Genel vücut için tıraş makinesi önerisi alabilir miyim? Philips'in sözde sakal/vücut için bir makinesi var bende ama kıvrımsız deride bile kesik atabiliyor 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

#Otoseyir #Otomobil 4 kapı otomatik vites 270.000 TL'ye kadar ne araç önerirsiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Sunumda kullanılması için şu tip görseller oluşturan bir site bulmuştum. Sitede farklı durumlar için farklı tarzlarda olan ve renkleri, katmanları falan düzenleyebiliyordum. Şimdi kaybettim siteyi, bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ankara'da gezilecek yer sorulmuş birkaç saat önce ve insanlar Anıtkabir dışında hiçbir yer yok demişler. Hatta birisi sonra Botanik Park'a git başka da bir şey yok demiş iyi güldüm. 😀 Tamam bilmiyorsunuz da "başka bir yer yok" demek çok iddialı değil mi, bilmiyorum demek neden bu kadar zor?
Sadece kendim bulup kaydettiğim ve yavaş yavaş gezmeye başladığım yerlerin listesini atayım buraya da. Belki bir gün lazım olur size de. Google'dan konum ve mekan bilgisine bakarak ilginizi çekme oranına göre bazılarına gider bazılarına gitmezsiniz zaten. Çoğunu henüz gezmedim ama. Bunlar dışında da yerel olarak güzel parklar ve alanlar da var da o kadarına gerek yok.

Anıtkabir
Kızılay Meydanı (Güvenpark, Karanfil Sokak, Tunalı Hilmi Caddesi vs)
Kuğulu Park
Seğmenler Parkı
Botanik Park
Atakule
Atatürk Orman Çiftliği
Ankara Kalesi
Rahmi Koç Müzesi
Cumhuriyet Müzesi
Kurtuluş Savaşı Müzesi (İlk TBMM)
Atatürk Bahçesi
Göksupark
Bahçelievler sokakları
50. Yıl Parkı
Kurtuluş Parkı
Gençlik Parkı
Başkent Millet Bahçesi (AKM)
Altınpark
Kuzey Yıldızı Vadisi
Soğuksu Milli Parkı (Biraz uzak)
Etnografya Müzesi
ODTÜ Ormanı
Çansera Kent Bahçesi
Ahlatlıbel Atatürk Parkı
Altınköy Açık Hava Müzesi
Dikmen Vadisi
Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Ulucanlar Cezaevi Müzesi
Hamamönü caddeleri tarihi evler
Çankaya Köşkü
TBMM
Harikalar Diyarı - Masal Adası
Mavigöl
Eymir Gölü
Mogan Gölü

#ankara #gezilecekyerler #seyahat #anıtkabir #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11
 • Rj0lnir @rj0lnir

  Liste güzel ancak bunların çoğu sadece boş park. Ancak gider biraz hava alırsınız, dolaşırsınız. O kadar. Eğer bu yeterli bir aktivite ise sorun yok tabi 🙂 En azından grup halinde gitmek lazım ki biraz tadı çıksın, tek başına oldukça sıkıcı olacaktır diye düşünüyorum. (Atatürk Orman Çiftlği iki defa yazılmış ancak artık pek gezilecek ve görülecek yanı kalmadı. Saray ve Hayalet Oyun Parkı görmek isterseniz başka tabi)

 • William Wallace @wallace

  anıtkabir hariç kayda değer mekan yok gözümde yozgattan farkı yok ankaranın 😀

 • İşlemcileri Seviyorum @athlon

  Ankara'da şöyle bir yer var coğrafya, jeoloji, doğa tarihi severler için: https://www.mta.gov.tr/v3.0/muze/anasayfa

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Genel olarak müze ve doğa yürüyüşü temalı bir liste olmuş bu. Bir kaç not da ben ekleyeyim o zaman.

  Göksupark - Çok kez gitmiş birisi olarak, Covid-19 öncesi gidip suni göl (eski doğal gölü yıkıp yapılmış bir yapı) manzarasında nargile ve semaver çay komini dışında bir albenisi yok "bence".

  Soğuksu Milli Parkı (Biraz uzak) - Ankarada değil bence burası 😀 Kızılcahamam içinde yani, bir "Angaralı" olarak, gençken piknik için 10-15 kez gitmişliğim vardır. Hava güzelken piknik için, doğada koşu/yürüyüş için gidilebilecek bir yer.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @tuzluakillibekir Bizde ya sabahın ilk ışıklarında yola koyulurduk yada pansiyonda kalırdık oraya gittiğimizde. Eskiden yolu da çok kötüydü. Kargasekmez geçidi denen bir yeri vardı tek şerti birde o zamanlar, dolmuşta arabada korkardık.

#kitaptavsiyesi #andyweir
Marslı kitabının yazarından, yine aynı tada sahip bir eser daha çıkmış. Finali benim beklediğimden daha zayıftı. Ancak yine de iyiydi. Aslında biraz fazla film senaryosu gibi duruyordu, belki bu yüzden gözüme batmış olabilir ama sonuçta izlemesi de çok keyifli olurdu diye de düşünmeden edemedim. Türkçesi sanırım henüz çıkmadı ama bilimsel noktaları saymazsak dili çok da ağır sayılmaz. Çok kitap okuyabilen birisi değilim ama bana yazdığını okutabilen nadir isimlerden biri Andy Weir. Her kitabını tavsiye ederim. Bunun dışında bir de Artemis isimli bir romanı ve the Egg isimli kısa hikayesi var. Hepsi çok iyi, betimlemeler çok yerinde. Tavsiye ederim. 10 üzerinden 8.9 veriyorum. 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ekrem @huseyinekrem

  Basılı olarak Türkiye'de bulmak imkansız. Ben malum yollarla edindim. Çevirisi çıkınca alıp kitaplığa koyarım, kardeşim de okur.

 • Osman Öztürk @ptseeker

  @huseyinekrem Marslı'yı bayıla bayıla okumuştum ama sonra başka ne yazdı diye bakmadım açıkçası. Genelde ilkinin yerini tutmuyor 🙂 Ama siz beğendiyseniz her şekilde şans vermeye değer.

  Uzun zamandır ingilizce bi eser alıp okumak istiyordum çevirisi olmasa da basılırsa almaya çalışacağım.

  Edit:222 Liraymış dursun 😀

  • Ekrem @huseyinekrem

   Bende keyfi olarak malım yollara baş vurmadım ki:D Çok pahalıydı. Artemis biraz daha farklı, ana karakterin sorguladığı şeyler biraz değişik tatlar bırakıyor. Çok süper şeyler değiller ama bizim coğrafya özelinde sorulursa kan çıkarabilecek şeyler 😀

 • Doğuş @dogus

  Marslı'yı gözümü kırpmadan okumuştum, filmi çıkınca heyecanlandım. 2 kere izledim 2 sinde de sonunu göremeden uyumuşum, ki kolay kolay uyumam film izlerken. Umarım bu kitabı da filme çevirirken gerekli saygıyı gösterirler.

 • Stroker @stroker

  Marslı çok iyiydi ama sonra gitti Artemis gibi kötü bir kitap çıkardı bakalım bu nasıl

Evde vesikalık foto çekilir mi 😀? Telefon var, bir de Canon sx510 Hs var. Işık falan yok, camdan ne giriyorsa artık. Duvarın önünde çekilmeyi düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Neredeyse her kategoride Adobe ürünlerine alternatif olabilecek programların listesi,Reddit'te gördüm hoşuma gitti.Aralarında bedava ve açık kaynaklı programlarda mevcut.

#adobe #alternatif #OpenSource

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

yok rahatmı yok yumuşakmı yok rahat olsun bin lira fazla olsun... gerizekalı koltuk sektörüne tokat gibi bir cevap. benden rahatı mezarda... istediğim ölçüleri girdim. süngerim geldi. evde boşta duran bir yastık kılıfı buldum. bir tarafı havlu. sanki ölçmüşüm gibi tam geldi. direkt olarak da kullanılır ama benim gibi saçınız uzunsa kıl toplar. neyse işte bana 50 liralık maliyeti olan bu lanet süngeri koltuklara koymayan kapitalizme ben koyayım dedim süngeri....
sponsor mağaza değildir. istediğiniz yerden alabilirsiniz ben burdan aldım. memnunum...
https://urun.n11.com/minder/espol-8cm-28d-sert-sunger-yatak-minder-palet-koltuk-kanepe-P446494490
#koltuk #koltuktavsiyesi #sünger #öneri #rahat

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6