Malum kafe kapanmışken fabrikaya gireyim dedim başvurdum geldim eve uzandım yarım saat sonra telefon çaldı adres ver gelip alalım seni diye. Neyse adrese gelemediler mezarlığa indim vasıflı elemanız ya başvurduğum fabrika degil başka fabrika numaramı ordan alıp çağırdı. Gittim çalıştım elbiselerimi aldım az önce geldim bir daha da silkseler gitmem. İçeri girdim benim yardımcım dışında herkes Suriyeli makinaya baktım 93 yapımı savaştan çıkmış. Fabrikaya ayak bastıktan 6 saat sonra yemek 7 saat sonra çay sigara molasına çıktım 8. Saatte üstümü giyindim devir teslim yapıp çıktım. Yarın beklemeyin beni dedim çalışmayacağım sizinle patronları aradı neden çalışmıyorsun diye filan. Efendim yemekhanede masaya oturdum Suriyelinin biri bana oraya degil şuraya otur dedi bende ilk günüm diye ses etmedim oraya geçtim. Normalde sicili bozar ordan vukuatlı çıkardım ana dağ başında fabrika 13 tane Suriyeli 2 kişi Türk'üz. Hani girişsem vuracam ama dağ başında vardiya degişene kadar da digerlerinde dayak yerdik göze alamadım. Yemegimi yedikten sonra düşündüm herneyse bana kendi vatanımda yer gösteremezler daha da burda çalışmam dedim bunuda aynen patrona söyledim. Yarın gel konuşalım dedi hayır dedim ne zaman Türk işçiler burayı doldurursa gelirim dedim ama adam 3 aydır Türk işçi bulamıyormuş öyleki makinist bile Suriyeli arkadaş. Bugün bedava çalıştım ama artık içerde Suri varsa adım atmam o işletmeye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yahu bu Gardrop Fuat nerde?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Acıktım evde malzeme var ekmek yok arkadaş. Akşam yemegini 6 da yiyince acıkıyor insan. Bree insafsız bari dürümcüler açık kalsaydı kimi aradıysam kapalı. Aç karına yatacaz anlaşılan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15

90 lar da bende izlerdim ne yalan söyleyeyim halen arada açar bakarım nostalji olsun diye. 3 küçük ninja.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Orduyda artık kadın Generaller de görebilirmişiz. Hulusi paşa öyle diyor. Ben kadının güzel savaşın kötü olduğunu düşünüyorum bu yüzden karşıyım. Birde işin kötü yanları var emrindeki askere öl emri verebilecek mi? Ya da esir düşünce bilgi vermemek için canına kıyabilecek mi? Kadın hakları eşitlik filan alakası yok bu işin. Siz ne düşünüyorsunuz savaşın bütün pisligiyle yaşandığı yılları düşünürsek. Gazi Mustafa Kemal gibi askerlerine size ölmeyi emrediyorum diyebilirler mi? Ya da kuşatmada çöllerde çekirgeyle ordusunu besleyip ayakta kalabilirler mi? Gerçekten zor iş ben yapamam şahsen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25
 • maxemilian @maxemilian

  Kadınların bazı konularda çok kesin olarak erkeklere fark attığı bir gerçek.
  Mesela: RENK algılama
  Kamuflaj falan tasarlanırken kadınların yapması gerek bence. Çok iyi anlıyorlar renk işinden. Hiç renkle uğraşmayan bir kadın bile hemen fark ediyor birçok şeyi. Native support
  Allah vergisi
  Bunlar gibi şeyler yüzünden, saygı duyuyorum.
  Başka şeyler muhakkak vardır. Yani illaki savaşmaları gerekmez.
  Olur bence

 • YCK @yck

  bence bu yetenek işi. askerliğin hakkını verecek kadınlar da illa ki vardır. yeteneği eğitimle desteklediğinde de harika bir insan kazanabilirsiniz o pozisyon için. aslında her meslek için böyle düşünüyorum ama o ayrı konu tabi 😀

 • Hım Hım @himm

  nene hatunlar, kara fatmalar kurtuluş savaşında mücadele eden Türk kadınları yoktu sanırım.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bunun gericilikle alakası yok da kadınkar gelirse bazı kararların mantıksal alınabileceğinden şüpheliyim fakat sonuçta subay olabiliyorlarsa paşa da olabilmeliler fakat sırf kadın diye paşa falan yapılmaya başlanırsa o iş yaş.

İndirimlerde bakıyorumda 16gb ram var pc de bunu aynı marka model 16 daha alıp 32 etsem quad channel çalıştırsam degermi oyun oynuyorum sadece başka bir halt yedigim yok ama bilemedim. Ya da şu phanteks p600s ten bir tane alıp yazın sistemi ona geçireyim. Kardeşimde phanteks var gerçekten muazzam birşey colermaster corsair filan halt yemiş yanında hem serin hem sessiz. Bilemiyorum altan bilemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün degilse önümüzde ki hafta sokağa çıkma yasağı ilan edilecek yılbaşına kadar. Yeni yılın ilk haftalarında ki duruma göre uzayıp uzamayacağı yasağın belirlenecek hazırlıklı olun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kurban bayramında üst kattaki ev sahibi et vermişti 2 oldu yedim ikisinde de zehirledi beni. Akşam 6 da yedigim tavayı halen eritememiş mide fesadı geçiriyorum. Bu saate gidip coca colada bulamam bekçiler topuğuma sıkar. Nasıl bir ihaleye denk geldik arkadaş. Et gelir bozmuş, dışarı çıkacan bakkal kapalı, kendi dükkanını açıp alacaksın bekçiler var la havle vela kuvvete bir demlikte çay içmiştim üstüne midem kelle kazanı oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap