Çok ilginç son zamanlarda orta doğuda sık sık elektrik kesintisi haberi görüyordum. Özellikle Ab ve d tarafından yaptırıma uğrayan İran’da dini sebepler öne sürülerek btc al-satı yasaklanırken hükümet tarafından miningcilere özel izinler bile verilmiş. Öyle ki yurtdışından kaçak kartlar devlet izniyle ülkeye sokulup Çin ile birlikte ortak tesisler bile kurulmuş. Çin’in işe el atmasıyla rekorlar kırılan mining elektrik tüketimi yüzünden vatandaşa yakıt ve ısınma için elektrik yerine tercih etsinler diye ucuza benzin verilmeye başlanmış. Şuan İran’da hava kirliliği son 20 yılın zirvesine yaklaşmış.

Dipnot: Bahsi geçen bu dönemde btc’nin rekorlar kırdığını unutmamak gerek.

#btc #bitcoin #iran #çin

BeğenFavori PaylaşYorum yap

[ÇÖZÜLDÜ]
Twitterda x kişisinin y konu hakkındaki twitlerini nasıl arayarak bulabilirim dostlar?

#twitter

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fon yöneticileri varlık pastalarında kripto dilimine yer açıyor mu? (2020/2021)

MEVCUT TAHSİS
Müşteri portföylerinde kriptoya tahsis edilen danışman sayısı 2020'de %49 artarak %6,3'ten %9,4'e çıktı.

GELECEKTEKİ TAHSİS
Şu anda kriptoya tahsis etmeyen danışmanların %17'si, 2020'de sadece %7 iken, 2021'de "kesinlikle" veya "muhtemelen" bir tahsis başlatacaklarını söylüyor.

MOTİVASYON
Crypto'nun diğer varlıklarla düşük korelasyonu 1 Numara. Portföylere kripto ekleme motivasyonu, bu yıl anketi tamamlayan danışmanların %54'ü tarafından vurgulandı. Bu sonuç geçen yıl yapılan anketle uyumludur.

YENİ ENFLASYON ODAK
Kripto'nun enflasyona karşı potansiyel bir koruma olarak rolü 2021'de danışmanlar için ön plana çıktı. Bu yılki anketteki danışmanların %25'i, enflasyondan korunmanın kriptonun çekici bir özelliği olduğunu vurguladı, geçen yıl sadece %9’du.

MÜŞTERİNİN İLGİLERİ
Yatırımcıların kriptoya olan ilgisi artıyor: Tüm finansal danışmanların %81'i (geçen yılki ankette %76) 2020'de kripto ile ilgili müşterilerden sorular aldığını bildirdi.

MÜŞTERİ DAVRANIŞI
Danışmanların %76'sı, müşterilerin danışman ilişkileri dışında kendi başlarına kriptoya yatırım yaptıklarını (%36) veya olabileceğini (%38) düşünüyor.

FİYAT BEKLENTİLERİ
Danışmanlar giderek yükseliyor: %15’lik kitle, bitcoin fiyatının (geçen yılki %4) beş yıl içinde 100.000 doları aşmasını bekliyor. Bu arada, Bitcoin fiyatının sıfıra düşmesini bekleyen kısım, 2020 anketinde %8'den bu yıl %4'e düştü. (2019 anketimizde ankete katılan danışmanların %14'ü fiyatın sıfıra düşeceğini düşünüyordu.)

Not: Çeviride hata varsa affola.

Kaynak: Detaylı hali için bknz: https://static.bitwiseinvestments.com/Research/Bitwise-2021-Benchmark-Survey-Financial-Advisor-Attitudes-Toward-Cryptoassets.pdf
#CryptoCurrency #blockchain #bitcoin

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dedim ki el broşürünü kendim halledeyim vereyim bidolubaskıya ama kartvizit daha önemli yazılar vs okunaklı olsun 10-20 lira fazla vereyim onu matbaaya vereyim. Her neyse ikisini de tasarladım ilgili kişilere gönderdim. Ve evet her ikisinin parasını da peşinen verdim.

Sonuç kartvizit hem daha geç geldi, hem de mal adamlar kesme payını bile basmış küçücük karta, harfler ecik-bücük sıkışmış.🤬 Bi kişi de demedi mi abi böyle olmadı sanki bi tık genişletsek vs diye anlamıyorum. Ben şimdi senle bir daha iş yapar mıyım ey küçük esnaf? İyiki laf oyununa gelip 5000 adet filan bastırmamışım, 1000’le sınırlamışım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En büyük eğlencemi elimden aldılar resmen, ben şimdi nerden bulayımda eğleneyim Trump’la😒

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Echo @echo

    Georgia Şeçim kurulu başkanı cumhuriyetçi ve trump buna bana oy bul diye yaptığı görüşme var ayrıca aynı kişi hiç bir hile olmadığını kendi ağzıyla söyledi. Seninki komplo kafası. Platforma sözleşme izalayıp giriyorsun ve aksi bir durumda banlanırsın. Trump yüzü varsa dava etsin.

  • Echo @echo

    @kei Ben bunları niye hiç duymadım yada hiç bir yerde görmedim diye merek ediyorum. Siz nerden aldınız bu kesin bilgileri.

Ahahha 🤣

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nasıl denk geldim bilmiyorum ama Çiftlik Bank programına denk geldim. Belgesel tadında detaylı bir inceleme.

Tosuncuk Bu İşi Nasıl Başardı? | Serdar Akinan - İsmail Saymaz | Ne Oldu?

Tosuncuk Bu İşi Nasıl Başardı? | Serdar Akinan - İsmail Saymaz | Ne Oldu?Serdar Akinan'ın Hazırlayıp Sunduğu "Ne Oldu?" Programının Bu Bölümüne İsmail Saymaz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

[ÇÖZÜLDÜ] Pili değişmesi gereken bir iphone getirdi arkadaşım, 3060 mah deji. 5 dkda değiştiririz dedim. O da ne, vidanın biri yenmiş boşa dönüyor içinde tornavida. Lastik, plastik eldiven vs denedik ama nafile. Açamadık. İnceci olunca İphone’un altındaki 2 vidadan bahsediyorum, lastiği deliyor bir işe yaramıyor haliyle lastik. Sırf bunun içinde telefoncuya veresimiz yok. Başka nasıl açabiliriz ki?

Edit: Telefoncuya verdik 75 lira sıkışmış dedi. 😒
#Apple #İphone

BeğenFavori PaylaşYorum yap