i3 9100f işlemciyle 1050ti ekran kartını kullanıyorum. Rx590 almayı düşünüyorum. İşlemci darboğaz yapar değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Ağabeyimin Avukatlık ofisi var. Web sitesi için iyi bir yazılımcıyla anlaştım. Yakında Web sitesini açacağız. Bulunduğumuz şehirde googleda üst sıralamalara çıkmak için ne yapmak gerekir? Seo çalışması gerekiyor sanırım. Bu konuda teknik bilgi verebilecek olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
 • ofis @ofis

  Üst sıralara çıkmak için yapılan şeyler, yani normal vatandaşın yapacağı şeyler bir nevi yalan. Siteye her gün girip eklemeler yapmanın dışında bu yapacağınız eklemeler ve anahtar kelimeler dürüst olursa yukarı çıkamıyorsunuz. Diyelim ki İstanbul'dasınız ama anahtar kelimelere 81 ili 81 ilin ilçelerini yazarsanız sıralamanız yukarı doğru değişiyor. Ama siz 81 ilde ve vilayetlerinde değilsiniz. Maksat yukarı çıkmak olunca hile işin içine giriyor 🙁

 • Otroligt @otroligt

  Şahsi olarak reklamlara tıklamıyorum, reklamların altında 1. sırada olan siteye giriyorum daima. Para basarak 1. sıralamaya çıkanı değil de en çok tercih edilen, aramamla en alakalı olan site benim için daha uygun oluyor genelde. Belki diğer insanlar için bu böyle değildir. O yüzden para harcamadan önce bir araştırın derim.

  • Remirath @remirath

   Bende sizin gibi reklamların 1 altında olan siteye giriyorum hocam. Web sitesini kesin yaptıracağım. Ama seo konusunu nasıl halledeceğim kafalar karışık. Bir geri dönüşü olur mu onuda kestiremiyorum.

 • Omer @omerf97

  Internetten avukat bulan bir kisiye rastlamadim daha henuz

 • donkissot @donkissot

  Avukatların reklam yapması yasak diye biliyorum.

Elektrik, aydınlatma ve uydu montajı yapan bir yerde iş öğrenmeyi düşünüyorum. Yerle konuştum. Yaşım 21 akşamlarıda üniversite okuyorum. Bölümümle alakasız ama elimde meslekte olsun istiyorum. Tavsiye eder misiniz daha önce bu işte çalışanlardan yorum yapmalarını çok isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • Remirath @remirath

  Azar işitmek sorun değil hocam sanayide çıraklık yaptım orada azar yeme deneyimim var 🙂 liftin altında korkmam ama çatıların üstü düşündürmüyor değil.

  • Orcun @orcun

   Sanayide çalıştıysan sıkıntı yok ya üstesinden gelirsin. Ben kaportacıda çalıştım, yedek parçacı şu bu vs. o zaman dert etmene gerek yok. Çırak olduğun için seni öyle gel uydu takacaz çatıda işte bizle çık çatıya sende bu uyduyu oturt demezler yani düşersin vs ölürsün yani o riske usta girmez der ki şu takımı ver şu lnb şeyini ver kablo çekecez şuraya delecek hiltiyi ver vs. vs. işte in aşağı uzatmayı makarayı al evden buraya kablo çek hilti için vs. vs. vs. böyle ayak getir götür işlerini yaptırırlar. Sonra sonra sanada iş verirler şunu soy bunu tak şunu bağla vs. vs.

  • Remirath @remirath

   Teşekkür ederim hocam açıklayıcı yorumunuz için

  • eamedic @eamedic

   @remirath fırça öğrenmenin doğasında var 😁 ben 28 yaşında asistan doktorum hala uzmanımdan, hocamdan fırça yiyorum, yeri geliyo ayak işlerini yapıyorum gocunmam ama hayatı tehlikeye atacak hallerde, iş güvenliğini tehlikeye atacak şekilde çalıştırıyorlar ise, önem vermiyorlar ise 5 dk durma o ortamda. İnşaatlarda kaç tane öğrenci öldü, mutlaka önlemini al.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Hayatında yaptığın en mantıklı şeylerden biri olur

 • cgdincer @cgdincer

  Nerede çalıştığının önemi yok, iyi gözlem yapıp soru sorarsan çöpçülükten bile öğrendiklerini elbet bir yerde kullanırsın. Ama hayat her şeyi deneyimleyecek kadar uzun değil. İlgin olan bir işte çalışmak size zaman kazandırır.

 • KirbiT @kirbit

  Öneririm. İleride Kanada gibi yurtdışında bir yere gitme hayallerin varsa, gösterebileceğin bir meslek olur. Meslek lisesi diplomanız yoksa çıraklık eğitim merkezi gibi bir yer üzerinden başvuru yaparsanız. Hem bir süre sonra kalfalık belgesi alırsınız, hem de sigortanızı işkur karsilar. 300-500 lira da harçlık niyetine maaş bağlar.

Airbnb ile evimin bir odasını kiralamayı düşünüyorum. Daha önce ev sahibi olarak airbnb kullanmış biri varsa deneyimlerini bilgi edinmek isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Ben yapmıyorum da yapan çok arkadaşım var. Ev güzel bir yerdeyse neredeyse tüm kiranızını çıkartabilirsiniz. Kafanız rahat olsun istiyorsanız öncelikle kadınlara veya çiftlere kiraya verin. Erkeklere ise daha önce ki kiraladıkları ev sayısına ve yorumlara bakmadan kiraya vermeyin.

  • Remirath @remirath

   Evim Antalya Konyaaltında. Geniş teraslı çatı katlı denize yakın. Ev kendimizin hocam. Dediklerinizi dikkate alacağım. Öğrenci olduğum için harçlığımı çıkarsam yeterli. Yasal olarak bir sıkıntı çıkabilir mi peki?

 • zaradr @zaradr

  Misafirleriniz için özen gösterin.
  Sıfır nevresim ve havlu, tercihen düz desensiz, al.
  Odada eşyalarını koyabileceği küçük bir gardrop olsun. Ütü ve saç kurutma makinesi bulunsun.
  Nescafe ve su ısıtıcı odada olmasa bile mutfakta el altında olsun.
  Mümkünse vereceğin odayı boyat ve duvarları boş bırakma üç-dört resim as.
  En önemlisi her misafirden önce ev temiz olsun.
  Alacağın yorum-puan çok çok önemli. Zamanla yaparım dediğinde, düşük puan aldığında, sonraki puanların da düşük geliyor. Daha az para talep edebiliyorsun. Ama yüksek puanın olduğunda misafirler bu puana yakın değerlendirme yapıyor, daha kolay misafir bulabiliyorsun. Hem de daha yüksek para talep edebiliyorsun.

Coğrafya bölümüne bugün başladım. Mutlaka okunması gereken Türkçe kitap tavsiyeniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Şengör Hoca Sırrı Erinç deyip duruyor. Bence PDF falan bul oradan başla.

 • Master @master

  Kpss paragraf soru bankası. (Ciddiyim.)

 • Hüseyin H. @hsynn

  Öncelikle tebrikler.
  Bu 2015 yılında Prof. Dr. Hayati Doğanay hocamızın öğrencisi olarak mezun oldum. Yeni başladıysanız yakında ismini duyarsınız. Hem coğrafyaya katkıları hem kişiliğiyle örnek alınması gereken bir insan.
  Coğrafya başlangıcı için o zaman size ilk tavsiyem.
  Hayati Doğanay Coğrafya'ya Giriş kitabı ile şöyle bir genel bilgi edinirsiniz.
  İkinci olarak sık sık karşınıza çıkacak terimlerde başvuracağınız bir sözlük edinin.
  Ben okurken Hayati hocamız henüz Coğrafya Bilim Alanları Sözlüğünü çıkarmamıştı. O yüzden bize baskısı olmasa bile fotokopi olarak hocaların hocası :)) Prof.Dr.Reşat İzbırak'ın yazdığı Coğrafi Terimler Sözlüğünü almamızı tavsiye etmişti.
  Bunların haricinde Prof.Dr.Sırrı Erinç, Prof.Dr. Mehmet Besim Darkot, Prof.Dr.Oğuz Erol, Prof.Dr. Turgut Bilgin bu hocalarımızın kitaplarını tavsiye ederim. Hepsi Türk coğrafyasına katkıları olmuş ve alanında gerçekten çabalamış başarılı insanlar.
  Ve bir coğrafyacının olmazsa olmazı Atlas.
  Faik Sabri Duran'ın Büyük Atlas'ı alınabilir. Büyük ihtimalle zaten bölüm onu size aldırır. :))
  Mobilde olmasam daha uzun ve ayrıntılı yazardım. Ama şu saatte @senturkmurat1999 hocamın etiketiyle gördüm bildiriyi.(Ayrıca teşekkürler)
  Bilgisayar başında olduğum bir gün daha ayrıntılı tavsiyelerde bulunurum inşallah. Merak ettiğiniz başka bir şey varsa yine sorabilirsiniz. Fırsat buldukça ki bulurum :)) cevaplarım.

Digitalocean'dan Ubuntu vds alıp openvpn Kurdum. Sorunsuz çalışıyor. Şimdi selfhosted Spotify benzeri bir uygulama kurmak istiyorum. En basit şekilde yapabileceğim uygulama tavsiyeniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Digitaloceandan bir vdse openvpn kurmak istiyorum. Basit, güncel ve Türkçe bir kaynak öneriniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde 5 adet notebook diski var. Bunları satışa çıkaracağım. Çıkarmadan önce hangi programla sıfırlamak önerirsiniz ? Birde hangi yazılımla sağlıklarını öğrebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple etkinliğinde iPhone haricinde birşey tanıtılacak mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fotoğrafçılığa başlamak istiyorum. Canon 250D iyi bir tercih olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • seckyn @seckyn

  Bence aynasız makine almak daha mantıklı. Bunu söylememdeki en temel etken elektronik bakaçlar. Elektronik bakaçta gördüğün şey aslında çektiğin fotoğrafın ta kendisi.

 • Burak @burakk

  En son 2000-2003 arası film kameram vardı. Sonra uzun süre hiç fotoğraf çekmedim ve makinem olmadı. 2014 yılında bir tane aynasız diye tabir edilen makinelerden aldım. Fotoğrafçı değilim bu bir hobiydi ama kısmen bir mesleğim gibi oldu asıl mesleğim olmasa bile. Tekrar alışma sürecimde baya bir şeyi yeniden hatırlama ve alışma şansım olmuştu. Dslr ağır ve büyük gelirse bir aynasız sistem fotoğraf makinesi edinerek başlayabilirsin. Fuji Film olur, Sony olur gibi gibi. 🙂

 • Hüseyin @hus35

  Her zaman MG'nin de dediği gibi ucuz makine daha çok lense yatırım yapmanızı tavsiye ederim. Mesela temiz sony a6000 daha sonra da güzel bir lens alınabilir 250D fiyatına. Sigma 30 1.4, 16 1.3, 56 1,4 gibi. Tabi yine de siz bilirsiniz içinize sineni almak en doğrusu 🙂

 • arandur @arandur

  Elektronik vizörlü, dokunmatik ekranlı bir aynasız almanı öneririm. Kit lens ile başlamak mantıklıdır, sonra da isteğine göre lens alırsın. Hemen başlangıçta tele, sabit odak vs. lens yatırımı yapmaya gerek yok.