Dell dizüstü bilgisayarımı servise gönderdim. Döndüğünde anakartı değişmiş ve Windows 10 Home kurulu olarak gelmişti. Pro’ya çevirip aktivasyonunu yapacaktım. Format atmadan Microsoft müşteri hizmetlerinin dediği yöntemi denedim. Ayarlardan aktivasyona gidip ürün anahtarı değiştir dedikten sonra şu anahtarı “vk7jg-nphtm-c97jm-9mpgt-…..” girdim. Sonra sürekli hata veriyordu. Müşteri hizmetleri en son başından savmak için herhalde “serverlarımızda bakım var. ondan olabilir” dedi. Bende kapattım.
Sonra aynı süreci tekrarlayıp keyi girdikten sonra internet kablosunu çıkardım. kablsuza bağlandı tabii ki. kablosuzdan da bağlantıyı koparttım. Sonra enterladım. Devam ettiğinde Windows 10 Pro’ya dönüştürme işlemi başladı. Yalnız hiç soru sormadan kapatıp açıyor.

Bu yöntemle şu an windows 10 home versiyonum Windows 10 Pro oldu. Sonunda aktivasyonu yapabildim. Çok karmaşık bir anlatım oldu. Kusura bakmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güldür güldür show izleyen varsa 35. bölüm niye nette yok? Bulamadım bir türlü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bunlar da Türkiye’deki ilk dergi cdleri olsa gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Arşivi karıştırdım. Neler buldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Sitemizde SOL fiber var ve taahhüt sürem 18 Kasım’da dolacak. Aradı müşteri hizmetleri ve tekliflerini iletti. Sitedeki kampanyaların aynısı. Limitsiz (AKK’li) seçeneklerde sadece 24 Mbps hız var. 50 Mbps istiyorum deyince Akıllı (Kotalı) paketlerimizde var sadece dedi. Birde platin paket var 169 TL’cik(!)… Açıkçası memnun sayılırım SOL’dan. 25 Mpbs (75GB AKK)yı ev telefonuda dahil 55 TL’ye kullanıyordum. Aynı tarifeden devam edelim dedim. Maalesef olmaz dedi. TTNET’te bile olmayan kısıtlamayı getirmeyi başarmışlar. Tebrikler (!). Maalesef SOL fiber artık benim için şimdilik bitti. 18 Kasım gecesi modemi kapatıp. 19 kasımda gidip iptal edeceğim. Keşke Turknet fiber işini çok daha hızlı yapsa ve yaygınlaştırsa. Sitede klasik bakır hattı yok maalesef. (Bunu da ancak bizim ülkemizde söyleyebilirdik herhalde-yazıklar olsun (fiber değilde bakır kablo olsun diyorum- şaka gibi)). TTNET’in paketlerini inceledim. 100 Mbps 50 GB AKK’li pakete-(84,90 TL) geçeceğim. #superonlinefibertariferezaleti #internet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak-in @burak-in

  Süperonline’ın 25 Mpbs Kota ve AKK olmayan tamamen sınırsız ve hız düşümü olmayan paketi var diye biliyorum 89.90 a hiç TTnet’le uğraşmadan kapatma vs. yapmadan o pakete geçilebilir. Zaten SOL bunu istiyor paketleri öyle bir ayarlamışlar ki seni buna yönlendiriyor.

  • mstfanar @mstfanar

   Bende buna geçtim. Oyun vs oynanıyor ise evde en ideal paket. 5mbit upload da idare eder bir yere kadar oyun yayını yapılıyor ise.

  • Şahin Tez @sahintez

   Yukarıdaki TTNET paketine göre tamamen mantıksız. AKK boyunca 100 Mbit bitince 24 Mbit’e düşüyor zaten bu paket. Ayrıca gece 2-8 arasıda 100 Mbit hız cabası. 2019’da AKK kalkıncada full 100 Mbit. SOL maalesef bu son paketleri ile TTNET’e alternatif bile olamaz.

  • Şahin Tez @sahintez

   @mstfanar Upload olayı olanlar için bir nebze belki olabilir tabii…

  • mstfanar @mstfanar

   @sahintez hale kablo ile uğraşmak istemediğim için geçtim ben.
   Yok bina içi hat zayıflaması, yok orada burada hat zayıf derdi yok. Bir sorun çıkarsa en kısa sürede çözüm de var, ben bunlar için para veriyorum biraz da.
   2 hafta zor dayandım Turknet e. Müşteri hizmetlerine ulaşmak bile sıkıntıydı, daha ekipleri zaten yok.
   Ttnette durum biraz daha farklıdır tabi ama o da uzak dursun.

   Bir de SO şimdi olmasa da ileride pakette değişim yapıp hızı artırabilir. Daha önce de düşük hız ile abone olmuştum, aynı paraya hız yükseltme yapmışlardı. Gerçi yetiyor bana bu 25.

Xiaomi Mi5 Kullanıyorum. MIUI 8.2.2.0 Kararlı Sürümü kullanıyorum. Bilen biri cevaplarsa sevinirim. Resimdeki beta MIUI 9 olanı yüklemek istiyorum. Telefonun içindeki “güncellleyici” programından “güncelleme paketini seçin adımını” kullanarak yüklemek için hangisini indirmeliyim? “Fastboot” olanı mı yoksa “recovery” olanı mı? Yoksa “ikisi de işini görmez şu yolu kullan”(kolay bir yol olursa iyi olur)? @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kolu eksik oyun var. Alınır mı? Resimde tam okunmuyor.125 tl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 26