Road paylaştı.

Apple Is Blocking an App That Detects Net Neutrality Violations From the App Store Update: Apple backed off.

Update: After this article was published, Apple told Dave Choffnes that his iPhone app, designed to detect net neutrality violations, will be allowed in the iTunes App Store. According to Choffnes, Apple contacted him and explained that the company has to deal with many apps that don't do the things they claim to do. Apple asked Choffnes to provide a technical description of how his app is able to detect if wireless telecom providers throttle certain types of data, and 18 hours after he did, the app was approved.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Road paylaştı.

#benimmasaüstüm #ryzen #teknoseyir Akımı hortlatmıyorum, sadece ben de eksik kalmayayım dedim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Road paylaştı.

Geçenlerde gittiğim 34. bilişim kurultayında not aldığım ilginizi çekebilecek bir kaç sayı ve nokta.

-Yerli araba girişimi vardı hatırlarsınız, hibrit yerine elektrikli bir model yapmaya yönelmişler. Çalışmaları bu yönde devam ettireceklermiş.
-2017 itibariyle 3,8 milyar internet kullanıcısı var. Bu sayının 2022’de 6 milyara ulaşması bekleniyor.
-Türkiye’de bilgi teknolojileri harcamaları 2017 itibariyle 22,3 milyar dolar seviyesinde.
-Türkiyenin yıllık siber güvenlik harcaması 220 milyon dolar.
-Virüslü bilgisayar oranında çinden sonra %43 ile 2. sıradayız. En çok ddos saldırısı yapan 3. ülkeyiz, bunun nedenide enfekte olmuş zombi bilgisayarlar. Korsan kullanımın yaygınlığı sebebiyle bu durumda olduğumuz düşünüyorum şahsen.
-Siber güvenlik planlarımızda enerji sistemlerine yeteri kadar önem vermiyoruz gelecekte, daha önce yaşadığımıza benzer büyük kesintiler yaşamamız çok olası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Road paylaştı.

Oyuncak hacklenirse
https://youtu.be/h2DY-VCtb54

Exploiting a Furby Connect

Context has been working with the team at Which? to demonstrate how easy it is with the right skills to hack into off-the-shelf children’s toys.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Road paylaştı.

general mobile 4g android one cihazini degistirmek istiyorum, istediğim iki şey var , birincisi buyuk ekran ikincisi ise yuksek pil kapasitesi , mi max 2 yi gördüm bu telefin nasildir tam istedigim gibi duruyor kagit uzerinde, xiaominin miui 9 sanirim ara yuzu , bu telefon da aliyor mu guncellemeleri xiaomi telefonlarda durum nedir? suanki telefonum cok akici hic sikayetim yok fakat ekran cok kucuk geliyor ve batarya bana yetmiyor , xiaomiciler az yardim edebilirler mi bir de bu mi max 2 hb de 1250 civari nu paraya daha iyisi var mi ya da az daha koy şunu al desiginiz bir telefon bu ozelliklere sahip
#xiaomi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Road paylaştı.

ACİL! Çok yakın bir arkadaşımın iPhone’u kayboldu. iCloud’dan girdiğimizde çevrimdışı gözüküyor. Bu telefonu bulma/kilitleme durumumuz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap