#AKN

En başından beri itiraz ettiğim bir konu var. Herkes AKN gitsin diye mücadele ediyor, ben de kampanyaya imza verdim ama sadece AKN’nin kalkması yetmiyor ki. Adam AKN’yi kaldırıp sınırsız interneti 10 misli fiyata satabilir ya da AKN’yi kaldırıp eski usül kota uygulayabilir. BTK’nın ISS’lere gönderdiği bildirgede bu konular tamamen açık bırakılmış. Yani en başından beri sevinecek birşey yok bize daha çok girecek diyorum da kimseyi ikna edemiyorum. Diyordum ki Kablonet sesimi duydu ve AKN’li tüm tarifeleri kotalıya çevirdi. Geçmiş olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #araçiçikamera #ankaytech

@sertac_ankay selamlar,

Bana ön ve arkada kamerası olan bir set önerebilir misiniz? Kaliteli olması ve mümkünse Türkçe arayüzü olması önemli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#StarWars
Şok’tan 2 tane ışın kılıcı aldım. 4 yaşındaki kızımla düello yapıyoruz hızına yetişemiyorum Yoda gibi ordan oraya zıplıyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm

Nintendo’nun Türkiye’de tekrar dağıtıma başlaması için bir imza kampanyası başlattık. Desteği artırmak için gündemde bir cümle ile bile değinseniz bizim için yeterli olur ve çok müteşekkir oluruz.

Başarabilir miyiz bilmiyorum ama amacımız, Nintendo’nun Wii zamanında olduğu gibi Türkiye’de tekrar büro açması ve dağıtım yapması. Ülkemizde Nintendo oyun piyasası oluşmasını istiyoruz. İnsanları spotçuların insafsız fiyatlarından kurtarmak istiyoruz. Biz yurtdışından oyun almayı biliyoruz ama herkes bunu beceremez, büyük marketlerde satılması 10 kat daha büyük bir kitleye ulaşması demek. Türkiye’de resmi olarak satıldığında yurtdışından daha ucuza almayacağız belki ama mutlaka bütçe sorunu olmayan ya da çocuğuna alacak insanlar olacaktır. Bu şekilde ikinci el piyasası da oluşturabiliriz.

Paylaşmak isterseniz bu da linki: https://www.change.org/p/nintendo-nintendo-we-want-you-back-in-turkey-nintendo-seni-yeniden-türkiye-de-istiyoruz

Dediğim gibi, gündemde bir cümle ile bahsetseniz bile bizim için çok değerli. Hedeflediğimiz bir imza sayısı yok, sesimizi Nintendo’ya duyuralım yeterli.

Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son zamanlarda kullanıcıların sürekli ceza aldığını, sonrasında isyan ettiklerini, konuyu farklı yerlere çektiklerini, farklı mecralarda karalama içeren paylaşımlar yaptıklarını görüyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam 20 yıldır çeşitli forumlarda, News ortamlarında, oyun sunucularında yani bir yöneticinin idaresindeki sosyal ortamlarda bulunuyorum. Çok şeyler gördüm, çok haksızlıklar, yanlışlar, hatalar, isyanlar gördüm. Forum ve oyun sunucusu kurdum, yöneticiliğini yaptım. Hemen hepsinde belli bir süre sonra aynı durum ortaya çıkıyor: Bazı kullanıcılar gereğinden fazla zaman ayırıp hayatlarında çok önemli bir yere koyuyorlar bu sanal ortamı. Bazen fazla sahipleniyorlar. Sonrasında hata yapmaları kaçınılmaz oluyor. Çünkü hem haddinden fazla müdahil oluyorlar her konuya, bazen maksadını aşan paylaşımlar yapmakta bir sakınca görmüyorlar, hem de çok emek verdikleri için tahammülsüz ve kırılgan oluyorlar. Halbuki kurallar ilk gün gelene de yeni üye olana da aynı. Bekledikleri toleransı görmeyince de büyük hayal kırıklığı ve üzüntü yaşıyorlar.

Son zamanlarda burada da benzer çok olay görüyoruz. Birincil sebep olarak artık teknoseyir.com 5 yıl mı 6 yıl mı oldu bilmiyorum ama bahsettiğim üye profillerinin oluşması için yeterli süre geçti. Paylaşımların çoğunu aynı kullanıcılar yapıyor. Bir kullanıcı ne kadar çok paylaşım yaparsa hata yapma ihtimali de o kadar artıyor. Bir diğer sebep de ülke olarak gergin ve kötü bir dönemde olmamız.
Yöneticileri hiç mi suçu yok diyenler olacaktır. Yöneticiler çoğunlukla adil davranmaya gayret gösterirler, zaman zaman çok bariz hatalar da yaparlar ama altın kural hiç değişmez : Top onların. İstemezse oynatmaz bu kadar basit.

Sadece gördüğümü anlatmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  O yöneticiler için Technopat yöneticileri dışında yöneticiler demek lazım bence. Zira o insanların(!) mantıklı ve adil düşündüklerini düşünmüyorum ben.

 • wise @wise

  Benim de hesabım ban yemişti. Nedeni basit. Benim siteyi bir süre sonra sahiplenmeye başlamam ve her eksiği dillendirmem. Hatta LP denen kendi üyesine saygısı olmayan adamı da sürekli dillendirmem.

  Bunun üzerine, MG ile sürekli tartışmam.

  Bir süre sonra emek verdiğinizi biliyor ve site yönetiminden de bunu bekliyorsunuz. Görmeyince tepeniz atıyor.

 • Bahadır @bahadir

  çoğu kişi yöneticileri de aşırı derece sahipleniyor. istiyorlar ki yöneticiler hep benimle ilgilensin. her soruma cevap versin. Muhtemelen lp bu yüzden sosyalde aktif değil. bir de bir süre sonra insanlar ortamdan tatmin olmayınca kuralları çiğnemeye çalışıyor. Sonucunu bildiği halde kurallara aykırı paylaşım yapıyor. sonra beni neden banladın deyip isyan ediyor.

Hashtag engellemenin bir yolu var mı? Erken kalkıcıların kaçta kalktığını bilmek istemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar aranızda kablonet (uydunet) abonesi olup da CS1.5 oynayan varsa ping değerlerini paylaşabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Android de podcast için uygulama kullanıyor musunuz?
Önereceğiniz uygulama var mı? Özellikle tonla yetki istemeyen bir uygulama olursa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap