#amazontürkiye #MNGkargo

Amazon Türkiye'den aldığım ürün dün geldi. Planladığım gibi işime yaramayınca bugün iade talebi açıp verdikleri kod ile MNG kargoya gittim ancak verdikleri kod geçersiz göründüğü için ürünü gönderemedim. Karşılaşan oldu mu böyle bir durumla?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tolga Altaş @tolgaaaltas

  Ben geçtiğimiz haftalarda kulaklık aldım ve dediğiniz gibi işime yaramayınca iade ettim sorunsuz olarak. Benim satıcım Amazon Türkiye değil farkı bir mağazaydı. Ancak konu ile ilgili Amazon Türkiye destek ile görüşünce yardımcı oldular. Eğer satıcı Amazon Türkiye ise hemen canlı destek talebinde bulunun, 10 dakika içerisinde çözüm sunacaklardır. Satıcı farklı ise mesaj gönderip bekleyin. Eğer 2 gün içerisinde iletişime geçmez ise Amazon Türkiye'den destek talebinde bulunun.

 • talatbykbayram @talatbykbayram

  Daha önce hepsiburada da benzer bir durum başıma gelmişti. Defalarca kod aldım hepsinde de gecersiz dedi. Daha sonra başka bir kargo şubesinden denedim ve oldu bence başka bir subeden de deneyin bazı kargocular ya bilmiyor ya da elinin ucuyla yapiyor.

 • R.D. @rdr

  Satıcı Amazon Türkiye, görüştüm şimdi müşteri hizmetleri ile. Açıkçası hızlarına çok şaşırdım. Web sayfasından talep göndere basmamın ertesi saniyesi telefonum çaldı 🙂 Çözüm olarak yeni bir kod ürettiler ve e az bir saat beklememi tavsiye ettiler. Ben muhtemelen bir saat olmadan şubeye gitmiştim. Şimdi yetişmez zaten de pazartesi günü yeni kod ile tekrar deneyeceğim.

#OtoSeyir

Arkadaşlar otomobil için bijon anahtarı alacağım ancak ağız ölçüsü nedir? 24x27x30x32x33 diye seçenekler var. Gidip kamyon için olanı almayayım 🙂

https://www.amazon.com.tr/%C4%B0zelta%C5%9F-1870092732-A%C4%9F%C4%B1r-Bijon-Anahtar%C4%B1/dp/B07C59L34T/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1542192086&sr=8-2&keywords=bijon&th=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#google #filmler

Google filmlerin ayarı kaçtı epey zamandır. Bazı filmlerin fiyatı normal iken (4 TL kira, 20 TL satın alma) çoğu güncel filmin fiyatları sapıtmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#appletv

Televizyon kapalıyken eşim sağolsun Apple TV'nin kumandasını bizim küçüğün eline vermiş. Çocukta 5-10 dakika kumandayla oynayıp durmuş. Şimdi movies kısmında satın alınanlara girince "hiçbir film satın almadiniz" mesajı çıkıyor. Kütüphanedeki hiçbir filmi göstermiyor. Filmleri arayıp bulunca izleyebiliyorum ama kütüphane kısmı iptal. Cihazı yeniden başlattım ancak hala aynı. Satın aldığım müziklerde sorun yok, onlar kitaplıkta listeleniyor hâlâ. Var mıdır böyle bir durum ile karşılaşan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Aklıma ilk gelen bir şekilde tüm filmleri gizle/hide yapmış olması. iTunes üzerinden satın alınanlar kısmından seçerek, göster demek gerekebilir.

 • sarpuli @sarpuli

  Bende de apple tv var (sanırım 4. nesil) ama kurmadım bile 🙂 Bir işe yarıyor mu ?

  • R.D. @rdr

   🙂 ise yaraz mı yahu. Alırken Google filmler kısmında çizgi filmler dublajlı değil diye almıştım. Ancak son durumda Google filmlere girin bir bakın, kiralama 40 tl, satın alma 80,90 TL olmuş yeni filmlerde. Netflix desen dizi için iyi ama film, animasyon falan hikaye. Apple TV'de satın alma 19 TL kiralama 5 TL. Üstelik her film için böyle ve Blu-ray'i çıkar çıkmaz, bazen çıkmadan mağazaya geliyor filmler. Ee yaşadığım ilde sinema da yok. Hayatımdaki tek Apple cihazı ve ben çok memnunum.

#appletv #Siri

Apple TV 4k var ama Siri Türkiye'de açık değil mi? Ayarlarda pasif görünüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoSeyirPlus #Hediye

Üç tane plus kodu var 1 aylık. Plus abonesi olmayıp isteyenler mail adresi bırakabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#LG #webos #TV

Evde LG webos 2.0 smart tv var. Belli başlı kanallar hariç tüm kanalları silmek istiyorum ancak LG'de kanal silme yok. Kanalları atla diyebiliyorsunuz. Böyle yapınca aşağı yukarı tuşlarıyla kanal gezerken evet atlanan kanalları göstermiyor. Ama kanalın numarasını yazınca kanalı açıyor. Var mıdır bunu n bir yolu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kış saati uygulaması başlıyor: Tarihi belli oldu

İki yıl önce kaldırılan kış saati uygulamasına bu yıl geri dönülüyor. Saatlerin ne zaman geri alınacağı belli oldu. Son iki yıldır milyonlarca insanın güne karanlıkta başlamasına...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#GoT #GameofThrones

Bu dizinin tüm bölümlerini yasal olarak hangi online platformdan izleyebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

#buzdolabı #Beyazeşya

8 yıllık Arçelik buzdolabım gidici gibi. iki yıl önce motoru garantiden değişmişti. Son birkaç aydır düşük ayarlarda ne dondurucu kısmı ne de normal dolap kısmı düzgün soğutmuyor. Bir aydır max ayarda çalıştırıyorum. Eskiden max (4. kademenin üstü) ayarda yumurtaların içi donar pelte gibi olurdu. Su varsa buzlanmaya başlardı normal dolap kısmında. Şimdi dondurucuya attığım dondurma bile tam donmuyor.

Neyse servis çağırdım, adam baktı etti bu düzgün çalışıyor dedi. Israrım üzerine termometre cihazı koyup 5-10 dk bekledi. 10 dk sonra 15 derece gösterdi cihaz. Sonra prize bir aparat taktı, termometre cihazını da dolabın içine bırakıp gitti. Bugün tekrar gelip ölçümlere bakacakmış.

Tamir olmama ihtimaline karşı buzdolabı önerisi alabilir miyim? Önceki konuları da okudum, kimi bosch/siemens/profilo öneriyor. Kimisi sorunlu diyor. Aynı şey Arçelik için de geçerli, öven kadar sorun yaşayan da var.

Max ölçüler 80cm genişlik 185 cm yükleklik şeklinde. Bu ebatlarda alabileceğim en geniş dolabı almak isterim. Profilo XL serisi nasıldır? XXL olan sığmaz ama XL olanı düşünebilirim.

Bir de yaşadığım yerde Arçelik/Beko servisi çok yoğun, bazen bir hafta on gün sonra geldikleri oluyor. Bosch servisi daha rahat burada diye biliyorum.

Güncelleme: Dolabın gövdesinde şişme olduğunu söyledi servis. 2915 TL üste verip Arçelik 574560 EB modeli ile değişimi kabul ettim.

Güncelleme: Dolap geldi, +4 yıl da ek garanti yaptırdım 249 TL'ye. Ek garantiyi yaptırınca gördüm ki gelen dolabın kendi garantisi 3 yıl değil sadece bir yılmış. Arçelik'in uygulaması böyleymiş. Oysa değişimi kabul etmeden önce servise ısrarla sormuştum, gelen dolan garantisiyle, faturasıyla sıfır ürün olacak değil mi diye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 52
 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Dolabın fişini kapaklarını açıp 2 gün o şekilde bekleyip tekrar fişini takın ve kullanmaya devam edin, bakalım o zaman da bu şekilde olacak mı? 10-15 gün sonra belli eder.

  • Krycek @krycek

   Bu çözüm genelde buzluğun ısısında bir farklılık olmadığında, sadece alt kısım soğumuyorsa işe yarıyor demişlerdi, denemekten zarar gelmez. O yöntemle 20 senelik dolabı kurtardık.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @krycek Evet öyle durumlarda kullanılıyor fakat eğer termostat takılı kaldıysa yada soğukluğu algılamada sorun yaşıyorsa olabilir. Dolabın arka kısmında rezistansları var, onlar buz kaplamaya başladıysa olabilir. Dolabın kapaklarını kontrol edin, açık kalıyor olabilir belki. Güzelce su kaynatıp dolabın kapak lastiklerinin üzerinden bir gezdirip kapatın ve 3-5 saat ellemeden o şekilde dursun.

  • Krycek @krycek

   @atokyuz Sıcak hava üfleyen fanla çözdüm, aynı gece tekrar kullanmaya başladık. Bir de şu ayrıntı var. Dolap düz duruyordu, yani çözülen buzun suyu daha çok içeride kalmış. Bir yerden sonra da öndeki hava kanalından su dökülmeye başlamıştı ara sıra. Dolbın ön ayaklarını açmak lazım biraz. Su daha kolay tahliye oluyor. Sorun bu şekilde çözülürse altaki su toplanan tepsideki su miktarını günlük kontrol etmek de iyi bir gözlem olur. 🙂

 • R.D. @rdr

  Dolabın gövdesinde şişme olduğunu söyledi servis. 2915 TL üste verip Arçelik 574560 eb modeli ile değişimi kabul ettim.

 • R.D. @rdr

  Teşekkür ederim, bayi fiyatına göre 750, İnternet fiyatına göre 500 TL civarına saymış oldular eski dolabı. Kendim o fiyatlara satamam diye başka marka/model almaktansa değişim teklifini kabul ettim.

 • R.D. @rdr

  Dolap geldi, +4 yıl da ek garanti yaptırdım 249 TL'ye. Ek garantiyi yaptırınca gördüm ki gelen dolabın kendi garantisi 3 yıl değil sadece bir yılmış. Arçelik'in uygulaması böyleymiş. Oysa değişimi kabul etmeden önce servise ısrarla sormuştum, gelen dolan garantisiyle, faturasıyla sıfır ürün olacak değil mi diye.

  Şimdi 7 yıl yerine 5 yıl garantisi olmuş oldu. Eski dolabın motoru ek garantinin son senesi bozulmuş ve garantiden değişmişti. 5-6 yıl sonra bunda da aynısı olursa ücreti bana patlamış olacak.

  • sms55 @sms55

   Maalesef servis size yanlış bilgi vermiş. Bildiğim kararı ile firmaların tamamında ücretli değişim sonrası garanti 6-12 ay arasındadır. 249 Liralık ek garanti gayet güzel. Güle güle kullanın.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   Bir yanlışlık olmasın? 7 yıl olması gerekiyor, olmazsa Arçelik mağazasında tanıdıklarım var bir sorayım onlara da durumun halini.

  • R.D. @rdr

   @atokyuz sordurabilirseniz sevinirim. Müşteri hizmetlerini de arayıp sordum onlar da aynısını söyledi.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @rduran Sıfır alınan cihazdan bahsediyoruz değil mi? Satın aldığınız dolabın modelini falan yazar mısınız? Olmazsa ben telefon açıp soracağım çünkü.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @rduran Görüştüm, eğer eski dolabınızın 1 yıl garantisi kaldıysa ona ekleme yapılıyormuş. Takas ile satın alınan cihazlarda sıfırdan bir garanti olayı mevcut değilmiş, eğer garantisi hiç yoksa da ek garanti süresi boyunca garanti kapsamında yer alıyormuş.

  • R.D. @rdr

   @atokyuz Evet eski dolabı 2010'da aldım, ek garantisi de vardı. Geçen hafta bozuldu. Eskisini alıp ücreti ile yenisini teklif ettiler kabul ettim. Sıfır gelen dolaba 1 yıl garanti yazmışlar. 4 yıl da uzatma aldım, toplam 5 yıl oldu.

   Servise o zaman ısrarla sormuştum, onlarda 3 yıl garanti ile geleceğini söylemişlerdi. Şimdi biz de bilmiyorduk, uygulama değişmiş diyorlar. Kızdığım nokta bu.

  • R.D. @rdr

   @atokyuz değişim ile aldığım model 574560 EB, bayi/fatura fiyatı 3669TL görünüyor. İnternette 3400 TL civarına bulunuyor en ucuz. Benim bozulan dolabın modeli 5231.

   Sonuç olarak benim eski dolabı 550 ila 750 civarına saymış oldular. 5-7. seneler arası arıza yaparsa zararlı çıkacağım muhtemelen 🙂

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @rduran O paraya o dolabı alamazsınız sıfır olarak, ya iade edeceksiniz ya da Arçelik müşteri hizmetlerini arayıp biraz sitemkar konuşun, mağdur etmezler genel de. Sizin servisin lafına güvenip iş yaptık biz, borç harç parayı denkleştirip ürünü satın aldık, çoğu zaman sıkıntı yaşadık ama yine de size güvenip tekrar ürününüzü tercih ettik falan derseniz yardımcı olacaktır yüksek ihtimal.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @rduran Siz arçelik müşteri hizmetlerini arayıp salak yapın kendinizi, böyle bir şey olacağını bilmiyorduk servis böyle söyle ve garantisini verdi falan deyip biraz safa yatın. Telefonla sonuç alamazsanız, sikayetvar.com veya twitter üzerinden iletişime geçin.

  • R.D. @rdr

   @atokyuz 🙂 müşteri hizmetlerinden sonuç çıkmadı. Servis sizi yanlış bilgilendirmiş, özür dileriz ancak yasal uygulama bu şekilde, yapabileceğimiz başka birşey yok dediler.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @rduran Koskoca Arçelik 2 yıl garanti veremiyor yani malına bu kadar mı diye cevap verseydin keşke. Evimizde köşe bucak bütün mallarınızla dolu, keşke müşteri memnuniyeti için biraz özverili olsaydınız diye cevap vereydin keşke.