#akbank #axess

Arkadaşlar aranızda Axess kredi kartı kullanan var mı? Maaş bankamız değiştiği için eski banka kartlarını kapatıp axess kart aldım. Fiziksel kartı her türlü internet ve mail order işlemlerine kapatıp sanal kart oluşturdum. Sanal kart ile Amazon Prime Video ödemesi yapmak istedim ancak işlem reddedildi. 3 farklı müşteri temsilcisi ile görüştüm, dedikleri fiziksel kartımı yurt dışı internet, yurt içi internet işlemlerine kapattığım için ödeme yapamıyormuşum. Fiziksek kartı internet kullanımına açarsam olurmuş. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Yoksa müşteri hizmetleri mi olaya vakıf değil? Fiziksel kartı internet kullanımına açacaksam sanal kartın ne anlamı var?

Güncelleme: Sorunu çözdüm ancak kendi çabam ile 🙂 Sorun asıl kartimin "yurt dışı" harcamalarına kapalı olması imiş. Yalnız püf noktası "yurt dışı" harcamaları, "yurt dışı internet" harcamaları değil. Asıl kart yurt dışı harcamalarına kapalı ise sanal kart ile döviz bazlı ödeme yapamıyorsunuz.

Sonuç olarak şu an asıl kartım yurt dışı internet, yurt içi internet, mail order ve phone order işlemlerine kapalı ve sanal kartım ile sorunsuz Google play harcaması ve iTunes harcaması yapabildim. Axess kullanıcılarına duyurulur.

Keşke bu bilgiyi müşteri hizmetlerini de baştan bana aktarabilseydi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18

@gamsizm @hkellecioglu #TeknoSeyirPlus

Plus aboneliği için kuponu kredi kartı ile alınca kupon kodu otomatik oluşmuyor mu? Sipariş işleniyor görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Boya, badana işlerinden anlayan var mı? Evin duvarları boya istiyor ne zamandır. 2015 başında almıştım. Duvarlar alçı, üzerinde müteahhitin yaptığı dandik, silinmeyen, mat bir boya var. Boya mı, astar mı ondan da emin değilim. Duvarlar kalorifer isi oldu ve silinmiyor. Ayrıca tüm odalarda benim küçüğün kurşun kalem, tükenmez kalem sanatsal çalışmaları var 😀 Zaten biraz büyüsün de duvarları rahat bıraksın diye bir yıldan fazladır boya işini erteliyorum.

Sormak istediğim kendi evini kendi boyayan var mı? Oda oda ben girişsem yaparım diye düşünüyorum. Mat, silinebilir, kaliteli boya ne tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Ey 657 sen nelere kâdirsin 🙁 Dört yıldır bilgisayar mühendisi olarak kamuda çalışan ve dört yıldır hiçbir teknik veya idari işin ucundan tutmayan adam, en son amiri ile girdiği tartışmada "ben buraya Türkçe-matematik çözerek geldim (KPSS)" deyip benden bir iş bekleme demeye getirebiliyor. Oturdugun yerden 5.500 lira kemiksiz maaş. Yiyin kardeşim siz de yiyin...

https://youtu.be/j56ujw-PLYQ

Cem Karaca - Yiyin Efendiler - LP

Anadolu Müzik Download Linkleri: iTunes : https://itunes.apple.com/tr/album/yiyin-efendiler/id1200815872?l=tr Spotify: https://open.spotify.com/album/7gunzf3...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

#xiaomi #miui

Xiaomi MIUI EU Rom kullanan var mı? Redmi 4X kullanıyorum, MIUI 10 Beta 9.1.24 yüklü. Buna geçmeye değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ölmeden şu ülkede iltihabı/apseyi drenajla boşaltıp temizleyen bir doktora rast gelecek miyim acaba?

Diş dolgum kırılıp düşünce diş hekimine gittim. Dişimden geriye pek bir şey kalmadığı için çekilmesi lazım dedi ancak röntgende diş kökünde iltihap çıkınca 5 günlük antibiyotik verdi. İlacı kullanmama rağmen kökteki iltihap kurumadığı gibi diş apse yaptı. Çene kemiğimin ora şişti, diş etimde üç tane kocaman baloncuk kabardı. Şehir dışında olduğum için ilaç bitince başka bir doktora gittim. Drenaj yapmadı, 10 günlük daha kuvvetli bir antibiyotik yazdı. Şimdi onun beşinci günündeyim ve ilk doktoruma tekrar görmesi için gittim. Elindeki çubukla biraz dürttü ama o da drenaj yapmadı. ilacı bitir bakalım deyip gönderdi.

Okuduğum tüm yabancı kaynaklarda bu gibi durumlarda antibiyotiğin sadece çok gerekliyse enfeksiyon yayılmasın diye verildiği, apsenin drenaj ile boşaltılması gerektiği yazıyor. Mideniz kaldırıyorsa Youtube'a "tooth abcess drainage" yazıp yapılması gereken işlemi görebilirsiniz 🙂

Bizim doktorlar ellerini mi kirletmek istemiyor, yoksa drenajdan mı çekiniyor anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15