir ama bir yere kadar gelebildik ama sondaki html linkini işletemedik.Görselde mümkün oldukça anlatmaya çalıştım Destek olabilecek biri varsa teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kemal Sunal Oyun Kapaklarında (Mükemmel) » Sayfa 1 - 12

Kim yapmış bilmiyorum ama mükemmel yapmış Edit: Arkadaşlar daha güzel fotoğraflarda ortaya çıktı bence daha güzel kapaklar bulabiliriz :) Edit 2: Yeni
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar gelecek ay Turkcell taahütüm bitiyor ve Türktelekom 'a geçmeye karar verdim. Aynı fiyat ve özellikte 2 ayrı tarifesi var.
Birisi direkt Türktelekom sayfasında
Link: https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/faturali/tarifeler/efsane-tarifeler.aspx

Diğeride Prime tarifesi
Link: https://www.turktelekomprime.com/tarifeler/prime-efsane-20-tarifesi

Sizce hangisini seçmeliyim ? Ne farkı olur ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,
Windows PC 'me uzaktan bağlantı için Google 'ın https://remotedesktop.google.com/ denen harika bir sitesi var. Bir eklenti ekliyor ve aktif ettiğiniz anda her şey bitiyor kendi mail adresinizle mobil uygulamasına giriş yapmanız yeterli. O kadar kolay ve pratik. Ayrıca Chrome vs açık olmasına gerek yok.
Microsoft 'unda microsoft remote desktop adında bir uygulaması var hani bu işlerden de biraz anlıyoruz modunda biri olarak bile ayarlarını anlayıpta bağlanamadım. Arkadaş sen kendi işletim sistemine bile adam gibi basit pratik bir uygulama yazamaz mısın anlamıyorum...

(Uzaktan bağlantı için çok alternatif var biliyorum ben direkt MS 'nin böyle pratik bir şey yapamamasına şaşıyorum.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bir ürün içeriğini Türkçe 'ye çeviriyorum "Power On" kelimesini Türkçe 'de en temiz nasıl kullanırım. Bir cümle içinde olmadığından "Güç vermek", "Açık", "Aktif", "Çalıştırmak" sizce hangi kelime olabilir ? Yada sizin öneriniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Merhaba,

#gmail 'de eklenen ekran görüntüsü , PDF gibi herhangi içerikler neden mailin en sonunda yer alıyor ?

En başta göstermenin bir yolu var mıdır ? Bazen içeriğe eklenmiş "EK"ler gözümden kaçıyor yada sayfayı el alta çekmek zorunda kalıyor uzun yazışmalarda.

#Outlook.com kullananlar bilir EK 'ler en başta yer alır her zaman mailin hemen üstünde. O şekilde olmasını istiyorum bende.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir arkadaş CV dolduruyor birkaç yere başvuruda bulunacak.
2 Sorumuz var.

1.si hangi uzantı daha ciddiyet yaratıyor @gmail.com , @outlook.com , @hotmail.com

2.si mail adresi olarak adsoyad@ , ad.soyad@ şekillerinden hangisini tercih etmeli.

Arkadaşın tercih edilmesinde bir kriter olmayacağının o da farkında sadece olabildiğince ayrıntılara dikkat ederek bir CV oluşturma derdinde.

Yorumlar için teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 17

Arkadaşlar Windows 10 'daki Windows Store 'dan bugüne kadar indirdiğiniz program var mı ? Merak ettim bilmediğimiz güzel içerikler var mı ? Bugüne kadar sadece Itunes indirdim onu da zaten Apple zorunlu tutuyordu o yüzden kullandım. Sizin önerdiğiniz bir uygulama var mı ? #Windows10 #WindowsStore

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar aşağıda Youtube linki bıraktım DK 17:00 'a bir bakar mısınız ? Polis arabanın içinden ön camdan ateş ediyor. Sizce gerçekten etkili ve mantıklı bir atış mıdır ? Bana saçma geldi ama bir yandan da vardır bir bildiği herhalde dedim.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=NV51tdV3wJE (İçerikte arabayla kaçan şahsa ateş ediliyor herhangi bir yaralanma veya ekstrem bir durum yok ama bu konularda hassas iseniz linki açmayın.)

Fleeing Suspect Gets Shot After Pointing Shotgun At Volusia Deputies

** (Disclaimer: This video content is intended for educational and informational purposes only) ** Deltona, Florida — The Volusia Sheriff's Office released b...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5