Bu gün durup dururken basit bir hesaptan sonra 3 web siteminde domain ve sunucu paketlerini 4er yıl uzattım. Karttanda 12 ay taksit yaptım geçtim faizler düşükken bu enflasyonda bana mantıklı geldi.
Zaten 1 web sitem diğerlerinin masraflarını geliriyle ödüyor, diğerlerini de ayağa kaldırmaya çalışıyorum ama türk şirketleri reklam geliriyle çok zor. Ts'yi anlıyorum.

#reklam #adsense #wordpress #blog #websitesi #domain #hosting

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz dizi izleyim dedim The Peripheral 1. sezon 6. bölüm ne kadar yorucuydu öyle. Gizeme bilinmezlik katmak imkansıza soru sormak gibi. 1899 açtım izledim artık, baya iyi gidiyor. #tavsiyedizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Hiç kimse:
Teknoloji geliştikçe insana gerek kalmayacak ve koca koca şirketler 5-10 kişi ile çalıştırılacak.

Meta (Facebook): ....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

#HaftalıkGündemeMalzeme #çip

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 hafta oluyor, yıllardır kullandığım Mozilla Firefox’u bırakıp ana tarayıcı olarak tamamen Safari’ye geçeli.

Sonuç/gözlem/düşünceler;
- Geçiş işlemi (şifreler, kredi kartları, yer imleri, sonra okunmak için sıra bekleyen sayfalar) aşırı sorunsuz aktardı Firefox ve Safari. (Tabi anında iCloud’a bağlı tüm cihazlarım bu verileri kullanmaya başladı, müthiş kolaylık. Bir yandan da ürpertici)
- Safari eklenti desteği çok yetersiz. Bu şekilde hiç bir zaman tek tarayıcım olamayacak.
- Macbook Pro M1 Pro’da fark edilebilir derecede pil kullanımım sürem arttı. Bunu yazabilmek için bir hafta daha test ettim, Apple optimizasyonu iyi yapmış.
- Firefox->Safari geçişi için 2 hafta alışmaya çalıştım. Günlük kullanım ve ofis işleri için Firefox’suz da oluyormuş. Hayatımda Google Chrome hiç bir zaman ol(a)madı. Android kullanırken bile Samsung tarayıcısı veya Firefox kullanırdım.
- Web 3 için cüzdan eksikliğini hissettim. De-Fi’de aktifim ve NFT traderım, bu konuda web 3 cüzdanlarım için Brave kullanmaya devam edeceğim.
- Firefox’u galiba mac’ten (hayatımdan) sileceğim. Bu benim için hayatımdan Windows’u çıkardıktan sonra rahatlatan ve en çok duygulandıran alışkanlık olacak galiba. 🥲
- Son olarak Safari’de yer imlerini yazı yerine sadece icon yapamama olayı sinir bozucu, buna alışamadım. Yıllardır alışıla gelmiş icon setlerimi özlüyorum.

#tarayıcı #safari #firefox #mozilla

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ofis internetimi Türknet’ten İnternet Kutusu’na geçiş yaptım. 16 mbit vdsl bakır kablo da 20 mbit hız çıkarken, faturamı 160’tan 90’a düştüm. Fiber gelene dek böyle. Süreç çok basitti, web sitelerindeki numaraya Whatsapp’tan yazıp belgelerin fotosunu atıp işlemi başlattım. Ücretsiz kargo ile orjinal belgeleri yolladım ve 3 günde süreç tamamlandı.
#internetkutusu #türknet #internet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 Ekimde kredi kartı faizleri 1.73’ten 1.63’e düşüyor. Bir çok insan nakit kullanmıyor hatta borçla yaşamını idame ettiriyor. Otomatik kart taksitlerinize yansıyor. Buna sevinmek acı da olsa güzel haber. Yatırım yapanlar bile var ki yokluktan, mecburiyetten ve birazcık uyanıklıktan faydalanmayı da eleştiremem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10