lcw de pantolon 400 tl biladeri aradım avusturyada dün 24 eurodan 4 tane almış gayette kaliteli imiş. Bu giyimdeki zam furyası nereye koşuyor 50 tlden 400 e çıkmışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski biosa dönecegim böyle bir hata aldım bir önceki sürüme geçemiyorum.
Eski versiyon BIOS dosyasını yuklemek istediğimde "for providing better BIOS functionality and quality, the System will not allow to restore BIOS after flashing this target BIOS" seklinde uyarı vermekte alptekin bir şekilde geçen defa yaptırmıştı şimdi unuttum. Anakart msi a320m pro-e dolayısıyla üzerinde bios flashback tuşu yok. h74 bios sürümünden h20 sürüme dönecegim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nah barışırız asıl bizim kapanmamış hesabımız var.

Bu, On Dördüncü Kolordu Kumandan Vekili Miralay Kâzım Bey’in 25 Ağustos 1919’da Erkân-ı Harbiye-i Umumiye, yani Savunma Bakanlığı’na yolladığı rapordan, Bergama’da yaşananlardan bazıları:

“2- İşgal günü Bergama’da Selimiye Kahvesi önünde oturmakta olan Kazcı Mehmet oğlu Hulusi işgal kıtası kumandanlığına götürülmüş ve işgalin üçüncü günü taburun karargâhında başı cesedinden ayrılmış ve gözleri kasatura ile oyulmuş olduğu halde görülmüştür.”

“14. Bergama’da Çerkez İdris Ağa’nın evlatlığı on yaşında kız çocuğunun bikrini (kızlığını) izâle ettikten ve sekiz on kişi üzerinden geçtikten sonra vücudunu tulani (boylamasına) ikiye ayırıp parçaladılar.”

***

Bu, Tire’den 8-9 yaşındaki bir kız çocuğunun 13 Eylül 1919’da iki Yunan askeriyle ilgili verdiği ifade:

“O esnada biraderim Hüseyin’i alıp ‘Kardeşini kumandanımıza götüreceğiz’ diyerek bahçenin haricine çıkardıktan sonra, bu iki askerden birisi yanıma geldi, diğeri de Hüseyin’in yanında kaldı. Merkum asker beni tutup hemen yere yatırarak ve donumu çözerek bikrimi izale etti. Bu fiili yapmasını müteakip çıktı gitti. Öbür asker, arkadaşı gelip o dahi fiil-i şeni icra (tecavüz) eyledi, sonra her ikisi silahlarıyla beraber savuşup gittiler.

***

Bu, Karamürsel Kaymakamı Refik Bey’in 14 Kasım 1920 tarihinde Garp Cephesi Komutanlığı’na yolladığı rapordan bir bölüm:

“Kasabanın nüfus-u umumisine nazaran ahaliyi yüzde yirmi beş derecesinde kurşuna dizmek suretiyle katliam yapmış ve geriye kalan nüfusu Derince ve Gemlik’e sevk etmiştir. Kasabaya gidildiği zaman on bin nüfustan ancak yüz kişi kaldığı görülmüştür.”

***

30 Ocak 1921 tarihinde Bozüyük İnzibat Şube Müdürü Hüseyin Bey’in raporu da içimizdeki hainler adına önemli bir örnek:

“1. İnegöllü Kel Ahmet Onbaşı ve Mezitli Abdurrahman ve müteahhit Lofçalı Mustafa adlı kişiler Yunan Ordusuyla beraber Bozöyük’e gelmişler.

3. Kel Ahmet Onbaşı “Padişahımız sulhu imza etti, siz kimin hesabına harp ediyorsunuz, yazıktır milleti... gibi” kahvede ahaliye hitaben nutuk irat etmiştir.

7. Teke Mahallesi’nde yedi hane basılmış ve kadınların ırzlarına dokunulmuştur.”

***

İsmet İnönü’nün Garp Cephesi Komutanı olarak 8 Nisan 1921’de Ankara’ya yolladığı rapor:

“Bilecik Mutasarrıfı’nın verdiği malûmata nazaran Bilecik’te 1618 hane yanmış, geri kalan 422 haneden yarısı oturulabilir bir halde bulunmuştur. Söğüt Kasabası İslam mahallatı da kâmilen, Bozöyük’ün üçte ikisi yanmıştır. Ahaliden mezalim ve kötülüğe maruz kalan ve şehit edilenler vardır. Bilecik Müftüsü Mehmet Nuri Efendi de dâhildir...”

Yunanlılarla Türkler barışabilir mi?

Bu, Aydın’ın Cuma Mahallesi’nden Hafız Mustafa Ağa ve mührü okunamayan Heyet-i İhtiyariyesi üyesinin ifadesi:“Yunan askerleri 29 Haziran 1919 Aydın muharebesi ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • Hater @hater

  😀 Daha dün yunan arkadaşa kahve ısmarladım. Üzüldüm sizin adınıza ve böyle haberlere.

 • redfox @redfox

  Sizce Kastamonu'nun bilmem ne köyünde sabah uyanan Ayşe nine, Ahmet Amca dur gidip Selanikteki insanları kılıçtan geçirelim, malına mülküne el koyalım yaşasın kötülük diye mi uyanıyor?
  Yoksa ne zamandır yağmur yağmadı tarladaki mahsül ne olacak, oğlanı da everebilecek miyiz diye mi uyanıyor?
  Emin olun aynısı Yunanistan için de geçerli. İnsanların hayatlarını dolduran küçücük dertleri var.

  Arada düşmanlık yaratan bu türden hesaplar yapan iki tarafta da 3-5 zibidi politikacı.
  İki halkın dünyasında da düşmanlık yok.
  Birileri kaşımaya çalışıyor mu? evet.

 • ilker @gilker

  Valla benim Yunanlılarla bir derdim yok. 100 yıl önce yapılan yanlışların konu ile alakasız insanlara mal edilmesi saçma geliyor varsa cezası bu katliamları yapanlara soracaksın. torununun torununa değil.

 • wxngn @wxngn

  Balkanlarda türk nefreti bitmez, yazılan tüm kitaplarında türklere hakaretler var. Yetişen çocuklarda nefret tohumlarıyla yetişiyor. bunu tartışmak bile saçma geliyor bana. Tarih zaten defalarca gösterdi bunu yıllar sonra bile insanlar göç etmez zorunda kaldı. O günki nefreti bugün torunları devam ettiriyor.

  • ilker @gilker

   valla yunanlı arkadaşlarım vardı hiçte öyle bir durum sezinlemedim sorun hep yönetimler arasındaydı. tabi bizdeki gibi istnisnalar vardır orası ayrı. Dediğin ermeniler için daha doğru.

  • wxngn @wxngn

   @gilker Gerekli ortam oluşmadan neden sana kötü davransınki zaten, o aptallıktan başka birşey olmaz. Elbette köprüyü geçene kadar ayıya deve diyeceksin. Bugün en nefret ettiğim ülkeden gelip sorsalar bende dünya barışından falan bahsederim 🙂
   Kaldıki nefret ve şiddet bulaşıcıdır. Olası bir durumda bu görüşler 180 derece tersine döner. %5 lik kısım bile yeterli.

Bazı şeyleri ömrünüzde bir defa yaşarsınız bu da öyle birşey. Tekrar grup bir araya gelse konser verse mezarımda olsam kalkıp giderim o derece.
Yan flütün olayım bilge.

almora - cehennem geceleri eskisehir 222 park

almora - cehennem geceleri eskisehir 222 park
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Miss turkey haberlerini okudum şöyle bir fotograflara baktımda bizde güzel kız mı kalmadı, yoksa güzel kızlar yarışmaya mı girmiyor anlamadım. Bana güzel gelmedi hayır bir de kime ve neye göre güzel onuda anlamadım. @hamitozlu başkan sen ne düşünüyorsun bu konuda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • Mert YILDIZ @nvieastt

  Güzel kızlar yarışmaya girmiyor.

 • ARMv7 @armv7

  Güzellik Yarışmalarında artık dış görünüm o kadar da kriter olmamaya başladı çünkü dünya çok politik doğrucu bir noktaya gidiyor. Her güzel özellikten ortalama olarak barındıranların arasından en iyisi seçiliyor artık. Yani sırf güzel diye kendine bir şey katmamış birilerini güzel seçmiyorlar. Aslında o organizasyon dış güzellikte birinci seçmiyor. O yüzden sadece fotoğraflara bakıp artık birinciyi ya da derece yapacak olanları tahmin etmek bile zor. Bu işler için çocuk yetiştiriliyor artık. Orta direğin biraz üstü aileler okula, kariyere yatırım yapar gibi çocuklarını bu etkinliklere hazırlıyorlar. Oscarda ödül almak gibi oldu artık bu da. Neyi hedeflediğini bilerek filizlendirip büyütüyorlar bazen bir çocuğu, bazen bir filmi. O yüzden artık bu da güzel doğmak meselesi olmaktan çıktı. Güzel seçilmek için büyütülmek meselesine döndü.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  adı güzel ama kendi çirkin bir yarışma. Ben bu güzellik yarışmalarına zaten anlam veremiyorum. O yüzden benim içn anlamsız. Karışmak istemiyorum. #başkanolursam ne haliniz varsa görün

  benim bilinç altımda bu güzellik yarışmaların birilerine kadın pazarlama peşkeş çekildiği algısı var nedense.

 • kaira @kaira

  Öneme alınan tek şey dış görünüş değil diye biliyorum.

62 gram belgenin avusturyaya gönderimine 460 tl aldı ptt kargo hızlı gönderiymiş efendim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Doblo alacagım kısmetse arkasına minder ile kilim, yastık, mangal ve odun semaveri atacagım. Starbucklar benim neyime arkadaş, yok bundan sonra tek tabancayım o kadar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9