Huawei Android'te en iyi bilinmeyen numara gösteren uygulama ne, Google Play var. En azından ajanslardan geleni bana spam göstersin yeter. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çevrimiçi belge oluşturulmasına odaklanan firmalardan ben kurumsal olarak Türklerin JotForm'u kullanıyorum. Rakibi PandaDoc ise bu gün 1 milyar dolar değerlemeye ulaşmış.

Bu sektörde sınır ancak aklın hayalin ulaşacağı yerler olabilir. Size ilginç gelebilir ama bir formla aslında offline (sunucuda barınmayan) site bile yapabilirsiniz. İlgilisine iletip tüm gerekli hizmeti sunum/girdi/imza/onam/ödeme vb aslında kişisel web sitelerinin yapabileceği çoğu işi yapabilirsiniz. Ha adı form o ayrı 😄 Bir ara karıştırmanızı tavsiye ederim.
#JotForm #PandaDoc

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 yılda bir kere bile sorun yaşamadığım Ttelekom altyapılı Oris telekom fiber 100mbit internetim, mahalleye kablo netin gelmesiyle aynı gündür (2 hafta oldu) maksimum 3 mbit ile çalışıyor. Oris'i kaç kere aradım ettim vs sorunu çözmede ancak bu kadar başarısız olabilirler. En son göderecekleri ekip gelmedi bile eve.

Bende kızdım ve Türknet'e geçiş yaptım. 4 gündür evrak eksik diye Türknet'i oyalıyorlarmış. Türknet ile görüşüyorum sorun yok biz gönderdik, onlar bulamamış evrakları diyor. Ben hizmet alamıyorum, alamadığım hizmete fatura göndermiş Oris. Hizmeti iptal etmek istiyorum devletten beter halde çalışıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 23

Bu ne abi, facebook olma yolunda ilerliyor bu da...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Bitcoin $58k 🎯

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 18

Arkadaşlar tasarımcı dostlarım şu nft işine girişin. 3350 tane pixel balina yapıp 1500 tanesini $400.000'a yakın ethereum'a satmış ve daha da satacağa benziyor. Nft'de mantık bulun ya da bulmayın bu işin ucundan tutun.

Nft: koleksiyondan farkı yok. Anlamakla vakit geçirmeyin bile. Kenarda $300-$400'ı olan tasarımcı dostlarım hiç boşa vakit harcamayın bile. #NFT

Çocuğun dükkanı da bu: https://opensea.io/collection/weirdwhales

12 yaşındaki çocuk, NFT satarak 400.000 dolara yakın para kazandı

Londra’da yaşayan 12 yaşındaki “yazılımcı” bir çocuk NFT satarak 340.000 dolar civarında para kazandı. Genç yazılımcının kazançlarının ay sonunda da 400.000’i geçmesi bekleniyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hüseyin H. @hsynn

    Ya çok mu aptalız neyiz diye düşünüyorum ha bazen böyle haberleri gördükçe.
    Napam bende 3350 tane kedi mi çizsem 100k dolara tüm koleksiyonu kitleyeceğim ayy satacağım biri çıkar mı. 😅

    Şaka bir yana bu alana yönelecek belki de bir sürü arkadaş vardır ama bu marketlere giriş için gerekli olan ücreti şu an ki ekonomik şartlarda çoğu kişi riske atmak istemiyordur. Bildiğim kadarıyla bu nft market satışı için birkaç yüz dolar harcamak gerekiyor. Eee o kadar olucak tabi ki ama malum kur ortada.

  • kei @kei

    Koleksiyon işin kılıfı. Kara para aklamak için araç bu. Tıpkı o milyonlara satılan tablolar gibi.

Yılbaşında açtığım danışmanlık şirketine enpara şirketim pos almak istedim ve yeni açtığımdan istediği ciroyu sağlayamadığımı söyledi ve posu vermedi. 8. aydayım ve hala bana yeterli ciroda vs olmadığımı söyledi ama işlere devam etmek için pos cihazı artık kaçınılmaz oldu. Bankaları gezdim ve gerçekten komisyonunun komisyonunu alan bir sistem kurulmuş ve yılbaşından bu güne kadarda bu komisyon adı altındaki haraçların çok arttığını gördüm.

Kaçınılmaz noktada web siteme entegre iyzico kullandım ama %4 komisyon can yakıcı. 1 saatte açıp kullanabiliyor olmanız işin tuhaf tarafı, diğer tarafta sizle yıllarca çalışan banka sizi tanımıyor.

Tam kötünün iyisini seçecektim ki bir dostumun tavsiyesiyle katılım bankalarına para yatırarak blokaj yöntemiyle düşük komisyonlu cihazı hemen alabileceğimi söyledi. Sabah bir devlet bankasının katılım şubesine başvurdum, sadece bin lirayı 3 aylığına blokaj yaptılar ve az önce şirket hesabımda açıldı. Haftaya pazartesiye pos cihazım da geliyor randevu aldık. Gerçekten komisyon kötünün iyisinden de iyi ve hiç bir cihaz, kurulum vs masrafı yok. Enpara bireyselde sevdiğim bir banka ama bireysel hesabıma 25 bin ek nakit verelim, 65-75 bin kredi verelim, 16 bin kart limitini 26 bin yapalım derken iş hesabımı ciddiye almaması beni biraz soğutmadı değil.

Ödeme alma ve vergilendirmede bu kadar gereksiz masrafların, komisyonların alınması ve işi yokuşa sürmeleri bence ülke içinde iyi değil. Zaten tüm bilgim sende, her şeyimi biliyorsun bireyselde sık boğaz olup iş yerinde neden bu kadar kkasıntı yapıyorsun anlamıyorum. Pos cihazsız geçen 8 ayıma üzüldüm yani daha iyi anlaşmayı kaçırdım. Hayır birde kapatırken bir ay daha deneyin diyor enpara işyerim neyi denicem 9. aya girdik, fastla/eftyle uğraştırdın beni gereksiz. Mis gibi temazsız özellikli, düşük komisyonlu ve ücretsiz/masrafsız cihazımı aldım diğer tarafta.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Stabil bir çözüm olmuş yavaşlayan iPhonelara

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9