Selam. Vdsl kullanıyorum. Hat kardeşimin adına. 24 mbite kadar hipernet diye geçiyor. Geçen yıl haziran ayında askere gitmeden önce kardeşimin adına açmıştık hattı. Hızım 2-8 arası 26 mbiti görüyor ancak gün içinde 1 mbit dahi alamıyorum. İndirme hızım 15-20 kilobayt arası, youtube bile hayal. Üç telefon bir masaüstü ile bağlanıyoruz hal böyle olunca düşünün bir. Kaç kez telefonla aradım hız şikayeti için ancak bir türlü düzeltmediler. Arıza kaydı açtık deyip sonra düzeldi mi diye arıyorlar. Hattımda sorun yok, dediğim gibi 2-8 arası 26 mbit alıyorum. Gün içinde bana 3-5 mbit arası bir hız vermeleri gerekmiyor mu? Nedir bu işin hilesi? 105 tl para ödediğim interneti kullanamıyorum. Müşteri hizmetleri de sorunu çözmüyor. Şikayetvar gibi yerlere yazsak nasıl olur?

#ttnet #TürkTelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam. Dün gece iki gibi uyudum. O saate kadar hiçbir sorun yokken bugün tüm gün boyunca elimdeki hiçbir cihazla wifiya bağlanamadım. Modemi sıfırladım, defalarca reset attım düzelmedi. Ağ full görünüyor ancak bağlanmaya çalıştığımda bağlanamıyorum. Masaüstünde sorun yok. Bu tarz bir sorun durup dururken neden olabilir? Bir çözüm yolu önerisinde bulunabilecek birisi var mı?

#wifi #KablosuzAğ

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dostlar selam. Geceleri laptopu salondaki tvye bağlayıp Seinfeld izliyorum. Bölümler kısa olduğu için ikide bir kalkıp bölüm değiştirmekten sıkıldım. Atıyorum bir sezonu klasör halinde oynatamaz mıyım peş peşe? Öyle bir program var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Yüzde yüz disk kullanımı sorununu nasıl çözebileceğime dair fikri olan var mı arkadaşlar? Harddisk kullanıyorum. Farklı pek çok şey denedim ancak olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Dostlar selam. 24 mbit vdsl var. İndirme hızım genel olarak gün içinde düşük, 3-5 mbit arası seyrediyor. Youtube gibi mecralarda ise akıcı. Ancak beni hızdan ziyade rahatsız eden şey ping. Online oyunlarda deli gibi ping oluyor. Özellikle Diablo 3 oynarken, tek başıma oynarken dahi avrupa serverında korkunç bir gecikme yaşıyorum. Bu sorun gece ikiden sonra olmuyor elbette ama onun da bana bir faydası yok. Güvenlik duvarı ayarlarını yaptım, port açtım vs. ancak düzelmiyor. Senelerdir pc kullanıyorum, az çok hakimim denebilir, ancak 2019 ocak ayından beri bir dikiş tutturamadım. Akn kalkmadan önce her şey daha iyiydi sanki. Bu sorunu nasıl çözebilirim sizce?

#ttnet #TürkTelekom #ping #Lag

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Operatörü değiştirebilirsin. Kablonet olabilir mesela veya işte bölgende sorun yaşamayan varsa netspeed milleni vs. vs. onlara da bakabilirsin.

 • piyerbezuhov @piyerbezuhov

  Evet mantıklı ancak 2006dan beri ttnet abonesiyim ve açıkçası şu son bir yıl dışında bir sorun yaşamamıştım. Bana sabit 5 mbit sunsalar bile yetiyor aslında stabil olduktan sonra. Bir de bulunduğum yer itibariyle diğer servis sağlayıcılar hizmet vermiyor. Arıyorum arıza kaydı açtık sorun çözümlenecek diyorlar ama çözülmüyor. Esasında yüzyıllık kablolardan şüpheleniyorum ama öyle olsa gece 2den sonra sabit 24 mbiti nasıl alıyorum? Demek ki gün içinde bir hinlik yapıyorlar.

Selam. Askerlik geldi çattı altı ay yapacağım. Bildiğim kadarıyla telefon serbestisi yok. Daha doğrusu akıllı telefonlar yasak. Ancak telefonsuz gitmek de olmaz. Sizce ucuz yollu nasıl bir şey alınabilir? Şarjı uzun süre götürsün yeterli. Yanında bir de mp3 çalar istiyorum hafıza sıkıntısı yaşatmayacak. Genel olarak askere gidenler bu telefon işi hakkında bilgilerini paylaşabilir mi? Altı ay akıllı telefon kullandım diyen de var çünkü bölgeye göre değişiyor mu bu durum? Elimde bütçe de yok çalışmıyorum bir süredir o yüzden ucuz yollu bir çözüm arıyorum.

#askerlik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • Joe @joe

  Komutanına göre değişiyor. Akıllı kullanmayan yoktu bizde. Komutanlar şarj aleti istiyorlardı bizden 😁

 • Mustafa @mkyb

  Kameralı telefonların kullanımı kesinlikle yasak. Komutan bir şey demezse kullanırsın orası ayrı. Ayrıca kamerasız olupta internet özelliğinin olmasıda yasak.

 • piyerbezuhov @piyerbezuhov

  Hepinize tek tek teşekkür ederim. Türk dili ve edebiyatı mezunu olarak zaten tek dayanağım kitaplar. Siyasi içerikten uzak Yaşar Kemal, Tahsin Yücel gibi yazarların kitaplarından götüreceğim. Hatta bir köşede duruyor askere götüreceğim kitaplar.

  Telefona dönersek, Samsung B310 fazla ilkel geldi bana. Fiyatı da 150-200 arası biraz fazla geldi açıkçası bu kadar eski bir teknoloji için. İkinci elde alınabilecek önerileriniz var mı? Dediğim gibi öncelik hafıza sorunu olmaması ve şarjın uzun süre götürmesi. Gerçi kulaklık zaten yasak demişsiniz, götürsem bile müzik dinleyemeyecek miyim? Bu kadar sıkı mı gerçekten askeriye? Daha geçen gün doğuda isyan girişimini canlı yayınlamadı mı askerler.

 • Gurveer Ponce @gurveer-ponce

  @mkyb +1
  Zaten sivil hat da yasak normalde. Askercell'de de data tarifesi yok diye biliyorum.

TTNet aboneliğimi bana sormadan iptal etti. Dün saat 12 gibi telefona mesaj geldi iptal talebiniz işleme alınmıştır diye ve hemen on beş saniye kadar sonra aboneliğiniz iptal edilmiştir dedi şok oldum. 2014 yılının başında abone olmuştum. Nisan ayında taahhüt yenilemesi de yaptım. Şubeye gittim ancak net bir şey söylemiyorlar. Sorunumu anladiklarindan bile şüpheliyim. Farklı birimlere yönlendirip durdular. Bana söylenen şey 2017 Şubat ayında ev telefonumun iptal edilmiş olduğu. Ancak ben 2.5 yıl boyunca telefon faturası ödedim. Öyle bile olsa neden 2.5 sene sonra internet aboneligi iptal ediliyor? Dahası bana hizmet cayma bedeli cikaracaklar sanki ben iptal başvurusu yapmışım gibi. Bir de faturaya ek Huawei telefon almıştık, onun kalan 12 taksidi ki bu da 1700 TL yapıyor, önümüzdeki ay topluca gelecekmiş. Ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Tamamen kendilerinden kaynaklı bir sebeple beni mağdur ettiler. Telefondayim ve internetim kısıtlı cekmiyor.

#ttnet #TürkTelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Herkese selam. Yirmi gün önce Rota Climates marka bir klima taktırdık inverter. Sabah kan ter içinde uyanınca klimanın gece arıza verdiğini gördüm. P1 uyarı ışığı yanıp sönüyor. Daha sonra fark ettim ki dış ünite çalışmıyor. Hal böyle olunca klima vantilatör gibi olan havayı üfleyip durmuş gece. Bu bir tür voltaj hatası diye geçiyormuş sanırım. Bölge aşırı sıcak olduğu için her evde iki üç klima taktıran var. Hatta bir evde her odaya ayrı ayrı toplam yedi klima taktıran gördüm. Hal böyle olunca bizim gibi kullanıcıların voltaj hatası almaması olanaksız gibi. Servisi aradım ancak köyde olduğumuz için cumaya gün verdi. Bu servisleri köyleri dolaştığı bir gün var onun dışında tek arıza için gelmiyorlar. İki gün ne halt edeceğiz bilmiyorum. Daha önce benzeri bir sorunu yaşayıp çözümleyen oldu mu? İnternette bu hata ile alakalı ciddi bir bilgi de bulamadım. Korkmamız gerekir mi yoksa basit bir güç yetersizlik hatası mı? Sevgiler.

#klima #inverter

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam. Mouse'um bozuldu mouse alacağım. 150-200 tl arasına tavsiye edebileceğiniz bir mouse var mı? Sıkça oyun oynarım, elim de pek küçük sayılmaz, yakın geçmişte kullandığım mouselar A4tech X7 ve Bloody a9 idi. Bloody a9'da kronik bir sağ klik sorunu var o yüzden onu almam bir daha. Aklımda G300s ile Steelseries'in Rival 105 modeli var. Sizin tavsiye edebileceğiniz eşdeğer mouselar var mı?

#mouse #Gamingmouse

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Selam. Gamepad'im bozuldu. Klavye ile Pes 19 oynamaya çalışıyorum ancak tuşlar bir noktadan sonra kilitleniyor. Demek istediğim, aynı anda hem koşma, hem sağa ve yukarı ok tuşu, hem şut hem de plase tuşuna basınca hepsini birden işlemiyor ve hiçbir tepki vermiyor. Bununla alakalı bir klavye ayarı var mı acaba? Yoksa gamepad kadar hassas olması imkansız mı?

#Klavye #GamePad #ProEvolutionSoccer2019

BeğenFavori PaylaşYorum yap