[win] Yeterli düzeyde İngilizce bilmeyenlere muhteşem yazılım önerisi


Adres: https://quest-app.appspot.com/

Boyut: 0,97 mb

İşletim sistemi desteği: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10


Üzerine söylenecek çok bişey yok, ilk kurduğunuzda açılan ekran size kısayol ve kullanım hakkında yeterli bilgiyi verecek. Ben daha çok deneyimim üzerine bir kaç tavsiyede bulunup uzatmayacağım.

İşi kısaca sözlük ya da çeviri hizmetleri ile windows uygulamalarınız arasında pratik bir ara görev üstlenmesi. Bunu oldukça stabil, seri biçimde yerine getiriyor. Kafanızda tam canlanmıyorsa şöyle örnekleyelim:

[yazı seç] + [ çift CTRL ]  >> uygulama arayüzünde çeviri hizmeti (google/yandex çeviri vs.)

[yazı seç] + [ CTRL + Q ]  >> pop-up ekranında sözlük karşılığı


Tavsiye:

 • Çok fazla çeviri hizmeti ekli, google ve promt ingilizce-türkçe için en başarılı olanlar. [Seçenekler > Hizmetler] kısmından bunu ayarlarsınız.
 • Hangi programlar için çalışsın? [Seçenekler > İstisnalar]  bu alana geldiğinizde üstte "bu programlar için etkisizleştir" yazan yeri "bu programlar için etkinleştir" seçimine getirin. Ekle'ye tıklayıp avcı modu nişangahını istediğiniz yazılımın üzerine sürükle bırak yaparak eklersiniz. ÖNEMLİ: eklerken Windows Class Name kısmını silin, yoksa çalışmıyabiliyor. (burda belki ben bişeyleri yanlış yapıyorum ama geliştirdiğim çözüm, şu silme kısmı, kesin çalışıyor)

Böylece metin editörlerinize, pdf görüntüleme araçlarınıza falan basit ama işlevsel çeviri/sözlük özelliği katmış olacaksınız.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güzel Wallpaper Engine teması öneriniz var mı? Not: Anime olmasın lütfen

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Pickle Rick paylaştı.

Youtube'da içerik üretici tarafından videonun içine gömülen reklamları otomatik olarak atlayan tarayıcı eklentisi: SponsorBlock
https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/sponsorblock/
https://chrome.google.com/webstore/detail/sponsorblock-for-youtube/mnjggcdmjocbbbhaepdhchncahnbgone

Firefox'un resmi olarak önerdiği eklentiler arasında. Chrome mağazada da var.

Açık kaynak, tarayıcı eklentisi GPL-3 lisanslı, backend MIT lisanslı.
https://github.com/ajayyy/SponsorBlock
https://github.com/ajayyy/SponsorBlockServer

Sadece sponsorları değil, giriş animasyonları, bitiş ekranları (jenerik, credits), videoda konuşan kişinin "videoyu beğenin, kanala abone olmayı unutmayın" dediği bölümleri, kanalın kendi reklamını yaptığı bölümleri (kupa/tişört gibi kendi ürünlerinin reklamını yaptıkları bölümler) otomatik olarak atlayabiliyorsunuz.

Tabii ki ayarlardan hangilerini atlamak istediğinizi seçebiliyorsunuz.
Sponsorlarını geçmek istemediğiniz kanalları allowlist'e ekleyebiliyorsunuz.

Nasıl çalışıyor?
Videoların yukarıda belirttiğim bölümleri gönüllü topluluk tarafından işaretlenip veritabanına gönderiliyor. Kötüye kullanımı engellemek için bir oylama sistemi de var. Uzun zamandır kullanıyorum, çok düzgün çalıştığını söyleyebilirim.

Linus'ın videolarında test edebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=IlnskJj6LRs

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Filtre kahve severler toplaşın...

İsveç Gothenburg Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, filtre kahvenin sağlık için yararlı olduğuna, hatta ömrü uzatabileceğine ancak kaynatılarak yapılan kahvelerin (Türk kahvesi gibi) kalp hastalığı riskini artırdığına işaret ediyor. 508 bin kişiyle 20 yıldan uzun bir sürede yapılan araştırmanın sonuçları European Journal of Preventive Cardiology adlı bilim dergisinde yayımlandı.

Araştırma heyetinin başkanı, kamu sağlığı ve toplum hekimliği uzmanı Prof. Dag Thelle, "Filtre edilmemiş kahve, kolesterolü artıran maddeler içeriyor. Kahve, filtre kullanılarak bunlardan arındırılabilir. Filtre kullanımında kalp krizi ve erken ölüm olasılığı daha az" dedi. Prof. Thelle, "Çalışmamız, kahve yapma yöntemleriyle kalp krizi ve uzun ömür arasında bir bağ olduğunu gösteren güçlü ve ikna edici bulgular içeriyor" diye konuştu.

#filtrekahve #Kahve #tskahvecileri #kahveseyir #sağlık

Coffee consumption and mortality from cardiovascular diseases and total...

AimThe aim of this study was to investigate whether the coffee brewing method is associated with any death and cardiovascular mortality, beyond the contribution from major cardiovascular risk...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

[#REKLAMLAR]

@temp'in telefon vergisi hesaplayıcı paylaşımının yorumlarında web sürümünü Vue ile yazmaya başladığımı söylemiştim.
Geliştirme işlemini bitirdim ve siteyi açtım. https://vergihesaplayici.com/
Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Açık kaynaklı geliştiriyorum. https://github.com/ozgurg/vergihesaplayici.com
GitHub kullanıyorsanız 1 yıldızınızı alırım. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 31

Türk Telekom Mobil Taahhüt Bozma Cezası Sorgulama - Ceza Öğrenme


Telefondan *124# numarasını arayınız. Ardından 3-TAAHHUT seçeneği seçiniz. Ardından 2-Taahhut Sorgu seçeneği seçiniz. Kalan taahhütlü gün sayısı ve bozma cezası SMS ile size gönderilecektir.


 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21
 • Abdülkerim Ak @abdulkerimak

  4 ay kala interneti iptal ettirdim, o gune kadar her ay duzenli fatura geliyordu, ama artik gelmiyor, ancak edevletten kontrol ettigimde tarafima bana gondermedikleri bir fatura cikartmislar 570 liralik, ama ne smsm geldi ne mal nede arandim, karmabole edeveltte farkettim, bu faturaya nerden ulasilir bilgisi olan varmi ?

 • Emirhan Kasap @emirhanwilliam7

  Merhaba hocam TTNETi 2-3 yıldır kullanıyorduk geçen müşteri hizmetleri arayıp taahhütlü internetiniz bitti diye aramışlar sizi tekrar aynı tarifeden devam edecekseniz fiyatını arttıracağız demişler sonra bizde aynı fiyata daha az -8Mbps 800Kbps-hızlı internete geçelim dedik 24 ay taahhüt dediler onayladık bizde çok yavaş olduğu için bu gün aradık 16Mbps 1.5Mbps hızında olana geçtik eğer interneti iptal ettireceksek bize fiyat çıkaracaklarmış daha 1 ay bile olmadı şimdi iptal edersek ödermiyiz yoksa "2 yıl taahüt verirseler direkt iptal edebilirsiniz 1 yıldan fazla taahüt veremezler" doğrumu bizim için geçerli mi ? Türk nete geçmek istiyorum kabul görür mü ?

 • internettin hoca @internettin-hoca

  Dolandırıcı Firma Türk Telekom ; dükkanımdaki D Smartın sözleşmesi bittiği için Türk Telekoma tarafından aranarak daha iyi internet verelim , D smart ile sözleşmeniz bitmiş dediler. Kabul ettim, dünkanın adresini verdim ,ama onlar evdekini geçiş yaptılar.D smart bana 734 tl cayma bedeli çıkardı. Türk Telekoma defalarca yazdığım halde hatanın kendinde olduğunu kabul etmiyor. Bu şikete kanmayım , yalan söylüyorlar.

Sonun da kablo karmaşasında kurtuldum.
Maliyeti 9 tl
(ürünün adını soran olursa Pano içi kablo kanalı 40x40 mm )
#akış #kablaj

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/ultra-office-for-free-word-spreadsheet-slide-pdf-compatible/9n161bjrlc1d?activetab=pivot:overviewtab

Windows 10 için ofis programı arayanlar varsa bedavaya alın derim. Bir süredir bende kullanıyorum fena değil iş görüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Iphone hafızasını yükseltebilecek güvenilir bir yer arıyorum istanbulda. Tanıdıgınız var mıdır? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
Pickle Rick paylaştı.

The Simpsons karakterlerini CSS ile çizmiş adam. Mükemmel iş valla. Ben iki div'i yan yana zor hizalıyorum 😂 Ayrıca ilgililer için stilleri de Github'da yayınlamış. #TheSimpsons #CSS

https://pattle.github.io/simpsons-in-css/

The Simpsons in CSS

The Simpsons in CSS
BeğenFavori PaylaşYorum yap