İki #fortnite oynayalım dedik #discord çökmüş. O kadar güzel çalışıyordu ki normalde hiçbir zaman çökmeyecekmiş gibi inandırmışım kendimi.

https://twitter.com/search?q=discord&src=typd

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilimkurgu severler için OtherLife isimli Netflix filmini tavsiye edebilirim. İnsanların kodlanmış anıları yaşamasını sağlayan bir ilaç üzerine kurulu bir konusu var. Zaman zaman çıtayı yükselten, zaman zaman da biraz aşağı indiren bir anlatımı var. Düşük bütçeli olması bunun en büyük sebebi gibi duruyor. Ancak pek görmediğimiz bir konuyu güzel işliyor. Filme puan vermek istemiyorum. Çok iyi diyemiyorum ancak bilimkurgu sevenlerin izlemesi gerek diyebilirim. Bazı şeyleri farklı açılardan görmenizi sağlıyor. #Film #OtherLife #BilimKurgu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

The Witcher 3 İpuçları

Herkese selamlar. Bildiğiniz üzere The Witcher 3 çok kapsamlı bir oyun. Hala oynamamış olanlar ve oyuna başlamayı düşünenler için küçük çapta bir rehber hazırlamaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilirim. Burada İşaretler, bazı iksirler ve oynanış ile ilgili bir takım bilgiler vereceğim.

Sizler de atladığım yerleri ve aklınıza gelen başka konuları yorumlarda bildirirseniz sevinirim.

İŞARETLER;

Yrden: Bir büyü tuzağıdır. Ruhani varlıkları (Örn; Heyulalar) maddesel varlıklara dönüştürür ve gümüş kılıcınızla çok daha kolay hasar vermenizi sağlar.

Quen: Size koruyucu kalkan oluşturur.

Igni: Düşmana ateş hasarı verir.

Axii: Rakiplerinizin zihnini kontrol etmenizi sağlar.

Aard: Telekinetik bir patlama oluşturur. Bazı duvarları ya da kapıları kırmanızı sağlar.

Not: İşaret güçleriniz “Dayanıklılık” ile orantılıdır. Eğer dayanıklılığınız tükenirse işaret yapamazsınız. Bunun için kısa süre dinlenip dayanıklılık tazelenmenizin dolmasınız beklemeniz gerekir.

Not 2: Tüm işaret güçleri seviye atladıkça kazanılan kabiliyet puanları kullanılarak “Karakter” paneli bölümünden geliştirilebilir.

 

Şimdi bazı işe yarayan taktiklerden bahsedelim;

-Oyunda yükleme ekranları arasında geçen yazıları okuyun. Çok yardımcı bilgiler bulacaksınız.

-Quen (Kalkan) işaretini geliştirmeye özen gösterin ve kabiliyet puanlarınız ile “Aktif Kalkan” özelliğini açıp aktif edin. Aktif Kalkan modunda düşmaların vurduğu darbeler eksilen canınızı belirli bir ölçüde yenileyecektir.

 

-Axii (Zihin Kontrolü) altında “Kandırma” kabiliyetini edinin ve 3. seviyeye kadar geliştirin. Bu sayede oyunda ilave diyalog seçeneklerini aktif etmiş olacaksınız ve bazı bölümlerde rakiplerinize istediklerinizi yaptırabileceksiniz.

 

-Karakter paneli altında edindiğiniz kabiliyetlerin aynı renkli olanlarını aşağıda gördüğünüz gibi bir tarafta toplayın. Yine aynı şekilde kullanacağınız “Mutajenler” ile kabiliyetler aynı renkle olsun. Bu, özelliklerinizin gücünü ve etkisini artıracaktır.

 

-Yeni gördüğünüz her bitkiyi toplayın. Bomba, iksir, yağ vs. yapımında muhakkak işe yarayacaktır.

-Gerald’ın belirli bir ağırlık taşıma kapasitesi vardır. Yanımızda (envanterimizde) taşıdığımız herşeyin bir ağırlığı vardır. Bunu artırmak için tüccarlardan “Heybe”ler satın alarak ya da at yarışlarına girip bunları kazanarak “Envanter” paneli altından atımız olan Kızılgöz’e takmalıyız.

 

-Silahlarınız ve zırhlarınız zamanla aşınır. Bunları eski haline getirmek için demirci ya da zırhçılara uğrayın. Para karşılığında ekipmanlarınızı onaracaklardır. Silahları ve zırhlarınızı onarmanın başka bir yolu da “Onarım Kitleri”dir. Bunlardan mutlaka yanınızda bulunsun, hepsini tüketmemeye çalışın. Mümkün olduğunda demirci ve zırhçılara onarım yaptırın. Çünkü şehirden (demirci ve zırhçılardan) uzakta bir savaşta ekipmanlarınız aşınırsa ve elinizde onarım kitlerinden kalmamış olursa zorda kalırsınız.

-Daha iyi bir ekipman (kılıç, zırh, arbalet) bulursanız eskisi ile değiştirin. Eğer kılıçlarınıza ya da zırhlarınıza değerli rünler takılıysa bu rünleri demircilerde söktürüp yeniden kullanabilirsiniz.

 

-Giyilen zırhlar ne kadar ağır olursa (Hafif Zırh – Orta Ağırlıkta Zırh – Ağır Zırh) o kadar çok hasar emer ve sizi hayatta tutar. Ancak zırhlar ağırlaştıkça dayanıklılık tazelenmeniz yavaşlar. Bu da daha uzun aralıklarla işaret yapabilmenize sebep olur. Bunun için “Alaca Baykuş” iksiri hazırlayın ve savaşlardan önce bu iksiri için. Bu sayede ağır zırh giyseniz bile dayanıklılık tazelenmeniz çok daha hızlı dolacaktır.

Kaer Trolde Limanı

-Kullandığınız her iksir belli bir toksisiteye sebep olur. Bunun için birkaç tane iksiri tek seferde kullanacak olursanız gözünüz toksisite barında olsun. Eğer toksik eşiği aşarsanız can kaybetmeye başlarsınız.

-Ateş saçan ve yanan canavarlar ile karşılaşırsanız (Örn: İfrit) ona Aard (telekinetik patlama) işareti saldırıp ateşini söndürdükten sonra saldırın. Yoksa sürekli yaydığı ateş yüzünden hasar alıp yanmaya başlarsınız.

-Eğer çatışma sırasında kanama, yanma gibi sürekli canınızın azalmasına sebep olacak bir etki ile karşılaşırsanız Quen işareti kulanın. Vücudunuzu saran kalkan sizin yanmanızı ve kanamanızı durduracak ve işaretin etki ettiği süre boyunca canınızın azalmasını önleyecektir.

-Etrafta muhafızlar varken hırsızlık (yağmalama) yaparsanız gelip sizi öldüreceklerdir. Hiç şansınızı denemeyin 🙂

-Seviye ilerledikçe sonradan açılan “Gurme” özelliğini açıp aktif edin. Bu özellik tek bir yiyecek kullandığınızda aralıksız 20 dakika boyunca canınızı tazeleyecektir.

 

-Gurme özelliği açılana kadar savaşlarda eksilen canınızı yüksek oranda geri kazanmak için “Kırlangıç İksiri” için.

-Sağdan soldan mutlaka alkol toplayın. Kullanıp azalttığınız ya da tükettiğiniz iksirler ve bombalara meditasyon yaparsanız otomatik olarak yeniden sahip olursunuz. Bunun için envanterinizde alkol bulunması gerekir.

 

-Herkese inanmayın! Konuştuğunuz kişiler size yalan söylüyor olabilir. Oyunda verdiğiniz bazı kararlar çok büyük sonuçlara sebep olabiliyor. Yine verdiğiniz bazı kararların etkisi çok sonradan ortaya çıkabiliyor.

-İlan tahtalarına sürekli bakın. Burada sayısız yan görev (canavar avları, efsunger kontratları vs.) bulacaksınız. Yan görev yapmadığınız sürece adam akıllı para kazanamazsınız!

-Hemen hemen her görevi kabul edin. Kabul ettiğiniz görevlerde mutlaka görevi veren kişi ile pazarlık yapıp teklif ettiği ücretten biraz fazlasını isteyin. Çok fazla abartırsanız sinirlenecektir. Orta yolu bulun.

 

-Efsunger hislerinizi kullanarak etrafta toplabilecek eşyaları sürekli araştırın. Toplanabilecek olan eşyalar parıldarlar.

 

-Haritada serbest dolaşırken ya da önemli olaylardan sonra ara ara manuel save yapın. Eğer değerli birşeyler bulduktan sonra oyun kaydedilmeden ölürseniz bulduğunuz herşeyi kaybedersiniz.

-Görevleri seçerken seviyenize yakın olmasına dikkat edin. Eğer seviyenizi çok fazla artırıp çok düşük seviye isteyen bir göreve girerseniz tecrübe puanı kazanamazsınız. Kendi seviyenizden çok yüksek bir görev seçerseniz de görevin yanında kırmızı kurukafa görünecektir ve mutlaka görev sırasında öleceksinizdir.

-Simya altında çeşitli yağlar üretebilirsiniz. Bu yağlar kılıcınıza uygulanarak değişik tipte canavarlara karşı ekstra üstünlük sağlamanızı sağlar.

 

-Sözlük altında “Yaratık Külliyatı, Eğitim, Karakterler, Kitaplar ve Zanaat” seçeneklerine ulaşıp belli başlı konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 23

Teknoloji ve bilim notları 2017/13

Geçtiğimiz günlerde teknoloji ve bilim dünyasından gözümüze çarpan gelişmeleri derledik.

00:00:24 - NASA’nın OSIRIS-REx uzay aracı Dünya’nın yakınından geçerek yörünge manevrasını tamamladı. Wikipedia

00:07:40 - SpaceX, Starlink markası için tescil başvurusunda bulundu.

00:08:46 - Çinli Link Space firması yeniden kullanılabilir roket planlarını açıkladı.

00:13:40 - SETI bilim adamı: Güneş sisteminde mikrobik yaşam olasılığı yüksek olan yedi yer var.

00:18:40 - Mars’ta yaşam simülasyonu HI-SEAS’in son deneyi başarıyla tamamlandı.

00:22:14 - Tesla’nın otonom sürüş için kendi yongasını geliştirildiği iddia ediliyor.

00:25:03 - Dyson, 2020 yılında elektrikli arabasını duyuracak.

00:30:57 - HIV’in farklı soylarının neredeyse tamamına saldıran bir antikor geliştirildi.

00:34:08 - Avrupalı bilim insanları alternatif tıp konusunda açıklama yaptılar. Homeopati nedir?

00:42:52 - Microsoft, kuantum bilgisayarlar için programlama dilini duyurdu.

00:46:16 - Uzun süreli antidepresan kullanımı ölüm riskini ciddi oranda artırıyor.

00:49:50 - Beyine verilen elektrik sinyalleriyle bitkisel hayatta olan bir hastanın bilincinde iyileşme sağlandı.

00:52:55 - Uzmanların ortak görüşü; yapay zeka insan seviyesine 2050 yılı civarında ulaşacak.

00:55:12 - Yapay zeka nesnelerle doğru etkileşime girmeyi Wikipedia okuyarak öğreniyor.

00:57:50 - 2013 yılında bulunan bir belge piramitlerin nasıl yapıldığına ışık tutuyor.

01:04:48 - Sinek avlamak neden zordur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 49
 • ekomar16 @ekomar16

  Sinekler bizi ağır çekimde görüyorsa sineklik ile nasıl kolayca öldürülebiliyorlar ?

 • NZHKYK @nzhkyk

  Alternatif Tıp ya da diğer adlandırmasıyla tamamlayıcı tıp adına Hamdi beyin yaptığı yoruma bir hekim olarak sonuna kadar katılıyorum. Bu konudaki bilinçli yaklaşımından dolayı da tebrik ediyorum. Modern Tıbbın imkanları da elbette mükemmel değil. İlaç adına üretilen ve insanlara sunulan şeylerin güvenilirliği pek çok zaman tartışma götürecek düzeyde. İlaç geliştirici ve üreticilerin bu konulardaki bilimsel çalışmalarda yaptıkları manipülasyon başlı başına bir tartışmanın konusu olabilir.
  Alternatif tıp uygulamaları gereğinden fazla abartılıp mucize şeklinde lanse edilmeye çalışılıyor. Oysa böyle bir şey doğru değil ve çoğu durumda plasebo etkisinden öteye geçilemiyor. Her şeye rağmen modern tıbbın kullandığı, yıllarca uygulanmış, güvenirliği ya da tehlikeleri gözlemlenmiş ne olduğu bilinen standart tedaviler, ilaçlar vs. her zaman üstündür ve gerçektir.
  İnsanlarda şöyle bir zihniyet var. Efendim falanca ilacın etkin maddesi zaten filanca bitkiden elde ediliyor, o zaman ben o bitkiyi alayım kullanayım hem de doğal olur diyerek tvlerden, gazetelerden ve internetten öğrendikleri yarım yamalak kulaktan dolma bilgilerle tedavi yapma çabalarına giriliyor. Bu gayretler, çoğu zaman hüsranla sonuçlanırken az sayıda vakada plasebo ile olumlu sonuç elde edilmesi bu yöntemin faydalı olduğunu göstermez.
  Elbette ilaç sektörü de çok masum değil. Bin bir oyun döndürüyorlar.
  Benim şahsi düşüncem gelecekte, hastalıkların tedavisinde medikal anlamda, genetik, immünolojik (başığışıklığa yönelik) yöntemler ile nanoteknolojik yöntemler üzerinde ciddi gelişmeler yapılacağı şeklinde. Cerrahi yöntemler ise zaten başlı başına devasa bir teknolojik gelişim olarak karşımızda duruyor.

 • yasincan71 @yasincan71

  Ne yapalım yani Hızlı görüp algımızın kuvvetlenmesi için KAN mı emelim.:)

AI ile fotoğraflardaki watermak çok kolay kaldırılabiliyormuş.
#HaftalıkGündemeMalzeme #BilimGündemineMalzeme
http://www.androidpolice.com/2017/08/17/google-shows-easily-image-watermarks-can-removed-ai-combat/

Google shows how easily image watermarks can be removed by AI, and how to combat...

Watermarks are the most common way to prevent images from being used without licensing, but they're not nearly as potent as you'd imagine. Research at Goog... by Richard Gao in Google, News
BeğenFavori PaylaşYorum yap

********DİKKAT********

********DİKKAT********

Bu uygulamanın çoğunuzun işine yarayacağına eminim.
Uygulamaların seslerini hangi cihazlardan çıkmasını istediğinizi ayarlayabildiğiniz basit bir program.Ufak boyutlu hızlı bir çözüm.
Kırmızı ile çizdiğim yerden indirip .zip içerisinde audiorouter.exeyi çalıştırmanız yeterli.Uygulama altındaki açılır kısımdan route ediceksiniz.
https://github.com/audiorouterdev/audio-router

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam oyunlarınızı cep telefonunuzda oynamak ister misiniz? 🙂 XDA'da Steam oyunlarını, Nvidia Gamestream kullanarak mobil cihazınızda oynamanızı sağlayacak bir uygulama yayınlanmış. Limelight vardı ne oldu demeyin, açıklaması ilgili sayfada yazıyor zaten 🙂

Detaylar için; https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2505510
Mobil uygulama; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.limelight

#steam #android #gamestream #nvidia

Play Any PC Game on Your Android Device

Ever wanted to play your Steam games on your phone? With the app called Moonlight and some simple steps explained by Rawad in this video, you can easily stre...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zeki ve eğitimli insanların eğitimsizlere oranla çoook daha az ürediğini ve gelecekte eğitimsizlerin artarak dünya IQ ortalamasının inanılmaz gerileyeceğini işleyen bi film vardı, neydi o?

Günümüzden bi tane adam dondurulup gelecekte çözdürüldüğünde o dönemin en zeki insanı oluyormuş falan.. İzleyeyim bi ara diye düşünmüştüm filmin adını unuttum 😐

Edit: Idiocracy , Nukleer'e teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
quiet paylaştı.

Aradığınız kitapların en ucuz nerede satıldığını gösteren site. Her satış sitesi var sanırım. ISBN numarası ile çok kolay arama yapılabiliyor @burakozkes

http://www.kitabinabak.com

Türkiye'deki Tüm Kitaplar | kitabinabak.com

Aradığınız kitabı 100'lerce siteden fiyat, kargo, tedarik, kampanya ve ödeme bilgilerini karşılaştırarak alabileceğiniz özelleşmiş bir arama motorudur.
BeğenFavori PaylaşYorum yap