“Asgari ücret arttı diye sevinenler yılbaşında artınca ne değişti ona baksınlar yeter.
-piyasa zammı yedi
-enflasyon üstüne çıktı
-okumuş/usta’nın maaşından kesilip yeni yetmeye verildi
-devlet daha çok vergi aldı
-cmhrbşk-vekil-bürokrat ve bunların emeklileri daha çok maaş aldı
-üniversitesi mezunu asgari ücret alabiliyorsa sevinir hale geldi
-dr’larımız başta Almanya olmak üzere kaçabildikleri ülkelere kaçtı

Özetle hükümet uyuşturucu olarak kullandığı silahta dozajı artırdı. Millet hala seviniyor. Bu sevinilmesi gereken bir şey değil dostlar. Eski 100 lira yeni 10 lira oldu, değişen sıfırlar oldu. Alenen okumuşu, alaylısını, tecrübelisini, ustasını fakirleştirmek ve herkesi yeni yetme ile eş tutarken daha çok vergi almaktır. Bunu anlasa millet tepki koysa hayat daha güzel olabilir. Sosyal medyada günlük 3-5 simit daha alabilcez, iphoneu şu kadar günde alabilcez diyeceğinize maaş elinize geçtiğinde o iphone için daha fazla çalışmanız gerektiğini yazacaksınız bu kaçınılmaz.”
Beni sevinçli sevinçli arayan arkadaşıma anlattığım serzeniş, gerçekler malesef bu. Sonra kyk yurdu 480’den 800’e nasıl çıktı, 10 liraya ekmek mi olur, otobüs şoförü, taksi, esnaf, doktor eylemlerinden geçilmez ortalık. Siyasi paylaşım değildir, finansal paylaşımdır. Eleştirim Türk milletinin finans bilmekten aciz olması ve uyuşturucu etkisinde tepkisiz yaşaması!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Westworld 4. sezon gelmiş, yine parça parça ilerleyecek anlaşılan. Fakat ilk 2 sezondaki yönelimi 3. sezonda yıkmışlardı ve 4. sezonda bu kırıılım ve işleyiş değişikliği ciddi dizi severlerini 2ye bölecek cinsten #diziseyir.

Westworld S4 Official Soundtrack | Video Games - Ramin Djawadi | WaterTower

Video Games | Ramin Djawadi | From Westworld Season 4Avail now: https://lnk.to/WestworldS4ID#Westworld #RaminDjawadi #HBOSubscribe to WaterTower Music on You...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kaç gündür uğraşıyorum en sonunda dayanamadım Elementor’den kurtulup yeni ve bu sefer ücretsiz bir tema olan Kadence ile e-ticaret web sitemi yeniden ele aldım. Bir sağlam oturuşta kendine getirtmeyi başardım siteyi.

En sevdiğim yanı hiç bir eklentimden vazgeçmeden ve hiç bir özel kodumu silmeme gerek kalmadan hepsi ücretsiz araçlarla elementor’deki web sitenin hemen hemen aynısını yaptım. Seo’mda etkilenmişe benzemiyor, trafik akıyor. Mutluyum.

Yeni mac’te müzik dinlemesi çok keyifli, tüm süreçte kesinlikle motive edici oldu diyebilirim. Neredeyse web + apple uzamsal müzik kullanımında 18 saati devirdim hala %13 şarjı var.

Yeri gelmişken tavsiye edeceğim 3 wordpress teması şunlar olurdu, sıra bağımsız: kadence, generatepress, astra

#wordpress #macbook #AppleMusic #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evet o gün geldi ve birinci cihaz olarak kullandığım Windows ile yollarımızı ayırdık. M1 Air denemelerimde Mac OS’tan memnun kalınca M1 Pro 14” ile devam etme kararı aldım.

Gönül isterdi ki uygun olsun ve 16” alayım ama benim kendimi ayarlama süremde gelen zam sağolsun 35 lerde ancak yakalayabildim fiyatı. 1 hafta filan oluyor ancak kargoma ulaştım. 14” baz model.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 26

Gamepass için kehanette bulunabiliyorsak geleceğin platform bağımsız Netflix’i olacak diyorum. Şuan pc-xbox gibi gözükse de yakında neden ps oyunları gelmesin. Payını verir onuda çıkartır. #gamepass

BeğenFavori PaylaşYorum yap

⚠️ İlk defa iPhone’dan AFAD uyarısı aldım. Yağışların tehlikeli olması ile ilgili. Beğendim, daha acil durumlarda ilgililer için kullanılması dileğiyle.
Edit: Aynı şeyi 2. defa göndermelerini beğenmedim. Artık 3. Bildirimle tr de olduğumu ve hayatta iyi şeyler olmaz mottosunu hatırlamama sebep oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Westworld 26 Haziran da 4. Sezon geliyormuş. Sözlükte görmesen haberim olmayacaktı, 3. Sezon bu kadar mı küstürdü severlerini. #diziseyir

Westworld | Season 4 Official Teaser | HBO

A perfect day is here. #Westworld Season 4 premieres Sunday, June 26 on @HBO and @HBOMax.ABOUT HBOHBO is home to the shows and films that everyone is talking...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
Pickle Rick paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xbox kontrolcüsü 1 haftada duracell pillerini hiç edince şarj edilebilir 2500 mAh duracell pillerden aldım. Bakalım memnun bırakacak mı göreceğiz. GP powerbank pil dolum cihazım vardı 10 senelik kullandığım ürün. Umarım sorunsuzca çalışmaya devam eder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 16

#gamepass ciler 4 oyun daha eklenmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap