Telefonda whatsapp uygulaması görünmüyor ama aramada çıkıyor ve telefonda kurulu gösteriyor. Birisi yazdıgında bildirim geliyor oradan giriyorum ama menüde whatsapp uçtu bulamıyorum. İphone plus cihazım noluyo anlamadım kapattım açtım yine aynı kafayı yiyecem. İşaretledigim yerde oluyordu hep ama yok işte yok. Menünün altını üstüne getirdim öyle klasörde yapmamışım hani içinde olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne güzel bilgisayar hemen teknoseyiri hekliyeyim derim ve arkasına bakınca.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Bu ne menem virüstür ki, gece bulaşıyor. 22:00 dan sonra bulaşıyor efenim hafta sonu bulaşır ama hafta içi çalışıyor. Ayrıca kafe ve lokantalarda 46. Dakika da bulaşıyor 45 dakika da bulaşmıyor. Ondan sonra şehirde bulaşıyor Uludag gibi yüksek yerde otelde filan kayak yaparken kulüp filan bulaşmıyor. Otobüste 50 kişi sıkışıyor bulaşmıyor ama şahsi arabada 3 kişiden fazla binemez herkes maskeli olacak 4. kişi binerse bulaşıyor. Arabada şoförün yanına eşi dahi oturamaz bulaşıyormuş arka koltuga geçecek falan fistan.
Ulan hangi film setine geldik biri bana açıklasın arkadaş böyle bir akıl tutulması var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilmeyip kısa yoldan zengin olmaya çalışan taze kan nesil. Bilgisayara windows kurmayı bırak yazıcıdan kagıt çıkaramayanlar kredi vs para çekip kripto para almaya başladı.
Bu düzen devlet tarafından engellenecek bir şekilde. Önce gelir vergisi beyanı olacak ama asıl tehlike piyasadan bankalardna gerçek parayı çekip yurtdışına çıkarıp karşılıgında sanal parayı içeriye alıyorlar.
Piyasa birden çökünce dışarı giden paranın karşılıgı içeride olan sanal paralar devede kulak olmuş olacak.
Bazı analizciler Tr piyasasını boşaltmak için manipüle edilebilecek bir sistem oluşabilecegini söylüyor. Malum kredileri veren bankalarda dışarıdan faizle çogu zaman o parayı getiriyor.
Yolun sonu üretmeyip al sattan köşeyi dönmeye çalışanlar için cehenneme çıkabilir ve bunun ters etkisi ise kripto üretip içeri usd sokan madenciler için gelir vergisi beyanı için altyapı oluşturmaya çalışacak sistemleri getirecek. Şuan için çok mümkünü olmayan vergilendirme için bir yolu bulunup kanunen alt yapısı hazırlanıp vergi alınacak sistemi oluşturacaklar.
Herkes gardını alsın Mart başı ile sonu fırtınalı geçecek hem reel hem sanal para borsasında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son ayarlamalarımla 46 derece de çalışıp 130 watt çekip 61-62 mhs ile eth kazıyor rtx3070.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Ulan demek ki ortak makus talihimiz bu.

Kazıdan bin 900 yıl öncesine ait maaş bordrosu çıktı: Romalı asker...

İsrail’in Masa kentinde Romalı bir askere ait olan bin 900 yıllık maaş bordrosu bulundu. Paipirustan yapılan belgenin ilk Yahudi-Roma savaşlarından biri olan Masada Kuşatması’na katılan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Öyle demeyin Devlet politikasında Uzay programı başlatma fikri bile ilerlemedir bakın hükumet demiyorum. İnşallah devlet politikası olarak kalırda hükumet vaadiydi diye arkadan gelenler askıya almaz. Ne demek istedigimi anlayan anladı ama herkes işine geldigi gibi yorumlar tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa Sakallı @swish41

  Hiçbir şey de olmaz. Liyakat'ın L'sinin olmadığı bu ülkede gene Kartal imam hatipten getirecekler 4-5 kişiyi, onlarda dolgun maaşları alıp keyiflerine bakacaklar. Sen önce uzay programında çalışacak, ar-ge yapacaklar öğrencilerini joplamamayı öğren. Giresun Üniversitesi mezunları çalışmayacak orda Boğaziçi-ODTÜ mezunları çalışacak (tabi onlarda yurtdışına kaçıp gitmezse)

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Falcon 9 ile Ay'a gitmenin Türkiye'ye hiçbir getirisi yok. Parayı verdikten sonra uzaya çıkaracak birini bulduktan sonra isteyen maymun bile yollayabilir (Bugün olmaz gerçi, geçmişte yollanabiliyordu hayvanlar). Konumlama uydusu askeri açıdan mantıklı ve gerekli olabilir, o kısmı ülkenin uluslararası siyasetteki işbirliği ve diplomasi yeteneğiyle alakalı.

  Ancak dediğim gibi Ay'a gitmenin hiçbir katkısı yok. Marketlerde hellspawn çıkacak gibi zemin sallanıyorken milyarlarca dolar para harcayacak lüksü yok ülkenin. Çözülmesi gereken çok daha önemli ve acil sorunlar var. Bunlar dururken sadece gösteriş için para harcayıp SpaceX'in bizi uzaya götürmesi açıkçası beni memnun etmiyor. Arkaik bir tarım yapmaya çalışıyorsun, ileri teknoloji ürünleri üretimin yok, ağır sanayi üretimin yok, hizmet sektöründe (bilişimi de buraya dahil ediyorum) söz söyleyebilecek bir konumda değilsin ama parayı Ay'a harcamayı seçiyorsun. Boşa giden vergiler.

  • Fırat Duran @firat_duran

   Öyle bakınca amerikanın da ay'a mars'a araç göndermesinin hiçbir mantığı yok şuan. Boşa para harcıyorlar 😂 he kardeşim zaten tonla sorunumuz var, bşz biraz daha dünya içindeki olaylara yönelelim, ekonomiyi, işsizliği, milletin borçlarını çözelim dersen eyvallah haklısın.

  • lterlemez @lterlemez

   @firat_duran; karşılaştırdığınız iki ülke arasında dağları geçtim, gezenler kadar fark var. Amerika Ay'a gider ise eli boş dönmez, biz gidersek gittiğimiz ile kalırız, en az bir yüzyıl daha...

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   @firat_duran E zaten onu dedim hocam ikinci paragrafta. Grizu-263 takımının öyle bir seçeneği olmadığı için veremiyorum ancak Copenhagen Suborbitals bağış topluyor ve onlara birkaç kez bağışta bulundum. Ülke bazında değil, insanlığın kolektif hedefi olarak görüyorum uzaya açılmayı ancak bu ülkenin bundan önce çözmesi gereken çok daha büyük sorunları var.

   En basitinden 250 puanla giriliyor bu ülkenin Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümlerine. 250 puanla giren öğrencinin buradan mezun olması imkansız (Bu 245 kredilik müfredattan çıkamaz sınavda 250 puan yapan öğrenci. https://ebs.istanbul.edu.tr/home/dersprogram?id=1090&yil=2020 ). Mezun olan da ne kadar iyi olursa olsun işsiz ordusunun bir diğer ferdi oluyor. Akademide kalsa çok az kadro var ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde sürüsüne bereket torpil dönüyor.

  • Shamino Salle Dacil @salledacil

   @lterlemez Ayrıca ABD'nin buraya atacak parası var, bizim yok.

  • lterlemez @lterlemez

   @salledacil; Atacak paranın tamamını bulamasa bile Ay'dan para ile dönebilir, imkan var elinde.

 • lterlemez @lterlemez

  Bence çok zamansız ve yerli otomobil benzeri bir hareket; şu, sonu bile belli olmayan kargaşanın içinde böyle bir şeye kalkışılması bana çok yapay geldi. "Engel olmalı mı peki?" sorusunu sorar gibisiniz ama bence sormayın. Üç farklı aşının etkili olup olmayacağı ve pandemi sürecinde bir sürü paranın gömüldüğü ve nasıl geri getirilebileceğinin bile doğru düzgün tartışılamadığı bir anda böyle bir şeye kalkışmak, bilmiyorum bana akıllıca gelmedi. Uydu göndereceğiz deseler gene eyvallah ama bu, bilemiyorum.
  Peki pandemi hiç bitmez ise ne olacak?

Şu Amarikanın B-1 bombardıman uçaklarında Rusya yı korkutacak ne var da? Her Rusya ya ültimatom vereceklerinde bunları Avrupa sınırlarında uçuruyorlar anlamadım. Yanılmıyorsa Rusya ve Çin de uyduları bile vurabilecek kapasitede füzeler var diye biliyorum. Bu uçaklar cüsseleriyle hayalet filan olamazlar. 1970 üretimi 50 yıllık bu uçaklar ile Abd korkutuyorsa eger aslında silah teknolojisi o kadar gelişmemiş demek havada. Konuya vakıf biri açıklar mı nedir bunların alamet-i farikası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Nihayet yarın işim yok ve bu eşşege binecem vuracam kırbacı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 16