Boya, badana işlerinden anlayan var mı? Evin duvarları boya istiyor ne zamandır. 2015 başında almıştım. Duvarlar alçı, üzerinde müteahhitin yaptığı dandik, silinmeyen, mat bir boya var. Boya mı, astar mı ondan da emin değilim. Duvarlar kalorifer isi oldu ve silinmiyor. Ayrıca tüm odalarda benim küçüğün kurşun kalem, tükenmez kalem sanatsal çalışmaları var 😀 Zaten biraz büyüsün de duvarları rahat bıraksın diye bir yıldan fazladır boya işini erteliyorum.

Sormak istediğim kendi evini kendi boyayan var mı? Oda oda ben girişsem yaparım diye düşünüyorum. Mat, silinebilir, kaliteli boya ne tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

Ey 657 sen nelere kâdirsin 🙁 Dört yıldır bilgisayar mühendisi olarak kamuda çalışan ve dört yıldır hiçbir teknik veya idari işin ucundan tutmayan adam, en son amiri ile girdiği tartışmada "ben buraya Türkçe-matematik çözerek geldim (KPSS)" deyip benden bir iş bekleme demeye getirebiliyor. Oturdugun yerden 5.500 lira kemiksiz maaş. Yiyin kardeşim siz de yiyin...

https://youtu.be/j56ujw-PLYQ

Cem Karaca - Yiyin Efendiler - LP

Anadolu Müzik Download Linkleri: iTunes : https://itunes.apple.com/tr/album/yiyin-efendiler/id1200815872?l=tr Spotify: https://open.spotify.com/album/7gunzf3...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

#xiaomi #miui

Xiaomi MIUI EU Rom kullanan var mı? Redmi 4X kullanıyorum, MIUI 10 Beta 9.1.24 yüklü. Buna geçmeye değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ölmeden şu ülkede iltihabı/apseyi drenajla boşaltıp temizleyen bir doktora rast gelecek miyim acaba?

Diş dolgum kırılıp düşünce diş hekimine gittim. Dişimden geriye pek bir şey kalmadığı için çekilmesi lazım dedi ancak röntgende diş kökünde iltihap çıkınca 5 günlük antibiyotik verdi. İlacı kullanmama rağmen kökteki iltihap kurumadığı gibi diş apse yaptı. Çene kemiğimin ora şişti, diş etimde üç tane kocaman baloncuk kabardı. Şehir dışında olduğum için ilaç bitince başka bir doktora gittim. Drenaj yapmadı, 10 günlük daha kuvvetli bir antibiyotik yazdı. Şimdi onun beşinci günündeyim ve ilk doktoruma tekrar görmesi için gittim. Elindeki çubukla biraz dürttü ama o da drenaj yapmadı. ilacı bitir bakalım deyip gönderdi.

Okuduğum tüm yabancı kaynaklarda bu gibi durumlarda antibiyotiğin sadece çok gerekliyse enfeksiyon yayılmasın diye verildiği, apsenin drenaj ile boşaltılması gerektiği yazıyor. Mideniz kaldırıyorsa Youtube'a "tooth abcess drainage" yazıp yapılması gereken işlemi görebilirsiniz 🙂

Bizim doktorlar ellerini mi kirletmek istemiyor, yoksa drenajdan mı çekiniyor anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18

#miui

Ne güzel betada aylık güvenlik güncellemeleri geliyor diyordum, kaç aydır boş boş güncelleme geliyor her hafta. Telefon redmi 4x, güvenlik yama düzeyi Ekim 2018'de çakılı kaldı. Bizi defterden sildi mi acaba Xiaomi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HastaSeyir

Grip sonrası kalan gıcık ve öksürüğe tavsiyesi olan var mı? İş yerinde telefon geliyor, açıyorum konuşamıyorum 🙁 Ses kısılıyor birden, öksürük nöbeti başlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GameofThronesSeason7

Parasını verip izleyeceğim tek bir mecra bile yok. Sonra insanlar neden korsana yöneliyor 🙁

Düzeltme: Online abonelik ile...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

#amazontürkiye #MNGkargo

Amazon Türkiye'den aldığım ürün dün geldi. Planladığım gibi işime yaramayınca bugün iade talebi açıp verdikleri kod ile MNG kargoya gittim ancak verdikleri kod geçersiz göründüğü için ürünü gönderemedim. Karşılaşan oldu mu böyle bir durumla?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Tolga Altaş @tolgaaaltas

    Ben geçtiğimiz haftalarda kulaklık aldım ve dediğiniz gibi işime yaramayınca iade ettim sorunsuz olarak. Benim satıcım Amazon Türkiye değil farkı bir mağazaydı. Ancak konu ile ilgili Amazon Türkiye destek ile görüşünce yardımcı oldular. Eğer satıcı Amazon Türkiye ise hemen canlı destek talebinde bulunun, 10 dakika içerisinde çözüm sunacaklardır. Satıcı farklı ise mesaj gönderip bekleyin. Eğer 2 gün içerisinde iletişime geçmez ise Amazon Türkiye'den destek talebinde bulunun.

  • talatbykbayram @talatbykbayram

    Daha önce hepsiburada da benzer bir durum başıma gelmişti. Defalarca kod aldım hepsinde de gecersiz dedi. Daha sonra başka bir kargo şubesinden denedim ve oldu bence başka bir subeden de deneyin bazı kargocular ya bilmiyor ya da elinin ucuyla yapiyor.

  • R.D. @rdr

    Satıcı Amazon Türkiye, görüştüm şimdi müşteri hizmetleri ile. Açıkçası hızlarına çok şaşırdım. Web sayfasından talep göndere basmamın ertesi saniyesi telefonum çaldı 🙂 Çözüm olarak yeni bir kod ürettiler ve e az bir saat beklememi tavsiye ettiler. Ben muhtemelen bir saat olmadan şubeye gitmiştim. Şimdi yetişmez zaten de pazartesi günü yeni kod ile tekrar deneyeceğim.