Rezillik (tweet'in devamı da var).

https://twitter.com/doratki/status/1389661552211632132

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Hahah. Milletin fanboyluğunu yaptığı Apple'a bak. Adam free trial sonunda otomatik ödeme yenileme yapmayı reddetti diye adamın güncellemesini yayınlamıyor 🙂 Savunun bu firmayı savunun. İnsanlar hep kendilerini keriz yerine koyup soyup soğana çevirme peşinde koşanlara bayılıyor zaten

 • CimAdam @cimadam

  App Store Connect ne bilmek lazım tabii yorum yapabilmek için

  • kei @kei

   Paralı uygulamanda deneme süresi yapacaksan benim sistemim üzerinden yapacaksın, yanikafadan müşterinin ödeme bilgisi bende olacak ve o süre bittiğinde otomatik paralı üyeliğe geçirecem demiş apple, app store connect buymuş. Uygulamayı yapan adam da diyor ki ben otomatik paralı üyeliğe geçmesin müşteri kendi isteğiyle isterse satın alsın istiyorum ama apple sistemi bunu imkansız hale getiriyor ve müşterinin zararına diyor. Üstelik o otomatik ödemeyi iptal edebilmek için 24 saat önceden giriş yapmak gerekiyormuş yani son dakika girip iptal edilemiyor bazı durumlarda.
   Tabi şu anda uygulanıyor mu bilmiyorum bu. Mahkemede geçmiş konusu.

  • CimAdam @cimadam

   @kei Hımm apple kart bilgilerini sana vermem demiş kısaca anladığım kadarıyla valla epic ve apple arasında güvenilecek tarafı seçecek olsam apple'ı seçerdim herhalde ama iki tarafında vardır kendine göre haklı sebepleri sonuçta ürün olanın kullanıcılar olduğunu düşünürsek 😛

  • cestlavie @cestlavie

   Bilmeye gerek yok mailde açık açık demiş unutanın parasına çöküyoz knk diye

   Ama bunu yalnızca Apple tüm platformlar yapıyor maalesef. Umarım değişir.

  • kei @kei

   @cimadam kart bilgisini zaten normalde de vermiyor. o işi apple hallediyor uygulamayı yapan apple id ve ödedi ödememedi diye bilgiyi çekiyor sanırım. en azından tahminim öyle.
   burada mevzu uygulamanın deneme süresince ödeme istememesi, o süre geçinde para ver bakalım demesi. apple yok hemşerim baştan o bilgiyi alacan canın isterse deneme süresi sistemi uygulayabilirsin ama iptal etmeyi unutandan zart diye çekerim parayı demiş 😀

Bu sene de aradan dahil olundu. https://twitter.com/F1/status/1387428917808668672

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 16

Şu tweet'e gelen cevaplar ülkenin neden bu halde olduğunun en güzel özeti. Gider 100 liraya demir testeresi alırım yine de kullanmayacağım bir servise kişisel bilgilerimi ve kredi kartımı vermem.

https://twitter.com/ali_elmaci/status/1379527473902325762

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Sonra dalga geçtiler deniyor da, yani...

https://twitter.com/bbcturkce/status/1359767698713042945

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • olasandra @olasandra

  Kahve ağzıyla ülke yönetiyorlar.

 • qubit @qubit

  Ülke bizim herkes eleştirilebilir, eleştirilmeli de bunu bizahmet İngiliz, Rus devlet "yayını" yaptığında pas geçin, prim vermeyin. Öğrenilmiş çaresizlik diğer birçok hatamızdan da kötü bir hata.

  Hindistan gibi bir ülkeyle 10-15 yıl önce işbirliği yapılsaydı çok düşük bütçeler ile belki bugün Mars'a araç gönderen ilk müslüman ülke biz olacaktık. Şimdi BAE gibi ufacık ülke bizi solladı, tabii ki acı verici. İsrail gibi diğer bir ufak ülkenin Ay'a inmeye kalkışması örneğin. Bunlar tartışılmalı da bunu birebir bu konuda ticari rakip olan ülkelerin resmi "haber" ajansları yapmaya kalktı mı komik oluyor.

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   Bu ( https://www.hurriyet.com.tr/gundem/turkler-aya-boyle-gidecek-41737625 ) linki atsam ne değişecek? Haberi BBC Türkçe Servisi tweet'i ile gördüm, Serdar Hüseyin Yıldırım'ın söylediği söz aynı şekilde iki sitede de yer alıyor. Bunun devlet yayıncılığıyla, öğrenilmiş çaresizlikle falan ilgisi yok.

   "Programımız açıklandı ‘Biz de girmek isteriz’ diyen diyene. 100 milyon dolar atın desem atacak ülke çok." bu açıklamanın ciddiye alınacak bir yanı yok, sorun burada.

  • qubit @qubit

   @salledacil yukarıda zaten paylaşmışsınız metni, oradan okumuştum: şimdi bir röportaj verilmiş içinde haberci gözüyle ele alınabilecek onlarca detay var ama sen bu cümleyi cımbızla seçip servis ediyorsun? Benim lafım buna.

   Ülkemizde habercilik kalmadı orası açık da açığı kapatacak olanlar bu yabancılar değil. Dezenformasyon dolu haberleri. Bu da doğal. Kendi halklarının parası ile Türklere bravo süper mi yaptınız diyecekler? Hele uzay konusunda.

  • cestlavie @cestlavie

   @salledacil abi cımbızcı demiş sana valla kusura bakma diğer arkadaş adına. değişik bir ülke olduk, engelledim ben de. sil, engelle geç böyle tiplerin yorumlarını tavsiyem.

 • muhalif @muhalif

  100 milyon dolar atacak ülkeleri söylüyorum.
  1-Katar
  2-Katar
  3-Katar
  4-Katar
  5-Katar
  6-Katar
  7-Katar
  8-Katar
  9-Katar
  10-Katar

  Çokmuş gerçekten 🙂

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  Bu ülke batsın bence artık, gerçekten hakkediyor.

Ankara'da yaşamıyorum ancak eminim aramızda oradan birileri vardır. ABB sosyal yardım alan ve iş yeri kapalı olan ailelerin çocuklarının YKS giriş ücretlerini karşılayacakmış. Elbet çevrenizde duyurabileceğiniz yardıma ihtiyacı olan birileri vardır. Sizin çevrenizde olmasa bile yayın, arkadaşınızın tanıdığı birisinin ihtiyacı olabilir. Bu kadar basit şeyler yüzünden sınavları kaçırmasın çocuklar.

https://twitter.com/mansuryavas06/status/1357740218447716355

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NHS için gösterdiği çabayla ünü ülkesini aşan Cpt. Tom COVID-19 yüzünden hayatını kaybetmiş. Birkaç videosuna denk gelmiştim, sevimli bir adamdı. Bağış kampanyasında inanılmaz bir para toplamıştı.

https://twitter.com/captaintommoore/status/1356634749339590657

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eskiden olduğu gibi bu yıl da vize derdi olmadan Avrupa tatillerimizi gerçekleştirebileceğiz. https://twitter.com/bbcturkce/status/1351156365012697091?s=21

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10