Sonra dalga geçtiler deniyor da, yani...

https://twitter.com/bbcturkce/status/1359767698713042945

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • olasandra @olasandra

  Kahve ağzıyla ülke yönetiyorlar.

 • qubit @qubit

  Ülke bizim herkes eleştirilebilir, eleştirilmeli de bunu bizahmet İngiliz, Rus devlet "yayını" yaptığında pas geçin, prim vermeyin. Öğrenilmiş çaresizlik diğer birçok hatamızdan da kötü bir hata.

  Hindistan gibi bir ülkeyle 10-15 yıl önce işbirliği yapılsaydı çok düşük bütçeler ile belki bugün Mars'a araç gönderen ilk müslüman ülke biz olacaktık. Şimdi BAE gibi ufacık ülke bizi solladı, tabii ki acı verici. İsrail gibi diğer bir ufak ülkenin Ay'a inmeye kalkışması örneğin. Bunlar tartışılmalı da bunu birebir bu konuda ticari rakip olan ülkelerin resmi "haber" ajansları yapmaya kalktı mı komik oluyor.

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   Bu ( https://www.hurriyet.com.tr/gundem/turkler-aya-boyle-gidecek-41737625 ) linki atsam ne değişecek? Haberi BBC Türkçe Servisi tweet'i ile gördüm, Serdar Hüseyin Yıldırım'ın söylediği söz aynı şekilde iki sitede de yer alıyor. Bunun devlet yayıncılığıyla, öğrenilmiş çaresizlikle falan ilgisi yok.

   "Programımız açıklandı ‘Biz de girmek isteriz’ diyen diyene. 100 milyon dolar atın desem atacak ülke çok." bu açıklamanın ciddiye alınacak bir yanı yok, sorun burada.

  • qubit @qubit

   @salledacil yukarıda zaten paylaşmışsınız metni, oradan okumuştum: şimdi bir röportaj verilmiş içinde haberci gözüyle ele alınabilecek onlarca detay var ama sen bu cümleyi cımbızla seçip servis ediyorsun? Benim lafım buna.

   Ülkemizde habercilik kalmadı orası açık da açığı kapatacak olanlar bu yabancılar değil. Dezenformasyon dolu haberleri. Bu da doğal. Kendi halklarının parası ile Türklere bravo süper mi yaptınız diyecekler? Hele uzay konusunda.

  • cestlavie @cestlavie

   @salledacil abi cımbızcı demiş sana valla kusura bakma diğer arkadaş adına. değişik bir ülke olduk, engelledim ben de. sil, engelle geç böyle tiplerin yorumlarını tavsiyem.

 • muhalif @muhalif

  100 milyon dolar atacak ülkeleri söylüyorum.
  1-Katar
  2-Katar
  3-Katar
  4-Katar
  5-Katar
  6-Katar
  7-Katar
  8-Katar
  9-Katar
  10-Katar

  Çokmuş gerçekten 🙂

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Bu ülke batsın bence artık, gerçekten hakkediyor.

Ankara'da yaşamıyorum ancak eminim aramızda oradan birileri vardır. ABB sosyal yardım alan ve iş yeri kapalı olan ailelerin çocuklarının YKS giriş ücretlerini karşılayacakmış. Elbet çevrenizde duyurabileceğiniz yardıma ihtiyacı olan birileri vardır. Sizin çevrenizde olmasa bile yayın, arkadaşınızın tanıdığı birisinin ihtiyacı olabilir. Bu kadar basit şeyler yüzünden sınavları kaçırmasın çocuklar.

https://twitter.com/mansuryavas06/status/1357740218447716355

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NHS için gösterdiği çabayla ünü ülkesini aşan Cpt. Tom COVID-19 yüzünden hayatını kaybetmiş. Birkaç videosuna denk gelmiştim, sevimli bir adamdı. Bağış kampanyasında inanılmaz bir para toplamıştı.

https://twitter.com/captaintommoore/status/1356634749339590657

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden olduğu gibi bu yıl da vize derdi olmadan Avrupa tatillerimizi gerçekleştirebileceğiz. https://twitter.com/bbcturkce/status/1351156365012697091?s=21

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Seriden bahsedilirken genellikle başka yönleri konuşulur ancak ILM'in bu inanılmaz işi bugün bile fazlasıyla iyi görünüyor.

https://twitter.com/Oceanthebard/status/1349504583102586882

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ülkede herkes sıfır aldığı ya da servisten gelen ürünü ya denemek için bir kere kullanıyor ya da aldığı günden sonra geçen üç yılda en fazla birkaç kez kullanıyor 🙂

Dünyanın öbür ucundan aldığım ikinci el ürüne daha çok güveniyorum. Zamanında eBay'den onlarca alışverişim oldu, bir kere bile ülke içinden bir şey alıp satmadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8