Selam. Askerlik geldi çattı altı ay yapacağım. Bildiğim kadarıyla telefon serbestisi yok. Daha doğrusu akıllı telefonlar yasak. Ancak telefonsuz gitmek de olmaz. Sizce ucuz yollu nasıl bir şey alınabilir? Şarjı uzun süre götürsün yeterli. Yanında bir de mp3 çalar istiyorum hafıza sıkıntısı yaşatmayacak. Genel olarak askere gidenler bu telefon işi hakkında bilgilerini paylaşabilir mi? Altı ay akıllı telefon kullandım diyen de var çünkü bölgeye göre değişiyor mu bu durum? Elimde bütçe de yok çalışmıyorum bir süredir o yüzden ucuz yollu bir çözüm arıyorum.

#askerlik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10
 • kizilsakal @kizilsakal

  Uyum sağla tadını çıkar 6 ay hiç bir şey hemen geçer. bir şeyler öğrenmeye bak bu süreçte ve yaşıcı düşün hayırlı teskereler şimdiden.

 • Joe @joe

  Komutanına göre değişiyor. Akıllı kullanmayan yoktu bizde. Komutanlar şarj aleti istiyorlardı bizden 😁

 • Six @six

  İnterneti olan kameralı telefonlar var. Hafıza kartı takıp içine bol müzik de atarsın. Onlardan al. Kamerasını ya gitmeden söktürürsün, ya da orada taşla kırıp komutanlarına gösterirsin, hiçbir sorun olmaz. En garanti yolu bu. Orada zamanın bol olacağından en azından internette gezinir, twitter'da falan takılırsın. Acemiliğin eğitimle geçeceğinden çok fazla boş vaktin olmayacak ama sonrasında rahatsın. O yüzden bol kitap almayı da unutma. Şimdiden hayırlı teskereler.

 • piyerbezuhov @piyerbezuhov

  Hepinize tek tek teşekkür ederim. Türk dili ve edebiyatı mezunu olarak zaten tek dayanağım kitaplar. Siyasi içerikten uzak Yaşar Kemal, Tahsin Yücel gibi yazarların kitaplarından götüreceğim. Hatta bir köşede duruyor askere götüreceğim kitaplar.

  Telefona dönersek, Samsung B310 fazla ilkel geldi bana. Fiyatı da 150-200 arası biraz fazla geldi açıkçası bu kadar eski bir teknoloji için. İkinci elde alınabilecek önerileriniz var mı? Dediğim gibi öncelik hafıza sorunu olmaması ve şarjın uzun süre götürmesi. Gerçi kulaklık zaten yasak demişsiniz, götürsem bile müzik dinleyemeyecek miyim? Bu kadar sıkı mı gerçekten askeriye? Daha geçen gün doğuda isyan girişimini canlı yayınlamadı mı askerler.

  • Six @six

   Ben Amasya'da yaptım. Kulaklık yasak dendi ve girişte kulaklıkla gelenlere çöpe attırdılar ama sonra içeride kantinde kulaklık satıldı. Yani demem o ki, çok takma. Sivil hat yasak diyorlar ama herkes sivil hat kullanıyor. Akıllı telefon götürme zaten. Tuşlu olsun, sd kart takılabilsin, internete girebilsin yeter. Sen dediğimi yap, pişman olmazsın.

TTNet aboneliğimi bana sormadan iptal etti. Dün saat 12 gibi telefona mesaj geldi iptal talebiniz işleme alınmıştır diye ve hemen on beş saniye kadar sonra aboneliğiniz iptal edilmiştir dedi şok oldum. 2014 yılının başında abone olmuştum. Nisan ayında taahhüt yenilemesi de yaptım. Şubeye gittim ancak net bir şey söylemiyorlar. Sorunumu anladiklarindan bile şüpheliyim. Farklı birimlere yönlendirip durdular. Bana söylenen şey 2017 Şubat ayında ev telefonumun iptal edilmiş olduğu. Ancak ben 2.5 yıl boyunca telefon faturası ödedim. Öyle bile olsa neden 2.5 sene sonra internet aboneligi iptal ediliyor? Dahası bana hizmet cayma bedeli cikaracaklar sanki ben iptal başvurusu yapmışım gibi. Bir de faturaya ek Huawei telefon almıştık, onun kalan 12 taksidi ki bu da 1700 TL yapıyor, önümüzdeki ay topluca gelecekmiş. Ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Tamamen kendilerinden kaynaklı bir sebeple beni mağdur ettiler. Telefondayim ve internetim kısıtlı cekmiyor.

#ttnet #TürkTelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Herkese selam. Yirmi gün önce Rota Climates marka bir klima taktırdık inverter. Sabah kan ter içinde uyanınca klimanın gece arıza verdiğini gördüm. P1 uyarı ışığı yanıp sönüyor. Daha sonra fark ettim ki dış ünite çalışmıyor. Hal böyle olunca klima vantilatör gibi olan havayı üfleyip durmuş gece. Bu bir tür voltaj hatası diye geçiyormuş sanırım. Bölge aşırı sıcak olduğu için her evde iki üç klima taktıran var. Hatta bir evde her odaya ayrı ayrı toplam yedi klima taktıran gördüm. Hal böyle olunca bizim gibi kullanıcıların voltaj hatası almaması olanaksız gibi. Servisi aradım ancak köyde olduğumuz için cumaya gün verdi. Bu servisleri köyleri dolaştığı bir gün var onun dışında tek arıza için gelmiyorlar. İki gün ne halt edeceğiz bilmiyorum. Daha önce benzeri bir sorunu yaşayıp çözümleyen oldu mu? İnternette bu hata ile alakalı ciddi bir bilgi de bulamadım. Korkmamız gerekir mi yoksa basit bir güç yetersizlik hatası mı? Sevgiler.

#klima #inverter

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam. Mouse'um bozuldu mouse alacağım. 150-200 tl arasına tavsiye edebileceğiniz bir mouse var mı? Sıkça oyun oynarım, elim de pek küçük sayılmaz, yakın geçmişte kullandığım mouselar A4tech X7 ve Bloody a9 idi. Bloody a9'da kronik bir sağ klik sorunu var o yüzden onu almam bir daha. Aklımda G300s ile Steelseries'in Rival 105 modeli var. Sizin tavsiye edebileceğiniz eşdeğer mouselar var mı?

#mouse #Gamingmouse

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Selam. Gamepad'im bozuldu. Klavye ile Pes 19 oynamaya çalışıyorum ancak tuşlar bir noktadan sonra kilitleniyor. Demek istediğim, aynı anda hem koşma, hem sağa ve yukarı ok tuşu, hem şut hem de plase tuşuna basınca hepsini birden işlemiyor ve hiçbir tepki vermiyor. Bununla alakalı bir klavye ayarı var mı acaba? Yoksa gamepad kadar hassas olması imkansız mı?

#Klavye #GamePad #ProEvolutionSoccer2019

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam. Windows 10 laptopta wifi rastgele bir biçimde kopuyor. Her gün ortalama iki kez kopuyor. Ve geri de bağlanmıyor. Çeşitli çözümler denedim ancak çözüm bulamadım. Laptop indirme amaçlı kullanılıyor ve 24 saat açık kalıyor genelde. Hatta ben bu satırları yazarken yine koptu. Çok sinir bozucu bir hal almaya başladı bu nasıl çözerim başına gelen oldu mu? Sadece bu laptopta yapıyor. Kardeşimin laptopunda böyle bir sıkıntı yok. Telefonlarda da sorun yok. Kopmasına karşılık otomatik bağlansa geri neyse. Gece indirmeye bıraktığım dosyanın inmediğini görünce sinirleniyorum haliyle.

#wifi #İnternet #laptop #Windows10 #W10

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Merhaba. Bilgisayarım bir süredir tam yükte çalışıyor. Biostaki ayarlardan boşta yavaş çalışmasına dair ayarı seçtim. Normalde de öyle oluyordu, ağır bir oyun açtığımda falan hızlanıyordu ancak dediğim gibi bir süredir pc açılır açılmaz bağırmaya başlıyor. Mining gibi bir şeyden şüpheleniyorum crackli oyunlar kuruyoruz sürekli. Bir de internet hızım yılbaşından beri korkunç seviyelerde düşük 2 mbiti zor görüyorum. Ttneti aradım kayıt açtık bakacağız dendi ama bir şey çıkmadı.Bunun da aynı sebepten olma ihtimali var mı?

Kısaca mining dolayısı ile pcnin haddinden fazla zorlandığını düşünüyorum. Bu programları bulup kapatmanın yolu var mı nasıl anlarım?

#Bilgisayaryardim #mining #ttnet #Yazılım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Selam. Saçma sapan bir sorunum var. Şöyle ki, iki üç saat önce Darksiders Warmastered Edition oynarken ekranda karıncalanma oldu ve görüntü dondu. Reset attığım zaman, windows başlatılıyor kısmına kadar geldi görüntü ancak sonrası siyah ekran. Yani pc açıldı açılmaya ancak görüntü siyah kaldı. Aklıma hdd sorunu olabileceği geldiği için laptoptaki harddiski çıkarıp taktım, ve evet düzeldi. Neyse dedim bunu kullanayım bari, zaten laptop kenarda yatıyordu, ekran kartı sürücüsünü indirirken, 1024 / 768 çözünürlükle, arka planda nette gezinmeye başladım - sürücü hala iniyor bu süreçte kurulum yapmadım yani -. Yirmi dakika sonra görüntü yavaşça söndü, durup dururken, önce parlak bir siyah, sonra mat siyah ve aynı sorun laptop harddiskinde de başgösterdi. Ben de demek ki sorun harddisk kaynaklı da değil diyerek eski masaüstü harddiski geri taktım. Windows başlatılıyordan sonrası siyah ekran, elbette. Pcyi düşük çözünürlükte açmayı deneyince değişen bir şey olmadı, ancak, geldik zurnanın zırt dediği yere, pc güvenli modda sorunsuz açılıyor.

Böylesi bir şey neden olabilir?

#laptop #ekrankartı #harddisk #Masaüstü Aklıma etiket gelmedi ne yapalım 😀 ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • piyerbezuhov @piyerbezuhov

  Ekran kartının güç girişini söküp ekranı anakarta bağladım ve açıldı. Ekran kartı bir tür kısa devre yapıyor olabilir mi? Psu suçlu olabilir mi?

 • Faruk @9966558

  Formatla hiçbir ilgisi yok. Ekran kartı yada psu olabilir ama bence düşük ihtimal. Sen windows updatein sürücü kurmasına izin verme. Aşağıdaki linkten eski bir whql sürücüyü indir dene çalışmaz ise daha ddu ile kaldır tekrardan daha eski bir sürücü ile dene büyük ihtimalle çözülecektir.

 • Faruk @9966558

  windows update sürücü yüklerken donuyorsa ve ondan sonrada açılırken donuyorsa büyük ihtimalle sürücü olabilir ama şu güç bağlantısı işini mantığım almıyor.

 • piyerbezuhov @piyerbezuhov

  Dün üçe kadar uğraştım. Tüm parçaları tek tek söküp temizledim. Ekran kartının soğutucusunu ilk kez söküp baktım - korkarak - ve içinin epey kirlendiğini gördüm. Muhtemelen o pislik bir tür kısa devre gibi bir şey yaptırıyordu. Sonra out of range hatası aldım. Onu da güvenli modda base video seçeneğini aktif ederek çözdüm. Çözünürlüğüm yükselmiyordu, amd kontrol panelinden elle çözünürlük atayıp onu da çözdüm. Yalnız windows sistem güncellemesi yaptı ve ayn ıhatayı tekrar aldım. Pc reset atınca güncelleme değişikliklerini geri aldı ve şu an normal çalışıyor. Yalnız ikide bir sistemi güncelleştirin diye uyarı veriyor. Hatta bilgisayarı kapat sekmesinin altında güncelleştir ve kapat diye bir ek seçenek var. Bunu tamamen nasıl yok edebilirim? Güncelleme falan yapmasın böyle idare etsin. Bu arada fps değerlerim de arttı. Dün 35-45 fps aldığım oyundan bugün 55-60 fps alıyorum. 😀 Yani sorun kirmiş.

Selam. Bugün akşam eve gelip bilgisayarı açtım, internetimde sorun yok şu an da kendi modemimden bağlanıyorum. Yalnız telefon ve laptop, her ikisi de, wifi ağına bağlanamıyor. Modemin bütün ışıkları normal yanıyor ancak wifiya bağlanmaya çalışınca "bu ağa bağlanılamıyor" uyarısı veriyor. Modemi defalarca resetledim, şifreyi kaldırıp denedim vs. ama olmuyor. Böyle bir şey neden olabilir?

#wifi #KablosuzAğ #ttnet #Modem #laptop #akıllıtelefon

BeğenFavori PaylaşYorum yap