Küçük bir klavye arıyordum uzun süredir. Logitech mx keys mini aldım. Arka aydınlatması tuşun altında direkt olarak gözüme denk geliyor klavyeye bakarken, saçma ve kötü geldi bu şekilde. Böyle mi oluyor diğer ürünlerde? İlk defa masaüstü klavyede aydınlatma denedim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Normalde eskiden bu aydınlatma çıktığı yıllarda sadece tuşun harfin sayının neyse kendisi aydınlanırdı. Çünkü keycap denilen tuşun üstündeki plastik siyahtı ve harf ya da sayının içi oyuktu üstüne beyaz alttan plastik oluyordu böylece tuşun heryerinden altından yanından vs. ışık sızmıyordu.

  Sonra bokunu çıkarttılar. Gaming şöyle böyle ışıklar fışkırıyor herkes çıldırıyor derken üretim maliyetini kısmak için tuşu şeffaf yapıyorlar üstüne siyah boya atıyorlar o kadar. Daha sonra tabi artık tuşa yakın dibinde tek tek led değilde ana bir led yapıyorlar klavyenin altında düz beyaz şeffaf yüzey var oradan yandan gelen ışık yansıtılıyor lcd ekran gibi sistem yapıldı derken bu ışık işini tabi öldürdü. Eskiden bir premium havası oluyordu bu işin çünkü çok güzeldi şimdi öyle değil.

  • catman @catman

   Düzgün model de kalmadı. önümüzdeki ay ben de bir kalvye bakacağım.
   Apple'ın eski magic olanını düşünüyorum. O fiyata yeni touchid olan modeller var ama anahtarları güzel değil. Butterfly anahtarların sıkı ve kısa seyahat mesafesi ile yazmak çok hoşuma gidiyor.

 • Papa Emeritus @pope

  Gerçekten kalitesiz duruyor, MX Keys gibi bir ürüne yakışmamış.

 • DK3 @daralik

  Monitör standın orijinalmiş 🙂

Contingency anlamı nedir, var mı açıklayabilecek? Sözlükten baktığım ile burada geçeni oturtamıyorum kafamda.

"
How are humans' subjective judgments of contingencies related to objective contingencies? Work in social psychology and human contingency learning predicts that the greater the frequency of desired outcomes, the greater people's judgments of contingency will be.
"

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/528910/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Olasılık, beklenmedik durum gibi anlamları var aslında ama cümle çok teknik geldi bana bilemiyorum, çevirisi şöyle:

  İnsanların olasılıklara ilişkin öznel yargıları, nesnel olasılıklarla nasıl ilişkilidir? Sosyal psikolojide çalışma ve insani beklenmedik durum öğrenimi, arzu edilen sonuçların sıklığı ne kadar büyük olursa, insanların olasılığa ilişkin yargılarının da o kadar büyük olacağını öngörür.

 • qubit @qubit

  Bunu ancak alıntı yaptığımız bilim dalını çalışanlar açıklayabilir. Olaylar arası ilişki bağlantı gibi bir manası var diye anlıyorum. Ne için sordunuz bilemiyorum; bu makaleye atıf veren diğer makaleleri okuyup bunu izah edenlere göz gezdirin.

  Normal halkın kullandığı farklı manada. Mesela acil-beklenmeyen olaylar için plana contingency plan diyorsun. Araba alırken sözleşmene diyorsun ki ekspertizde hata çıkarsa sözleşme fesh olunur (contingency durumu).

Amazon kargo olayını toparlamış anlaşılan. Dün sabah verdiğim sipariş akşam teslim edildi. Üstelik AGT ile

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazondan bu kitabı yabancı bir satıcıdan sipariş vermiştim geçen sene fakat kargoda kaybolduğu için ödemeyi iade ettiler 2. resimde yazdıkları gibi. Şimdi ise Prime Tr satıcısında buldum kitabı zaten listemde kayıtlı olduğu için görmüş oldum.

Acaba bilerek mi yaptılar, bu tarz bir stratejileri mi var yoksa yapay zeka fln mı karar veriyor? Bu kitabın pek alıcısı olduğunu sanmıyorum bizde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/rBRRDpQ0yc0

Taze

#TheLastofUs #Hbo

The Last of Us | Official Teaser | HBO Max

Save who you can save. The HBO Original series #TheLastOfUs is coming in 2023 to HBOMax. About HBO Max:HBO Max is WarnerBrosDiscovery’s direct-to-consumer o...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

https://twitter.com/jibbsmart/status/1135193354264666112

Flick stick diye bir ayar varmış, analog ile istenilen yöne hızlıca dönmek için. #Deathloop ayarlarında mevcutmuş denemek isteyene

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://twitter.com/kurtmargenau/status/915653024214691841

Uncharted 4 takip sahnesi yapım aşamasında ve son hali

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.youtube.com/watch?v=j8xwqi_9GDs

Cenaze marşı eşliğinde götürüyorlar

The funeral of Queen Elizabeth II - BBC News

Live coverage of HM Queen Elizabeth II's state funeral at Westminster Abbey in London and the committal service at St George’s Chapel in Windsor.Please subsc...
BeğenFavori PaylaşYorum yap