İndirmekle uğraşmayayım, yüksek performans RTX oynayayım diye Geforce NOW aldım, Watch Dogs Legion 15 fps de çalışıyor. Bu ne çöp hizmetmiş arkadaş, ben ücretsizde kötüdür sanıyodum komple kötüymüş gitti 200 TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Logi G305 mouseum daha 1 yıllık bile olmadan tekerleği bazı adımları tersine okuyor. Dümdüz aşağı kaydırınca arada 1 - 2 tık yukarı kayıyor. Aynı tasarım kablolu modeli vardı çift tıklamaya başladı diye aldım şimdi de geri sarıyor. İçini açsam kolayca halledilen bir hata mı yoksa çöp mü yine?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 yıldır falan mi 9t kullanıyorum ve haliyle pil öldü artık. 2700 mah altına düştü kapasite. Değişim için nelere dikkat etmeliyim? Bir telefoncuya gidip değiştirtsem çıkma pil kakalar mı diye düşünüyorum. Pili kendim alıp bunu tak desem yaparlar mı acaba? Orjinal pili satılıyor mu yoksa 3. Parti mi almak lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Pil değişimi çok basit. https://www.deji.com.tr/xiaomi-mi-9t deji hariç başka pil alma derim. Zaten orjinalini anca yetkili servis takar sağda solda olan telefoncular takamazlar bulunmaz çünkü.

  • samaritan @samaritan2

   Eskiden deji kullanmıştım ama çok çabuk performansını kaybetmişti. Başka da önerilen yok genel olarak

  • Temp @temp

   @samaritan2 @orcun 'a katılıyorum geçenlerde ben de tanışa almıştım Deji Mi Note 10 Lite batarya kullanıyor şimdilik bir sorun yok. Ha Deji alternatifi ne alınabilir o tarafta pek bir seçenek de olmadığı için yapacak bir şey yok pek.

  • Orcun @orcun

   @samaritan2 Ama dejiye alternatifin yok. Ya xiaomi türkiye ile görüşüp ücreti neyse artık 500 600 700 800 vs gibi verip yaptıracan, ya da böyle deji yani başka türlüsü noname abidik kubidik şeyler, cihazını da bozarsın hızlı şarjda olmaz bir daha, aşırı ısınıp cihazı pertte edebilirsin. Pil kısa sürede şişip arka kapağı kırabilir patlatabilir vs. şarjdayken aşırı ısınıp cihazı küle çevirip evini de yakabilirsin yani noname cihazlardaki riskler bunlar. Ha deji de çok iyi değil ama en azından bir güvenlik protokolü var üretimi belli fabrikası belli vs.

Yurtta ethernet portlarına router bağlamak yasaklanmış. Niye bilmiyorum. Laptoptan açılan wifi hotspot IT tarafından tespit edilebilir mi? Nasıl? Wifi yok ve 5g de çekmiyor, 4g zayıf. Laptopları da görebiliyorlar diye bir söylenti dolaşıyor ama nasıl tespit edildiği kafama yatmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Xiaomi 9T sahibiyim, aldığım zaman xiaomi.eu rom atmıştım. Şimdi bunu stock roma çevirmek istiyorum. Fakat bir yerlerde stock yapınca brick oluyor, bootloader kilidiyle ilgili bir şeyler yapmak lazım gibi bir şeyler duymuştum ne olduğunu hatırlamıyorum. Kendi resmi romunu nasıl atarım? Xiaomi uzmanlarının yorumlarını bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

İş Gmail hesabını telefona komple oturum açmadan nasıl açabilirim? Tam bir saçmalık nefret ettirdi kendinden. Outlook bile telefona oturum açtırıyor google hesaplarını.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski laptobumda formattan sonra açılışta siyah ekranda kalma sorunu yaşadığımı daha önce yazmıştım. O sorunu hala çözemedim ama neyden olduğunu tespit ettim. DDU ile amd driverlarını kaldırınca şıp diye açılıyor. Sonra Windows update driverları yüklüyor ve aynı problem devam ediyor. Fakat anlamadığım şu, windows updatedeki driver güncellenmemiş ki şimdi sorun çıkarmaya başlasın. Durup dururken noldu da böyle oldu anlayamadım. WHQL olmayan beta driver var, onu da yükledim ama aynı. Sistem 3420M CPU, 6520G ve 7400M GPU. Driver aynı, sistem aynı, sadece format attım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski laptobuma W11 yüklemiştim gayet memnun bir şekilde kullanıyordum. Format atmam gerekti, attım yine W11 iso ile. Windows logosu ve yüklenme simgesi geldikten sonra siyah ekrana düşmeye başladı. Grafik driverı gibi geldi bana sorun ama 2015 ten beri güncellenmemiş, yani aynı driverları kullanıyordum. Sonra zaten uyumsuzdu diyerek W10 attım yine iso ile. Siyah ekran. 1.5 -2 dk bekleyince login ekranı geliyor ama sebebini çözemedim bir türlü. İlk format atma sebebim Ubuntu kurmaya çalışırken bootloaderı bozmamdı fakat onunla bir ilgisi yoktur herhalde. Sonuçta diski komple silip win yükledim 2 kere. Sizce neden olmaya başlamıştır bu durum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap