Zamanında bol pantolon giyer rap partilerine koşardık. Ais ezhel 3 gün şarkısını dinlerken ya da Şehinşah'tan Hiphop okulu gibi şarkılar dinlerdik. Kulak misafiri olanlar bu ne ya ıyy derdi. Hatta Sagopa ile Ceza'nın Neyim var ki şarkısını dinlerken kapatta Müslüm açacam diyenler şimdi bunları dinliyorlar. Demek istedigim şu sürü hangi tarafa bunlar o yöne oldu. Gerçekten bizim halkımızın bu sorunu var hani aşağılamak ya da gücendirmek istemiyorum sadece neden demek istiyorum. Sizde de illa böyle bir takım sonradan kabul gören çıkışlarınız olmuştur. Parlak fikirleri dışlayan belki ana sorunumuz budur. Sonradan kıymet bilme sonradan farkına varma. Sadece müzik degil her konuda ülkemiz böyle belkide her yerde bu böyledir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İos 12.1.2 güncellemesinden bu yana İphone 8 plus cihazımın şarjı sanırım daha çabuk bitmeye başladı bu durumu farkeden başka kullanıcı var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Lg monitör de Dvi ve Vga üzerinden çalışırken pc yi kapatıyoruz uzaktan monitörler beklemeye geçiyor yine uzaktan açılış yaptıgımızda açılıyor. Hdmi üzerinde çalıştırdıgımızda pc yi kapattıgımız zaman monitör de 10 saniye sonra kapanıyor ve uzaktan tekrar pc yi açtıgımız zaman monitör açılmıyor gidip tuştan açmamış gerekiyor. Bunda sorunumuz nedir bilemedim arkadaşlar bu konuda bilgisi olam varmı? Lg yi aradık ama onlarda stand by ve güç tasarrufu modunu kapatın dediler kapatık ama sorun yine devam ediyor sadece Hdmi ile bagladıgım zaman oluyor bu sorun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu insanlık gerizekalı olmaya başladı ya da ben dünyalı degilim arkadaş. Bim poşeti 25 kuruş maksat çevre kirlenmesin tamam anlarımda bu poşetin doğada doğal çözünüm zamanı yine bim vb. marketlerde satılan cips, püskevit, gofiret, şeker, meyve suyu gutudu garton içi folyo, beypazarı soda şişesi dayım kavurma üstü içer illaki. Her neyse müşteriye 1 poşeti paralı veriyorsun doğa dostusun ama içerde satılan diger herşey bu poşetten daha zararlı plastik içeriyor. Bu poşeti caanım anneler evde çöp poşeti yapar yine belediyenin geri dönüşüm kutusuna gider eger varsa. Ama sokakta çocuğum yedigi cipsin mis gibi poşeti tarlalara uçar ordan dere bayır aşar bir agacın dallarında konaklar her tarafa melanet olur arkadaş. Neyse amma da uzattık 25 kuruş verip geçelim yalanla karnı doyuyor bu ülkede ki gözü açların.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
 • wilhem @wilhem

  Televizyonda bir kanalda duyduğum bilgiye göre denizden toplanan atıkların %90'ı plastik, bu plastiklerin %40'ı de plastik poşetlerden oluşuyormuş. Tamam ücretli poşet uygulaması kirliliğe nihai çözüm getirmiyor ama bu verilere göre büyük oranda azaltıyor olacak. Tabi düzgün uygulanırsa.

 • Martin @martin

  Uygulama gayet yerinde. Tüm medeni ülkeler gibi biz de çevre korumasının ucundan tutacağız. 25 kuruşun nereye gideceğinden önce fütursuzca kullandığımız poşetlerin nereye gittiğini merak etmeliyiz ki konuyu gerçekten anlayalım.

 • lterlemez @lterlemez

  Bahsettiğiniz ürün paketlerinin çoğu geri dönüştürülebilir veya doğada çözünebilir malzemedir. Mesela, chips paketleri, benim bildiğim kadarıyla alüminyum üzerine hayvan kemik jelinden imal edilen hijyenik kaplamadan oluşmaktadır. Meyve suyu kutuları da benzer şekilde kağıt ve hijyenik kaplamadan oluşmaktadır ki, bir ara biliyorsunuz, dönüşümlerinden (sıkıştırılmış kağıt) sandalye üretimi projesi yapıldı.

  • JohnSmith @johnsmith

   Yani? Sodaları tutan ambalaj da mı öyle? Neyse, zaten bu alışveriş poşetleri de doğada çözünüyor, üstünde yazıyor. Önemli olan o değil. Çözünmüyorsa zaten felaket. Her durumda bizden aldıkları o paralar zehir zıkkım olsun. Her gün bunlara içimden güzel sözler söylüyorum, hatta tüm ailelerine. O 25 kuruşlar bir yerlerinden çıksın, yani iyi anlamda, anlayana.

  • lterlemez @lterlemez

   @johnsmith; Eski tip üretimleri sonlandırmak lazım asıl.

 • JohnSmith @johnsmith

  Eskiden pilleri falan ayırırdım, başka yere atardım. Artık parasını fazlasıyla veriyorum, istediğim gibi çevreyi kirletebilirim, toplanan parayla temizlesinler. Oh kafam rahatladı, kullanılmış yağlar da direkt lavaboya, en güzeli 🙂

Şuan ne kadar hız alıyorsunuz internette. Bizde düşme var İss lar hızmı düşürüyor yoksa kaldırmıyormu altyapı. Normalde 75 civarı alıyorduk şuan 7-8 mbps civarı geziniyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Arkadaşlar A bankası ile çalışıyorum kredi kartını ve hesabını kullanıyorum ayrıca kredide çektim ödedim. B bankasından da sadece 2 adet mikro kredi kullandım ve ödedim. C bankasında sadece maaş hesabı açtım ama işten çıkarıldım. Bu durumda C bankası bana A ve B bankasında ki sadıkhane ödemelerimi göze alıp 50.000 tl kadar kredi verir mi? C bankası faiz oranları daha uygun geldiginden söylüyorum yoksa illa C bankasından kredi kartı kullanmam gerekiyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 21

Bu kişisel erişim noktası üzerinden internet paylaşımının paralı olması hakkında gerekçe nedir? Türkcell sen benim İnternetimi Vodafon'lu yu internete baglatmak için paylaşamazsın mı diyor? Hayır sorun ney kardeşim neyi kime paralı yapıyorsunuz kimsiniz lan siz? ⚔️

BeğenFavori PaylaşYorum yap

95 mbps diyor gerçekten ulaşırmı bu hıza istesem türknet ten yoksa 50 de durur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@orcun tv box lazım bütçe 300 tl ne önerirsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap