Gerçekten artık kafam basmıyor dostlar. Yardım edebilir misiniz bana?

Kendim tasarımcıyım ve programlama ile de uğraşıyorum. Anlayacağını almak istediğim notebook'u bu işler ağırlıklı kullanacağım. Tasarımdan kastım ilüstrasyon, arayüz ile ilgili. Ancak veri işleme, basit üç boyutlu modelleme (VR ile ilgili bir kaç proje için) bir bilgisayar arıyorum. Mobilite önemli olduğu için ince ve hafif bir şeyler istiyorum. Ancak günümüzdeki Oyun Bilgisayarı çılgınlığı yüzünden neredeyse baktığım yüksek özellikli her bilgisayar çirkin bir görüntüye ve renkli aydınlatmalı klavye gibi özelliklere sahip. Aradığım görüntü bir Macbook, bir Vivobook, bir ZenBook veya IdeaPad 520S tarzı.

Yazılım ve tasarım yönünde bilgim mevcut ancak donanım hakkında pek bir bilgiye sahip olduğumu söyleyemem. Şimdiki işlemlerimi 2010 yılında aldığım i5, 4GB Ram ve 2Gb ekran kartı ile hallediyordum. Bilgisayarımı masaüstü olduğundan dolayı bırakmam gerekiyor.

İnternetteki araştırmalarım sonucu, İdeapad 530S'in i7 modelini gayet şık ve yeterli bulmuşken gittiğim mağazada görevli arkadaşlar daha üst bir bilgisayar almamı söylediler. İşlemcideki U serisinin işe yaramaz olduğunu söyleyip durdular. Bilgisayarlara baktığımdaysa neredeyse her tasarımı şık bilgisayarlarda U serisini görüyorum. Bu serinin i7'si ile ben gerçekten basit bir İllüstrasyon yapamaz mıyım? Harici ekran kartı olarak da 1000 serisi olmadığı için 130MX'in kötü olduğunu söylediler. Anlamadım açıkçası. Bilgisayar 13" olmasına rağmen 7bin lira küsür fiyat. Gerçekten bu işlemleri yapamaz mıyım?

Yoga 720'yi önerdi bir arkadaş. Hem şık hem yüksek güçlü dedi ekran kartı ve rami. İşlemci de i7 serisinin 7. Nesli, HQ'lardan. Siz neyi tavsiye edersiniz?

Babalar günü indirimini kaçırmak istemiyorum. Bana yardım ederseniz sevinirim.

Şimdilik 8bin üstü bir aygıt almak istemiyorum. Kazandğımız maaşlar belli.

Arada kaldığım birkaç cihaz ise
Lenovo ideapad 530S i7 - 8GB Ram
Lenovo Yoga 720 - i7 - 16Gb Ram (özellikleri çok fazla bana gibi geldi)
Asus Vivobook 14

Not, yazmayı unutmuşum, kesinlikle PCI Express SSD istiyorum. En hızlısının o olduğunu öğrendim. HDD kesinlikle istemiyorum. Harici 1 TB depolama birimim olduğu için 256 GB SSD iş görür diye düşünüyorum.
Yetmez diyen arkadaşlarım için, Ubuntu kullanıcısıyım ve tek oynadığım oyun var o da eski bir FPS oyunu: Urban Terrör. Oyun bilgisayarı bundan gereksiz geliyor, fazla özelliklere para vermek istemiyorum.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Düzenleme: #LaptopTavsiye #UltraBook #Notebook

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13