@hkellecioglu @gamsizm siteye anket açma özelliği ilerde gelecek demiştiniz 4-5 ay önce ne zaman gelir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızdaki yazılımcılara soruyorum

Herkesin yazılımcı olmasının istenmesinden hoşnut musunuz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15
 • lterlemez @lterlemez

  Küçük problemlerini çözebilecek kadar olmalıdır. Bir, kendi otomasyonunu sağlayabilir. İki, verimliliğini arttırır. Üç, yeni şeyler öğrenir. Dört, otomasyon sayesinde verilerin standartlaşması sağlanır ki sayılar ve analiz dünyasındaki en büyük problem budur.
  Visual Basic bilmek, Excel olduğundan çok daha ileriye götürebilmektedir mesela.

 • Serdar @serdaracikyol

  İşin altından kalkabildiği sürece bir problem yok bence. Sadece çocukları bu alana zorla yönlendirme kısmına takılıyorum ben. Zaten merakı olan kendisi yönenir.

  • lterlemez @lterlemez

   O yaşta zaten asıl olay programlama olmamalıdır. Ha, meraklanır ve sonrasını getirir, ayrı mesele. Asıl olay, programlamanın ön aşaması olan problem çözme, çözüm ve algoritma geliştirme olmalıdır. Gerisi, bireyin iç güdüsüne bırakılmalıdır. Ama şu bir gerçek; analiz ettiği ve çözüm geliştirerek oluşturduğu algoritmanın sonucunu canlı olarak görebilecek kadar öğretilmelidir, basit dillerden bir veya bir kaçı.

 • Fikri @fikri

  İhtiyaç fazla ve hızla artıyor. İş bulamasalar bile en az yatırım maliyeti gerektiren işlerden olduğu için kendi işlerini de kurabilirler.

 • lterlemez @lterlemez

  @fikri ve diğer yorum yapan arkadaşlar, programlamaya sadece iş kolu olarak bakmayın. Programlama sürecinin ilk üç aşaması, sadece programlamaya özel adımlar değildir (problem analizi, çözüm ve algoritma geliştirme adımları). Bu adımlar, diğer tüm branşlar ve gerçek hayatın da bir parçasıdır. Bu adımları çocuklarımıza ve gençlerimize ne kadar erken aşılarsak o kadar iyidir ki, yeni doğmuş bir bebek bu aşamaları doğal olarak geçirmektedir. Buradaki sıkıntı bu aşamaları, ilerleyen yaşlarında bilinçli olarak geçirmelerini sağlayamamamızdan kaynaklanmaktadır.
  Dil öğretme konusuna gelince, yukarıda cevap yazdığım şeyi kısaca buraya da yazıyorum: "O yaşta zaten asıl olay programlama olmamalıdır. Ha, meraklanır ve sonrasını getirir, ayrı mesele. Asıl olay, programlamanın ön aşaması olan problem çözme, çözüm ve algoritma geliştirme olmalıdır. Gerisi, bireyin iç güdüsüne bırakılmalıdır. Ama şu bir gerçek; basit dillerden bir veya bir kaçı, analiz ettiği probleme ilişkin geliştirdiği çözümün ve oluşturduğu algoritmanın sonucunu canlı olarak görebilecek kadar öğretilmelidir."

Cpu bottleneck sıkıntısı yaşıyorum bundan dolayı cpu unparking gibi bir kaç uygulamayı denedim fakat bunları denedikten sonra bilgisayar işlemciye yüklediğinde bazen fare takılıyor. Nasıl düzeltebilirim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

apexde fps sorunu yaşıyorsanız origin in game yi ve nvidianın arayüzünü nvidia experinceden kapatın

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yapacaklarımı çok erteliyorum bu sorundan nasıl kurtulabilirim sizde yaşıyormusunuz ? mesela spora gideceğim 2 hafta önce karar verdim fakat yarın giderim diye diye 2 hafta oldu : (

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

hesabım çalındı sanırım giriş yapamıyorum. Hesabıma bağladığım eposta hesabınada giremiyorum şuan kurtarma için kullandığım telefon numarasını kullanmıyorum eposta hesabınıda kurtaramadım yardımcı olabilirmisiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap