MyHeritage Deep Nostalgia™, hareketsiz aile fotoğraflarında yüzleri...

MyHeritage Deep Nostalgia™, hareketsiz fotoğraflardaki yüzleri canlandırmak ve yüksek kaliteli, gerçekçi video görüntüleri oluşturmak için video canlandırma teknolojisidir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

Merhaba,

Birkaç gün önce Anker kulaklığımın pad kısmının açıldığından bahsetmiştim.

https://teknoseyir.com/durum/1350833

Ankere mail atmıştım. İlk önce bana kargoyu kendim karşılayarak servise yollamamı söylediler. Bende üründe teknik bir arızanın bulunmadığını, sadece pad'in açıldığını, evde online ders yaptığımız için kulaklığa sürekli ihtiyacımızın olduğunu o yüzden servise gönderemeyeceğimi ve sadece yedek pad istediğimi söylemiştim. (İlk cevap bir iki gün gecikmeli geldiğinden ve kulaklığı kullanmak zorunda olduğumdan @kelboy 'un da tavsiyesi ile padi diktim)

Anker Teknik Servis Müdürü sağolsun olaya dahil olup bana mail attı. Faturamı vs istedi. Pandemi dolayısıyla ve durumumdan ötürü bir istisna gösterdiler sağolsun. Normal şartlarda göndereceklerini sanmıyorum. Bugün padler geldi. Korktuğumuz gibi çıkarılamaz değilmiş. Resimden de anlayacağınız üzere normal padlerden çok farklı değil arka yapısı. Diktiğim padde dikerken bazı deformasyonlar oldu. Onları gittiği yere kadar kullanıp sonra bu gelenleri takacağım.

Anker Q10 kullananlar için tecrübemi paylaşmak istedim.

Edit: Volkan beye padlerin nasıl çıkarıldığını sordum. Bilmemiz gereken özel bir durum var mı diye. Yazdığı cevabı kopyalıyorum. "Evet kulaklıklar standart olarak geliyor çıkartırken kendinize doğru çekerseniz çıkar takmak için de ayni şekilde bastırdığınızda oturacaktır sadece üst kısımda küçük bir çıkıntı var o yerine oturması gerekiyor"

@omerfarukbostan @altalena @sahip @totsu @bunker_hill @senturkmurat1999 @onimarsynn @makineci @ahmed @mr-bell @muhammet-aktas

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 26
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@protego 1more Türkiye sana sponsor olsun 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

Şu üç siteye bayıldım ya, fotoğraf işlerinde çok iyi iş çıkartıyorlar bence. 🙂
Var mı benzer önerileriniz?

https://www.remove.bg/
https://www.photopea.com/
https://9may.mail.ru/restoration/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube'da içerik üretici tarafından videonun içine gömülen reklamları otomatik olarak atlayan tarayıcı eklentisi: SponsorBlock
https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/sponsorblock/
https://chrome.google.com/webstore/detail/sponsorblock-for-youtube/mnjggcdmjocbbbhaepdhchncahnbgone

Firefox'un resmi olarak önerdiği eklentiler arasında. Chrome mağazada da var.

Açık kaynak, tarayıcı eklentisi GPL-3 lisanslı, backend MIT lisanslı.
https://github.com/ajayyy/SponsorBlock
https://github.com/ajayyy/SponsorBlockServer

Sadece sponsorları değil, giriş animasyonları, bitiş ekranları (jenerik, credits), videoda konuşan kişinin "videoyu beğenin, kanala abone olmayı unutmayın" dediği bölümleri, kanalın kendi reklamını yaptığı bölümleri (kupa/tişört gibi kendi ürünlerinin reklamını yaptıkları bölümler) otomatik olarak atlayabiliyorsunuz.

Tabii ki ayarlardan hangilerini atlamak istediğinizi seçebiliyorsunuz.
Sponsorlarını geçmek istemediğiniz kanalları allowlist'e ekleyebiliyorsunuz.

Nasıl çalışıyor?
Videoların yukarıda belirttiğim bölümleri gönüllü topluluk tarafından işaretlenip veritabanına gönderiliyor. Kötüye kullanımı engellemek için bir oylama sistemi de var. Uzun zamandır kullanıyorum, çok düzgün çalıştığını söyleyebilirim.

Linus'ın videolarında test edebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=IlnskJj6LRs

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bunun bir açıklaması olabilir mi ?

https://twitter.com/yhackupi/status/1284581038770008064?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 21

#GününYerliFilmi #5HitlikFilmdir

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2006) ‧ Drama/Komedi ‧ 2 saat 15 dakika Filmi uzun aradan sonra izledim. Gerçekten de yapılabilecek en güzel haliyle yapılmış konusu oyunculukları anlatım çekim açıları renkleri vs... Tam olmuş diyebileceğim gözden kaçan bir film. Klişe demeyin izleyin. Ve karakterleri inceleyin.
!!KESİN İZLEMELİSİNİZ!!

Filme 10 üzerinden 9.5 veriyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben uğraştım siz uğraşmayın diye anlatayım.

Diyelim ki bir kağıttaki yazıları worde aktararak değiştirmek istiyorsunuz.

Bunu önce taratıp pdf olarak kaydettim. Sonra pdf to word işlemi yapan sitelerde denedim fakat çok bozuk ve eksik çeviriyor.

Çok daha kesin ve basit bir yöntem var. Gmail.

O pdf’i kendinize mail atın. Daha sonra gmailden o maili üst sekmeden birlikte aç diyerek documents seçeneğini seçin. Pdf tamamen seçilebilir oluyor ve seçip kopyalayıp worde aktarabiliyorsunuz.

#BilgiPaylaştıkçaÇoğalır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

https://www.pcyh.net/algoritma-mantigini-kavramak-icin-zorlayici-20-algoritma-sorusu-python-ve-flowgorithm-153/
Bu blog yazımda, yazılım ile yeni tanışan arkadaşların algoritma mantığını örnekler ile çözmeye çalışmasını anlattım. 20 örnek ile kendilerini bir nebze olsa da geliştirebilirler.

Bilgisayar Yardım ve Hakkında | Teknolojiler ve Yazılım Hakkında |...

Yazılım, bilgisayara derdimizi bilgisayar dilini kullanarak yazdığımız anlamsız imgelerdir ve bu imgeler gündelik hayattakinden daha karmaşık ve rasyoneldir. Normal 0 false false false TR X-NONE X-…
BeğenFavori PaylaşYorum yap