1 bardak keçiboynuzu pekmezi içtim az önce içim kaldırmadı sanırım birazdan soyunup banyoya yatarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Abd donumuza kadar satmadıgımız sürece enflasyonu indirmeyecek.

Biden gazeteciye sinkaflı küfür etti

Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye çalıştığı sıralarda ABD Başkanı Biden sorusunu beğenmediği bir gazeteciyi azarlıyordu. En...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Daviance @daviance

  işler iyi değil demek ki boru gibi enflasyon var ve endişe var ben öyle anladım.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Enflasyon var çünkü pandemi üretim ve lojistiğin içinden geçti. Tarım dışındaki hiçbir üründe (tarımda sorun olmaz çünkü üretimin büyük bir bölümü zaten son ürün oluyor. Yani, eski sistem ile paketlemesiz vb şekilde son kullanıcıya iletilebilir), üretim seviyesi eski seviyeye ulaşamadı. Bu da sıkıntıya sebep oluyor çünkü bayağı da zaman alacak. Ayrıca, her ne kadar bizimkilerin "enflasyonu aşağıya çekeceğiz" kandırmacasına kanılıyor olsa da fiyat zaten yükseldikten sonra "eksi" oranlara çekmediğin sürece anlamsız oluyor açıklamalar; aradaki fark, Batı Vatandaşının bunun farkında olması ve itiraz edebiliyor iken bizim vatandaşın farkında olmaması ve farkında olup da körü körüne inananların itiraz etmiyor, inanmayanların da itirazı farklı yerlere çekilerek cezalandırılabiliyor (aksini de iddaa edemiyoruz) olmasıdır.

 • Player 1 @player-1

  Kaliforniya eyaletinin gdp'si İngiltere'den büyük. Kıçı kırık Türkiye ekonomisini ABD kendine niye dert edinsin?

 • Fırat Duran @firat_duran

  Tüm dünya yusuf yusuf şuan. Düzelmesi için coin muhabbetini kapatmaları lazım. Öyle bir darbe indircekler ki daha da kimse bulaşmayacak.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Coin ile de çok alakalı bir konu değil ya. Dünya ekonomisinin genel gidişatı ile de alakalı bir konu; mesela, alt başlıklarından birisi Çin'de yapılmakta olan dünya geneli üretim miktarı ve maliyeti: Maaliyetin zaman geçtikçe artması ve üretim miktarının yükselmesi nedeniyle lojistiğin zorlaşması, üstüne Çin'in bunlardan legal/illegal bir şeyler öğrenmesi ve kendine has bilgeliğini de ekleyerek rekabet etmeye başlaması. Yani çok kabaca ifade etmek gerekirse üretim krizi bu bir nevi. Aslında, "coin" üretimi için kullanılan gpu nedeniyle yaşanmakta olan çip krizi ile Suveyş Kanalının tıkanması ile yaşanmış krizler bunun emareleri idi, pandemi gelmekte olan krizin adımlarını gereğinden fazla hızlandırdı. Görüldüğü üzere de kimsenin yedek planı yoktu.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Buradaki enflasyon kendi ülkelerindeki enflasyon bizi kastettiğini sanmıyorum.

Bu su faturasında ki kuyu suyu atık su bedeli nedir arkadaşlar? 32 liralık su tüketmişim 29 lira atık su bedeli yazılmış? Vergiyle filan fistan 79 lira fatura gelmiş tüketimim toplamda 4 ton su.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda bu mevsimde ürtiker yani halk dilinde kurdeşen olan varmı? Acayip kaşınıyor ya ve ilk defa saç derim ve yüzümde çıkıyor deli olacagım. Ardıç sabunu önerenler var yarın aktara gidip alacagım başka çözümü olan var mı? Özellikle bahar mevsimi ve yagmurlu havada oluyor. Aynaya baktım Hellboy a dönmüşüm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gameuploader @gameuploader

  antihistaminik olarak rupatek,cetryn,deloday,allerinit,allersetten birini kullanabilrsiniz, krem olarak da dermovate veya advantan krem, eğer saçlı deride çoksa dermovate saç solusyonu kullanabilirsin

 • Filtre @kahve

  İlginç gelebilir ama bir bardak suya bir çay kaşığı karbonat döküp için. Bende de yaz ayları yüzümde egzama çıkıyor. Yapmayı düşünüyorum çok iyi geldiğini söyleyenler var.

 • Kesb-i @kesb-i

  Sebebi bilinmeyen alerji sorunum var. 3 yıldır filan kabarma oluyordu. 6aydır iğneye başladım. Şuan için iyi gidiyor. 4 haftada bir sağ ve sol koldan 2 iğne yapıyorlar.

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

   Alerjilerde genelde kortizon bazlı tedavi uygulanıyor o da zehirden farksız. Bende ki durumda aşagı yukarı 3 yıldır mevsim geçişlerinde oluyor. Doktorlarda açıkçası bu alerji durumunu çözemedi yapılan alerji testinde de bir halt çıkmadı. Özellikle dışarı çıkıp havayla temas ettiktem sonra eve dönünce yarım saat içinde başlıyor. Nasıl oluyorsa yarım saat sonrada sönüyor kaşıntı ve kabarıklık birşey kalmıyor.

  • Kesb-i @kesb-i

   @regis Bendeki de genelde içerde iken oluyordu. 2kardeşimde de güneş alerjisi var ama onlarınki farklı. Bendeki bi ara günde 2-3 kere yarım saate yakın süren bazen daha uzun kabarma oluyordu. Sürekli bilaxten ve kestin alıyordum dönüşümlü. Sonra günde bir, 2 günde bir 3 günde ve en son 4günde bir oldu. Yani periyodik tekrarlıyordu. Deri testleri kan testleri kaç kere yapıldı ama bişey çıkmadı. En son ürtiker olabilir diye bu son iğneyi verdi. İşe yararsa devam edeceğiz dedi. O ilaçlar da karaciğeri öldürüyormuş. O yüzden dönüşümlü kullan demişti. Amaç o ilaçları bıraktırmakmış. 1 yılın sonunda iğne aralığını açmaya başlayacaklar sanırım. Kabarmalar en çok kaburgalarımın olduğu yerde, bel arkasında ve omzumda oluyordu. Kaşınma krizi gibi oluyordu ve hiç kızarma olmuyordu. Yüzlerce sivri sinek sokmuş gibi oluyordu.

Manyagın birisi çöp konteynırına alüminyum fosfit atmış dün akşam. Yagan yagmurla birlikte tepkimeye girince alev almış. İtfaiye gelip suyla müdahale etmiş ama dahada harlanmış alev 3 saat sonra ancak üzerine 3 kamyon mucur dökerek söndürmüşler. Şimdi halen cadde kapalı ve polis ile itfaiye halen bekliyor bölgede.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Anlayan anladı gılgamış destanı yazamam şimdi bilmeyenler araştırsın lütfen konuya vakıf olmak için. Şimdi ben bombayı bırakıyorum sizler şartlarımızı oluşturun.
https://youtu.be/FV7jKD0Xshc

HIRVAT LİDER: MİLLİ TALEPLERİMİZİ ABD+AB KARŞILAMADAN FİN-İSVEÇ NATO...

Türkiye'nin yeni NATO genişlemesinde yapması gerekeni Hırvat lider Milanoviç yaptı bile...Hırvat'ın talepleri, Bosna-Hersek'i nasıl karıştırır?ABD+AB'nin vet...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Rus savaşı Metro 2033 oyununda ki kıyamet senaryosuna dönmezse iyi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap