Yurtta ethernet portlarına router bağlamak yasaklanmış. Niye bilmiyorum. Laptoptan açılan wifi hotspot IT tarafından tespit edilebilir mi? Nasıl? Wifi yok ve 5g de çekmiyor, 4g zayıf. Laptopları da görebiliyorlar diye bir söylenti dolaşıyor ama nasıl tespit edildiği kafama yatmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Xiaomi 9T sahibiyim, aldığım zaman xiaomi.eu rom atmıştım. Şimdi bunu stock roma çevirmek istiyorum. Fakat bir yerlerde stock yapınca brick oluyor, bootloader kilidiyle ilgili bir şeyler yapmak lazım gibi bir şeyler duymuştum ne olduğunu hatırlamıyorum. Kendi resmi romunu nasıl atarım? Xiaomi uzmanlarının yorumlarını bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

İş Gmail hesabını telefona komple oturum açmadan nasıl açabilirim? Tam bir saçmalık nefret ettirdi kendinden. Outlook bile telefona oturum açtırıyor google hesaplarını.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski laptobumda formattan sonra açılışta siyah ekranda kalma sorunu yaşadığımı daha önce yazmıştım. O sorunu hala çözemedim ama neyden olduğunu tespit ettim. DDU ile amd driverlarını kaldırınca şıp diye açılıyor. Sonra Windows update driverları yüklüyor ve aynı problem devam ediyor. Fakat anlamadığım şu, windows updatedeki driver güncellenmemiş ki şimdi sorun çıkarmaya başlasın. Durup dururken noldu da böyle oldu anlayamadım. WHQL olmayan beta driver var, onu da yükledim ama aynı. Sistem 3420M CPU, 6520G ve 7400M GPU. Driver aynı, sistem aynı, sadece format attım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski laptobuma W11 yüklemiştim gayet memnun bir şekilde kullanıyordum. Format atmam gerekti, attım yine W11 iso ile. Windows logosu ve yüklenme simgesi geldikten sonra siyah ekrana düşmeye başladı. Grafik driverı gibi geldi bana sorun ama 2015 ten beri güncellenmemiş, yani aynı driverları kullanıyordum. Sonra zaten uyumsuzdu diyerek W10 attım yine iso ile. Siyah ekran. 1.5 -2 dk bekleyince login ekranı geliyor ama sebebini çözemedim bir türlü. İlk format atma sebebim Ubuntu kurmaya çalışırken bootloaderı bozmamdı fakat onunla bir ilgisi yoktur herhalde. Sonuçta diski komple silip win yükledim 2 kere. Sizce neden olmaya başlamıştır bu durum?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Akılsız tv'm var. Laptobumu hdmi ile bağlayıp youtube tv kullanıyorum.
Hdmi bağlandığı zaman youtube tv nin otomatik açılıp tam ekrana geçmesini nasıl sağlarım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ViewSonic VX2705-2KP-MHD 27"
Nasıl sizce bu fiyata? Bu özellikler 5K civarına sanırım şu anda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nasıl sizce? Ne kadar indirim yaptığını ve indirimsiz fiyatı göstermiyor nedense.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20

Merhaba
Tüm pinleri tam olan bir VGA nasıl anlaşılır ve nereden alabilirim? Amazondan aldığım 2 vga kablonun da pinlerinin hepsi bağlı değildi. DDC çalışmadığından tam çözünürlük alamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Çok zor dostum. Şimdi 3 ana renk var 6 pin eder. Birde dikey ve yatay sync ondan sonra birde ground var. Yani totalde 9 pin ediyor. Şimdi vga 15 pin nasıl olacak ? Cihaz özel bir cihazsa ona uygun uyumlu vga kablosu olabilir ama her vga olmaz. Bu durumda vga kablonu kendin bile yapman gerekebilir. 🙁

  • samaritan @samaritan2

   Eskiden random bir yerlerden bulunan kablolar bile tamdı. Şimdi bu kadar nadir mi gerçekten ya? Analog çıkışlı eski ekran kartlarında çalışıyor da yeni kartlarda dijitalden vgaya çevirince o kadar kolay olmuyor. Monitörün çözünürlüğünde çıkış versem bile aralığın dışında diyor. Pinleri tam kabloda DDC ile monitör kendi çözünürlüğünü, modelini bile iletiyor, 2009 ya da daha eski olmasına rağmen.

 • eamedic @eamedic

  Zamanında projeksiyon sistemimiz için 15 mt vga çekmem gerekti, internetten alıcaksan, bu tarz profesyonel görüntü sistemleri ile uğraşan sitelerle irtibata geç, boyut dijital, avta fln gibi. İstanbuldaysan, sirkeci tarafında projeksiyoncular ve doğubank içerisinde bu işi yapan görüntü sistemleri kablocularına sorman lazım, doğubankta daha ucuza bulursun. Ama bunlar biraz pahalı olur. Değilsen kendi ilinde mutlaka elektronikçilerin toplandığı bir sokak vardır oralarda genelde oto ses görüntü işi yapanlar, reklam panosu işi yapanlarda bulunabiliyor. Kablo üzerindeki kodlardan her zaman anlaşılmıyor ama, genelde diktörtgen prizması şeklinde büyük jacklı, ve kalın kablo kullanılmış vga kablolarında tüm pinler bağlı oluyor, hiç olmadı sarıma bağlı kırılma olabilir, bir ölçü aleti ile kontrol ettir almadan önce, amacını anlatınca yardımcı oluyorlar ve kesinlikle daha ucuza geliyor. Nerden ne çıkacağını bilemiyorsun, bence internetten riske atacağına görerek deneyerek al.

 • MH. @mhcycle

  Fırsat: Baseus Enjoyment, Görüntü Aktarma Kablosu, Siyah - Gri, 1 m, Kablo Konnektörü: 1080P VGA & 1080P VGA, Projeksiyon Kablosu https://www.amazon.com.tr/dp/B01LWKKIUD/ref=cm_sw_r_apan_i_dl_JNVZ8DSJZJRWR66BFKY2

  Bu kabloyu denediniz mi