Google sen ne öküz bir firmasın 🙁 Mobilde Chrome kullanıyorum, Chrome'da haber akışı var ve kaydırarak okuduğum haberi sayfadan kaldırabiliyordum. Bu özelliği kaldırmışlar, yerine habere uzun basıp gizle demeniz gerekiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gündemde geçince E-Devletten cep telefonu operatörlerine alacak sorgulaması yaptım. Benim 12 lira eşimin 167 lira alacağı çıktı 🙂 Formları doldurduk bakalım ne zaman öderler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm oyun gündemini YouTube mobilde arka planda dinleyemedim. Bu videoyu arka planda oynatamazsiniz gibi bir uyarı verdi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#mobilya

7 yaşındaki oğlumun odasına bir tane baza/karyola (altını süpürebileceğimiz baza varsa tercihimdir), yatak ve elbise dolabı almam gerek. Birkaç yılda sağı solu dağılmayacak, ancak fiyat olarak da makul sayılacak marka öneriniz var mı? Evlenirken aldığım Bellona modilyalar 8 yıldır taş gibi duruyor. Ancak TMSF yönetimine geçtikten sonra kaliteleri ne durumda bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Dolabı adoreden falan alabilirsiniz. Sonuçta piyasadan alacaklarınızın çok büyük çoğunluğu sunta. Ya da mobilyacılar da yapar istediğiniz ölçüde ama adorenin birkaç katı fiyat çıkar.

 • Orcun @orcun

  Baza alırken ayakları dert değil değişir ama kalite olarak içinden anlarsın. Açtın mesela iç iskelet demirleri nasıl ? elle kurcala ince profil mi yüzeyi pütürlü mü ? yoksa kalın profil ve yüzeyi pürüzsüz mü ? kapak kısmında yatayda kaçtane demir profil geçiyor 2 3 mü ? 5 6 mı ? 2-3 ise çocuk bile olsa zamanla ortadan esner yamulur çünkü. Ek olarak kapandı vs profilden kaçtane deste alıyor sadece ayak tarafından 2 tane mi ? yoksa orta ayak ve ayak dibi dahil 5-6 tane mi ? tabir vardır gevur ölüsü gibi ağır derler tam işte öyle olacak baza o zaman evladiyelik kullanırsınız.

  Bende istikbalin 20 yıllık falan bazası var, bırak yamulmayı daha ayakları bile eskimedi ki 20 yılda 10 kere falan ev değişti bu baza köye gitti geldi ohooo neler neler. İsleketinde tahta vs olmasın tahtadan destek almasın bu önemlidir. Ayak kısmına gelirsek vidalı var destekli var onu alırken bakarsınız zaten ama heryerde ayak bulunur yeter ki içi sağlam olsun ayak yüzünden yani bazadan vazgeçmeyin. Bin çeşit belki ayak vardır. 3-5-7-10-15-20 cm bile ayak var. Tahtası krom'u mobilya bilmemnesi ohoooo envai çeşit alıp takarsınız yani dert değil.

  Dolap kısmına gelirsek dandik suntalam 18 mm vs. bunlar ucuz standart ama çöp, elle kırarsın yani o derece çöp, ucuz iş görür ama kalite yok. Masif ahşap mdf bunlar sağlam ama ağırdır kurumu işi falan zordur taşınma vs olacaksa işiniz çok zor. Bellona eskiden güzeldi sonra biraz bozuldu ama gene de iyidir bir bakın derim. İstikbal'e bakabilirsiniz onun harici kelebek mobilya vardı eskilerden o da iyidir.

 • R.D. @rdr

  4 sene önce evi taşırken yatak odası dolaplarını, oturma grubunu, yemek masasını, komidinleri vs Bellona'dan usta çağırıp söktürdüm. Montajın basit olduğunu görünce geri kendim montaj yaptım 🙂 Yatak odasının bazaları da Bellona'nın ve gerçekten dediğiniz gibi çok sağlam, içini açınca anlıyorsunuz kalitesini. Dolaplar vs, yemek masası da aynı, taşınmaya rağmen hiçbirinin ne kapağı ne menteşesi vs oynamıyor. Evet, eşek ölüsü gibi ağır ama oldukça sağlam ve tok hissi var 🙂

  Bellona'nın sitesinden beğendiğim bir model var ancak TMSF'den sonra çalışmalarında, ürün kalitelerinde vs problem var mıdır onu merak ediyorum.

 • burakzdnr @burakzdnr

  Çocuk mobilyası ayrı bir branş ve uzmanlık, bellona istikbal gibi markalar yeterli kalamayabilir. Yaylı yataklar yetişkinlerde ki gibi değil çocuk için olan ürünleri özellikle isteyin, satıcılar daha iyi ve pahalı yetişkin yataklarını övebilirler. Baza için altı alçak olsa bile ayaklarını kolayca değiştirtebilirsiniz, altı çelik profilli bazalardan alırsanız uzun ömürlü olur. Kenar dolgusu fazla olsun, darbelerde çocukları korusun yeter. Bunların hepsini bir arada bulamayabilirsiniz.
  Bahsettiğim bazaların karkası bu şekilde, hanımlar içini doldurmayı seviyor, taşıyıcısı iyi olmalı 🙂 alttaki profilleri elinizle rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

#MiBand

Eşim telefonunu genelde çantasına atıyor, arayınca da duymuyor. Acil bir şey sormam gerektiğinde ulaşamayıp sinir oluyorum. Telefon, bildirim vs gelince kolunu dürtecek bir şey lazım 🙂 adım takibi vs önemli değil. Hangi miband versiyonu işimi görür?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

#teknikservis #tamirseyir

Redmi 4X telefonumu 2 ay kadar önce havuza sokup pert etmiştim. Yerine küçük telefon bulamayınca eşime Redmi Note 8 aldım ve ondaki Samsung J7 (2016) telefonu ben kullanmaya başladım. Büyüklüğüne alışamayınca servise gönderdim, belki 300 lira civarına kurtarabilirler diye. Tamir ücreti olarak 800 lira istediler 🙂 Ben de geri aldım telefonu. Son umut belki kurtarabilirim diye telefonu tamamen parçalayıp temizleme spreyini bastım 🙂

Şu anda şarj almaya başladı telefon, bakalım %50 civarı şarj olsun açmayı deneyeceğim.

Düzenleme: Telefon açıldı, şimdilik her şey çalışıyor görünüyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Xbox360

PC için orjinal Xbox 360 kablolu kontrolcüyü nereden bulabilirim? Zamanında Vatan'dan almıştım. Şimdi N11, Hepsiburada gibi yerlerde farklı satıcılar satıyor ancak hepsi replika.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

#Netspeed

Taahhüdümün bitmesiyle Telekom ile olan alışverişimizi de sonlandırmış olduk 🙂 75 TL'ye kullandığım 35 Mbit tarifeye 120 lira fiyat istemeselerdi mutlu mesut kullanmaya devam ederdim.

Geçiş sorun olmadı ancak 35 mbit kullanırken fark edemediğim odadaki kablodan kaynaklı sorun 75 mbit'e geçince kendini gösterdi. 75 mbit hızda SNR değer 10'un çok altına düştü ve berbat bir internet deneyimim oldu. Modemi doğrudan aşağıdan gelen kabloya bağladım sorun yoktu, sonra odaya inen kabloda sorun olduğunu bulup o kabloyu cat6 kablo ile değiştirince problem kalmadı. SNR değerim 10 civarına çıktı. Yine de sinyal kalitesini biraz daha artırmak için ASUS modemde hızı 60 mbit civarına sabitledim. Eski Zyxel modemde böyle bir özellik yoktu, ASUS'da görünce çok hoşuma gitti. Gelişmiş DSL ayarlarında sinyal kalitesi için hedef verebiliyorsunuz. Örneğin SNR değeri için 15 DB hedefle deyince modem santral ile anlaşıp hızınızı verdiğiniz SNR değerini tutturacak şekilde düşürüyor.

Şimdilik başka bir sorunla karşılaşmadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Turkcell #SMS

Dünden beri telefonumdan başkasına sms gönderemiyorum. Sms geliyor ancak ben gönder deyince bekleyip uzun süre sonra gönderilemedi diyor. Telefon samsung j7, turkcell faturasız. Böyle birşey ile karşılaşan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Animetavsiyesi #Drama

https://www.imdb.com/title/tt0095327/

Grave of the Fireflies (1988) - IMDb

Directed by Isao Takahata. With Tsutomu Tatsumi, Ayano Shiraishi, Akemi Yamaguchi, Yoshiko Shinohara. A young boy and his little sister struggle to survive in Japan during World War II.
BeğenFavori PaylaşYorum yap