???

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnanılmaz bir rakam. Pandemi süresince motorkuryelerin üstüne baskı olduğu çok açık.

Pandemide 160 motokurye trafik kazasında yaşamını yitirdi

Pandemide 160 motokurye trafik kazasında yaşamını yitirdi Corona salgınının dünya genelinde etkisini göstermesiyle birçok iş sektörü durma noktasına gelirken, trafikte büyük tehlike...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Alt tarafı internet kapattık ya bu ajitasyon nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

EVLENİYORUZ - CANLI YAYIN | İlkyaz ve Can

Bu en mutlu günümüzde sizleri de aramızda görmek isterdik ama şartlardan dolayı bari siz bizi görün istedik.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yıllardan beri yazılımla uğraşıyordum, iş haline getirdiğim nadir anlar olmuştu, yarın 4 senelik tecrübe edindiğim otomotiv sektöründeki Ar-Ge Mühendisliği görevimden istifa ediyorum, ama daha büyüğü, bir mühendislik dalını bırakıp (makine), bir başkasına geçiyorum. Hayırlısı olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19
 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Bir parçayı makinadan söktük kırılmıştı parçalarını söktük el girmiyor geri takamadık. Sonra başka bir fabrikadan bir makina mühendisi geldi baktı kalem kagıt aldı çizdi tornacıya verdi bunu yap dedi gitti. Parçayı getirdi tornacı nasıl takacaz aparatla baktık anlamadık başka bir makina mühendisi geldi tornacının yaptıgı aparata baktı parçaya baktı takılacak yere baktı. Parçayı aldı 2 çubuga kaynattı inceden getirdi yerleştirdi taktı 2-3 dakika sürmedi. Bir degişik adamlar sonrasında biz kendi metodumuzu geliştirdik iki tornavida ve ip ile hallettik 🙂 Kılıçların arasına mandagözü bilya takıp parçayı eşitleyip pimi çakıyoruz.

 • teknosevir @teknosevir

  @kei Ben net hatırlamıyorum ama 7 yi geçtiğime eminim. Maphustan dostumu görmüş gibi sevindim 🙂 Yurtdışı için Avustralya kolay olur duyduğum kadarıyla, çevrende de vardır illa birileri orayla bağlantılı, avantaj sağlar

 • teknosevir @teknosevir

  @kei Avustralya konusunda kesin tanıdık çıkması lazım, inanmıyorum 🙂 Arkadaş karar verdi Avustralya ya gitmeye, o ana kadar çevresinde hiç böyle bir bahis geçmiyorken ben kaç kere şahit oldum "aa bizim şu da oraya gitti, benim dayım da avustralyada" laflarına. Öyle bi noktaya geldik ki orada çok türk var heralde gitmesem mi diye düşünmeye başladı.
  Staj, okul, not kısmına gelirsek... Biraz körler sağırlar birbirini ağırlara dönecek ama düzgün birisi, yani mantıklı olgun ve öngörülebilir hataların dışına çıkmayacak stabiliteye sahip vb özellikte birisinin her türlü iyi yerlere gelebileceğini düşünğyorum. Biraz da alakasız mesleklerde edindiğim tecrübeye dayanarak. Yani sabır taşı olsa çatlardı bizin durumumuzda, sabırlıyız demek ki ve okulu uzatarak her mantıklı genç erişkinin yapması gerekeni yaptığımızı düşünüyorum. Akrabalarının seni istemiyor oluşu düşündürücü ama olsun bu hırsa dönüşebilir 🙂
  Bi de ben şu an o kadar doluyum ki yıllarca okulda kısıtlanmış olmaktan ömrümün bir on senesini mesleğe feda etmeyi gerçekten çok istiyorum büraz da kendimi kanıtlamak zorunda hissederek, bakın ben aptal değilim dememek için. Bu da avantaj sağlayabilecek bi durum, sonuçta zamanında mezun olan birisini kötülemiyorum ama onun böyle bir hırs arzu karışımını uzun süre koruması zor.

 • teknosevir @teknosevir

  @kei Evlilik kolay ya bi yerden sonra şaşırtıcı biçimde kesiliyo o muhabbet, aman iyi olsın da'ya dönüyo. Tabi biraz deli gibi davranıp beklentileri iyice düşürmek gerek, sonrası özgürlük 🙂

Selamlar,

Laptopum için Crucial 240 gb ssd aldım ve DVD-ROM'u sökerek yerine taktım. Windows'u vs kurdum, sata-2 bağlantısından dolayı hız beklediğimden düşük geldi, taktığım yerden memnun kalmadım.

Sorum şu: Şu an HDD'de 1 windows SSD'de 1 windows yüklü. DVD-ROM yerine taktığım SSD'yi HDD ile yer değiştirirsem bir hata alır mıyım? Sorunsuz çalışır mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap