Telefon sektöründe e ticarete girmek istiyorum . Siteyi r10dan hazır alacağım . N11 Hepsiburada satışıda düşünüyorum . Lakin bu kargoyu ücretsiz nasıl yolluyorlar o fiyatlara onu anlayamadım . Kargoyla özel bir anlaşma mı yapılıyor ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Antalyadaysanız telefonunuzun başında bekleyebilirsiniz . Diğer tamir sorularınız için whatsapptan yazabilirsiniz . #tamir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yıldırım Yiğit @blitzhan

  Yan sanayi bataryalara bir ön yargım var, patlarmı ? şişermi ? telefonun diğer parçalarını bozarmı diye.

 • Agab @agab

  2 dakikalık işlem için 140 lira almak mı?
  Batarya zaten 70-80 lira Deji'de. 70 lira işçilik mi alıyorsunuz? Bir de kampanya demişsiniz.

  • Remirath @remirath

   Bix batarya kullanıyoruz genelde . Oda 100 liraya geliyor .

  • Orcun @orcun

   @agab Aslında sadece işçilik değildir. Olabilecek hasarlara karşı önceden alınan ekstra meblağ gibi düşünebilirsin. Misal 6s plus pil değişecek ama ekran çatlak sahibi diyor ki hacı pil değişecek ekranı böyle vs. o durumda ekranı öpücük tutmuyor kanırtman lazım. Kanırtırken yanlarda bilrisin kanca gibi kasaya geçen kısımlar var oradan ekranı zorlar, ekran kırıksa çatlaksa o çatlak ilerler iç lcd'i de kırabilir milimlik zorlama yapar bunu kırılır e adama ne diyecen ? çakal servisler gibi '' ABİ BUNUN EĞRAN ZATEN ÇATLAHTI E PİL DEYİŞİMİBNDE GIRILIR BURADA SANA BİZİM ELEMAN DEMİŞTİR ONU YAPABACAH PİŞEY YOHK, EGRAĞNI DEYİŞTİRİRİK EMME 300 MELYON DAHA VERECEEEN ' böyle mi desin ? sonra görüyoruz işte bıçakladılar vurdular işte birşey oldu öldürdüler vs. vs. vs.

   Bende misal 50 lira işçilik alıyorum ama kırıksa çatlaksa uyarırım kırılır bak vs o zaman birşey yapamam veya ekrandan alalım diyorum. Kırık değilse dert değil en kötü ses açma kapatma veya 8 ve üstü ise kablosuz şarj için yüzey var onu bozarsın vs. ama işte fix 50 alıyorsun onda bile çıkıp söylenenler var e al sen yap diyorum geçiyorum. Sonra yok kasayı çizdim abey nabayım. Yutuptan izledim kanırttım ama galiba ekran flex'i yırtıldı nabacam ? ya bunu söktüm ama ekranın çerçevesinde yapışkan vardı onu nerden bulacam gerekli mi ? ( ki gereklidir 6s ve sonrası için ekran kasa içi toza 7 ve 8 lerde suya vs dayanıklı olsun diye daha güçlüdür ) hani böyle ufak farkları var. Mesela 7 de yaptım geçen conta yenilemedik ekran oturdu güzel de kamera kısmından az bastırınca ekran hafif içe giriyordu neden acaba ? adama bilhassa demiştim yenileyelim olmaz böyle 15 liralık yapışkan şeyden kaçındı ya birde öyle pintiler denk geliyor 50 bin tane adamla uğraşıyorsun. Bende valla fiyatı arttıracağım, ne bu ya milletin derdinden ömrümden mi gitsin ? bundan sonra işçiliği fix 250 lira yapacam birde dert çile çekiyoruz. 😀

  • Remirath @remirath

   @orcun Konuyu güzel özetlemişsiniz hocam .

  • Orcun @orcun

   @remirath Başıma geldi yani iphone 6 plus pil aldık değişecek ben tabi açıp bakmadım aleti neyse, açtım bir baktım pil çakma orjinal değil zaten 30 40 liralık çöp birşeydi. Malum bazı servisler var anasını vs hiç sevmiyor düşmanlar yani öyle kulakları çınlatılıyor, bende sağlam çınlattım. Herif bu aktivatorlu japondan daha kıvamlı yapıştırıcı var bilirsin, bunla pili tutturmuş. Yani şeref yoksunluğu bu kadar mı olur ? ilkten biraz ısıttım hiç araya giremiyorum yani taş gibi e pili mi kesicem ? anakartı vs aradan güç bela aldım sağlam ısıttım gene yok. Araya baktım olmuyor tiner aseton vs dahi denedim yok pil şişti patlayacak yani balkona aldım taş beton zaten uzaktan sopanın ucuna çivi bantlayıp pili şişirip iyice delik deşik edip patlattım. Mecbur dışını vs soydum ama folyo yapışmış çıkmıyor, üstten zımparaladım vs. vs. ama yok yani yeni pil otursa bile ekrana baskı yapacak neyse hallettim yaptım vs şansa ses açma kapama flex'i zorlasam yırtılacakmış birde oradan masraf olacakmış iyi ki tornavida ile kanırtmadık, adama okey diyorum borcum ne diyor 50 lira işçilik diyorsun, dalgasına yapıyormuş gibi yapmıyor ne yaptın ya usta yutuptan baktım ben öyle zor işlem değil yani bileydim ben de takardım zor iş değil ki ? bir ekranı kaldırdın o kadar neyin işçiliği ? sen dedim pili önceden nerede değiştirttin ? biri annesini hiç sevmeyen bir arkadaş dedim mobilya yapıştırıcısı aktivatorlu ile yapmış kim bu ? çok güzel dedim andım yani yarım saat çok güzel fanteziler vs. vs. demesin mi abi bizim tanıdık akraba vs. o eski pili sökmeye ben 6 saatimi harcadım lan diye çıkıştım iyi dedim öğrendin 50 liradan kaçtın sana biliyorsun mağdem artık 6 saati 50 liraya yapmam yani kendi malım olsa 1 haftada dinlene dinlene yapardım, sana 200 lira o zaman. 200 lirasını aldım herifler de irtibatı kestim. Haram para olduğunu biliyordum onla da bizim bıcırıklara mama aldım, zaten hergün dağıtıyorum, en azından haram para ama kediler köpekler karınlarını doyursun.

  • Samed AYDIN @picasso16

   @orcun Orçun sana nasıl ulaşabilirim? Telegram yada ben numara versem olur mu?

  • Orcun @orcun

   @picasso16 Telegram var mıydı iş? Varsa @orcun89 yazabilirsin. Yada mail atabilirsin orcun88@outlook.com

 • onelitersoftears @onelitersoftears

  Abi açıklamaya bile gerek yok bir işyeri kar edip cebine para koymak zorundasın ve o işi öğrenip zanaat yapmıs bir insansın.iscilik isterse 1000 tl koyar.ve dip not teknoseyir gibi teknolojiyi belli bir seviyenin üstünde takip eden kitlenin olduğu övgü de eleştiri de sakınmayacak insanların içinde paylaşıyorsa bu konuda ustadır bana göre

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  malesef dükkan işletmenin mantığı anlaşılmıyor ülkemizde. Herkes zannediyor ki siz bir ürünü x fiyata alıyorsunuz, 2x fiyata satınca x fiyat kar ediyorsunuz. %100 kar müthiş be.

  Ama kazın ayağı öyle değil. Bu üründen günde ne kadar sattığı bütün her şeyi değiştiriyor. Ona göre sabit giderler, hiç hesaplanmıyor. en dandik dükkanın 2-3 bin TL kirası var ülkemizde, dükkanın kirasını mülk sahibine vergisini de devlete ödemek gerekiyor. %20 de stopaj ekleyin kiraya. 1 tane işçi asgari ücretle çalışsa 3000TL gibi bir masrafı var işverene. elektrik, su, internet, telefon giderleri ekleyin.Bunun yanında yukarıda arkadaşların dediği gibi hasar ziya sebebi ile gelirin %3 zarar ekleyin. Mal satıp iş yapıp para alamadığınız, eş dost vs diye düşük kar aldığınız %3 ekleyin, kredi kartından harcamalarda %3 banka komisyonu ekleyin.

  Kazancınınız %20sini gelir vergisi diye ekleyin. Kendininiz Bağkur primlerini ekleyin. Alıp sattığınız maldan kazanılan KDV'yi ekleyin. İşyerindeki tornovidası, masası, sandalyesi, demirbaşı, bunların bakım ve satın alma masraflarını ekleyin.

  Kabaca bir hesapla; 2.500TL kira, 500TL stopaj, 3000TL asgari ücretlinin maaşı, 600TL kendi bağkurunuz, 200TL elektrik, 200TL ısınma, 50TL telefon, 100TL internet sabit masraflar.toplam:7150TL

  Aylık cironuz 15000TL olsa, geliri yarısı olsa;%3 hata sebebi ile 225,KDV iade de alınıyor ama aylık en az 500TL, parasını bir şekilde tahsil edemediğiniz %3 450TL, %3 banka komisyonu(yarısını karttan geçse) 225TL, kalan gelirin %20'si gelir vergisi (genelde düşük gösteriliyor ama ayda en az 100TL tutar) Muhasebeciye aylık 150TL,Demirbaş masrafını aya bölseniz aylık 150TL, Belediyeye verilen izin ruhsatlar tabela vergileri ıvır zıvırlar;150TLtoplam:2050TL,

  Mal alımlarına verilen bedel 3000TL hesaplandığında genel toplam;12000TL kaldı.Dükkan işleten bu kadar risk alan adama 3000TL. Bu da en iyi ihtimalde, ayda 15000TL ciro yaparsa. Ülkemizde hiçbir dükkan bu satışı yapamıyor maalesef.

  Yani 70'e alıp 140'a satmak 70 lira kar sağlamak demek değil, devletimizin sağolsun bu yüklediği onlarca kalem vergi vs malesef sadece satıcıdan alınmıyor. Netice itibarı ile bizden alınıyor. Ülkemiz koşullarında satıcının 1'e aldığını 2'e satmaması zarar demek.

  (Hesaplar kabataslaktır, fikir vermesi açısından lütfen tek tek kalemlere takılmayın, bir esnafın ne kadar çok kalem ödeme yapması gerektiğine yoğunlaşalım.)

Uygun Fiyatlı Gaming Sistem - Toplama Masaüstü Modeller İlanları...

Uygun Fiyatlı Gaming Sistem - Toplama Masaüstü Modeller ilanları alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Single Language lisanslı bir laptop var. Bunun dilini değiştirmek istiyorum. Windows proya upgrade veya farklı bir Windows dağıtımı mı yüklemek gereklidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

i3 9100f işlemciyle 1050ti ekran kartını kullanıyorum. Rx590 almayı düşünüyorum. İşlemci darboğaz yapar değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Ağabeyimin Avukatlık ofisi var. Web sitesi için iyi bir yazılımcıyla anlaştım. Yakında Web sitesini açacağız. Bulunduğumuz şehirde googleda üst sıralamalara çıkmak için ne yapmak gerekir? Seo çalışması gerekiyor sanırım. Bu konuda teknik bilgi verebilecek olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
 • ofis @ofis

  Üst sıralara çıkmak için yapılan şeyler, yani normal vatandaşın yapacağı şeyler bir nevi yalan. Siteye her gün girip eklemeler yapmanın dışında bu yapacağınız eklemeler ve anahtar kelimeler dürüst olursa yukarı çıkamıyorsunuz. Diyelim ki İstanbul'dasınız ama anahtar kelimelere 81 ili 81 ilin ilçelerini yazarsanız sıralamanız yukarı doğru değişiyor. Ama siz 81 ilde ve vilayetlerinde değilsiniz. Maksat yukarı çıkmak olunca hile işin içine giriyor 🙁

 • Otroligt @otroligt

  Şahsi olarak reklamlara tıklamıyorum, reklamların altında 1. sırada olan siteye giriyorum daima. Para basarak 1. sıralamaya çıkanı değil de en çok tercih edilen, aramamla en alakalı olan site benim için daha uygun oluyor genelde. Belki diğer insanlar için bu böyle değildir. O yüzden para harcamadan önce bir araştırın derim.

  • Remirath @remirath

   Bende sizin gibi reklamların 1 altında olan siteye giriyorum hocam. Web sitesini kesin yaptıracağım. Ama seo konusunu nasıl halledeceğim kafalar karışık. Bir geri dönüşü olur mu onuda kestiremiyorum.

 • Omer @omerf97

  Internetten avukat bulan bir kisiye rastlamadim daha henuz

 • donkissot @donkissot

  Avukatların reklam yapması yasak diye biliyorum.

Airbnb ile evimin bir odasını kiralamayı düşünüyorum. Daha önce ev sahibi olarak airbnb kullanmış biri varsa deneyimlerini bilgi edinmek isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Ben yapmıyorum da yapan çok arkadaşım var. Ev güzel bir yerdeyse neredeyse tüm kiranızını çıkartabilirsiniz. Kafanız rahat olsun istiyorsanız öncelikle kadınlara veya çiftlere kiraya verin. Erkeklere ise daha önce ki kiraladıkları ev sayısına ve yorumlara bakmadan kiraya vermeyin.

  • Remirath @remirath

   Evim Antalya Konyaaltında. Geniş teraslı çatı katlı denize yakın. Ev kendimizin hocam. Dediklerinizi dikkate alacağım. Öğrenci olduğum için harçlığımı çıkarsam yeterli. Yasal olarak bir sıkıntı çıkabilir mi peki?

 • zaradr @zaradr

  Misafirleriniz için özen gösterin.
  Sıfır nevresim ve havlu, tercihen düz desensiz, al.
  Odada eşyalarını koyabileceği küçük bir gardrop olsun. Ütü ve saç kurutma makinesi bulunsun.
  Nescafe ve su ısıtıcı odada olmasa bile mutfakta el altında olsun.
  Mümkünse vereceğin odayı boyat ve duvarları boş bırakma üç-dört resim as.
  En önemlisi her misafirden önce ev temiz olsun.
  Alacağın yorum-puan çok çok önemli. Zamanla yaparım dediğinde, düşük puan aldığında, sonraki puanların da düşük geliyor. Daha az para talep edebiliyorsun. Ama yüksek puanın olduğunda misafirler bu puana yakın değerlendirme yapıyor, daha kolay misafir bulabiliyorsun. Hem de daha yüksek para talep edebiliyorsun.

Digitalocean'dan Ubuntu vds alıp openvpn Kurdum. Sorunsuz çalışıyor. Şimdi selfhosted Spotify benzeri bir uygulama kurmak istiyorum. En basit şekilde yapabileceğim uygulama tavsiyeniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Digitaloceandan bir vdse openvpn kurmak istiyorum. Basit, güncel ve Türkçe bir kaynak öneriniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap