Çok övdüler eğlenceli dediler aldım 10 liraya 🙂 İndirimin bitmesine 1 saat var #BDSM https://store.steampowered.com/app/669950/BDSM_Big_Drunk_Satanic_Massacre/

Save 66% on BDSM: Big Drunk Satanic Massacre on Steam

BDSM is the first satirical action RPG where you get to play Lou, Satan’s son! Get some booze, kill the traitors, save Hell and rescue the hottest demoness from the clutches of those nasty people...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Trump: Şimdiki duruma bakınca ölü sayısının 100.000-200.000 arasında olabileceğini söyleyebilirim. Bu salgını 100.000 ölümle atlatabilirsek iyi bir iş çıkarmışız demektir.

Virüsün Amerika'nın işi olduğunu söyleyenler, Çinliler'in genetiğine göre üretildiğini iddia edenler günlerdir nerdesiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 20
 • Daviance @daviance

  Adam sayı sayıyor sanki ,onlar insan be birey ,yuh.

 • alipektas @alipektas

  Virüsü yok bu çıkardı, yok şu çıkardı faaln elbette saçma da, bu dediğin (Trump'ın açıklaması, ABD'nin bu sayıda kayıp vermesi falan) bunu çürütmez ki. ABD'de 200 bin kişiyi önemsemeyebilirdi de yani böyle bir şeyi çıkaranlar. "Bak bizden de gidiyor, o zaman Çinli öldürme planımız iptal." mi diyeceklerdir yani, mantık saçma geldi bana.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   Hastalarin %15-20 Doktor ve saglik calisani, her bir giden doktora karsilik daha fazla hayatta gidecektir. Zira tedavi yoksa daha cok olum var demektir.

  • alipektas @alipektas

   @extreme Yani? Böyle bir hastalığı kasıtlı yayacak bir yapı/grup/kişi/kişler kaç doktor gitmiş, kaç can gitmiş önemser mi? Önemserse ne kadar önemser? Bu ölü sayılarından ve ölen kişilerin sosyal statüsünden böyle bir fikir çürütmek zor yani, yetersiz.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @alipektas Bu hastaligi kimse yaymadi bu bir, Bu virus ailesi daha oncede cok kez salgin yapti. Onlar bu kadar bulasici degildi ve cok cabuk olduruyordu bu sekilde cok insana bulasamadan sonumlendi. Bu sekilde salgin yapabilecek en az 10 farkli tur var. Virusu sadece biri uretebiliyor da digerinin eli nal topluyor degil mi nerden baksan tutarsizlik, nerden baksan akil disi.

  • alipektas @alipektas

   @extreme Yahu dediklerim anlaşılmıyor mu? Ben salgını birileri mi çıkardı dedim? Sadece ABD'de de insan ölmesi ile çürütülecek bir şey değil diyorum. Sen bana bir de akıl veriyorsun "Bu hastaligi kimse yaymadi bu bir" diye. Sabırrr..

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @alipektas Ben yorumumda direk kisisel olarak seni hedef almiyorum, sadece soylenenler icin genel bir izahta bulundum.

  • alipektas @alipektas

   @extreme Ben diyorum ki: Şu bu yaptı falan saçmalık, zaten senin de dediğin gibi bu virüs zaten vardı Corona virüs ailesi olarak, başka salgınlara da sebep oldu. Yani birinin laboratuvarda üretmediğinin zaten bilimsel kanıtları var. "ABD'de 200 bin kişi öldü, bak bunların bilmem kaçı da doktor. Buradan anlıyoz zaten ABD'nin yapmadığını." demek saçma arkadaş, deminden beri yırtınıyorum şunu anlatabilmek için. Bir boru su sızdırıyorsa onun sızdırdığını çakmakla kanıtlayamazsın, peçete koyarsın ıslanır "bak" dersin "bu sızdırıyor" atıyorum. Bu arkadaşın yaptığı sızdığı belli olan borunun sızdığını çakmakla kanıtlamaya çalışmak. Yöntem saçma yani. Hiç gerek yok böyle "Trump şöyle dedi bak kesin onlar yapmadı" demeye falan.

  • reducto @reducto

   @alipektas Ben "Trump böyle dedi o yüzden yapmamışlardır" demedim ki. Bu iş Amerika'ya sıçradığı andan beri olanları söylüyorum. Amerika'da yayılmaya başladığı andan itibaren "Amerika Çinlileri yok etmeye çalışıyor"cular ortadan kayboldu, 10 gündür sesleri çıkmıyor. Bunu kast ettim. Her şeyi kelime anlamıyla almayın yahu 🙂 Ben böyle bir bağlantı kurmadım ki bu bağlantı olduğunu söylüyorsun

  • alipektas @alipektas

   @reducto Ya ABD yayıyor diyen adam şimdi de "yaydı ama ona da sıçradı" diyebilir, "ABD yaydı demesinler diye 325 milyon nüfusun 200 binini bilerek heba etti" de diyebilir. Birilerinin yaptığı fikri çok çok uzak ihtimal de olsa o ihtimal doğruysa bu kısımlarının böyle böyle açıklamaları olabilir diyorum. Sadece ABD'deki ölü sayısı işin arkasında ABD yok demeye yeterli değil yani. Bu iş ancak bu virüsü devletler silah olarak kullanamaz diye bilimsel olarak ispatla kanıtlanır.

  • reducto @reducto

   @alipektas Onu da söyleyebilecek kadar iq yoksunu olan insanlar varsa napayım. Çinlilerin genetiğine göre kodlanmış falan diyen sivrizekalar vardı. Gördük genetiği. Bu virüs ya atom bombası değil, attığın yerde durmuyor. Kontrol edebileceğin şey değil. Evsiz insan olman veya devlet başkanı olman fark etmiyor virüs için. O 200.000 kişinin içinde belki bunu yayan olur da senatonun yarısı da olur bakanlar da olur.

  • alipektas @alipektas

   @reducto ABD yaptı dedikten sonra bunu söylemelerinde ekstra bi salaklığa gerek yok ki. Yani bi devlet böyle bir şeyi yayacak kadar gözü karartsa, kendi ülkesindeki vatandaşın bile bir kısmını feda eder pekâlâ. İnsan ayırmıyor doğru, da bunu yayan kişiler (var öyle kişiler varsayıyorum, örnek olsun diye) önlemini de almıştır. Atıyorum bir grup derin devlet görevlisidir, kendilerini sığınaa kapatmışlardır falan. ABD yayıyor demek illa ABD başkanı da olaya dahil demek değildir ki.
   Onu diyen adamla ya uğraşmayacaksın, ya da bilimsel kanıtı sunup hadi bana eyvallah diyeceksin bana kalırsa. Şu yukarıda yazdığına benim dediğim şeyleri diyecekleridir, adım gibi eminim. Çünkü birilerinin yayması bilimsel olarak yalanlanmasaydı ve hakikaten yaymış olsalardı da ABD'de bu kadar kişi ölebilirdi. Pandemi bu, böyle bir şeye sebep olan kişiler komşusunu bile öldürür artık ne amaçla yapıyorsa o amaç uğruna. İnananlar da zaten yaptığını iddia ettikleri kişileri böyle görüyor, bir inanç/dava uğruna yaptıklarını falan sanıyorlar. Sen ABD'de bu kadr doktor öldü desen onlar yine o gruptan bilecek onu.

  • reducto @reducto

   @alipektas Ya aslında ben gönderide bilinçli olarak söyledim. corona olayı çıktığında TS'de birkaç kişi vardı böyle Amerika olduğunu iddia eden. 10 gündür sesleri çıkmıyor hiç görmüyorum. Lafım onlaraydı bakayım biri oltaya gelecek mi diye ama konu farklı yere geldi 🙂

  • alipektas @alipektas

   @reducto Bu dediğim şeyleri ya da benzerlerini düşünüp yine seni salak görüp geçiyorlardır gönderiyi okuyup muhtemelen. 🙂 Düz dünyacılar gibi bunlar da, adam bindi rokete kendinin gebertti, uslanmadı yani ölene kadar. Onlar bilimsel mantıkla temelle değil, inançsal, ideolojik sebeplerle böyle şeylere inandıkları için ne desen boş. Hatta dedikçe daha da sarılıyorlar, "bak bu bizim düşmanımız, bu dediyse kesin ABD yabmışdır." falan diyorlar genellikle. Olayın köküne, yani bilimsel kısmına değinince ses çıkaramıyorlar bir tek, yine inanmıyorlar ama kafa basmadığı için kem küm edip uzaklaşıyorlar o zaman. 😀

 • Daviance @daviance

  Bence her ülkede hangi grup yaptıysa bunu yayılması için içeri Truva ati gibi adam soktular ,kasten yayıldı ülkelere .

Güzel bir türk tracker. Üyelikler açık 🙂 http://broadcity.in

Edit: Kapanmış üye alımı, çok hızlı oldu 😀

Hoşgeldiniz Broadcity | BDC | Broadcity | BDC

Broadcity, Türkiyenin en büyük Torrent sitesi ! Paylaşıma hazır mısın?
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bannerlord henüz Epic'te çıkmamış. Yarın çıkacak diye gözüküyor, fiyatı ne olacak merak ediyorum. Ucuz olursa bi de 60 liralık epic kuponuyla alınabilir belki 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Dün ortalık karışmıştı, açıklanan corona ölümlerinin aslında çok daha fazla olduğu e devletten görünüyordu. Sırf istanbulda bile tüm tr için açıklanandan fazlaydı ölümler. E devletten kaldırmışlar artık bakılamıyor. Bir yandan böyle bir şey yok dedi Fahrettin Koca. Öteki yandan gaziantep ve kilyostaki toplu mezar açılması görüntüleri dolandı. Videoları koyanlar gözaltına alınmış. Kimsesizler için açılan mezarlar demişler yapılan açıklamada. Valla neye inanacağımı şaşırdım ben artık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

@deniz-efe Bizim dersler hakkında hala bişey yok değil mi? Adobe Connect kullanım kılavuzu yayınlamışlar güya ama ne ders tarihi var bi yerde ne ukey'de bişey gözüküyor ne mail var. Napıyor bunlar ya? 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya gençler bir şey paylaşmadan önce en azından son 6-7 paylaşıma baksanız nasıl olur? 30 dakikada 5 tane "DH hacklenmiş" haberine gerek yok. En azından 10 saniyenizi ayırıp sayfayı azıcık aşağı kaydırabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başlık tam yansıtmıyor işi ama, 2019'da TR Sağlık Bakanlığı 200 sayfalık bir araştırma raporu yayımlanmış. "Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı" başlıklı raporda, olası bir pandemide yaşanabilecekler ve alınması gereken önlemler anlatılıyor. Tahmin edilen hastalık belirtileri ve etkileri de corona'yla neredeyse birebir örtüşüyor. 1 yıl içinde başımıza gelmiş olması çok ironik. Eğitimin uzaktan yapılabilecek modele geçirilmesi vs. gibi önlemlerin hiçbirinin yapılmamış olması daha da ironik.... https://www.birgun.net/haber/hukumet-1-yildir-salgin-tehdidini-biliyordu-293615

Hükümet 1 yıldır salgın tehdidini biliyordu

Hükümetin elinde 1 yıl önce hazırlanmış “Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı” bulunuyor. Buna rağmen hükümet tüm sektörleri kapsayan makro bir plan
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • xpow3r @xpow3r

  bu işlerin hepsinin uygulanabilmesinin temeli para, birazda vizyon lazım. Acil durumlarda en hızlı tepkisi yardım-bağış toplamak oluyor en yakın örneği elazığ depremi, biraz ağızları yandı bu sefer bu kadar hızlı bağış toplamadılar.

 • lterlemez @lterlemez

  Bunun için rapora falan gerek yok ki; Dünya Tarihi bunun gibi bir sürü vak'a ile doludur. Hadi bunu geçtik, deprem gibi her an olabilecek ve sürekliliği olan bir konu da bile hala bir hazırlık yok, ama gerçekten yok. Yapılanlara, söylenenlere rağmen hala hazırlığımız yok. Bu tür vak'alar için; doğal gaz, petrol, tahıl ambarları gibi stok yapılması gerekiyor. Büyüklüğü ise en az nüfusun yarısı kadar olmalıdır. Ben söyleyeyim, biz de en fazla 1 milyon kadar ya vardır ya yoktur, o da bazı dayanıklı malzemelerdedir.

Razer Kraken Ultimate 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık | ITOPYA

Razer Kraken Ultimate 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık En iyi fiyat ve ödeme seçenekleri ile RZ04-03180100-R3M1 ITOPYA'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Razer alma ya, sakın. Geçen bendeki ouroboros masadan kedi yüzünden yere düştü. Hani ne olabilir ki ? en kötü üstü biryeri kırılır değil mi ? bir düştü varya böyle vazo nasıl patlar dağılır aynı öyle gitti. Seviyordum da keratayı lazer algılayıcısı vardı böyle yağ gibi kayıyordu ekranda imleç, birde ele iyi oturuyordu ayarlamıştım. İçinde tek kalem pil var onla standı var hem kablolu hem de kablosuz kullanılıyor. Hani o yüzden razer mazer alma ya çok dayanıksız yapmışlar. Ki bu dediğim mouse da öyle boktan değil yani herifler küp şekilde plastik kutuda satmış vs. bir kutusu var ben hayatımda böyle afilli kutu görmedim. 😀

  • reducto @reducto

   Yok ben almıyorum sadece haber vereyim dedim, zaten alacak para yok 😀 benim G700s de iyice kafa sallamaya başladı ondan mahzun mahzun mouse'lara bakıyodum :D, sol klik bazen çift tıklıyor, bazen ben daha tıkı bırakmadan kendisi bırakıyor iyice saçmalamaya başladı 😀 Ucuz mouse da yok malum. Solda 4 tuşu olsun kablosuz olsun diyince fiyat fırlıyor.

  • Orcun @orcun

   @reducto Aman ha razer mazer boşver. 😀 Ms fareleri nasıl acaba ? Eskisi gibi dayanıklı mı ? Olmadı switch alalım senin fareyi yapayım ya yapacak birşey yok. Çok pahallı meretler.

  • reducto @reducto

   @orcun Sorun tek yeri olsa neyse 🙂 Orta tuş gidik, ek tuşlardan biri gidik, sol klik de gidiyor şimdi 😀 Cesaret edebilsem açıp yapıcam da uzay mekiği yapmışlar sanki herifler

  • Orcun @orcun

   @reducto Yapılır ya atla deve değil ya ? uygun parçaları alınır yapılır. 😀

 • freshmind @freshmind

  Teknolojik eşyalar için "iyi kullanırsan bozulmaz" argümanı ile uzunca bir süre savunma mekanizması oluşturan şahsımı, 3 ürünü ile bozguna uğratan yegane firmadır.

  Bir adet mouse, bir adet Gamepad ve kulaklıkları 1'er arayla çöpe çıkmıştı. Razer'ın servisi ve geri almamak için attığı taklalar aklıma geldikçe, neden yıllardır bir tane bile Razer ürünü almayışım cevap buluyor.

  Resmen bünye antikor oluşturdu. Adını görünce kaçıyorum. Zamanında aldığım, en pahalı gamepadlerinden birisi 12 günde perte çıkınca, forumlarında ve farklı teknolojik kanallarda kronik bir problem olduğunu öğrenip (malzeme kalitesinden, bozuk analogtan, her tarafanın çatır çatır etmesine kadar) iade başvurusunda bulunduğumda, benden kullanım raporuna kadar (kaç saat pc'de takılı kalmış kaç oyun oynamışım vs vs) isteyen bir firmadan bahsediyoruz.

  Kulaklığından gelen yapıştırı/uhu kokusunu ve basslı seslerde ki bozulmayı da unutmuyorum. En uzun süre fareleri yaşamıştı, o da 3 ay sonra çift tıklamaya başlamıştı.

  Gamepad konusunda aynı problemi yaşayan yabancı bir kişi, destek forumlarında Razer'a, "oyuncakçı, teknolojik eşya yaparsa bu kadar olur" yazınca araştırmıştım, adamlar hakikaten zamanında oyuncak merkezli bir firmayımış 🙂

  Gece gece senin yorumun altına içimi döktüm, kusuruma bakmayasın.

  • reducto @reducto

   Yok yok iyi oldu uzun uzun yazmışsın, deneyim aktarımı iyidir, bilgilenmiş olduk 🙂

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   Geçmiş olsun. Köstek olan servis yerel mi ulusal mı?

  • freshmind @freshmind

   @burakadagun Mouse ve Kulaklık için yerel, Gamepad için ulusal. Teşekkür ederim, geçti gitti zaten, bir daha işim olmaz.

  • SeMMiH @semmih

   12 Günde mousepad e ne yapılabilir diye düşünüyorum. Böyle firmalardan nefret ediyorum. Benim de tövbem mediamark etedir. Aldığım bozuk çıkan kablosuz mouse u utanmadan tamir edip verdiler. Tanımda arkadaşlarım vardı. Huzursuzluk çıkmasın diye bir şey söylemedim. Üstüne bir de beklediğime mi yanayım.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @freshmind Yerel yetkililere alıştık da, ulusalın benzer mantıkta olması garip geldi. Özellikle de Logitech, Sandisk ve Amazon'un verdiği hizmete şahit olunca. Logitech son zamanlar da fazla detay sormaya başladı fakat yine de yardımcı olmaya çalışıyor.

   Geçen sene Razer'in HammerHead BT kulaklığını almıştım. Meizu EP61 ve Anker SoundBuds Slim'den pil harici pek farklı gerlmeyince hayal kırıklığı olmuştu. Kutusunda yatıyor.

  • Orcun @orcun

   @burakadagun Zaten adamlar oyuncakçıymış, bu gaming ürünlerin kaynağı da bu zaten ışıklı renkli şöyle böyle ürünler oyuncak havasında hep. 😀 Yalansa yalan denilsin 😀 büyüklerin oyuncağı hesabında ürünleri var. Logitech adama artık 40 derecen su getirtiyor. Mouse bozuk diyorsun aha videosu bu ya diyor içine basınçlı hava tut ulan pc görmüyor pc ya ne diyorsun sen ? wireless frekansı tozdan etkileniyor mu ? açıklamaya gel çay demle. Kulaklık bozuk sağ veya sol taraftan ses kablosuz modda gelmiyor, kablolu da geliyor demek ki içindeki yongada arıza var. Üst birime aktarılıyor video çekiyorum atıyorum vs. yok değişimi onaylanmamıştır reddedildi vs. vs. ulan ben ne yapayım bu kulaklığı ? 100 liralık olsa parçala fırlat at gitsin ya 1500 1000 liralık kulaklık ? çöp oldu. Sandisk usb bellek bozuldu adamlara yazıyorum pc görmüyor ne yapıcam ? kipadan almıştık o zaman 1 sene olmamış plastik usb belleği işte cruze bilmemne değiştireceğiz vs dediler. Bana ondan sonra ups kargo kodu verildi, ben sanıyorum ki oh be yenisi geliyor her halde ? nerdeeeeeeeeeeeeeee ben ups kargoyu arayacakmışım adamlara bu kodu verecekmişim bana kutu verecekmiş o kutuya koyup adama geri verecekmişim. Ups'i ara ki bulasın diyorum gelmiyor ulaşamıyorum bunlara yapacağımz birşey yok çat diye kestirdi attılar.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @orcun Logitech son bir kaç kayıtta dediklerine benzer şeyler yaptı. Özellikle de kronik çift tıklama sorunu için kayıt açtığımda oldu. Adamlar kolay ürün değiştiriyor diye suistimal eden çoktu. Onlarda detaylı araştırmaya geçtiler sanırım. Buradan bir tavsiye etti diye, iletişime geçince bir ya da iki ürünün yenisi temin edildi. Eskilerin de imhası istenmedi.

   İstanbul olduğumdan ve iş yerinin adresini kullandığımdan ötürü sanırım, kargo firmaları ile aram iyi şuan. Firmaların sitesinde yazan hizmet içeriği neyse onu sunuyorlar. Sandisk için çağırdığım UPS kuryesi ise gelenlerin içinde en bilgiliydi. Tüm prosedürü ben söylemeden detaylıca anlatmıştı.

  • Orcun @orcun

   @burakadagun Ya bende de öyle oldu, m330 vardı onu yazdım ilk seferde okey dediler b330 geldi. Aynı model ama türkiyede olmayan versiyonuydu. Haydaaa o da bozuldu ? neyse yazdım gene güvenip demesinler mi işte bilmemne tutun olmuyorsa garantisine verin vs. yahu diyorum değişti zaten ilki de hediyeydi yani 2 senede 2 mouse değişti. Yok işte şunu yapın bunu yapın vs vs mouse'u çekiçle parçaladım. Onun da resmini çektim alın dedim kırdım birdaha logitech mouse evime sokmam internette kimseye önermem. Birtane bayan yazdı sonra ulaştı yeni ürün gönderilmiştir ups şeysi gelecek vs. geldi geldiği gibi buradan bir arkadaşa sattım. O olaydan sonrada cidden yani para verip logitech birşey almadım alacak olanlarada hep abi almayın çöp oluyor firmada ilgilenmiyor dedim. En son işte ts'de biri tamire g933 yolladı onda da böyle uğraştım dedim bak olmuyorsa böyle ne yapalım ? hiiiç ilgilenilmedi. Onun harici de işte sağolsun gene bir arkadaş mekanik klavye yolladı o da şansa logitech. 😀 Gene allahın cezası markadan kurtulamıyoruz. 😀

seedbox rekorlara doymuyor 😀 Aynı anda 138mb upload 112mb download. Hard diskleri raid yapmışlar kesin 🙂 6 günde yaklaşık 10TB upload yaptı. #dediseedbox

BTN ve AHD(veya PTP) konusunda yardımcı olabilecek varsa detaylıca konuşabiliriz 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 25