#Turkcell #SMS

Dünden beri telefonumdan başkasına sms gönderemiyorum. Sms geliyor ancak ben gönder deyince bekleyip uzun süre sonra gönderilemedi diyor. Telefon samsung j7, turkcell faturasız. Böyle birşey ile karşılaşan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#Animetavsiyesi #Drama

https://www.imdb.com/title/tt0095327/

Grave of the Fireflies (1988) - IMDb

Directed by Isao Takahata. With Tsutomu Tatsumi, Ayano Shiraishi, Akemi Yamaguchi, Yoshiko Shinohara. A young boy and his little sister struggle to survive in Japan during World War II.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce @gamsizm Sylvania led ampul incelemesi yapmıştı. Bana hem normal ışık hem de gece lambası olarak kullanmak için düşük ışık modu olan modeli lazım ama bir türlü bulamadım satan yer. Bu markanın tam modelini veya aynı özellikte başka markanın modelini paylaşabilecek olan varsa model adıyla bulabilirim belki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#telefontavsiyesi

Samsung A50'nin kamera kalitesi (fotoğraf), Redmi Note 7 ve Realme 3 Pro'ya göre nasıl? Teknoseyir'de hepsinin incelemesini izledim ancak özellikle Samsung A50'i herhangi bir modelle kıyasladıklarını göremedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Redmi note 7 ve realme 3 pro'a göre kötü. Ve başka bir kötülüğüde pro modunun olmamasıdır. Yani a50'de pro modda yapacağın tek ayar parlaklık iso yani o kadar. Uzun pozlama yapam dur bilmemne yapam vs vs yok. Ve hiçbir şekilde de root bile etsen apk ile google camera da kursan modlasan vs. bu ayar yok yapılamıyor. Samsung öyle çakallık yapmış ki donanımdan aleti sakat bırakmış. Ha ama ne realme'de ne de redmi'de bu olay yok. Envai çeşit ayar var yetmediği yerde de google camera ile takılırsın. A50'nin tek artısı kamera olarak 3. bir donanım geniş açı o kadar. Cihaz olarak bakarsanda amoled ekranı güzel ufs 2.0 depolaması hızlı vs. bunun harici kamera üzer.

  • R.D. @rdr

   Realme'nin akıbeti şüpheli olmasa 1700 küsür lira fiyata düşünmeden alacağım eşime ancak malesef tereddüt ediyorum. Redmi Note 7 de eskidi artık, Note 8 çıkmış ancak Teknoseyir incelemesini mi beklesem bilemedim 🙂

  • Orcun @orcun

   @rdr Mi a3 baksanız ? amoled ekran reklamsız arayüz kamerası da güzel ekrandan parmak izi okuyucu vs. vs. vs.

  • R.D. @rdr

   @orcun Zamanında kendim için Mi A2 Lite da baktım çok. Ancak donanım haber forumunda her güncelleme ile cihazın daha bir sapıttığını yazmışlar. Aynı korku Mi A3 için de var. Güncelleme yapmaya korkacaksam Android One olmasının hiçbir artı yanı kalmıyor.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @rdr Mi a2 kullanıyorum. Evet güncellemede bazen sıkıntılar oluyor ama öyle beni çok rahatsız eden bir durum da olmadı. Bir güncellemede gri renklerde sıkıntı vardı diğer güncelleme ile düzeltmişlerdi, en rahatsız edeni bu olmuştu. Ben şu an aylık güncellemeleri yüklemiyorum zaten ekstra bir şey getirdiği yok. Android 10 geldiğinde güncellerim sadece. Şu an telefon alsam yine android one alırım.

  • R.D. @rdr

   @orcun mı a3'te cep modu gibi özellikler var mı? Telefonun yanlışlıkla cepte uyanıp birilerimi aramasını engelleyecek? Benim redmi 4x'de en çok sevdiğim özelliklerden biri de b7 idi ve çok düzgün çalışıyordu.

 • Umut Koçak @umtk

  Samsung Galaxy A50 'nin kamerası Redmi Note 7 ve Realme 3 Pro modelleri ile rekabet dahi edemez.

 • Draftx @draftx

  Kamerası o kadar kötü değil. Sizin için en önemli özellik kamera değilse diğer özelliklere göre kıyaslayın.

  • R.D. @rdr

   Samsung J7 2016''dan geçecek. Mevcut telefonundan kamera hariç bir sıkıntısı olmadığını düşününce kamera önem kazanıyor. Yoksa değiştirmek gibi bir isteği yok.

   Mı A3 mantıklı gelmeye başladı. Mevcut telefonun da çözünürlüğü 720p ve Mi a3'ten daha enli bir telefon. Amoled j7' de sırıtmıyorsa mı a3'te de rahatsız etmez diye düşünüyorum.

  • Draftx @draftx

   @rdr mevcut telefondan rahatsız değilse sıkıntı yok, ama ben Mi A3ün ekranını gördüğüm an rahatsız oldum. Bence imkan varsa mağazada görüp bakın.

#telefontavsiyesi

Redmi 4x telefonumu havuzda pert ettim. Yerine telefon bakmaya başladım ancak öylece kaldım. Bütün telefonlar fırıncı küreğine dönmüş. Benim telefonun selefine bakıyorum, Redmi 7, 6 küsür inç. Redmi 7a var ama onunda eksiği çok. Eski telefonlara da para vermek istemiyorum bu saatten sonra. Psikolojik sınırım 2000-2500 TL ama alacak telefon bulamıyorum boyutlar yüzünden. Redmi 4x boyutunda veya az daha büyük bir model bulsam alacağım ama yok. Telefonsuz kaldım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akbank #axess

Arkadaşlar aranızda Axess kredi kartı kullanan var mı? Maaş bankamız değiştiği için eski banka kartlarını kapatıp axess kart aldım. Fiziksel kartı her türlü internet ve mail order işlemlerine kapatıp sanal kart oluşturdum. Sanal kart ile Amazon Prime Video ödemesi yapmak istedim ancak işlem reddedildi. 3 farklı müşteri temsilcisi ile görüştüm, dedikleri fiziksel kartımı yurt dışı internet, yurt içi internet işlemlerine kapattığım için ödeme yapamıyormuşum. Fiziksek kartı internet kullanımına açarsam olurmuş. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Yoksa müşteri hizmetleri mi olaya vakıf değil? Fiziksel kartı internet kullanımına açacaksam sanal kartın ne anlamı var?

Güncelleme: Sorunu çözdüm ancak kendi çabam ile 🙂 Sorun asıl kartimin "yurt dışı" harcamalarına kapalı olması imiş. Yalnız püf noktası "yurt dışı" harcamaları, "yurt dışı internet" harcamaları değil. Asıl kart yurt dışı harcamalarına kapalı ise sanal kart ile döviz bazlı ödeme yapamıyorsunuz.

Sonuç olarak şu an asıl kartım yurt dışı internet, yurt içi internet, mail order ve phone order işlemlerine kapalı ve sanal kartım ile sorunsuz Google play harcaması ve iTunes harcaması yapabildim. Axess kullanıcılarına duyurulur.

Keşke bu bilgiyi müşteri hizmetlerini de baştan bana aktarabilseydi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 18

@gamsizm @hkellecioglu #TeknoSeyirPlus

Plus aboneliği için kuponu kredi kartı ile alınca kupon kodu otomatik oluşmuyor mu? Sipariş işleniyor görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap